dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 1135 mesaje
    15 Iun 2006, 14:44
    0 0
    Flori, sa stii ca ai dreptate. Duminica o sa culeg o punga de cirese si sigur rezista pentru luni si marti, cand am zile de fructe. Super!!! Saru-mana de idee!

    Ce fain de tine ca pleci in delta... mereu mi-am dorit sa vad delta si uite ca inca n-am ajuns. Am si stat in Tulcea o luna si tot n-am vazut delta. Sa faci multe poze, da?
  •  
    • 508 mesaje
    15 Iun 2006, 15:38
    0 0
    salut!

    da la poze ma inscriu si eu! sa faci multe!!!!
    cu putin noroc, poate ne intalnim ca si io vreau sa merg... facem schimb de idei la gratarul cu peste...

    fructele ca fructele, scumpe nu zic nu, da' cand eu nu mananc decat peste fara oase ca altfel nu pun gura, si macrou afumat (da' nu e sanatos..), sa vedeti cati bani am lasat eu la pescarie pe salau si fiele de somn (am ocolit grasimea)....
    mai bine mancam un galantar de inghetata de banii aia... da slabesc eu...

    acum fac altceva, cand simt nevoia de bun, imi iau o carte, un lucru prin casa , pe care altfel nu l-as fi luat...si ma satur repede de cheltuit...

    va pup,
    cristiana
  •  
    • 52 mesaje
    15 Iun 2006, 22:16
    0 0
    Fetelor, am vesti! Am indraznit sa probez hainele de vara de care v-am vorbit. Daca-mi ajuta Dumnezeu sa slabesc in ritmul asta, cred ca in 2 saptamani am sa fiu dama bine(imbracata). La burta, solduri si partea de sus a coapselor sunt probleme deocamdata. Am foarte multe belele pe cap si eram chiar demoralizata, intrasem intr-o stare letargica combinata cu accese de nervozitate maxima. Asta pana acum o ora si ceva, cand am indraznit sa fac proba. Acum mi-am mai ridicat moralul. Stiu ca am sa mananc pamantul strangand bani pentru dieta, dar nu renunt la ea asa usor. Ar trebui sa fac si sport dar nu prea am vlaga in mine, ori intervine obisnuita comoditate, nu stiu. Oricum, nu mai neglijez ceaiul de acum incolo, pentru ca trebuie sa recunosc ca urasc sa beau ceaiul. Apa beau cat pentru trei persoane, dar ceaiul il cam driblez. Am neaparata nevoie sa topesc grasimea asta de pe burta si de pe coapse. De scazut, a mai scazut, dar mai am mult de munca. Regret atat de mult ca a trebuit sa renunt data trecuta la dieta, de nu va pot spune! Asta e, acum tot inainte!

    A... ce voiam sa mai intreb: din cate fete au primit sau au citit dieta noastra, nu mai avem nici o fata noua? Haideti fetelor, asteptam vesti, curaj!

    Va pup pe toate,

    Flori
  •  
    • 52 mesaje
    16 Iun 2006, 10:54
    0 0
    Neata! (se poate spune asa?), ce faceti fetelor?
  •  
    • 1135 mesaje
    16 Iun 2006, 11:01
    0 0
    Neataaa! Eu bine, cu treaba, m-am remontat putin de dimineata, cu carne, ca eram cam ametita dupa lactate, fructe si legume.

    Flori, ma bucur pentru tine ca iti stau bine hainele. Nu ca alt moral ai?
  •  
    • 508 mesaje
    16 Iun 2006, 12:13
    0 0
    buna!

    fetelor daca tot vorbim de toale....
    am fost ieri sa ma uit de cate ceva ptr. ca am maine un botez si al meu vrea casual.. si nu ma asteptam la prea multe...
    de obicei imi macin nervii si nu gasesc nimic pe plac (sunt mofturoasa si nu sunt nici slaba..)

    dar surpriza... am probat tot ce mi-a trecut prin fata ochilor, am stat 3 ore la proba in cabina... sa te tii injuraturi.. si am gasit multe chestii care mi-au venit... asa ca m-am imbracat, mi-am luat si sandale din piele care sa se asorteze... si gata de botez...

    mi-am propus ca 1 data pe luna sa merg la probat... chiar daca nu cumpar, dar asa sigur mai gasesc cate ceva care sa ma satisfaca....

    daca tot slabim....
    voi nu aveti voie sa stiti asta dar si eu am cam driblat ceaiul...

    flori asta este cea mai mare bucurie.. sa vezi cum arati in haine...

    va pup si weekend placut!
  •  
    • 1135 mesaje
    19 Iun 2006, 11:29
    0 0
    Neata fete frumoase! Cum ati inceput saptamana si ce a-ti facut in week-end?

    Eu am ajuns pana la Constanta, am facut si o baie in mare... tare bine mi-a prins. Cu alimentatia am cam dat-o in bara... ca am mancat si ciocolata si inghetata, asa ca, desi cantarul arata tot 65, ma astept sa urce maine macar un kil. Evident, nu faceti ca mine, dar trebuie sa recunosc ca mi-a prins bine.

