prieten drag

  •  
    • 1158 mesaje
    9 Feb 2012, 10:03
    1 0
    Da este iarna grea in sud,nametii sunt cat casa,probleme garla,sunt oameni care nu pot face nimc,decat sa suporte ,dar sunt si lenesi care nu si-ar da zapada din fata casei,nici de-al nai.bi...trebuie sa vina guvernul sa le dea zapada din fata casei lor,deh ...puturosi....
    Imi pare bine ca esti bine Lobela si ca esti acasa.
    Mimika nu a dat nici un semn ,al naibii de fig si la ei.
    Am inteles de la niste amici ca marea arata fascinat,,o feerie de gheata si turturi,eu una tare as fi vrut sa fiu acolo sa o vad.
    Acuma ,cred ca ce a fost mult a trecut sa speram ca o sa facem fata si gerului care s-a anuntat ca va fi .
    Ca om venit de la munte sunt invatata cu gerul,in schimb nu ma impac cu vantul de pe aici,asa mai bate de m-am saturat .
    Azi merg mai tarziu la serviciu ,este prima zi cind merg pejos(adica cu transportul in comun)
    Azi este soare afara,din casa pare tare frumos.
    Dar este ger.
    Sper ca sunteti toate bine,va doresc sanatate.
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Feb 2012, 09:01
    0 0
    E ger si la mine si o ceata deasa>In ultimele zile am iesit din casa numai pt aprovizionare nu de alta dar fracturi de oase nu am avut niciodata si nu le doresc.Doica ,Mimika ,Ionic cum o duceti?Din cate stiu voi sunteti chiar acolo unde natura s-a dezlantuit rau de tot>Bine faci Mace ca lasi masina acasa ca vezi si tu ce conditii sunt.Mi tare mila de batraneii neputinciosi si de copii bolnavi dar stiu ca sunt multi aia care se multumesc sa arate cu degetul si sa strige dupa ajutotr dar nu pun mana pe lopata sa faca si ei ceva.Am trait in Moldova si stiu ce cumplit suiera crivatul si cum ingroapa viscolul casutele alea mici cu acoperisuri piezise facute tocmai pt astfel de ierni.Dar mai stiu ca barbatul meu si vecinii ieseau cu schimbul si croiau carari pe toata ulita nu numai in fata casei.Acum e adevarat ca e o situatie mult mai grea>Sa ajute cel de sus sa scape cu bine.Va pup pe toate.
  •  
    • 1158 mesaje
    15 Feb 2012, 21:36
    0 0
    Si ningeaaaaaaa.......si ningeaaaaa.......si aveam impresia ca nu se mai terminaaaaaa!.........dar s-a terminat si a venit gerul...............azi dimineata,bordul masinii indica -18 grade si ceata ..........la pranz ce-i drept era frumos de plimbare, senin si soare mai band un pic ,dar nu aveam cu cine?
    La voi cum este?
  •  
    • 1158 mesaje
    16 Feb 2012, 08:09
    0 0
    ,neata bunaaaaa..................Lobela,m-am gandit sa-ti trimit zapada de la mine la tine.....se pare ca zapada m-a ascultat si se indreapta spre tine,ai grija si la vant care ,am inteles ca bate cu 60 la ora.......iarna grea domnule,tare grea.
  •  
    • 153 mesaje
    16 Feb 2012, 12:23
    0 0
    doica said:Mi-a sters tot ,asa ca trebuie sa revin . Nu cred in prietenii adevarate ,decit in cunostinte in relatii Oameni sunt parsivi ,invidiosi si fara scrupule .Stiu ca de multe ori nu o fac cu intentie dar cind te pacalesti totul doare . Asa cum spunea o prietena , viata e facuta din incercari si uneori ne batem joc de viata.Multumesc pentru incredere.

    Foarte bine punctat! 

     

  •  
    • 1519 mesaje
    16 Feb 2012, 18:02
    0 0
    Multumesc pt cadou Mace dar cred ca e singurul pe care nu mi-l doresc(ma refer la viscol)ca de zapada nu duc lipsa nici eu(azi am dat cu fundul de pamant dar cum zapada nu era curatita a amortizat bine)asa ca nu ma supar pe ea.Desi evit iesirile nu am avut de ales si mi-am mai facut provizii.Masina nu o mai pot scoate din garaj ca am usile blocate de gheata si o zapada de 1m in fata(cadou de la vecini care au facut partie la ei si un delusor frumos la mine(probabil au crezut ca sunt plecata daca nu am maturat zapada.
  •  
    • 1519 mesaje
    16 Feb 2012, 18:10
    0 0
    Doica draga de cand nu ai aparut?Ce mai faci?La tine cum e cu iarna asta?Cred ca Robert a fost bucuros ca a avut minivacanta asta.Nepotica mea nu a vazut zapada anul asta si mi tare mila ca-mi spune la telefon ca vra sa vina la mine sa mergem la schii.Anul asta nu au fost in Austria si bine au facut caci tocmai in perioada in care erau planificati sa se duca ,au fost probleme mari cu autostrazi inchise. 
  •  
    • 1158 mesaje
    21 Feb 2012, 08:13
    0 0
    Sa stiti ca si eu ma tot intreb ce o fi cu Doica,nu a maiintrat deloc pe aici si nici un mesaj nu mi-a lasat?Sper sa fie bine sanatoasa si maisper sa-si faca timp si pentru noi,macar 10 minute.Este adevarat ca intram cam rar pe aici,dar na , fiecare cu problemele lui,care de un timp se imultesc ca ciupercile dupa ploaie.Nu mai stiu nimic de Ionik,nici Mimika nu a maintrat demult.
    Sper ca toata lumea sa fie bine.
    Lobela draga daca ai cazut si nu ai pati nimic, este tare bine.

