Farmece

  •  
    • 2784 mesaje
    23 Mar 2006, 19:03
    0 0
    Cine se crede cu f multa scoala si inteligenta si interpreteaza totul stiintific ii zic doar atat:sa-l fereasca Dumnezeu de farmece si blesteme.Cele ce povestesc pataniile lor o spun din experienta si nu trebuiesc luate in ras.Daca n-ai vazut niciodata un om posedat nu poti intelege nimic.Iti poti da doar cu parerea.Numai dupa ce vezi o adevarata slujba de exorcizare esti in masura sa vorbesti despre farmece si blesteme.
  •  
    • 211 mesaje
    23 Mar 2006, 19:08
    0 0
    tot asa cum ultravioletele si undele infrarosii nu se vad dar exista, ultrasunetele nu se aud dar exista.
  •  
    • 2784 mesaje
    23 Mar 2006, 19:14
    0 0
    Pt mahabharata:Nu stiu daca a fost blestem sau farmece(se baza el pe ceva cand a zis ce-a zis)dar cred ca n-ar fii rau sa cauti un preot bun,din cei care se ocupa cu dezlegari,sa-i spui povestea ta si sa-l rogi sa te ajute.Aceste lucruri urate nu dispar de la sine si te poti chinui toata viata cu ele ba chiar sa le lasi si mostenire.
  •  
    • 1070 mesaje
    23 Mar 2006, 19:17
    0 0
    sa-i spuna ca-l iubeste(asa credeau ele vazand-o ce fericita era, in fata caminului lui), dar acesta nu stiu ce i-a spus(probabil o fi refuzat- ca se facuse rosie si incepuse sa planga.Nu a vrut sa le spuna nimic, a plans mult timp si in jurul orei 12 a plecat afara si le-a spus ca se duce sa ia putin aer...mare le fu mirarea cand peste 15 minute aceasta aparu vesela, zambitoare , de parca nu se intamplase nimic....
    Bun, in alta seara acestea au ramas fara lumiona(stiti cum e in camine) si era bezna si nu se auzea nimic.In acest timp, fata de care vorbeam a avut un lesin si a inceput sa vorbeasca intr-o limba straina, nemaiauzita de ele......acestea s-au speriat de moarte si au aprins o lumanare si s-au strans intr-un colt al camerei;doar una a avut curaj sa se apropie de ea, cu lumanarea si sa observe ca nu respira, a inceput sa spuna Tatal nostru si dupa ce l-a spus de 3 ori, aceasta si-a revenit.Acestea au intrebat-o ce s-a intamplat si ce este cu ea...ea le-a rugat sa nu-i povesteasca mamei.Doar uneia, cea care i-a spus Tatal nostru i-a spus ca-i va povesti tot dupa ce termina facultatea...nici pana astazi nu am reusit sa aflu daca i-a povestit ceva sau nu.Ce am omis sa va spun, ca in noaptea cu pricina, dupa ce si-a revenit, una din ele a condus-o la toaleta si a observat cum, pisica din fata caminului se tinea scai de ea si mieuna enervat.A urmarit-o pana langa usa toaletei si ar fi intrat cu ea, de nu-i dadea colega ei un sut...
  •  
    • 38 mesaje
    23 Mar 2006, 19:18
    0 0
    Fetele....un lucru e sigur...Dumnezeu exista si Diavolul exista.Sunt multe lucruri inexplicabile,pe care incercam sa le intelegem si nu reusim.Important este sa avem creedinta.
