Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 5364 mesaje
    27 Feb 2007, 11:13
    0 0
    Da' chiar asa...unde esteti ? Adica io, capcauna-capcaunelor, va iau apararea in fata unora pe grupul yahoo si voi...dispareti ?! Hai pupici!
  •  
    • 1620 mesaje
    27 Feb 2007, 11:39
    0 0
    Pe care grup ma, da si mie adresa aci, te rog frumos.
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Feb 2007, 11:50
    0 0
    scufi mai bine intra pe grupul meu!

    http://groups.yahoo.com/group/casaMea_Sabbra/

    mi-am luat ieri polen...si am inceput de azi, dimineata pe stomacul gol o lingurita rasa...
    dar nu stiu mai multe...n-ai voie sa mananci o juma de ora dupa ?sau cum?cine are mai multe detalii?
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Feb 2007, 11:55
    0 0
    Daa, il mesteci pana se topesc granulele in saliva, inghiti si juma de ora nu mai mananci/bei nimic. Ah, si inainte sa iei polen sa te speli bine pe dinti si limba.

    Ar trebui sa tinem cura cam o luna.
  •  
    • 5364 mesaje
    27 Feb 2007, 12:12
    0 0
    scufita si paulaanghel, you're in. Scufita, luam apararea pe fetele_eva de pe groupul yahoo....nu pe casa_mea. In casa noastra nu discreditam pe nimeni....sau aproximativ pe nimeni.
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Feb 2007, 12:23
    0 0
    asta nu stiam cu spalatul pe dinti si pe limba am mancat dupa aproximativ 20 de min,dupa ce am luat polenul, si m-am spalat pe dinti dupa masa
    dimineata, omleta simpla din 2 oua, cu putina sunca de pui
    am mai gasit ceva iteresant la plantfarm: sare de MARE pentru bucatarie
    mi se pare mai deosebita
    si ceaiul detoxifiant-purificator de la fares
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Feb 2007, 12:38
    0 0
    Ce doamne-iarta-ma tot purifici? Ca in 10 zile de post ai detoxifiat tot ce se putea detoxifia, nu?

    Si neaparat sa te speli bine pe limba inainte de polen, ca acolo se aduna toate toxinele in timpul noptii.

    Altfel, io-s ok, incerc sa nu scap la tampenii, dar e cam greu.
  •  
    • 4411 mesaje
    27 Feb 2007, 16:06
    0 0
    Cura cu polen este detoxifianta? n am prins tot.Are unele restrictii?As incerca o si eu.Spuneti mi si mie 2-3 cuvinte va rog sa nu mai caut in spate ,e mult de citit
  •  
    • 1135 mesaje
    27 Feb 2007, 16:47
    0 0
    Da, Runny a zis ca e cea mai eficace pentru detoxifiere, la fel si Donna pe alt topic mai vechi. Vezi pagina de dinainte pentru cum sa procedezi. N-are nici o restrictie, desi se zice ca ar trebui sa-ti dea pofta de mancare, n-am remarcat asa ceva, slava domnului!
  •  
    • 867 mesaje
    27 Feb 2007, 17:58
    0 0
    si eu stiu de cura cu polen dar pe mine m-a interesat mai mult contra constipatiei. recunosc ca nu am tinut-o inca, luni ma apuc. in alta ordine de idei as vrea sa va spun ca citesc topicul asta de la inceput si am invatat multe de la voi. celor in recuperare as vrea sa va spun ca aveti tot sprijinul meu, chiar daca numai moral, si toata admiratia mea. avem de invatat multe de la voi, io' una o sa ma apuc de printat din topicu' asta. mai dati cate un semn sa mai stim ce mai faceti. va pup
  •  
    • 3729 mesaje
    27 Feb 2007, 20:26
    0 0
    lasa-ma draga ca vreau sa plesnesc de sanatate
    si in plus sper...sa am vre-un efect ca dupa ce am inceput sa mananc m-am cam constipat...si ceaiul e super...
    acu plesnesc de nervi, avbia am ajuns acasa, si bineinteles ca eu am mancat doar dimineata.La birou nu-mi mai cumpar porcarii din fast food-uri, nici de la wuxing de unde comandam, asa ca mananc fructe si beau apa,dar ajung pana in 6 jumate, 7 acasa, si pot lua cina linistita...
    ei bine am ajuns..la 8! nu pot sa bag mancare la ora asta, mai ales ca-s si obosita, si daca ma culc cu burtoiu...plin...
    uite asa mi-am tras o salata de castraveti,rosii,ridichi si ceapa verde, fara altceva decat sare...e buna...dar parca imi prevad o noapte de mers la pipi din 5 in 5 minute...ca eu asa patesc!
    mama...si aveam niste sarmalute dietetice...cu ciuperci si malai dur..EXCELENTE
  •  
    • 2048 mesaje
    28 Feb 2007, 10:01
    0 0
    Buna dimineata, dragelor si suplelor!!

