Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 8403 mesaje
    5 Mar 2016, 22:03
    2 0
    mizdis said:Eu habar nu am de ttreaba cu Bradet, eu strict ma refeream la blogaritele alea.
    Unde am spus eu sa nu plateasca frate daca a gresit_
    Daca Erika a gresit in supozitíile si acuzarile ei si cel implicat se dovedeste a fi nevinovat, n-are decat s-o dea in judecata.
    Pai daca tu imi dai doo palme, asuma-ti si tu ca eu pot sa te bat mai rau decat doo palme.
    Daca cei implicati considera ca li s-a facut nedreptate, pot actiona in justitie .
    Aici nu vad eu legatura .
    Ce gara aveau nikurile noi sa vie si sa spuna date personale ale altor eve?
    Eu despre asta vorbesc fratele meu, daca blogarita una sau alta considera ca au fost nedreptatite, daca sunt asa faimoase, pot sa sara si ele la gatul Ericai.

     
    sincer, pe mine blogaritele acelea ma lasa rece.  
    din punctul meu de vedere, li s-a dat prea multa importanta.
    personal, nu am putut citi nici macar o postare de-a lor pana la capat.
    ma plictisesc.
    dar unora le place.
    competenta lor insa, da, merita discutata. mai ales daca isi aroga meritele unor functii pe care nu le au. dar de la discutie pana la ce s-a ajuns...patima, nu gluma. in orice caz, am o banuiala ca si-au pastrat publicul. 





     

  •  
    • 514 mesaje
    5 Mar 2016, 22:06
    0 0
    Adminul poate sterge postari sau paragrafe dar noi oameni dupa eva.ro avem memorie ... Sa speram ca vom trai atata timp cat traieste si ea , sa fim siguri ca virgule cunoastem caracterul ..... Esti bolnava e_rika , trateazate fetito ...
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Mar 2016, 22:15
    2 0
    Ya , ya , ya ...

    Ce nu ne asumam noi din spatele monitoarelor ... mda , bla bla , bla.

    Scuzati deranju' .



  •  
    • 62 mesaje
    5 Mar 2016, 22:22
    2 0
    ViktorC said:Ya , ya , ya ...

    Ce nu ne asumam noi din spatele monitoarelor ... mda , bla bla , bla.

    Scuzati deranju' .

     Cum sa lipseasca tocmai martie din post?

    Tot prost, neica, tot prost!

    Nu scuza deranjul, a fost cu multa placere!

           

     


    Acest mesaj a fost editat de către Peeved: 5 Mar 2016, 22:24
  •  
    • 3816 mesaje
    5 Mar 2016, 22:22
    0 0
    Habar nu am ce scrie pe pagina de socializare.
    Eu vorbeam strict de blogarite si de eva.
    Ce e mai departe de eva, habar nu am, nu intru pe paginile oamenilor sa vad ce mai scriu
  •  
    • 514 mesaje
    5 Mar 2016, 22:30
    0 0
    mizdis said:Habar nu am ce scrie pe pagina de socializare.
    Eu vorbeam strict de blogarite si de eva.
    Ce e mai departe de eva, habar nu am, nu intru pe paginile oamenilor sa vad ce mai scriu

     

    Ei ,hai !! nu stiai ca toata lumea dupa eva.ro are blog ?

     

    Suntem blogari , da toti !!! ne facem reclama cand strigam in gura mare , uite prostu !!!

     

    Fira i tu sa fi de simpatica

  •  
    • 3816 mesaje
    5 Mar 2016, 22:35
    1 0
    Pai poa sa aiba toata lumea blog, zau de citesc blogul cuiva.
    fara suparare, n-am timp de citit bloguri.
    Ba da, mint, mai ma uit pe un canal de youtube la o tanti cand gateste, cand vreau sa fac ceva de mincare si nu stiu cum.
  •  
    • 514 mesaje
    5 Mar 2016, 22:43
    0 0
    mizdis said:Pai poa sa aiba toata lumea blog, zau de citesc blogul cuiva.
    fara suparare, n-am timp de citit bloguri.
    Ba da, mint, mai ma uit pe un canal de youtube la o tanti cand gateste, cand vreau sa fac ceva de mincare si nu stiu cum.

     

     

    Spune drept , ai scrum de tigara pe masa din balcon ? barbatul tau lucreaza la suveica si tricoteaza ciorapi , manual ?

     

    Spune tu broo mai departe ca nu mai tin minte  !!

