Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 270 mesaje
    1 Mar 2007, 10:26
    0 0
    off-topic va doresc tuturor o primavara minunata si cat mai mult soare in sufletele voastre! va trimit un martisor simbolic si va puuuuuuuuuupp
  •  
    • 3729 mesaje
    1 Mar 2007, 12:09
    0 0
    fetelor un buchet de ghiocei pentru fiecare!sa aveti un 1 Martie frumos, care sa va inspire

    eu n-am mai mancat nimic dulce de muuult timp, dar azi au venit baietii cu o cutie cu bomboane de ciocolata, super bune, si mi-am permis sa ust si eu
    Polenul nu face pofta de mancare, la mine de exemplu functioneaza pefect ca un energizant. sa va dau un exemplu din "noua mea dieta"
    dimineata iau lingurita de polen, ma bag la 20 de minute de pilates.
    apoi iau micul dejun,omleta simpla sau ou fiert, sau cereale fitness...si ceaiul cu detoxifiant cu o lingura de mere.
    la pranz ori imi pun mancarica de acasa, dar in general mananc mere si kiwi.
    seara o salata generoasa, sau o supa de legume, sau friptgurica... si eventual un ceai...
    mai fac 10-15 minute de exercitii...cat sa ma inviorez, apoi la dus, si apoi imi fac masaj
    eu inca mai am de muncit...la aspectul pielii, nu curge, dar vreau abdomenul PLAT!
  •  
    • 3729 mesaje
    2 Mar 2007, 11:24
    0 0
    alooo?
    nu lasati topicu sa moara...fetele?
    runny?,elenush?rodnia?anatea?paula?oana?
    toate celelalte???????????
  •  
    • 1135 mesaje
    2 Mar 2007, 13:26
    0 0
    Scuzeee, am avut treaba, dar se termina ea si ziua asta si urmeaza doua zile de relaxare. Sper!

    Rodnia n-a mai dat nici un semn?? Au cam trecut ceva zile de cand a scris,nu? Sper sa fie ok...
  •  
    • 3729 mesaje
    2 Mar 2007, 14:02
    0 0
    si eu sper sa fie ok...
    nush de ce dar am impresia ca a abandonat postul...poate nu s-a simtit bine
  •  
    • 1013 mesaje
    2 Mar 2007, 14:27
    0 0
    aici sunt...
    pai postul poate sa-l abandoneze,numai sa nu ne abandoneze si pe noi.
    sabbra,poi nu prea conteaza daca dvd-urile sunt originale( ma indoiam totusi,la pretul asta...),important e sa fie rezultate in ramura

    dar runny?ca as mai manca ceva nou a la runny si nu-s' ce...
  •  
    • 3729 mesaje
    2 Mar 2007, 15:41
    0 0
    mie azi mi-au venit, dar eu plec la munte direct de la serviciu...
    asa ca duminica seara am sa le testez
    cert e ca intradevar CONTIN ceea ce e mentionat pe site...
  •  
    • 1829 mesaje
    3 Mar 2007, 14:58
    0 0
    fetele la dieta aia cu banane si lapte, e musai sa bei lapte??? mersi...
  •  
    • 1620 mesaje
    3 Mar 2007, 21:08
    0 0
    Am impresia ca da. Imi amintesc ca am citit ca ANUME combinatia lactate/banana stimuleaza cumva tiroida.
  •  
    • 552 mesaje
    3 Mar 2007, 23:47
    0 0
    Am trecut si eu pe aici sa va salut si sa va spun k zilnik deskid topicul in sperantza k poate poate apar fetele..runny,eveleena,elenush...
    Hai sa nu lasam topicul sa moara,ce ziceti?
  •  
    • 46 mesaje
    4 Mar 2007, 09:40
    0 0
    Nweatza fetele Mie mi-a murit netul si pana vin sa imi puna de la alt provider stau pe uscat . Acum am intrat de pe zapp dar nu stiu cat imi pot permite luxul asta , ca ma casapeste sotzul In alta ordine de idei eu inca postesc, cu apa, nu am nici o abatere si nu mi-a mai fost rau. In afara de un soi de ..letargie ma simt bine. Cred ca am intrat in ziua 16 de post nici nu mai stiu sigur daca nu ma uit in calendar Nu m-am mai cantarit de joi si atunci slabisem 10 kg de la inceputul postului. daca nu intru nu va speriatzi, e din cauza ca n-am net. Pupilici
  •  
    • 1829 mesaje
    4 Mar 2007, 10:04
    0 0
    scufita: stimuleaza tiroida???

    rodnia: bravo tie!!!! as vrea sa am si io vointa ta.....sau macar pt 10 zile, nu neaparat pt slabit ci pt eliminarea toxinelor.....cine stie poate in concediu o sa am mai mult curaj
  •  
    • 1829 mesaje
    4 Mar 2007, 10:54
    0 0
    inca ceva ...poate ma ajutati...lapte degresat e: half cream milk, low fat milk ori skimmed milk...tind sa cred ca e ultimul tip si e groaznic la gust...si asa nu-mi place laptele (adica imi place daca-l combin cu cacao sau cu cereale), deci pot sa-l inlocuiesc pe ala degrestat cu low fat, parca ala e alftel... mersi.....
  •  
    • 156 mesaje
    4 Mar 2007, 12:33
    0 0
    In sfarsit pot sa mai intru si eu. Ehm ..eu am niste probleme ..la scoala. In ultimul timp am cam chiulit nu stiu daca v-atzi dat seama dupa orele la care postam .. am chiulit nu din neglijentza ci mai degraba din motive personale de ex-prieten in fine e o tampenie dar am primit o notificare de la director si a ajuns la parintzii mei care nu ma mai lasa nici la tv nici la net nici nicaieri O sa incerc sa intru cand mai pot dar nu prea e loc trebuie sa ma duc la toate orele altfel iese tambalau mare ...asta e.

