Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 552 mesaje
    5 Mar 2007, 15:44
    0 0
    runny,te rog sa fi tare si mai putin dura cu tine insati.
    cred k are trebui sa gasesti o solutie sa te distanteti de mama ta,poate sa gasesti alt loc unde sa stai,sau sa o trimiti pe ea in alta parte!E vb de viata ta,ce draq?Scuza-ma,poate nu cunosc intr-atat de in detaliu situatia DAR nu are dreptul sa apara out of the blue si sa-ti distruga tot ce ai construit tu cu atata lupta si constiinciozitate.trebuie sa faci ceva.si repede!stiu eu,sa stai la o amica,pana pleaca iar daca nu mai pleaca poate sa te gandesti la o alta locuinta.
    nu uit povestea ta si o mare parte din vina o are mama ta.nu o lasa sa-ti distruga viata..din nou!
    si,te rog,continua sa scri aici,stii k suntem alaturi de tine,si,asa e normal:nu poti sa fi cu un om doar cand ii e bine.
    noi suntem aici pt tine!!!
  •  
    • 552 mesaje
    5 Mar 2007, 15:48
    0 0
    am scris in acelasi timp cu scufita,careia ai apucat sa-i si raspunzi.deci inca deptinzi financiar de ea...asta da,complica un pic lucrurile.DAR sa nu uitam ca orice problema are cel putin 2 solutzii.nu stiu care-s alea,dar sigur exista.cere-i niste bani sa "pleci la munte",stiu eu,si sa inkiriezi ceva cu ei pana pleaca ea.kiar nush...da' e ft important sa nu o lasi sa te distruga
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Mar 2007, 15:54
    0 0
    Runny, mai vreau sa-ti spun ca asa cum slabesti de 5.326.347,38 ori aceleasi 3 kilograme, asa te poti lupta sa le si pui la loc.
    Si ce daca le-ai slabit? O iei de la capat. O iei de cate ori trebuie. Nu e nici o rusine si nici motiv de autocondamnare.
    Poate ca acum, cu mama de fatza, ar trebui sa-ti analizezi la cald ceea ce te face sa innebunesti. Scoate cat poti bun din prezent.
  •  
    • 159 mesaje
    5 Mar 2007, 15:56
    0 0
    Acum ma simt vinovata si ca am vorbit asa de ea ... nu e vorba ca e rea intentzionata stiu ca in felul ei ma iubeste... dar e al naibii de frustrant felul in care tzine la mine ma considera asa un fel de animal de companie ... un "pet" ! Tzine la mine altfel nu ar avea grija de mine financiar dar nu isi da seama ca in afara de cusca si oase mai am nevoie si de altceva ...sau macar sa ma lase in pace daca nu poate altceva .. si ea are problemele ei de mansarda dar ...offfffffffffffffffff (((((
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Mar 2007, 15:59
    0 0
    Runny, vezi-ti de treaba ta cu vinovatia.
    Nu e a ta. E absolut condamnabil sa fii crescut asa. Suntem fiinte umane cu nevoie aspiratii si dorinte, for Crist sake!
    Este suficient sa vezi o mama de fata mica pentru ca sa prevezi un ED, parol!
  •  
    • 33 mesaje
    5 Mar 2007, 16:16
    0 0
    Runny nu te descuraja asa ... citeam din indemnele alea ale tale si spuneai asa " daca azi am reusit, continui . Daca azi n-am reusit, continui". Crede-ma ca am luat de motto chestia asta ... pt ca la mine cam asa e o zi da una ba. Eu am beneficiat de sfaturile tale si am reusit sa mananc chiar si carne ... nu imi iese in fiecare zi si continui sa slabesc insa macar mai lent ca inainte ...si am sperantza ca intr-un viitor apropiat o sa ma opresc de tot. Te intzeleg prea bine cu ce spui, ca nu ai voie sa uitzi ca esti anorexica. Si la mine e exact la fel, daca o zi uit ca TREBUIE sa mananc - nu mananc. Tu esti foarte puternica ... te apreciez cu adevarat de cand incerc si eu sa traiesc normal si simt pe pielea mea cat de greu este ..in unele zile imposibil ... ieri noapte eram la baie si vomam si ma durea inima atat de tare incat am vrut sa mor ...s mi se opresca inima si sa mor acolo pt ca era de nesuportat dezgustul fatza de mine si durerea fizica nu stiu catzi care citesc aici au dureri de inima dar cred ca putzine dureri se compara ... Eu il am pe fiul meu sa-mi aminteasca de ce trebuie sa lupt ... tu te ai pe tine si esti atat de puternica sa itzi fie asta destul ... de cat timp citesc ce scrii stiu ca ai toate sansele dar trebuie sa nu te mai dobori singura cu gandurile astea ... mai bine scrii aici pt ca spre deosebire de mine tu chiar ajutzi concret lumea si stiu ca atunci cand faci ceva bun incepi sa te iubesti mai mult, iar in asta sta de fapt totul : sa te iubesti destul cat sa nu cedezi
  •  
    • 3729 mesaje
    5 Mar 2007, 16:24
    0 0
    runny, ma bucur ca ai scris pur si simplu. macar am primit vesti de la tine! NU AI VOIE sa renununti! acum, cand ai ajuns atat de departe,acum cand toate suntem alaturi de tine, acum cand TU ne-ai ajutat pe toate, NU AI VOIE sa renunti!Tu ai supravietuit singura in cele mai grele momente, si duci lupta asta tot singura. Fa abstractie de orice, si de oricine! Continua-ti programul tau, cu mancarea ta, cauta-ti linistea ta, si incearca sa ingrori totul in jur!Pentru binele tau!
    Daca ai invatat singura, cu atat mai mult vei putea si acum. E mama ta, si in acelasi mod ciudat in care ea te iubeste, si tu o iubesti. Nu te intelege, nu te asculta, incearca sa-i repeti de n ori, daca ai energie, CINE ESTI TU!ESTI FIICA EI! Daca nu te aude, convinge-te tu pe tine, ca esti in continuare singura si fa abstractie de ea...
    Te rog sa nu renunti!nu renunta la tine, esti prea sus ca sa cazi din nou in prapastie!
    te pup!
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Mar 2007, 16:28
    0 0
    Da, si aminteste-ti neincetat ca doar ceea ce se revolta in tine te face sa reactionezi asa.
    In tine este switch-ul. Ma, daca e nevoie, scrie-ne aici, ca te ajutam noi sa treci peste.
  •  
    • 1829 mesaje
    5 Mar 2007, 16:54
    0 0
    runny: sunt alaturi de tine si mi-as dori sa-ti pot da o parte din puterea mea sa mergi mai departe.....pe de alta parte tu esti deja puternica prin ceea ce ti-ai propus sa faci si te indrepti doar spre bine, nu lasa incidentele astea (fie ea si mama) sa te abata din drumul tau..... fa-ti o lume a ta iar ceea ce e in afara ei nu baga in seama.....noi iti suntem alaturi si stiu ca ai sa reusesti!!!!! pana una alta scrie-ne, cred ca o sa-ti fie mai usor.....