  •  
    • 514 mesaje
    5 Mar 2016, 22:49
    0 0
    Daca stau sa ma gandesc bine , nimeni nu are nimic cu ea fiecare I cere argumente la ceace spune ...
    Iar cand incepi s o dai de gard ca doar tu ai dreptate inseamna ca ne ignore pe toti , si deranjaza al draq de tare , iar oameni se unesc impotriva ta sa ti demonstreze ca nimeni nu este indispensabil ...
  •  
    • 514 mesaje
    5 Mar 2016, 22:50
    0 0
    O seara placuta
  •  
    • 112 mesaje
    5 Mar 2016, 22:51
    1 0
    Ponta, iar ai amestecat bauturile?
  •  
    • 3816 mesaje
    5 Mar 2016, 22:53
    1 1
    Ma vad nevoita sa dezamagesc. Sunt ocazional fumatoare. Si n-am balcon. Si colegu e santierist.
  •  
    • 2297 mesaje
    6 Mar 2016, 00:28
    12 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 6 Mar 2016, 01:10
  •  
    • 7469 mesaje
    6 Mar 2016, 01:01
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2 mesaje
    6 Mar 2016, 01:21
    0 0
    “Are o vechime de peste 10 ani la Muşat & Asociaţii, perioadă în care a dobândit o vastă experienţă avocaţială în domeniul energiei şi resurselor naturale, inclusiv cu privire la concesiuni miniere şi petroliere sau contracte de servicii conexe (proiectare, construcţie, activităţi de foraj şi servicii la sonde), asistând numeroşi clienţi din industria de petrol şi gaze în achiziţii complexe, finanţări şi dezvoltare de proiecte energetice sau proiecte de infrastructură, parteneriate public private, fiind şi expert certificat în achiziţii publice. Este de asemenea recunoscută ca unul dintre cei mai experimentaţi practicieni în dreptul mediului, arie în care a consiliat numeroşi clienţi, majoritatea companii multinaţionale cu activităţi investiţionale în domeniul energiei şi resurselor naturale.

    Pe parcursul carierei sale, a reprezentat un portofoliu larg de companii naţionale şi internaţionale în proiecte complexe, printre cele mai recente fiind: asistarea Sterling Resources în procesul de negociere şi semnare a acordurilor de transfer al participaţiilor în diverse perimetre petroliere din Marea Neagră, consilierea OZ Mineral Limited, companie minieră de top din Australia, în legătură cu oferta în valoare de 200.000.000 Euro pentru achiziţia Cuprumin S.A., consilierea Petrofac Facilities Management Ltd., unul dintre liderii mondiali în domeniul serviciilor pentru industria petrolului şi gazelor naturale, în procesul de negociere şi implementare a unui contract de servicii de îmbunătăţire a producţiei cu privire la o serie de zăcăminte mature de ţiţei deţinute de OMV Petrom, dar şi a Eldorado Gold Corporation, în tranzacţia cross-border prin care a preluat activităţile European Goldfields Limited în domeniul exploatării zăcămintelor aurifere din ţara noastră.”

    Deci, dupa cum se observa, a negociat si reprezentat numai afaceri prin care statul, prin hotii si  tradatorii de cea mai joasa speta numiti politicieni, a vandut marile bogatii ale solului si subsolului: cupru, gaze naturale, petrol, aur.

    Despre afacerea Stearling Resources cu gazele din Marea Neagra cititi comentariile de aici

    http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-5392641-contractul-sterling-resources-fost-desecretizat-emil-boc-sterling-poate-face-exploatare-potrivit-contractului.htm
    Despre Eldorado Giold Corporation

    https://www.facebook.com/corneliu.vadim.tudor/posts/463908386963246?comment_tracking={%22tn%22%3A%22O%22}

    http://forum.softpedia.com/topic/886166-o-mina-de-aur-din-romania-se-deschide-canadienii-primesc-unda-verde-pentru-exploatare/

    http://www.gandul.info/financiar/cat-aur-si-argint-vor-canadienii-de-la-eldorado-gold-sa-extraga-prin-cianurare-de-la-certej-anuntul-facut-de-companie-daca-totul-merge-bine-14344390

    Acest mesaj a fost editat de către alsacia57: 6 Mar 2016, 01:22
  •  
    • 2 mesaje
    6 Mar 2016, 01:26
    0 1
    censky_2 said:
    mizdis said:Habar nu am ce scrie pe pagina de socializare.
    Eu vorbeam strict de blogarite si de eva.
    Ce e mai departe de eva, habar nu am, nu intru pe paginile oamenilor sa vad ce mai scriu