    Skimmed milk, ala degresat e pt cura cu banane . Nu e "musai" sa bei lapte insa dieta asta e facuta pt cele care au lipsa de calciu si nu pot tzine post. Insa daca ai lipsa de vitamine nu potzi tzine cura asta eu i-am recomandat-o carolinei pt ca ea a facut analize si avea lipsa de vitamine dar nu si de calciu.

    Apropo de Nicole Richie iarasi a fost spitalizata :

    "Life got rough again for Nicole Richie this Friday.

    The Simple Life star was treated for dehydration Friday while working on the E! reality series.

    Richie apparently felt ill, was examined by an on-set doctor and then taken to a nearby hospital. She received intravenous fluids"
  •  
    • 1829 mesaje
    4 Mar 2007, 18:33
    0 0
    mersi mult elenush.....deci e groaznic la gust laptele degresat mai bine beau ceai....inca o intrebare: mancand doar banane si band ceai tot asa pierzi kg sau nu???

    aaa si bafta cu scoala...
  •  
    • 1495 mesaje
    5 Mar 2007, 09:58
    0 0
    eu nu pot tine nici o dieta,bine nici nu am nevoie.Dar in cazul fetelor care vor sa mai dea jos din kg, sunt de parere ca sportul e cel mai bun si o alimentatie corecta.
  •  
    • 3729 mesaje
    5 Mar 2007, 11:17
    0 0
    buna fetelor, va pup pe toate! ma bucur ca esti ok rodnia
    elenush ai grija cu scoala sa nu ai probleme mai tarziu...
    in continuare astept vesti de la runny si de la evelina
    sper ca sunteti ok fetelor!
    va pup!
  •  
    • 159 mesaje
    5 Mar 2007, 15:36
    0 0
    Am citit in fiecare zi forumul ... iar motivul pentru care nu am scris nimic este ca imi e oarte rusine de mine ... am recidivat in plina fortza de saptamana trecuta si in prezent sunt doua entitatzi care ma imping sa fac asta : mama si cantarul . Doua "fortze" in fatza carora nu ma mai pot controla A venit din Germania evident ca nu m-a anuntzat inainte ... pur si simplu NU II PASA desi stie forte clar ce am nu da 2 lei pe chestia asta normal ca isi comanda pizza in fiecare zi aproape nu mananca paine mananca doar "waffles" cate 5 pe zi la doar 90 de mii pachetul ... nu stiu cum se poate mentzine femeia asta la o greutate normala sincer cred ca mananca peste 4000 de calorii pe zi. Nu exagerez ... Si se baga in sufletul meu atat de brutal efectiv nu are nici un pic de consideratzie fatza de mine si simt ca o urasc pentru ca facusem asa progrese si aveam o viatza ordonata iar acum a dat totul peste cap ... Daca ar interesa-o macar sa CITEASCA 2 randuri despre boala mea ..macar sa incerce sa disimuleze putzin interes ... sa se prefaca macar ca ii pasa ... Am slabit aproape 3 kg saptamana ata Si chiar nu o fac intentzonat ... Nu stiu cine spunea Scufita parca spunea ca te potzi vindeca de anorexie intr-un final dar eu stiu ca asta nu e posibil si chiar nu trebuie sa uitzi ca esti anorexica ...nu ai VOIE sa uitzi . Pentru mine o zi in care uit ca sunt anorexica este o zi in care uit sa mananc. PUNCT . Daca nu ma tzin constienta de faptul ca sunt bolnava efectiv uit sa mananc si trec doua - 3 zile pana simt o urma de foame si incep sa ma gandesc de cand n-am mancat si realizez ca n-am mancat de zile intregi. Sunt foarte ingrijorata de Evelina ma tot uit de sambata ca stiam ca trebuie sa se intoarca si vad ca nu posteaza nimic pur si simplu sunt atat de ingrijorata ... si am ezitat sa scriu ce mi se intampla de teama sa nu o descurajez pt ca stiu ca ma priveste ca pe un exemplu pozitiv dar nu pot fi atat de ipocrita Cum sa fiu un exemplu sau sa dau cuiva sfaturi cand nu sunt in stare sa-mi controlez viatza ??? Azi de dimineatza m-am trezzit plina de "puf" pe bratze si pe spate ... efectiv peste noapte si stiu ca "blanitza" asta creste atunci cand corpul meu nu mai are destula grasime si cauta alte metode sa se incalzeasca. Sunt efectiv dezgustatoare ... mi-e si frica sa ma mai urc pe cantar ... daca maica-mea insista sa ramana cu mine cred ca ma duc dracului! Nu pot sa lupt cu ea aici ... pur si simplu nu pot ma consuma prea mult sufleteste ca sa mai pot investi 80% din energia mea psihica in recuperare ... pt ca atat e necesar ca sa ma mentzin "in recuperare" ... Imi pare rau ca va dezamagesc dar in conditziile astea nu mai pot posta aici ... sper sa revin cand o sa fiu mai bine
  •  
    • 1620 mesaje
    5 Mar 2007, 15:40
    0 0
    Cand pleaca???
    E important. Pentru cu ea acolo eforturile sunt supraomenesti. Pleaca la o prietena si las-o acolo!
  •  
    • 159 mesaje
    5 Mar 2007, 15:43
    0 0
    Nu stiu cand pleaca de obicei sta pana ramane fara bani. Ea imi plateste aici chiria si intretzinerea si imi trimite bani de buzunar financiar inca depind de ea si stiu ca-i rusinos asa ceva la 24 de ani dar asta e situatzia acum