ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 1027 mesaje
    25 Mar 2005, 16:43
    0 0
    cecylly...hihihi...daca te multumeai numa' cu ale mele chiftele, nu aveai greturi
    Borgia, eu tin minte cum povesteai de ex seful tau...si cum se dadea la mancarea ta
    marty, de munca la domiciliu, nu stiu ce sa zic. De obicei sunt intr-adevar mare secretosi, iti tin si cursuri despre ce bine o sa iti mearga ( fara sa iti spuna bineinteles despre ce e vorba). O prietena de a mea a patit la fel pana sa se prinda intr-un final ca e vorba de HerbaLife.
    ati auzit vestea??? carrie se marita
  •  
    • 1026 mesaje
    25 Mar 2005, 18:14
    0 0
    carrie se marita??? pe bune??? Trebuie sa citesc si celelalte topicuri sa ma lamuresc
    Marty, nici io nu stiu nimic de munca la domiciliu...Am facut o singura data traduceri dar ma inverzisem la fata de stat in casa si tradus de termeni din fizica!
    Cecylly, (cred ca ti-am scris numele asta in o mie si unul de feluri, ca iti pusesi litere duble ) am patit ceva asemanator de la alune. Nici acum nu m-am potolit. Daca dau de ele, e de rau! Le mananc cu pumnul si apoi imi vine sa vomit. Dar nici chiar asa cu transpiratii si tensiune cazuta. Aolica!! Poate esti alergica la unul din componenti?
    Ficateii i-am facut in felul urmator: i-am lasat cam o juma' de ora in suc de lamaie cu putina sare, i-am pus apoi la prajit cu usturoi tocat in ulei de masline, cand au fost aproape gata (se preajesc f repede) am adaugat oua batute (vreo 4 am pus, ca inecata) si ceapa verde tocata la sfarsit. Sunt f buni! Ai grija sa nu ti se faca rau iarasi
    Ma, deci te-am ghicit! Migniona! Bravo tie, poti sa porti tocuri Am murit mereu de ciuda pe faptul ca femeile mignione si slabe nu isi arata varsta...
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 18:47
    0 0
    Pai maiii, Carrie zi-ne si noua mai multe ca vrem si noi sa te felicitam....si sa ne bucuram..
    Detalii,detalii...

    Asteptam ....si asteptam.....si asteptam......
  •  
    • 3526 mesaje
    25 Mar 2005, 22:41
    0 0
    pai ce sa zic, eu va doresc voua sa traiti exact ce traiesc eu acum, si doresc la toata lumea numai bine, chiar daca uneori par rautacioasa si , sa zic asa, bitch, mai mult sau mai putin. parca mi-e frica putin dar... sper sa treaca. e, uite asa mai slabesc si eu
    un weekend placut va doresc!
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 23:01
    0 0
    Mult succes in casnicie .Dumnezeu sa va aiba in paza.Te pup .Sper ca nu raresti aparitiile pe aici ca doar esti sarea si piperul.....
  •  
    • 666 mesaje
    25 Mar 2005, 23:10
    0 0
    Mai fetelor,sa vedeti voi in ce dialog de,,inalta clasa" am intrat eu cu fatuca aia cu mail-ul ei cu ,,munca la domiciliu".Cand i-am cerut detalii ,mi-a raspuns cu un mesaj in care nu-mi zicea iarasi nimic decat daca comandam prin posta ,,documentatia si contractul".Hait!!Care contract ??
    Pai nu-i normal sa stiu care-i oferta si apoi o cumpar ,daca-mi place?Nici macar nu stia sa scrie.Voi ce ziceti de asa grozavie??
  •  
    • 3526 mesaje
    25 Mar 2005, 23:28
    0 0
    marty, io zic sa ne dai si noua adresa sa o asaltam cu cereri varza o fac
  •  
    • 1026 mesaje
    26 Mar 2005, 00:13
    0 0
    Pai marty, macar ti-a demonstrat cu prostia ei ca nu e treaba serioasa. Cine stie in ce vor borfasii aia sa te bage. Da-i in pisici!
    Carrie, fa-i varza!!

    Astia sunt ca aia de trimit e-mail-uri cu "Ai castigat 400.000USD!! Trimite-ne numarul tau de cont si nu mai stiu ce si iti vom pune banii in cont! Felicitari blah blah blah"
    Sincer, nu stiu cum functioneaza munca la domiciliu in Romania.
    Intra pe "cariera" si vezi ce zic evele pe acolo, poate iti dau vreo idee.