    Nu trebuie sa mergem la nu stiu ce preot.Chiar noi printr-o simpla rugaciune adresata Divinitatii putem sa fim ferite de multe.
  •  
    • 1070 mesaje
    23 Mar 2006, 19:24
    0 0
    se pare ca nu ati rabdare cu povestitul meu,,,,,,,
    Auzind povestea ei, eram fascinata de ea, o priveam atent in timpul cursurilor si intr-o zi , cand am gasit momentul propice, am intrebat-o ce este cu ea, ca am auzit cate ceva si a recunoscut intr-un fel.Am rugat-o sa-mi spuna ca sunt foarte curioasa si a devenit rece ca un sloi, din momentul ala.L-a insistentele mele, mi-a spus ca trebuie sa fiu fidela...i-am spus ca sunt!
    Apoi, mi-a spus ca :'Poti sa te arzi!'
    Am inlemnit ca mi-am dat seama ca ar putea fi ceva necurat, ca odata inceput nu mai am scapare...ceva de genul asta.I-am povestit prietenului(actualul sot) si am hotarat sa nu o mai intreb sa nu mi se intample ceva.....
    acum voi socotiti....
  •  
    • 2784 mesaje
    23 Mar 2006, 19:39
    0 0
    Scuze pt intrerupere.Pisica simte si arde energiile negative.De-aia e bine sa ai o pisica pe langa casa.E bine ca n-ai continuat in curiozitatea ta pt ca altfel chiar te ardeai(cine nu-i pregatit e mai bine sa-si infraneze curiozitatea,e prea periculos).
  •  
    • 38 mesaje
    23 Mar 2006, 19:45
    0 0
    Imi cer scuze ca am intervenit si nu te-am lasat sa termini de povestit.Stiu si eu o povestire asemanatoare.
    Sunt oameni care se dau pe mana necuratului doar ca sa obtine ceva.Sunt sigura de asta pentru asa cum cred ca Dumnezeu exista cred ca si diavolul exista.
    Este foarte greu sa scapi din ceva necurat din moment ce ai intrat si bine ai facut ca nu ai mai insistat s-o intrebi ce si cum.
    Nu-i vorba doar de farmece...e vorba de lupta asta dintre bine si rau.Poate o sa ma credeti naiva...dar asta e parerea mea.
  •  
    • 1070 mesaje
    23 Mar 2006, 19:45
    0 0
    nu-mi dau seama ce putea sa-mi spuna, probabil de vreo secta , dar am ramas cu acea curiozitate neamplinita
    tin minte ca venise la noi cu un desen ciudat si ne tot intreba ce vedem?
    toate i-am raspuns la fel: o femeie!
    ea a spus ca nu e doar o femeia si ne-a aratat ca de fapt in partea din spate a capului se mai vedea o fata de femeie, diferita de cealalta, deci un cap cu 2 fete! mi-am dat seama ca incerca sa ne testeze in vreun fel.......
  •  
    • 1070 mesaje
    23 Mar 2006, 19:48
    0 0
    iar tipa invata foarte bine, avea bursa de merit
  •  
    • 451 mesaje
    23 Mar 2006, 19:54
    0 0
    Una dintre fete a postat pe "astrologie" rugamintea Sf. Ciprian. Cititi-o, ca merita !
  •  
    • 451 mesaje
    23 Mar 2006, 19:59
    0 0
    pardon, rugaciunea ! nu stiu cum de-am gresit, poate isi baga dr....l coada !!!
  •  
    • 1070 mesaje
    23 Mar 2006, 20:07
    0 0
    nu am gasit nimic de genul asta........
  •  
    • 65 mesaje
    23 Mar 2006, 20:09
    0 0
    intrebarea e cum iti dai seama ca sunt farmece pe tine ?