    multi pupici si imbratisari....
  •  
    • 89 mesaje
    5 Mar 2007, 17:08
    0 0
    Iertatzi-ma ca-s asa nesimtzita incat n-am scris macar doua randuri sa va spun ca sunt bine. Runny am fost suparata zilele astea ca sesiunea asta e ratata si ma tem sa nu pic anul sper sa recuperez totul la restantze ... In rest sunt bine. Si la munte m-am indragostit Noua mea dragoste se numeste feta Si de fapt nu doar ea, inca vreo 3 tipuri de branza (din pacate toate scumpe ) . Am mancat aproape doar branza la munte ... si bine cruditatzi fructe, legume si legume fierte ce mancam si inainte dar e o minune ca acum accepta corpul meu si branza, pana nu demult nu puteam manca nici un produs animal. astazi am mancat 200 de grame de feta la pranz cu pita si cand ma gandesc ca am halit peste 500 de calorii la o singura masa ..au M-am intors de la munte direct pe cantar, la plecare aveam 43 de kg si ma asteptam sa vad vreo 48 eram disperata ... din fericire m-am ingrasat doar un kg in saptamana asta ...am putzin sub 44 kg acum. M-am decis sa ma ingras si eu sa ajung la 49. Tu esti o curajoasa cu targetul tau de 55 ... eu sper sa trec macar pragul psihic de 48 fara sa ma dau cu capul de peretzi Acum mananc in medie 800 de calorii pe zi si ma ingras cam 10-30 de grame. As vrea sa ma ingras macar un kg la doua luni, adica pana la sfarsitul anului sa pun 5 kg pe mine. Macar sa ies de sub stigmatul de "anorexica", dpdv fizic cel putzin. Scuze daca par obsedata si vorbesc doar in cifre ideea e ca in ceea ce ma priveste - nici o grija, sunt ok Runny itzi trimit o imbratzisare si o sa ma gandesc mereu la tine sper sa iesi cu bine din perioada asta, o data plecata mama ta te vei redresa ...o sa potzi pune la loc ce slabesti... nu stiu ce idee sa-tzi dau sa scapi mai repede de ... "influentzele" astea negative ... incerc sa-tzi trimit telepatic niste fortza Te pup cu drag. De fapt, pe toate
  •  
    • 3729 mesaje
    5 Mar 2007, 17:15
    0 0
    evelina...branza e si marea mea dragoste...aveam un noroc chior ca am niste amici prin franta, care imi trimit frecvent...diverse sortimente de branza...nu ma intreba de calorii si grasimi, ca strici tot farmecul
    si de la noi mi-am cumparat indiferent de pret, cam tot ceea ce am poftit, si mancam in cantitati foarte mici...sa imi ajunga cat mai mult
    offff...
    buna pasiune ti-ai gasit...daca o sa reusesti sa te tii de ea...ai sa iti indeplinesti scopul...
  •  
    • 1829 mesaje
    5 Mar 2007, 17:18
    0 0
    eveelena bravo iubita....capl sus si tatele-nainte cum zicea o eva pe aici....iti tin pumnii in continuare....pupici si imbratisari si tie...
  •  
    • 89 mesaje
    5 Mar 2007, 17:18
    0 0
    itzi trimit si din aia de tip cubuletze intr-un borcanel cu ... ulei ? Sarata si cu o textura ca de unt foarte fina si cu niste chestii verzi-maronii prin ea ? Stiu ca au multe calorii dar branza e un aliment destul de usor pt stomac si se digera mai repede ca un ou (de exemplu). poate din cauza asta pot sa mananc fara sa ma simt vinovata
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Mar 2007, 17:27
    0 0
    Ce e important, este ca chiar daca esti down si vezi toate lucrurile negre intr-o zi, a doua zi se schimba viziunea.
    Runny, a fost si ploaie multa in ultimele cateva zile
  •  
    • 3729 mesaje
    5 Mar 2007, 17:36
    0 0
    din aia nu mi-au trimis chestiile alea maronii..sunt...mucegai
    mi-au trimis niste rulouri de branza de capra, foarte foarte foarte fina...cu o aroma...de...nespalat dar delicioasa...
    si aceia feliata cu mucegai, si aceia rotunda ca o branza topita, cu o crusta...mmmmmmm
    aoleooo...gata!
    FARA MANCARE! FARA MANCARE!
  •  
    • 1620 mesaje
    6 Mar 2007, 09:24
    0 0
    Runny????
    te rog frumos sa ne scrii indiferent ce simti, ai mancat sau n-ai mancat, ma gandesc sa-ti tinem noi aici loc de mama pana una alta.
  •  
    • 1135 mesaje
    6 Mar 2007, 09:36
    0 0
    Bai, terminati cu branzeturile ca inund biroul!

