dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 601 mesaje
    6 Apr 2006, 11:59
    0 0
    Am si eu o rugaminte la tine Cristiana ...vazand ca sunteti foarte razvratite impotriva kg in plus,ma gandeam sa ma alatur si eu luptei....crezi ca ai putea sa imi trimiti si mie dieta.....multumesc anticipat(adresa mea e scumpik1187@yahoo.com)PUPICI SI SPOR LA TREABA.
  •  
    • 7 mesaje
    6 Apr 2006, 13:37
    0 0
    Off Cristiana, la cat sunt eu de imprastiata, tinutul unei agende cu ceea ce manananc e ceva criminal pentru mine. Trebuia sa ma obisnuiesc si eu cu planificarile astea si cu tinutul de un orar strict de pe la management...Deci de agenda nu promit ca ma voi tine cu strictete, dar de regim da.
    Pupicei si spor la slabit!
  •  
    • 508 mesaje
    6 Apr 2006, 14:50
    0 0
    pai iti faci agenda de pe acum ca sa sti ce ai de mancat in zilele urmatoare, asa sti ce si cat sa cumperi.
    doar daca vrei notezi dupa masa ceea ce ai mancat, ca sa ai o evidenta stricta, eu nu am tinut-o.
    nu uita de cei 2L de apa plata pe zi si de ceai.
    pupici
  •  
    • 344 mesaje
    7 Apr 2006, 10:05
    0 0
    Cristiana, eu nu am primit dieta de la tine.
    In schimb am facut rost de dieta pe puncte(hiperproteica). In 11 zile(ieri s-au implinit! ) am slabit 5 kg. Sunt super incantata! Mai ales ca sotul meu a remarcat si m-a complimentat!!!
    Mananc pana ma satut, IAU ZILNIC POLIVITAMINE SI CALCIU(deci nu sunt amentita), beau cca 3,5 litri de apa(deci ma hidratez super bine). Fac zilnic 10-15 min de exercitii:abdomene, pt fese si coapse). Si nu mananc doar gratar. Si salam, sunca presata, cremwursti, bacon, rulada de carne etc.
    FETELOR, credet-ma functioneaza!!!!!!
  •  
    • 344 mesaje
    7 Apr 2006, 10:17
    0 0
    Scuze! am vrut sa scriu pana ma satur. Am tastat aiurea
  •  
    • 186 mesaje
    7 Apr 2006, 17:21
    1 0
    Buna,domnisoarelor si doamnelor,
    Va urmaresc de mult timp, dar nu am indraznit sa intru in aceste discutii ,foarte interesante dealtfel...Subiectul ma intereseaza f mult, ca si voi ..trebuie sa scap de "niste" Kg (cel putin 10 Kg).Ma intereseaza si pe mine dieta pe puncte despre care vorbiti, daca nu va suparati...Sunt cam de o luna intr-o perioada de "platou"...si nu mai reusesc sa dau "jos" nici macar 500 gr...In sfarsit, nu va mai deranjez cu problemele mele...Rugamintea mea este daca poate cineva sa-mi trimita si mie aceasta dieta la adresa "dana_elly1967@yahoo.com"...multumesc anticipat...si mult succes la "slabit"!Va pup, Elly
  •  
    • 508 mesaje
    8 Apr 2006, 18:52
    1 0
    yoyo
    scuze daca nu ti-am trimis-o !
    Am tris-o cumva pe cea cu puncte, daca nu o ai de la mine poate mi-o trimiti si mie pe a ta pe yahoo, sub acelasi nume.
    incerc sa ti-o mai trimit odata!
  •  
    • 2 mesaje
    11 Apr 2006, 18:01
    0 0
    Cristiana,
    m-ar interesa si pe mine dieta lui Crisan; e timpul sa intru si eu in lupta Adresa mea este ofeliamihes@yahoo.com. Multumesc anticipat!!!
  •  
    • 89 mesaje
    12 Apr 2006, 10:04
    1 0
    buna fetelor dc nu va deranjez as vrea si eu atat dieta lui catalin crisan cat si cea pe puncte. adresa mea este oana25trez@yahoo.com
    multumesc anticipat
  •  
    • 73 mesaje
    12 Apr 2006, 11:23
    0 0
    Cristina, trimite si la adresa blue_t42003@yahoo.com, te rog mult
  •  
    • 174 mesaje
    12 Apr 2006, 11:24
    0 0
    si eu vreau dieta pe puncte..pls..codrina13@yahoo.com
  •  
    • 508 mesaje
    12 Apr 2006, 11:46
    0 0
    Fetelor eu am trimis..
    Sper ca au ajuns la voi asa cum ati dorit.
    Daca am incurcat dieta sau am omis pe cineva, ma scuzati si trimiteti un e-mail pe yahoo.