    Va pupic, fetelor ca trebe' sa plec si eu in vreo juma de ora!
  •  
    • 666 mesaje
    26 Mar 2005, 08:48
    0 0
    Scuze fetelor, da' ma lovii somnu'aseara.
    racors2004@yahoo.com se cheama.Numele tipei este Sotir Cristina.Constanta.
    I-am vorbit f. frumos in umatorul mesaj in care ii ceream acceasi seriozitate pe care o pretind si ce credeti ca-mi trimite inapoi!?
    ,,Dupa cum stii *draga mea* INFORMATIA costa in ziua de azi.Asa ca.... fara bani nu-ti da nimeni nimic.Acesta este *durerosul* adevar.Dar nu descuraja mai incearca si in alta parte....
  •  
    • 3526 mesaje
    26 Mar 2005, 09:21
    0 0
    ce mah? e constanteanca???
    a lovit-o briza in cap gratuit si vrea sa va impartaseasca si voua dar pe bani??? deci, am numele, ok, cautam, am adresa de mail, ok ii dam in cap.
    malinaaaaaaaa, unde esti femeie ca avem o gaura neagra in constanta, tu-i mama ei de afacerista de Poarta 1 ( poarta 1 = centura din bucuresti)
  •  
    • 3526 mesaje
    26 Mar 2005, 09:26
    0 0
    ce am gasit pe google dupa adresa de mail:

    1.Ofer sansa unui loc de munca la domiciliu. Nu necesita investitii. Trimiteti plic autoadresat la O.P.7 C.P.740 Constanta sau e-mail (racors2004@yahoo.com) cu adresa postala a dumneavoastra.
    nume: iacob gelu, localitate: constanta, telefon: 0727584564, email: gelu_iacob@yahoo.com, web:

    2. munca la domiciliu

    Denumire job: munca la domiciliu
    Denumire firma: SC.Riga S.R.L.
    Domeniu: Munca la Domiciliu
    Descriere post:
    simplu,decent,bine platit
    Cerinte post: Nu necesita pregatire.
    Salariu oferit:
    Alte bonusuri:
    E-mail: racors2004@yahoo.com
    Telefon: 0727584564
    Locatie: Constanta, Romania
    Data: 03.03.2005


    deci, aflai si numele firmei. sa mai caut si in pagini aurii????
  •  
    • 666 mesaje
    26 Mar 2005, 14:48
    0 0
    Ai,mai ca m-ai umilit,mai Carrie.Ai vazut, afacere ,,la vedere" si nu alta??!!Niste escroci ,oricum .
    Tinand cont ca eu imi cautam un job ,mi se parea perfect sa stau cu fundu' pe scaun acasa si sa ,,produc" asa ca o ,,barosanca venita de'afara", fara sa stie nimeni cum...he he he...
    Se pare ca mai dureaza pana imi ,,gasex" ceva de lucru
    Oricum ai fost suuuper, super dulcika ...multam fain
    N-am intrat imediat pe forum ,ca ma cert cu ,,zanica" mea pe calculator.De, ...e si ea in vacanta.
    Intre timp ce crezi ca am gatit ??????Mancarica de ficatei.Auzeam numai voci in cap de cand ne-a zis Oana de ficateii ei.Si mie cum mi-a mai ramas un singur neuron ..........ei, cum sa rezist????
    Da' tot pe ciugulite .Si imi pun in farfurie mica ,de cafea ,ca sa mi se para ca am farfuria plina .E si asta o mantzocarie...
  •  
    • 1530 mesaje
    28 Mar 2005, 11:43
    0 0
    Salut, dragelor!

    Asa, Carrie, te mariti, hai? Pai sa fie nintr-un ceas bun, draga mea, sa fiti fericiti si sa va iubiti Casa de piatra si o echipa de hochei de urmasi mumosi si sanatosi!

    Marty, pai de ce crezi ca ma dau "experta" in slabit? Am experimentat pe pielea mea o groaza de cure de slabire, produse care de care mai traznite si am luat ceva pastile. Si, desi mi-am dat seama ca nu is bune pilulele si ca au efect atata timp cat le iei, tot nu ma potolesc. Asta-i adevarul pt majoritatea celor care iau pastile de slabit - is si ceva exceptii cu vointa de fier care iau pastile, slabesc si se mentin super, fara sa experimenteze efecte secundare. Pt restul... vai-vai-vai
    Nu is multumta de cum arat, nu ma simt bine cu mine insami. Macar sa capat un plus de incredere in mine prin infatisare, desi asta a fost mereu complexul meu - cum ma vad eu dinauntru nu "rimeaza" deloc cu infatisarea mea. Parca ma astept sa ma fac frumoasa cu varsta... hahaha .. poate cu ceva operatii estetice

    Io iar fac salata de branzeturi cu legume la pranz adeca branza de veci dietetica (da azi n-am gasit, asa ca am Fagaras), ceva iaurt mai gras (2.2% grasime), cateva feliute de telemea desarata, amestecate bine si langa ele o salata de rosii cu castravete. Si dai si mananca... O sa mai micsorez din portii pe parcurs. Da tre sa fac sport. Of!

    Pai Marty, aia cu munca la domiciliu e pacaleala mare... parerea mea e ca nu merita sa te agiti cu distribuirea produselor gen Avon (ca sa nu pomenim de marea pacaleala Amway sau Herbalife, la cei din urma am fost la un interviu de indoctrinare, vai, ce draci am avut!). Pana la urma pierzi timp si castigi prea putin... Pai nu gasesti ceva la care sa dai meditatii?unor copii mai mici, eu dadeam la engleza in facultate pt copii de 2 anu juma-3. Sau sa stai cu un copil mai micut, ca te pricepi, cred. E un inceput, macar... scuze daca te jignesc, incerc sa ma dau cu parerea si poate spun prostii ...