    Va pup!
  •  
    • 508 mesaje
    19 Iun 2006, 14:02
    0 0
    buna!
    eu am fost la un botez si tare bine m-am simtit in haine care imi veneau bine... asa motivatie de slabit mai zic si eu... sper sa ajung si eu la mare, dar saptamana viitoare..poate..
    voi? cum stati cu slabitul?
    cristiana
  •  
    • 52 mesaje
    19 Iun 2006, 14:06
    0 0
    Salutare,
    Nici eu n-am fost cuminte. Vineri dupaamiaza am amanat masa de la 17.30 la 19.30 si nu m-am putut abtine sa nu manac o ciorba de peste cu mujdei. Normal imi programasem sa manac doar o bucata de peste din ciorba, dar mirosul m-a inebunit. Ceai nu am putut sa pun in gura tot weekendul si nici azi nu mi-am luat la mine nici un pliculet sa-mi fac la birou (am uitat). Cand m-au vazut azi colegele dupa doua saptamani s-au mirat ca am slabit mult; si sefu spune la fel si ma incurajeaza sa tin dieta in continuare. Totusi, mi-e frica sa ma duc sa ma cantaresc azi la circa - asta de unde ma simt vinovata...
  •  
    • 74 mesaje
    19 Iun 2006, 14:24
    0 0
    Buna, fetelor!
    Nu am calcat stramb si sunt tare mandra de mine. Mi-e greata de carne, o mananc doar cand mi-e foame. Cel mai mult imi plac zilele cu lactate pentru ca imi place casul dulce foarte mult.
    Eu la mare ajung abia la mijlocul lui iulie, asa ca mai am timp de slabit pana atunci.
    Pe langa sedintele de impachetari, mi-am luat si un abonament de electrostimulare. Sper sa dea rezultate.
    Mult succes in continuare!!
    Va pup pe toate,

    Korra

    P.S. Am uitat sa va spun ca am ajuns la 77 kg, deci - 14 kg.
    PA!
  •  
    • 508 mesaje
    20 Iun 2006, 09:52
    0 0
    sa-mi zici si mie daca functioneaza...
    va pup, cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    20 Iun 2006, 10:06
    0 0
    Salut! Eu am reinceput sa merg la sala: alergat pe banda, stepper, bicicleta... si greu mai imi e! Imi pare rau ca m-am lenevit in ultima perioada, dar zau ca parca nu mergea si dieta si alergat. Asa ca am rezistat eroic 40 de minute pe banda, chit ca dupa aia am fost franta. Maine neaparat trebuie sa mai merg.
  •  
    • 52 mesaje
    22 Iun 2006, 13:19
    0 0
    Salutare fetelor,
    Iar suntem pe pagina 2. Toate bune?
    La mine se pare ca da.
  •  
    • 508 mesaje
    22 Iun 2006, 15:30
    0 0
    rusinica-rusinica!
    hai fetelor, fruntea sus!
    vine vara...
  •  
    • 1 mesaje
    22 Iun 2006, 21:07
    0 0
    cristina imi trimiti te rog si mie regimul tau si pe cel pe puncte!
    geo_iftimie@yahoo.com

    mersi mult!!
  •  
    • 74 mesaje
    23 Iun 2006, 07:21
    0 0
    Si la mine toate bune. Astept concediul.
    Am inceput electrostimularea. Va spun peste o saptamana daca sunt rezultate sau nu. Ma duc in fiecare zi. Acum am o usoara febra musculara, dar cica e de bine.
    Va pup pe toate!
    korra
  •  
    • 508 mesaje
    23 Iun 2006, 09:17
    0 0
    geo ai mesaj!
    fetele, ce se intampla cu voi? ati abandonat? unde sunteti?
    pupici
  •  
    • 2 mesaje
    23 Iun 2006, 18:51
    0 0
    Cristina, imi trimiti si mie te rog regimul disociat dar si cel pe pucte.
    Merci mult. avramescu_ana@yahoo.com.
  •  
    • 60 mesaje
    25 Iun 2006, 00:21
    0 0
    buna fetelor am citit cu atentie mesajele voastre si am avut impresia la inceput ca este o iluzie optica dar avansand mi-am dat seama ca este realitate.In primul rand am remarcat spiritul de pe acest FORUM (stiti cat de mult conteaza)eu la fel ca voi am tinut o gramada si ceaiuri si pastile si dealea si dealea si nimic am nevoie sa dau jos 10kg pana in AUGUST sunt domnisoara de onoare la cea mai buna prietena (la inceput am avut intentia sa o refuz dar spune ti si voi cum as fi putut sa fac asta )AS VREA SA SLAGESC PANA ATUNCI SI SA FIE O SURPRIZA PT CEI DE ACASA (a am uitat sa va spun ca eu sunt asa de departe de casa SPANIA)si as vrea sa fie un soc pt toti si mai ales pt.fostul meu care mi.a facut atata rau sa vada ce a pierdut Am 1,64 64kg
    adresa mea de mail este veninoasa_n27@yahoo.com adresa de mess veninoasa_n27
    daca nu te deranjez CRISTIANA_PATRASCU ai putea sa-mi trimiti si mie dieta
    te rog foarte mult
  •  
    • 74 mesaje
    26 Iun 2006, 11:05
    0 0
    Buna, fetelor!
    Cum merge?
    La mine merge incet, dar sigur. Electrostimularea si impachetarile chiar functioneaza. Nu se vede neaparat la kg, dar s-a redus celulita. Nu se mai vede ca inainte. Pielea a inceput sa devina dreapta, nu mai are aspectul acela de coaja de portocala. Mai am o sapatamana si va spun la sfarsitul tratamentului care au fost efectele.
    Pentru fetele intrate acum pe forum, vedeti ca dieta este postata la paginile 39 si 40, iar cea pe puncte cred ca undeva in primele pagini, la inceputul topicului.
    Am probleme mari in zilele de carne. M-am saturat de carne si nu prea stiu ce sa mai mananc in zilele astea. Maine incep o etapa noua, a cincea cred, si im majoritatea zilelor am carne. Spuneti-mi si mie daca ati incercat ficatei de pui facuti in tigaia de teflon. Ce gust au? Sunt tari sau se pot manca?
    Cam atat pentru azi. mai vorbim in cateva zile. Mult succes in continuare!

    Va pup pe toate,
    korra