tratament naturist pt fertilitate

  •  
    png
    • 147 mesaje
    18 Iun 2008, 16:46
    1 2
    ai dreptate, dar eu mereu am pus raul inainte. asa sunt eu. sper sa fie bine. sper sa va dau la anul vestea ca am un bebe sanatos.mi-e teama sa si visez. cum vrea Dumnezeu. e bine insa sa stiu ca este cineva alaturi de mine
  •  
    • 134 mesaje
    18 Iun 2008, 19:12
    0 0
    Exact intrebarea asta o punea o femeie insarcinata unui doctor pe o pagina a unui site, dar nu mai tin minte adresa site-ului respectiv: Ce efecte are branca ursului asupra sarcinii, iar el i-a raspuns ca nu o afecteaza cu nimic daca a luat doar 1 saptamana, insarcinata fiind, dar daca iei mai mult de 1 saptamana, atunci copilul se poate naste cu malformatii. Deci, important este sa nu iei branca o perioada prea mare de timp, o data ce esti insarcinata.
  •  
    • 134 mesaje
    18 Iun 2008, 19:20
    1 0
    Iata ca am gasit si link-ul, in cele din urma. Am inteles eu gresit in legatura cu malformatiile, dar am fost pe-aproape http://www.copilul.ro/a_3_2556_Sarcina_si_branca_ursului.html
  •  
    • 134 mesaje
    18 Iun 2008, 19:29
    0 0
    Imi cer scuze, nu am scris bine link-ul. Acum e corect:
    http://www.copilul.ro/a_3_2556_Sarcina_si_branca_ursului.html
  •  
    • 136 mesaje
    18 Iun 2008, 19:52
    0 0
    Png deocamdata nu iau nimik decat nospa pentru dureri si incerc sa stau cat mai mult linistita
    iar despre doctorita ce pot sa spun este foarte buna,aparatura este la fel de ultima generatie-cei drept un pic cam scump...dar pentru asta facem rost de bani
    in rest ce sa zic incerc sa stau cat mai mult in pat
    traiesc cu speranta ca Dumnezeu are grija de mine si de BB
    Multa sanatate!
  •  
    • 1431 mesaje
    19 Iun 2008, 13:42
    1 0
    thea ........nu merge linkul , cel putin eu nu il pot accesa
  •  
    • 134 mesaje
    19 Iun 2008, 13:51
    1 0
    Pentru ca nu se copiaza bine link-ul, nu stiu de ce. Mai fac o ultima incercare de copy-paste. http://www.copilul.ro/a_3_2556_Sarcina_si_branca_ursului.html
    Trebuie doar sa ai grija sa fie scrise impreuna toate cuvintele si nu "bran ca" sau "urs ului" cum s-a copiat gresit la mine mai sus, pentru ca atunci nu mai merge link-ul.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 14:51
    0 1
    da, cristinuta, se pare ca speranta in bunbul Dumnezeu e singurul lucru sigur. eu parca nu mai am durerile alea copntinuui. insa mai nou cand ma doare burta, ma doare de parca am vezica plina si nu amk fost la toaleta de mult timp. cred ca de la anexista. fac foarte des, putin si ma cam ustura. dar sper ca minunea mea sa creasca in mine, sa se dezvolte normal, sa fie sanatoasa si sa o pot aduce la lumina la termen.
  •  
    • 1703 mesaje
    19 Iun 2008, 15:11
    2 0
    png, daca ai usturimi la urinat, spune-i ginecologului. pe mine ma intreaba in fiecare luna (printre altele), desi nu am avut niciodata.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 15:20
    0 0
    asa o sa fac. trebuie sa dau si proba de urina. poate nu uit maine de dimineata.
  •  
    • 1703 mesaje
    19 Iun 2008, 15:46
    0 0
    ti-a dat sa faci sumar de urina sau urocultura?
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 16:00
    0 0
    da, sumar de urina. dar in prima dimineata am uitat, iar azi imi era foarte somn, dupa noaptea agitata in care am pazit motanul sa nu-si scoata atele.
  •  
    • 1703 mesaje
    19 Iun 2008, 16:13
    0 0
    usturimile cred ca inseamna infectie urinara, iar asta se vede numai la urocultura, nu la sumar de urina, daca nu ma insel. in luna a doua, cand mi-a dat sa fac multe analize (rh, grupa sanguina si nu mai stiu ce), doctorita mi-a dat sa fac si urocultura. apoi la fiecare control ma intreaba de usturimi. pe tine te intreaba medicul ce si cum?
  •  
    • 1431 mesaje
    19 Iun 2008, 16:18
    0 0
    of .........tot nu merge , firar sa fie !
    am stres si spatiile libere ...si degeaba !
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 16:39
    1 0
    nu, nu m-a intrebat nimeni in legatura cu asta. poate si datorita faptului ca durerea de burta a fost prioritatea. o sa fac maine dimineata analiza.
  •  
    • 1703 mesaje
    19 Iun 2008, 16:54
    0 0
    pai sumarul de urina il faci pentru altceva, nu iti arata daca ai infectie sau nu.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 17:04
    0 0
    eu am inteles ca daca ai o infectie iti iese si la sumarul de urina. urocultura stiam ca iti indica ce tratament trebuie sa urmezi.
  •  
    • 1703 mesaje
    19 Iun 2008, 17:14
    0 0
    http://www.synevo.ro/ro/pregatirea.html
    citeste Pregatirea pentru recoltarea urinii.


    Urocultura este o metoda de lucru utilizata In laboratoarele de microbiologie clinica pentru analiza probelor de urina, constand din cultivarea si identificarea agentilor patogeni care produc infectii ale tractusului urinar. http://www.focuslab.ro/Informatii/Urina_-_urocultura.aspx

    la sumarul de urina se determina compozitia din alte puncte de vedere, nu al germenilor. de aceea cand iti da sa faci urocultura te instruieste medicul, cel putin a mea asa a facut, in privinta recoltarii (recipient obligatoriu steril, ca altfel nu mai e corect rezultatul, spalat cu apa si sapun inainte, cum scrie si la synev. la sumaruyl de urina nu conteaza sa fie steril recipientul, ci doar curat.

    cand mergi la ginecolog, spune-i de usturimi si te trimite si la urocultura.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    19 Iun 2008, 17:23
    0 0
    multumesc, asa o sa fac
  •  
    • 48 mesaje
    19 Iun 2008, 20:55
    0 0
    eu iau de doua luni deja si mia reglat ciclu la 28 de zile.ma bucur ca voi ati reusit sa deveniti mamici.asta imi da si mie incredere si sunt tot mai optimista.sper ca dupa a treia luna de branca ursului sa ma numar si eu printre viitoarele mamicii.sa auzim numai de bine.aveti grija de voi.