    Miki draga,  ce fu pe eva in ultimele luni n-are absolut nicio legatura cu printesa si povestea de anul trecut, astea (si, mai recent, povestea cu profesorul din Vianu si cu lactatele de la firma neaosa, cu profit declarat de o mie de euro la o cifra de afaceri de milioane si patron abonat la contracte cu statul) sunt numai pretextul pentru platit polite mai vechi de pe eva si varsat frustrari. In conditiile in care eu am ales sa nu intru in schimburile de porcaieli, sa nu raspund cand am fost provocata sau injurata, n-am avut nicio treaba cu psiholoaga, proful de la liceu, e-coli si ce clinciuri si topicuri mai fura p-aici si oricum scriu din an in paste, conduc in top amenintari si injuraturi dedicate pe forumul asta.  Ca, nu-i asa, ce poate fi mai gratificant decat sa ti inchipui ca ai reusit sa sperii si sa umilesti niste oameni fata de care te simti inferior in conversatiile directe, ca vai, i-ai infricosat fiindca declari ca le cunosti in amanunt viata (desi tot ce stii e ceea ce ei au ales sa dezvaluie) si las ca o sa li faci tu sa sufere fiindca acum esti mare si tare la adapostul anonimatului si asa iti inchipui ca o sa compensezi nefericirile din viata proprie.

     

    Mie, personal, mi s-au parut triste si-atat pusul cenepeului meu pe forum si amenintarile din categoria avocatico de 2 bani, sa fii sigura ca esti sub lupa si ti-am salvat tot istoricul de facebook si ce-ai scris vreodata pe forum, si-o sa vezi tu de-acum incolo ce-o sa patesti! Frate, cat de mare sa-ti fie buba la cap ca sa-mi dai google search poate-poate o fi si vreo informatie pe care ai putea s-o denaturezi si s-o transformi intr-o mizerie sau sa-mi urmaresti postarile sa vezi cand mi-am dat eu check in la H&M? Care-s marile dezvaluiri? Data nuntii si a nasterii copilului meu? Ca husband e nascut in fostul URSS si eu nu ma iubesc cu soacra? Ca sunt avocat fara procese fiindca avocatura nu se rezuma la litigii pe rolul judecatoriei Cornetu? Ca am 2000 de mesaje pe eva in 12 ani? Ca am ochi verzi si 35 la pantof? Si pe cine intereseaza?! Apoi, eu personal n-am avut nicio jena sa imi dezvalui identitatea, in privat, cand am fost intrebata, la intalnirile organizate pe eva in anii trecuti, sau sa scriu lucruri care ma faceau usor identificabila. De ce? Pai probabil fiindca n-am nicio apasare, asta sunt si-aici ma termin, am stat pe forumul asta ca imi placea si-atat, am facut pauza 3-6-10 luni cand n-am mai avut chef, si oricum nu mi-am propus sa castig cupa prieteniei cu nimeni, nu trebuie sa zic nimanui saru’ mana pentru painea de pe masa, arat decent pentru anii mei, n-am un leu pentru care sa nu fi muncit si platit saispele la suta, am un sot bun si un copil sanatos pe care l-am dorit, n-am pozat in fundul gol, nici nu am pus pe net chestii pe care n-as avea curajul sa le spun cuiva si in fata, nu mor de foame si nici nu-mi doresc castele in Spania. Si-atunci? Care-i miza in ceea ce ma priveste?!

     

     

    Cat tupeu pe capul tau. Porcaielile TOCMAI TU le-ai initiat!

     

  •  
    • 4455 mesaje
    6 Mar 2016, 01:34
    4 0
    Acu' ca am adormit plodul din gazda, juma' adormita, zic doar: pizde mai triste ca taraturile astea care-si fac nick nou in fiecare zi nu exista. Atat le foote disperarea ca respira erica, censky, si care mai sunt.

    Gagici sunteti misto, tutele razboinice trag lipici pe nas in continuare si-si plang vietile mizere.
  •  
    • 7469 mesaje
    6 Mar 2016, 01:42
    5 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 6 Mar 2016, 01:43
  •  
    • 955 mesaje
    6 Mar 2016, 03:36
    2 0
    censky_2 said:
    mizdis said:Habar nu am ce scrie pe pagina de socializare.
    Eu vorbeam strict de blogarite si de eva.
    Ce e mai departe de eva, habar nu am, nu intru pe paginile oamenilor sa vad ce mai scriu