    Florrina, stii ca ma gandesc cum am rezistat anul ala si nu imi vine sa cred? Cata umilinta, dom'le! Daca mai stateam un pic, o bateam pe fufita aia slabanoaga si stafidita!

    Hai ca intorc la treaba, spor la slabit! Si apropos de ce spunea Marty, cu obsesiile: pai si io am o chestie cu formatul obsesiilor, mi-e sa nu dau in obsesia aia numita "anorexie".
    Da' ca sa inchei optimist, nu nu are dreptate Bridget Jones cand spune ca femeile care n-au tinut niciodata o cura de slabire nu stiu ce e aia scop in viata?
  •  
    • 666 mesaje
    28 Mar 2005, 12:05
    0 0
  •  
    • 666 mesaje
    28 Mar 2005, 12:15
    0 0
    Salutare Borgia!
    Nu ma supar fetita pt. sugestii.
    Problema e ca ,,Fat frumos din lacrima"nu mi-a permis sa-mi imbunatatesc CV-ul in vreun fel.
    Mi-am propus sa fac ,,neste" cursuri dar tot mai dureaza pana cand imi vor folosi.Imi este ffff greu dar nu pot decat sa sper ca voi reusi cumva .Inceputul e greu.
  •  
    • 1530 mesaje
    28 Mar 2005, 12:30
    0 0
    Nu te lasa, fa cursurile alea, o sa reusesti! Numa' sa nu te lasi prinsa in capcana si sa ajungi la unii care sa vrea non-stop si salariu kk; stiu ce inseamna disperarea, asa am ajuns la grecii aia nenorociti si apoi ma complaceam in situatia aia, ii lasam sa isi bata joc de mine. Acum is pe drumul cel bun, sper ca o sa reusesc sa mai am incredere in mine, pt ca deocamdata de-abia imi revin.

    Ia spune-mi, ce mai papi? Cu sportul cum mai stai?
  •  
    • 666 mesaje
    28 Mar 2005, 18:31
    0 0
    Nashpa stii ce e, ca nu pot avea pretentii la un loc de munca cat de cat decent.Ti-am zis de ce.toate cate putin ,cu mici excese uneori .E greu sa elimini brusc tot naravu' si vreau sa zic ca tot m-am mentinut .Acum am 62,63.
    Scopul meu este ca stilul asta de viata sa ramana si dupa ce am slabit ,pt. ca e ideal.Si in felul asta nu am de ce sa ma mai ingras .
    Incearca-l si tu sant sigura ca o sa ti se potriveaca.
    Mai zi-mi o data cat trebuie sa slabesti tu..!
  •  
    • 666 mesaje
    28 Mar 2005, 19:47
    0 0
    Intervin din nou ,pt. ca am nevoie de ajutorul vostru.
    Fetelor ,stiti faza cu munca la domiciliu!!??Stiti ce fel s-a purtat tipa cu oferta!Acum am primit mesaj foarte ,,detaliat" de la ea in care imi spune ca firma lor face intermedierea intre mine si cei care au nevoie pt. activitati diverse (artizanat ,asamblat)la alegere in functie de aptitudini sau job pe internet.Ei trimit un catalog cu toate ofertele si eu platesc la posta 175.000 lei reprezentand taxele postale si deranjul lor.Ce ziceti !De ce a devenit brusc asa de amabila?Mie mi se pare dubios lucrul asta ,desi nu suna rau daca spunea asta de la inceput.Eu una, nu mai am incredere.Voi ce spuneti?????
  •  
    • 1946 mesaje
    29 Mar 2005, 09:53
    0 0
    buna dimineta!
    marty, eu zic sa stai linistita in banca ta, continua-ti cursurile incepute si nu-ti pierde speranta ca vei gasi un serviciu bun. tot ce ai povestit mie imi pare ca o mare teapa. adica de ce sa platesti deranjul lor? in fond si tu ai nevoie de ei, dar si ei de srviciile tale, nu? cum merge cu regimul si gimnastica? eu n-am mai mancat nimic care sa-mi faca rau, am reinceput regimul meu drastic, adica o masa copioasa pe zi, in rest iaurturi degresate cu branza de vaci dietetica, fructe si ce se mai gaseste prin frigider
    oana, multam pt reteta de ficatei. te asigur ca o sa mananc cu masura
    borgia, tu ce mai faci?
  •  
    • 666 mesaje
    29 Mar 2005, 10:32
    0 0
    Cecylly,nu stiu daca pot sa-l numesc regim.Eu mananc putin si des din tot ce vreau.In felul asta nu ma mai simt frustrata ca nu pot manca ce vreau si nu mai exista perioade de excese dupa .
    In felul asta s-au dus 3kg jos.Inca 5,6 si o sa fie ok.
    Mai nou am descoperit varza dulce ,consumata ca atare.Are putine calorii ,vitamine grupa ,buna pt. digetie .
    Oricum nu prea imi arde sa mananc ,pt. ca mi-a zis fetita ca boala ex-ul-ui s-a agravat si m-a cam suparat vestea asta.