Iubesc un barbat cu un handicap fizic

  •  
    • 3528 mesaje
    18 Apr 2006, 11:16
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 140 mesaje
    18 Apr 2006, 11:20
    1 0
    Ii inteleg pe parintii mei si, asa cum spunea aquamarina stiu ca sunt educati intr-o vreme de comunism plina de prejudecati si idei preconcepute. Stiu ca, pe undeva ai mei isi doresc ce e mai bine pt mine si nu pot concepe ca "binele" meu e alaturi de un om "handicapat" asa cum ii spun ei. Si momentan le "multumesc" pentru ca mi-au deschis capul si mi-am dat seama ca e momentul sa fac ceva pt mine si pt viata mea>
    Pana acum am fost copilul model. Premiant, student eminent, acum fac a doua facultate...Cred ca e momentul sa mai fiu si "femeia" model.

    Va multumesc inca o data pt toate vorbele si gandurile bune.
  •  
    • 9835 mesaje
    18 Apr 2006, 12:34
    0 1
    sandrina, faptul ca pe tine nu te deranjeaza mica infirmitate a acestui barbat este, in definitiv, tot rodul educatiei pe care ti-au dat-o parintii. numa' ca bietii de ei sunt atat de orbiti de imaginea de viata perfecta pe care au proiectat-o pentru tine (si pe care tu, pana acum, ai respectat-o intru totul), incat e firesc ca alegerea ta de acum sa ii ia prin surprindere.

    cu cat se vor impaca mai repede cu ideea ca au fost in stare sa faca din tine o persoana capabila sa aleaga si sa decida singura, va fi cu atat mai bine pentru ei.