    Va pup,
    Cristiana
  •  
    • 344 mesaje
    12 Apr 2006, 13:37
    0 0
    Cristiana, nu rade, dar nu am primit dieta ta pe niciuna din adrese. Oricum sunt f. multumita de dieta hiperproteica. Am slabit 6 kg in 2 sapt.
    Acum nu prea am timp dar promit ca o scriu aici pe forum sa o vedeti toate, daca va intereseaza. Am mai scris eu ceva de prima etapa a dietei.
  •  
    • 186 mesaje
    12 Apr 2006, 14:28
    0 0
    Buna Evelor,
    Ma bucur nespus ca multe dintre voi ati reusit sa scapati de "afurisitele" de Kg in plus, care la mine nu mai vor sa dispara...Vreau si eu sa incep o dieta noua (cea pe care am tinut-o pana acum a fost personalizata), poate reusesc sa mai urnesc macar cateva kg. Va rog mult, mult de tot, trimiteti-mi si mie dieta hiperproteica pe adresa dana_elly1967@yahoo.com. Va pup si va multumesc anticipat..Elly
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2006, 10:08
    0 0
    yoyo nu stiu ce se intampla!
    ti-am trimis de fiecare data.
    fetelor s-a mai intamplat la cineva?
    am mai sarit pe cineva?
    yoyo da-mi tu rog un e-mail pe cristiana_patrascu@yahoo.com sa-ti raspund eu inapoi, poate asa reusesc.
    scuza-ma te rog.
    daniela iti scriu acum
    pupici si nu uitati ca dupa Paste va astept sa incepem dieta impreuna....
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2006, 10:10
    0 0
    scuze danaelly nu ti-am retinut numele. la tine ma refeream!
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2006, 10:24
    0 0
    yoyo scuze, scuze, scuze!
    am aflat ce se intampla.
    mi-a mai trimis o eva un mesaj si pseudonimul ei este tot yoyo, chiar daca adresa sa este alta, si eu ca o v...a ce sunt ii tot trimetem ei, cred ca am stresat saraca fata.
    tareeeee imprastiata m-a fucut mama si eu nu am facut nimic sa ma schimb.
    cred ca acum a ajuns in sfarsit.
    spor la slabit!
    ti-am trimis pe glnr_yoyo@yahoo.com
  •  
    • 186 mesaje
    13 Apr 2006, 10:51
    0 0
    Multumesc Cristina !
    Am primit dieta si tocmai o studiam, dar am zis sa-ti confirm intai primirea ...Este interesanta la prima lecturare si aici ma refer la diferitele combinatii intre proteine, lipide...carbohidratii...Deja am cateva intrebari, dar mai intai sa o studiez bine...Totusi o intrebare am si acum :Cate zile tine dieta?, pentru ca am vazut in paranteza un nr. de zile. Sau reprezinta zilele de dieta in care se mananca alimentele respective?
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2006, 12:21
    0 0
    danaelly, daca am inteles eu bine, tu intrebi de nr de zile scrise in dreptul fiecarei perioade. acele zile reprezinta suma zilelor din acea perioada, in care se mananca asa cum scrie in schema. ex. perioada Y 15 zile : carne 4 zile, legume 6 zile, fructe 5 zile - total 15 zile.
    sper ca e ok.

    vedeti ca a mai postat cineva, la "dieta catalin crisn, parerea voasta", o dieta, dar care recunosc ca nu am avut rabdarea sa o compar cu a mea. In mare cred ca este aceeasi dieta, dar ii lipsesc ultimele perioade, cele de acomodare.

    merita citit!

    astept intrebarile tale dana.

    yoyo m-as bucura daca mi-ai spune ca ti-a intrat dieta.


    lucica multumesc pentru feliciatre!


    Evelor cu nume de flori: LA MULTI ANI! si sa fiti fericite!
    Cristiana
  •  
    • 344 mesaje
    13 Apr 2006, 13:07
    0 0
    Da, cristiana, am primit dieta, dar mi se pare atat de complicataaaaa!!!!!! Multumesc mult de tot!

    Stiti ce cura am mai tinut eu mai demult? O zi mancat normal, fara excese si fara dulciuri,grasimi, o zi iaurt. Lichide multe. Intr-o luna am slabit 7-8 kg.