    Runny scumpa, ai progresat atat de mult incat e normal sa mai ai si pasi inapoi, sa mai cazi, in special cand n-ai sustinere exact de la persoana care ar trebui sa ti-o ofere neconditionat. Asta e! Nu conteaza ratiunile mamei tale, trebuie sa te distantezi psihic de ea, pentru ca e vorba de viata ta aici. Noi suntem in continuare aici, vorbeste cu noi, indiferent cata rusine ti-ar fi! Apropos, asta cu rusinea e o tampenie!!! Nimeni nu te judeca. Te pup!

    Eveleena, ma bucur mult ca esti ok! Pupici!
  •  
    • 345 mesaje
    6 Mar 2007, 12:06
    0 0
    Buna gagici!
    Runny te rog nu inceta sa scrii pe forum aici ai prietene care te vor asculta intotdeauna si nu te vor judeca niciodata.
    Am crezut ca toate am inteles ca acest topic, in care am reusit sa dezvaluim unele din cele mai ascunse temeri ale noastre, fara teama de a fi judecate, alungate cu speranta in suflet a unei incurajari si a unor sfaturi mai mult decat binevenite si aici rolul tau Runny a fost foarte important .
    Draga mea ,tu ai demonstrat ca poti invinge si nu te lasi doborata fara lupta.
    Crezi ca poti reusi sa comunici cu mama ta si sa-i explici ca prezenta ei ,in aceasta perioada a vietii tale ,este o problema pt tine?Nu cred ca mama ta nu tine la tine dar exista persoane care trateaza cu superficialitate problemele vietii.
    Te rog nu abandona scrisul indiferent de problemele pe care le infrunti noi te vom astepta aici si vom fi alaturi de tine.
    As vrea sa simti de la distanta imbratisarea mea calda si gandul meu bun sa-ti dea putere.
  •  
    • 3729 mesaje
    6 Mar 2007, 17:00
    0 0
    asteptam vesti!
    rodnia?runny?eveleena?elenush?raw?
    fetelooorrrr!

    in alta ordine de idei am devenit dependenta de apa...nu-mi pot imagina cum a fost viata mea inainte
  •  
    • 1135 mesaje
    7 Mar 2007, 10:36
    0 0
    Daa, si eu beau apa ca o camila!

    Apropos, mi-am luat ceaiul ala de la Fares de care ziceai si e super bun! Sar-na de idee!

    Gagici, chiar, voi nu raspundeti la apel???