    Vad ca anul asta zapada a dat de furca la toata lumea,dar nimeni nu s-a plans atata si nu s-a facut isterie nationala pe aceasta tema ca in Romania.
    Acest mesaj a fost editat de către Mace.: 21 Feb 2012, 08:15
  •  
    • 1158 mesaje
    26 Feb 2012, 12:36
    0 0
    Ce trist este pe aici......nu mai intra nimeni?
  •  
    • 334 mesaje
    26 Feb 2012, 19:02
    2 0
     Prietenii sunt cei care te cunosc indeaproape,care-ti stau alaturi si atunci cand iti merge rau,cand o iei razna,sau esti nesuferit...
  •  
    • 1519 mesaje
    27 Feb 2012, 05:52
    0 0
    Ai dreptate Mace intram mai rar dar e bine cand mai stim cate ceva despre fiecare dintre noi.Eu m-am intors ieri de la Sovata .Mi-a placut tare mult ce am gasit acolo.La hotelul Danubius este  o baza de tratament moderna cu bazine ,sauna,jacuzzi,sala de fitnes,cabinete cosmetice si toate cele pt un rasfat pe cinste.Ne-am promis ca o sa reptam isprava ca merita.Acolo iarna nu a vrut sa plece si bine a facut ca ne-am bucurat de niste privelisti cu brazi incarcati de zapada si soare bland cum nu mi-a fost dat sa mai vad demult.E tare frumoasa tarisoara asta a noastra si ma bucur cand vad ca se mai face cate ceva care sa ne puna in rand cu altii care stiu sa valorifice mai bine ceea ce natura le-a dat.Am auzit ca si la Borsec si la Herculane au inceput sa refaca ce s-a lasat in paragina.
  •  
    • 13910 mesaje
    29 Feb 2012, 22:43
    0 0
    primavara frumoasa sa aveti!

    [IMG]http://i1094.photobucket.com/albums/i445/dorynap/imagesCAO93YZE.jpg[/IMG]
  •  
    • 1519 mesaje
    1 Mar 2012, 17:36
    0 0
    Va trimit un martisor cu drag la fiecare si o zi frumoasa de perimavara cum a fost azi la mine.
  •  
    • 1519 mesaje
    8 Mar 2012, 12:02
    0 0
    O zi de 8 Martie cu bucurii sa aveti,sa foe frumoasa ca voi si sa o petreceti cum va place mai mult.
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Mar 2012, 08:52
    0 0
    lobela said:O zi de 8 Martie cu bucurii sa aveti,sa fie frumoasa ca voi si sa o petreceti cum va place mai mult.

     


    Acest mesaj a fost editat de către lobela: 28 Apr 2012, 21:33
  •  
    • 1519 mesaje
    11 Mar 2012, 08:58
    0 0
    Uf meteorologii astia.La mine cica ar fi trebuit sa fie lapovita si ninsori slabe,cand colo e soare si se pare ca va fi o zi frumoasa de primavara.Inca nu m-am hotarat incotro sa o iau,dar sigur nu stau acasa pe o vreme ca asta.Deocamdata imi savurez cafeaua si ma gandesc ce placut era cand mai aveam prietene in casa si ne mai spuneam offurile.Va doresc o duminica placuta.
  •  
    • 1158 mesaje
    18 Mar 2012, 09:22
    0 0
    Afara este frumos  ,soare si miroase a primavara
    O primavara frumoasa. 
  •  
    • 1158 mesaje
    22 Mar 2012, 20:37
    0 0
    Buna seara...............a venit primavara  si eu vorbesc singura pe aicea, de ce?
  •  
    • 1519 mesaje
    23 Mar 2012, 21:08
    0 0
    Nu vorbesti singura Mace desi cateodata nu strica sa te trezesti fradonand o melodie sau sa-ti dai o replica ghiduse ce-ti trece prin minte.Si eu ma bucur de vremea frumoasa de afara .Cred ca o sa-mi incarc bateriile la sfarsit de saptamana undeva la munte.Mi dor de caldura,de zile senine,de natura trezita la viata,de flori multe flori si verde odihnitor.Cred ca am picat in butoiul cu melancolie dar e explicabil dupa iarna asta care parea ca nu mai vrea sa plece.
  •  
    • 1144 mesaje
    25 Mar 2012, 08:06
    0 0
    lobela said:Nu vorbesti singura Mace desi cateodata nu strica sa te trezesti fradonand o melodie sau sa-ti dai o replica ghiduse ce-ti trece prin minte.Si eu ma bucur de vremea frumoasa de afara .Cred ca o sa-mi incarc bateriile la sfarsit de saptamana undeva la munte.Mi dor de caldura,de zile senine,de natura trezita la viata,de flori multe flori si verde odihnitor.Cred ca am picat in butoiul cu melancolie dar e explicabil dupa iarna asta care parea ca nu mai vrea sa plece.