    Miki draga,  ce fu pe eva in ultimele luni n-are absolut nicio legatura cu printesa si povestea de anul trecut, astea (si, mai recent, povestea cu profesorul din Vianu si cu lactatele de la firma neaosa, cu profit declarat de o mie de euro la o cifra de afaceri de milioane si patron abonat la contracte cu statul) sunt numai pretextul pentru platit polite mai vechi de pe eva si varsat frustrari. In conditiile in care eu am ales sa nu intru in schimburile de porcaieli, sa nu raspund cand am fost provocata sau injurata, n-am avut nicio treaba cu psiholoaga, proful de la liceu, e-coli si ce clinciuri si topicuri mai fura p-aici si oricum scriu din an in paste, conduc in top amenintari si injuraturi dedicate pe forumul asta.  Ca, nu-i asa, ce poate fi mai gratificant decat sa ti inchipui ca ai reusit sa sperii si sa umilesti niste oameni fata de care te simti inferior in conversatiile directe, ca vai, i-ai infricosat fiindca declari ca le cunosti in amanunt viata (desi tot ce stii e ceea ce ei au ales sa dezvaluie) si las ca o sa li faci tu sa sufere fiindca acum esti mare si tare la adapostul anonimatului si asa iti inchipui ca o sa compensezi nefericirile din viata proprie.

     

    Mie, personal, mi s-au parut triste si-atat pusul cenepeului meu pe forum si amenintarile din categoria avocatico de 2 bani, sa fii sigura ca esti sub lupa si ti-am salvat tot istoricul de facebook si ce-ai scris vreodata pe forum, si-o sa vezi tu de-acum incolo ce-o sa patesti! Frate, cat de mare sa-ti fie buba la cap ca sa-mi dai google search poate-poate o fi si vreo informatie pe care ai putea s-o denaturezi si s-o transformi intr-o mizerie sau sa-mi urmaresti postarile sa vezi cand mi-am dat eu check in la H&M? Care-s marile dezvaluiri? Data nuntii si a nasterii copilului meu? Ca husband e nascut in fostul URSS si eu nu ma iubesc cu soacra? Ca sunt avocat fara procese fiindca avocatura nu se rezuma la litigii pe rolul judecatoriei Cornetu? Ca am 2000 de mesaje pe eva in 12 ani? Ca am ochi verzi si 35 la pantof? Si pe cine intereseaza?! Apoi, eu personal n-am avut nicio jena sa imi dezvalui identitatea, in privat, cand am fost intrebata, la intalnirile organizate pe eva in anii trecuti, sau sa scriu lucruri care ma faceau usor identificabila. De ce? Pai probabil fiindca n-am nicio apasare, asta sunt si-aici ma termin, am stat pe forumul asta ca imi placea si-atat, am facut pauza 3-6-10 luni cand n-am mai avut chef, si oricum nu mi-am propus sa castig cupa prieteniei cu nimeni, nu trebuie sa zic nimanui saru’ mana pentru painea de pe masa, arat decent pentru anii mei, n-am un leu pentru care sa nu fi muncit si platit saispele la suta, am un sot bun si un copil sanatos pe care l-am dorit, n-am pozat in fundul gol, nici nu am pus pe net chestii pe care n-as avea curajul sa le spun cuiva si in fata, nu mor de foame si nici nu-mi doresc castele in Spania. Si-atunci? Care-i miza in ceea ce ma priveste?!

     

    Censky, eu cred ca nu exista vreo miza si nici macar polite de platit, cel putin nu in ceea ce te priveste. Nu trebuie sa iti citeasca cineva toate postarile ca sa isi dea seama ca scrii intr-un mod civilizat si inteligent si de aceea sunt convinsa ca nu exista mesaje scrise de tine cu un continut discutabil ( jigniri gratuite, atacuri la persoana etc.), motiv pentru care nu cred ca exista polite de platit. Parerea mea este ca exista doar prostie crasa, invidie cat cuprinde si rautate gratuita. Peste tot exista oameni mai putin mobilati, cu atat mai mult in mediul virtual, unde poti scrie tot felul de mizerii sub adapostul anonimatului. Astea le sunt limitele si preocuparile de genul asta le dau valoare in ochii lor si ii fac sa se simta mandri, justitiari, puternici si alte atribute dupa care suspina cand le vad la altii si le dau un sentiment de neputinta, micime si ratare. Deci nimic nou sub soare si lucrurile sunt cat se poate de evidente.
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Mar 2016, 08:36
    0 3
    opium said:Acu' ca am adormit plodul din gazda, juma' adormita, zic doar: pizde mai triste ca taraturile astea care-si fac nick nou in fiecare zi nu exista. Atat le foote disperarea ca respira erica, censky, si care mai sunt.

    Gagici sunteti misto, tutele razboinice trag lipici pe nas in continuare si-si plang vietile mizere.

     

    de ce pula mea apareti doar in prag de scandaluri? doar sa aparati fata de turta dulce zdrobita a vreunei pizde care striga-n gura mare ca-i nefututa?

    razboinicele puli mele!!


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 6 Mar 2016, 08:37