    Sabbra, esti o draguta si te admir sincer pt vointa ta deosebita si pt cita grija ai de tine, stiu ca esti o persoana cu o ambitie mult peste medie si te felicit pt tot ce faci si iti doresc sa te mentii mereu in forma si sa te simti bine cu corpul tau si cum arati!
    Desigur, aceleasi urari si incurajari le doresc tuturor evelor care lupta cu mintea si corpul lor, in diverse moduri, ca sa fie multumite si ele si partenerii, pt ca satisfactia e si mai mare! Bafta pe mai departe, vointa si energie va doresc si sa fiti iubite!
    Si ca sa va mai descretesc fruntile, si sa faceti haz de carbohidratii pe care ii iubeati cindva si acum sint redusi la tacere, va rog sa deschideti link-ul urmator si sper sa va amuzati cit mai mult .. http://www.perfectgreetings.com/index.cfm?action=view&id=9588&scid=0
  •  
    • 3729 mesaje
    28 Feb 2007, 12:36
    0 0
    e tare cantecelul...
    mi-am pus FINALY azi mancare cu mine, la caserola...
    dimineata deja mi-am intrat in ritm sa pap, dar nu vreau sa sar peste masa de pranz si sa ma bazez pe cina...vreau sa-mi fac cina bazata pe salate proaspete...
    asa ca azi la pranz o sa pap orez cu peste
    va pup!
    mi-e dor de runny, de eveleena, de elenush, de raw?
    UNDE SUNTETI?mai putin evelina care e la munte
  •  
    • 1013 mesaje
    28 Feb 2007, 14:14
    0 0
    nici fetele nu au mai dat niciun semn,dar nici rodnia,sper sa fie bine dupa atatea zile de post...

    Sabbra,felicitari pentru noul mod de alimentare...daca reusesti sa nu mai fumezi,te admir de doua ori mai mult !

    eu pana una-alta,bag in mine calorii ca sa am lapte..ufff,ca deja mi-e sila de mancare...
  •  
    • 3729 mesaje
    28 Feb 2007, 16:16
    0 0
    paula, intradevar mi-am schimbat total modul de a manca...ceea ce este intradevar in avantajul meu
    de renuntat la fumat...offff...greu...poate, dar inca nu pot...
    oricum fumez mult mai putin...un pachet imi ajunge si 3 zile, cand inainte era un pachet pe zi...
  •  
    • 4411 mesaje
    28 Feb 2007, 16:33
    0 0
    am cumparat si eu polenul astazi si de maine ma apuc de cura aceea..Sper sa nu mi faca pofta de mancare ca n am rezolvat nimic asa...va pup si spor la regimul alimentar sanatos
  •  
    • 345 mesaje
    28 Feb 2007, 17:38
    0 0
    Sabbra ai dreptate, de cand citesc topicul asta am in cap numai cum sa mananc sanatos.
    Mananc f multe legume si am devenit dependenta de salate.
    Din pacate scap din cand in cand la dulciuri , nu atat de mult ca inainte si am devenit mai selectiva .
    E greu cand ai in casa pe cineva care manaca langa tine nonstop dulciuri, imi vine sa-i sparg dintii ca sa nu se mai chinuie sa si carieze singur.
    Am mai intrebat dar fetele nu au raspuns:
    Am voie bomboane fara zahar?
    Va pup pe toate si sa aveti o zi frumoasa!
  •  
    • 552 mesaje
    28 Feb 2007, 23:02
    0 0
    fetelor,iar au aparut "paraziti" care habar n-au cu ce se mananca bolile astea si se gasesc sa vorbeasca...oofff
  •  
    • 1620 mesaje
    28 Feb 2007, 23:14
    0 0
    Ia uite de ce nu dorm eu la noapte! ca 80% din populatia cu alt diagnostic decat al meu ma arata cu degetul. haaahahahahaha
  •  
    • 552 mesaje
    28 Feb 2007, 23:45
    0 0
    scufitza....muah!!!:*
    missed ya!!!