    mergi sa-ti citeasca in carti ?
  •  
    • 65 mesaje
    23 Mar 2006, 20:10
    0 0
    intrebarea e cum iti dai seama ca sunt farmece pe tine ?

    mergi sa-ti citeasca in carti ?
  •  
    • 38 mesaje
    23 Mar 2006, 20:22
    0 0
    De ce trebuie sa te gandesti deja ca sunt farmece facute asupra ta? Atsa e doar un motiv in plus de stres.
    Important este sa ai credinta.O vizita la biserica nu strica niciodata.
    a...nici eu nu am gasit rugaciunea respectiva.Si pana la urma de ce trebuie sa repetam niste rugaciuni spuse de altii?? nu crdeti ca-i mai bine sa spunem noi ce simtim???
  •  
    • 451 mesaje
    23 Mar 2006, 20:22
    0 0
    Stapane, Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Creatorule si Chivernisitorule a toate, sfant si Slavit ce esti ; Imparatul imparatilor si Domnul domnilor, slava Tie. Tu care locuiesti in lumina cea nepatrunsa si neapropiata, primeste rugaciunea mea,a smeritului si nevrednicului robului Tau ; revarsa ploaia la buna vreme peste tot pamantul si fa-l sa dea roadele lui; copacii si viile sa-si dea deplin rodul lor; femeile sa fie dezlegate de nerodirea pantecelui; acestea si toata lumea mai intai fiind dezlegate, dezleaga si toata zidirea de toate legaturile diavolest. Si dezleaga pe robul tau (numele) impreuna cu toate ale casei lui de toate legaturile satanei, ale magiei, ale farmecelor si ale puterilor potrivnice. Impiedica Tu, Doamne Dumnezeul parintilor nostri toata lucrarea satanei, Tu cel care dai dezlegare de magie, de farmece, de vraji si de toate legaturile lui, si distruge toata lucrarea vicleana prin pomenirea Prea Sfantului Tau nume. Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul si dezleaga pe robul Tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratie, sau in alt chip s-au abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte sau din orice alt loc, sau daca a venit prin unghii de om, de animal sau ghiare de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau daca a venit prin stapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna, in clipa asta, Doamne, cu puterea Ta cea mare.
  •  
    • 451 mesaje
    23 Mar 2006, 20:29
    0 0
    Tu, Doamne Dumnezeul nostru, Care cunosti si stii toate, dezleaga, sfarama si distruge acum toate lucrarile magiei, iar pe robul tau (numele) pazeste-l cu toti ai casei lui de toate uneltirile diavolesti. Zdrobeste cu insemnarea cinstitei si de viata facatoarei Crucii tale toate lucrarile potrivnice.Pustieste, distruge si departeaza pentru totdeauna lucrarile magiei, vrajitoriei si fermecatoriei de la robul Tau (numele). Doamne, auzi-ma pe mine pacatosul, robul Tau, cu toti ai casei mele si dezleaga-i de demonul de amiaza, de toata boala si de tot blestemul, de toata mania, nenorocirea, clevetirea, ividia, farmecele, nemilostivirea, lenea, lacomia, neputinta, prostia, neitelepciunea, mandira, cruzimea, nedrepatea, trufia si de toate ratacirile si gresalele, stiute si nestiute, pentru sfant numele Tau, ca binecuvantat esti in veci. Amin.
  •  
    • 344 mesaje
    24 Mar 2006, 12:33
    0 0
    Imi pare rau, am mai scris si in alte topice, eu nu stau in Romania si toata treaba nu se intampla in Romania. In plus, am scris calugar cu chilimele, tocmai ca sa intelegeti aluzia. El isi spunea calugar, dar in afara de crucea pe care o timea in mana nu avea nimic bisericesc in el.
    Numai bine!
  •  
    • 65 mesaje
    28 Mar 2006, 21:52
    0 0
    Ma intalnesc cu o prietena de familie dupa vreo 2 ani in care nu ne-am vazut deloc!

    Dupa obisnuitele intrebari, o vad trista, si o intreb ce s-a intamplat. 'Mi-am ingrobat fiul si la fix 1 an de zile sotul! Fix un an, Ana!'...Eu - inmarmurita! 'Cum se poate asa ceva?!'
    'Se scoala intr-o dimineata Andrei si si se simte rau, nu-si poate misca o mana, total amortita! Dupa cateva minute incepe sa respire greu! Il duc la spital, i se fac analize, medici vin pe rand sa mai faca o analiza in plus ca la restu nu se vede nimik! Vorbesc cu Andrei si imi spune ca noaptea trecuta in jur de 12 jumate cand se intoarcea de la discoteca ca sa scurteze drumu ii vine in minte sa treaca prin cimitir! ... De ce mama ? de ce ai rtecut pe acolo ?!' Dupa 2 zile copilul moare cu analizele perfecte langa el! Toate! Inclusiv tomografia!

    La fix un an moare sotul!

    Uneori ma cutremur si ma intreb ce cauta unii sa faca rau altora in loc sa-si vada de viata lor! Am vazut oamenii innebunind son cauza farmecelor deci da cred ca exista!