Casatoria cu un afemeiat

  •  
    • 320 mesaje
    29 Iul 2010, 23:29
    0 0
    Mai acum ceva ani boceam si eu pe Eva din cauza unui asemenea barbat. Ma rog, nu chiar cu atatea aventuri, dar e de ajus ca i-am dat a 2 a sansa dupa plansete fierbinti si a calcat stramb iar. Apoi iar bocea de credeam ca i-a murit cineva nu alta! Incepea cu cadouri, alergat pe la prietenii mei sa ma induplece. Si dupa toate astea, ce a inteles el...? Sa repete istoria!
    EL PLANGE nu pt ca ii pare rau, ci plage DOAR PT EL. Si nici din remuscari sau regrete . Barbatii ca el nu stiu ce i aia DECAT DOAR PE MOMENT.

    EL PLANGE pt ca nu suporta sa piarda si pt ca e confuz. Atata tot. Posibil ca te iubeste, cum si barbatul care isi bate nevasta jura apoi ca o iubeste. Si se mai duce prin biserici si pe la icoane sa promita ca el....nu mai face. Deci te iubeste, dar viata alaturi de el va fi UN CALVAR, un chin permanent. Ai grija de tine!
  •  
    • 9873 mesaje
    29 Iul 2010, 23:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13910 mesaje
    29 Iul 2010, 23:59
    0 0
    troala, netroala......problema exista!

    eu cunosc pe cineva care s-a maritat cu un specimen din asta, in ciuda tuturor celor apropiati care, sfatuind-o, ii doreau doar binele.
    ea vedea numai rautate si invidie din partea lor, desi era constienta de ce are in batatura.
    cica il iubea!

    dupa un an a recunoscut ca parca innebunise! a divortat, el a facut de toate magariile s-o aduca inapoi.......din fericire, fata deschisese ochii!

    si da, a regretat anii pierduti!
  •  
    • 9873 mesaje
    30 Iul 2010, 00:04
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13910 mesaje
    30 Iul 2010, 00:10
    0 0
    io zic ca mai sanatos e sa-si vada de viata ... fara specimen!
  •  
    • 6386 mesaje
    30 Iul 2010, 00:44
    0 0
    Evelor, nu va ìndoiti ca istoria e reala; viata bate filmul si imaginatia, adesea!

    Omul acesta a profitat si de faptul ca fata traieste singura, parintii fiind plecati prin lume la munca.
    S-a transformat ìn protectorul ideal, aratandu-i ca-i bun, ocrotitor, capabil s-o sustina, sa ìntemeieze chiar o familie.
    In realitate a gasit terenul propice: un suflet singur, f necoapta si sensibilizata de lipsa si dorul parintilor.
    Sigur ca fata are casa ei unde sta, acum are si un job..ìnsa tipul a pus mamaruta pe sufletul ei si vrea cu orice pret sa arate lumii ca e un om ideal.
    Nu va recunoaste ìn ruptul capului ca-i "defect", vicios si ca viata dubla, cuceririle si experinetele sexuale sunt mai importante ca grija pt iubita cuminte de acasa.

    Ar avea nevoie de sprijin psihologic, ìnsa nu-l va convinge nimeni s-a o faca, asa cum pedofilii sau maniacii sexuali recidiveaza ìn ciuda acestui tip de ajutor.
    Repet: ia-ti inima-n dinti, de dragul tau si al parintilor ce te-au facut si te vreau fericita,
    DA-I CU PICIORUL!
    Fii barbata, realista si traieste-ti viata frumos singura sau cu altu' mai breaz!
  •  
    • 116 mesaje
    30 Iul 2010, 09:19
    0 0
    vai de capul tau femeie...chiar asa de rau ai ajuns de vrei sa te mariti cu un CURVAR...???
  •  
    • 439 mesaje
    30 Iul 2010, 14:58
    0 0
    Nu se va schimba...Nu te lega la cap cu un om in care nu ai incredere ca va dormi noaptea acasa. Ti se rupe sufletul, dar decat o suferinta pe viata mai bine o mica suferinta acum. Eu ma mir cum de ai rabdat atatea. Adica, am rabdat si eu destule, dar ca tine nu as fi reusit in veci...este mult prea mult. Esti o femeie ambitioasa, ai ajuns undeva sus...nu lasa sa se piarda toata munca ta( pe plan profesional vorbesc). Esti tanara si ai tot timpul din lume sa cunosti pe altcineva. Barbatul asta nu te merita.
  •  
    • 2323 mesaje
    30 Iul 2010, 15:07
    0 0
    Haidi măi, cum sa accepţi să te înşele aşa...fără număr? Eşti reală?
    Åži să mai vrei şi să te căsătoreşti cu un aşa exemplar? Sigur eşti reală?

