Croitorie. Cine-mi da un sfat?

  •  
    • 126 mesaje
    23 Sep 2006, 16:00
    0 0
    pai daca era 1,5 mil acum 6 ani banuiesc ca acum este cel putin triplu
    july mersi oricum ca nu ma gandisem la Obor , am sa dau o raita pe acolo , uitasem ca oborul este solutia pentru aproape orice isi doreste bucuresteanul
  •  
    • 126 mesaje
    23 Sep 2006, 16:39
    0 0
    iris mai incerc si am sa caut si revista Quelle ca toata lumea vorbeste de ea nu numai evele

    antilopa bongo o masina asa cum zici tu este prea complicata , sunt 2 lucruri diferite , surfilatul este o chestiune aparte de croit si imbinat materialul , daca vei lucra iti vei da seama
  •  
    • 6 mesaje
    23 Sep 2006, 21:49
    0 0
    buna, eu am vazut in revista magazinului kaufland o masina de cusut victoria la 3 mil jum. eu am o masina la fel si sunt multumita de ea. are 13 programe si 3 ani garantie
  •  
    • 71 mesaje
    4 Ian 2007, 15:46
    0 0
    Buna fetele, ma bucur ca exista un astfel de subiect pe forumul asa! spre rusinea mea recunosc ca pana acum nu l-am vazut. Si eu sunt pasionata de croitorie si revista burda ma ajuta foarte mult! insa am si eu o problema, azi, nu reusesc sa pun gulerul la o camasa din revista burda! voi cum faceti?
  •  
    • 71 mesaje
    5 Ian 2007, 08:27
    0 0
    Multumesc frumos, acum sunt la serviciu, dar cand ajung acasa o sa-ti spun din ce numar de burda o fac. De fapt ma chinui cu bentita de dinaintea gulerului propriu zis, care se croieste pe bie (parca), sincer eu am sarit peste partea aia ca nu m-am priceput niciodata s-o prind (am mai avut o incercare esuata - tot la guler - de a face o camasa). Vreau sa zic ca mi-au reusit si sacouri din burda, care au trei bilute dificultate, mi-am facut si o hainuta de primavara toamna, doar ca la camasa imi scapa ceva....
    Oricum, tinem legatura, multumesc!
  •  
    • 5 mesaje
    18 Ian 2007, 20:21
    0 0
    id de al meu de mess este hainelacomanda dc. te intereseaza sa/ti croiesti ceva la comanda.
  •  
    • 29 mesaje
    3 Feb 2007, 15:25
    0 0
    Buna, am si eu o intrebare.
    De foarte foarte mult timp visez la cineva care sa-mi croiasca hainele dupa tiparele din burda, sunt niste modele super, si nu am reusit sa gasesc pe nimeni pana acuma.
    Voiam sa te intreb daca tu iti lucrezi numai pentru tine sau ai avea chef sa faci cate ceva si pentru altcineva? Pls, raspunde-mi! Sunt indragostita de modelele din Burda!
  •  
    • 29 mesaje
    3 Feb 2007, 15:33
    0 0
    iris37, voiam sa te intreb unde anume ai croitoria ca eu incerc de 4 ani de cand sunt in Bucuresti sa gasesc una care sa-mi lucreze tipare Burda si n-am reusit.
    Ai putea sa-mi spui o adresa sau un mail?
    Al meu este mitrescualex@hotmail.ro
  •  
    • 29 mesaje
    3 Feb 2007, 15:36
    0 0
    iris37 ai pm pe mailu de la eva
  •  
    • 1 mesaje
    9 Feb 2007, 10:03
    0 0
    Salut! Vad ca sunteti interesate de croitorie ca si mine. Am cautat forumuri sau discutii pe tema asta pe net-ul romanesc si am gasit foarte putin - spre deosebire de site-urile in limba engleza si rusa. Probabil ca net-ul rominesc e la inceput de cale in privinta asta desi as prefera sa comunic in limba materna cu cineva care are acelasi hobby ca si mine. Oricum, am vazut ca va intereseaza revista Burda - si daca coaseti din ea ca si mine probabil va va fi interesant sa vizitati pagina aceasta unde sunt foarte multe fotografii ale hainelor cusute dupa modelele din Burda
    -
    din anul 2006
    http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=23279
    din anul 2005
    http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=2326
    E in limba rusa, dar din foto se vede tot.

    Succese!
  •  
    • 2487 mesaje
    9 Feb 2007, 10:08
    0 0
    Alex nu o sa recunoasca nici o croitoreasa cu acte ca face dupa reviste,nu au voie,asta nu inseamna ca nu fac,mergi la ea cu revista in brate si spunei ca vrei modelul de acolo si daca este deacord sa il faca,in 9 cazuri din 10 o face,cu mici modificari datorate materialelor din Rom.Succes.
  •  
    • 71 mesaje
    15 Feb 2007, 13:35
    0 0
    Olevisia - eu vreau sa vorbim despre croitorie, mai ales din burda! uite adresa mea de mail grincri@gmail.com

    Te pup si sper sa vorbim.

    P.S. este valabil pentru toat efetele pasionate de croitorie!
  •  
    • 71 mesaje
    15 Feb 2007, 18:11
    0 0
    Am uitat sa intreb:
    Daca are cineva reviste Burda mai vechi si nu mai are ce face cu ele, m-ar interesa pe mine contra cost desigur! reviste din 2003-2004..... multumesc

    Sau poate aveti idee de unde le pot lua....
  •  
    ann
    • 52 mesaje
    15 Feb 2007, 21:13
    0 0
    pana la urma si-a luat cineva masina de cusut din quelle? e buna?
  •  
    • 2487 mesaje
    16 Feb 2007, 09:29
    0 0
    Elle, cauta in tirgurile de vechituri,ai sanse mari sa gasesti numere mai vechi ale revistei.
  •  
    ann
    • 52 mesaje
    26 Feb 2007, 20:12
    0 0
    ce marca de masina de cusut v-ati cumparat de curand la pret convenabil
  •  
    • 6 mesaje
    16 Mar 2007, 00:12
    0 0
    buna fetelor! sunt foarte foarte incepatoare in croitorie si deabia acum caut sa imi cumpar o masina de cusut si sa fac cursul de design de la eurocor. va urmaresc sfaturile pt a le folosi mai pe urma
    o dilema am insa...nu cunosc magazine pt materiale...poate imi recomandati cateva...deasemena am auzit ca ar fi unele mercerii care au materiale exact ca cele folosite in burda.
  •  
    • 71 mesaje
    31 Mar 2007, 14:18
    0 0
    Adriana, te ajuta cursurile astea, intelegi ceva din ele? ca mie cateodata si burda mi se pare greu de inteles si le cos dupa cum cred eu!
    pupici!
  •  
    • 218 mesaje
    9 Apr 2007, 10:23
    0 0
    adriana_13, ce anume te invata cursurile alea la eurocor? cam ce subiecte au?

    materiale in bucuresti gasesti la obor, la mag titan, bricostore..
  •  
    • 6 mesaje
    13 Aug 2007, 11:22
    0 0
    Olevisia, as dori sa vad si eu modele realizate din burda de pe anul 2007