    Asta a fost reacţia mea după ce am citit primele rânduri. Mă duc să citesc şi restul răndurilor & comentariile şi pun şi-o punga cu floricele la făcut, în ceaun....
  •  
    • 5 mesaje
    30 Iul 2010, 15:51
    0 0
    Intr-adevar, viata bate filmu.Povestea este mult mai complexa si mai plina de intamplari absurde si coincidente incat scenariul pare rupt dintr-o telenovela proasta.Eu aici am facut o sinteza, a intamplarilor pentru ca nu vroiam sa plictisesc pe nimeni cu detalii.
    Vroiam doar sa se intelega esentialul problemei si sa fie cat mai scurt posibil ca cineva sa citeasca si sa imi dea un sfat, sau o parere.
    Un barbat care insala in timp ce isi planuieste nunta, va insela si in cadrul casatoriei.Asta am inteles eu de la voi, pe langa multe altele.
    Trebuie sa va spun ceva, sper sa nu ma trageti de urechi,atunci cand am zis ca m-a inselat de nenumarate ori,toate tipurile de femei, am exagerat un pic,probabil din cauza impactului pe care l-a avut asupra mea fiecare aventura dovedita sau banuita.
    Doua dintre ele sunt o certitudine,recunoscute de el si acceptate din pacate de mine.Restul sunt banuieli sau supozitii ale mele datorate comportamentului sau.
    Asta nu schimba cu nimic datele problemei?nu?
    Atata timp cat ma insala cu cateva luni inainte de nunta o va face si mai tarziu.
  •  
    • 267 mesaje
    30 Iul 2010, 16:04
    0 0
    Daca as fi in locul tau, l-as trimite la plimbare sau in alta parte

    1. Din experienta iti spun, actul ala nu va schimba nimic, in bine, din contra daca relatia e subreda si nu exista o baza solida, problemele se vor accentua.
    2. Vrei sa stai tot timpul in stres ca te va insela?
    3. Sa ajungi sa controlezi? sa nu mai fii stapana pe tine? sa te domine gelozia si neincrederea?
    4. Sa iti scada increderea in tine? sa iti faci probleme de constiinta ca poate e vina ta, nu esti tu destul de buna etc.

    Pune in balanta si hotaraste dar nu merita ..
  •  
    • 1276 mesaje
    30 Iul 2010, 17:33
    0 1
    Dili, te dilisi, ai uitat ca si stat in casa cu o fiinta cam la fel ca asta care a deschis acest topic?

    Ai uitat ca ti spuneam, ca ORICE imi facea, nu puteam sa traiesc fara sa vorbesc cu el?

    Si daca i troll, povestea e al naibii d ecunoscuta, pt mine cel putin.

    On topic: Run Forest...RUUUUN.
  •  
    • 452 mesaje
    30 Iul 2010, 18:04
    0 0
    Am o prietena(mi-a fost prietena candva)in situatia deja casatorita cu el si cu o fata deja domnisoara. El a inselat-o de la bun inceput, am inteles ca s-au casatorit pentru ca ea a ramas gravida, sora lui mi-a spus. Ea stie ce face el dar sta cu el sa nu o rida lumea si pentru copil, hmmm ce conceptie idioata , care a distrus multe femei.

    Sfatul meu este: Nuuuuuuuu, face asemenea greseala, esti tanara, ai toata viata inainte, meriti sa fii iubita, respectata,
    Aceeasi prietena imi spunea ca nu exista barbatul unei singure femei, in acel moment mi-a venit sa o palmuiesc pentru ca gandea si gandeste in ultimul hal, nu mai are incredere in ea. Aaaaaa, o mai si batea, ei locuiesc impreuna cu parintii ei , iar mama ei i-a spus l-ai luat e bun luat stai cu el.
    Si in prezent sunt impreuna, dar aia este casatorie? tu ce spui? ti-ar place sa fii asa? sa traiesti asa? sa stai sa il astepti noptile?
  •  
    • 5575 mesaje
    30 Iul 2010, 18:06
    0 0
    Eu una niciodata nu m-am batut pentru un barbat. Lasitate sau comoditate, ce-o fi fost, mereu am mers pe principiul ca nu pot revendica ceva ce nu-i al meu de la sine. Deci daca omul intelege sa se "dea" altora, de ce sa-ti bati tu creierii?
    Se mai intampla sa te indragostesti de unul numai lapte si miere si sa descoperi dupa aceea ca este dracu' gol.Dar parerea mea e ca nu merita. Ma uimesc femeile care stau zeci de ani langa niste barbati despre care toata lumea stie ca fu.... in stanga si in dreapta, lateral, vertical etc. Nu stiu daca sa le numesc femei- eroine sau femei pr.oaste. Eu nu rezist langa unul care-mi face nervii praf.
    Daca vrei sa evaluezi situatia corect, gandeste-te ca esti tanara si experienta asta o notezi acolo la "facute", o iei ca invatatura de minte si cauti unul normal, nu-ti trebuie nunta cu unul ca tipul asta al tau, nu te lega la cap cand nu e cazul. Sa stii ca lumea te va admira pt ca ai avut sangele si koaiele ca sa-ti bagi picioarele intr-o nunta inutila cu un om care nu te merita, si ca ai ales sa ai ceva mai bun de atat. Daca tu simti ca meriti mai bun de atat, da-i inainte si da-i lui cu praf de mers ca te retine din treburi
  •  
    • 5575 mesaje
    30 Iul 2010, 18:10
    0 0
    Si intrebarea fireasca: tipul tau e taur, nu-i asa?
  •  
    • 1276 mesaje
    30 Iul 2010, 18:31
    0 0
    Sau rac.
  •  
    • 1509 mesaje
    30 Iul 2010, 19:07
    0 0
    Eu cred ca-i in gemeni .
  •  
    • 320 mesaje
    30 Iul 2010, 20:55
    0 0
    e varsatooor!
  •  
    • 1336 mesaje
    30 Iul 2010, 22:07
    0 0
    Cred ca e Balanta....
  •  
    • 1352 mesaje
    31 Iul 2010, 11:41
    0 0
    Ba e bibistrocel crocobazdugat,varianta coclender roz...

    Conteaza zodia?Bine ca nu o trimite cineva la madame Harra sa-i spuna ea daca o va mai insela sau nu...