cine e in situatia aceasta ?

  •  
    • 248 mesaje
    24 Apr 2014, 13:06
    2 0
    Dumnezeu nu exista nici in mintea sotului meu, nu e un om religios, dar ma accepta cu bisericismele mele si e de 1000 de ori mai om decat cei care frecventeaza biserica!
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 13:51
    1 1
    ce am zis eu si ce ai inteles tu!
  •  
    • 248 mesaje
    24 Apr 2014, 14:00
    3 1
    Anda, lasa-ma, te rog, esti foarte obositoare pentru mine. Vorbeam cu dania, nu cu tine, asa ca explicatie.
    Deci dania, barbatii, ca si feleile sunt de diferite tipuri, nu stii pe ce pui mana de la inceput, asa ca macar ai grija sa fie sincer cu tine, daca l-ai prins cu minciunica, nu e bun pentru tine. Ai grija!
  •  
    • 35 mesaje
    24 Apr 2014, 14:29
    1 1
    Anda u nu cumva esti una din alea care cik nu gresesc, dar de fapt la viata lor au un arsenal de greseli in spate si de buna invidie te dai drept una cu esoterismul, stii vb alea bune care le stii u cred ca iti fac cel mai bn tie , nici de cum mie sau celorlalte fete.
  •  
    • 35 mesaje
    24 Apr 2014, 14:33
    0 0
    Si asta da e realitatea, pe zii ce trecii cat de bun ai fii mintal, cercul vicios te inconjoara si te face neom, zici k nici nu stii ce te.a lovit si pe ce lume esti, hello!!!! stiii ce am invatat in viata sa nu te luptii cu prostu deoarece el te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta s.a. intrun cuvant tre sa facem fata ochiilor rei.....            
     
    Acest mesaj a fost editat de către dania16: 24 Apr 2014, 14:37
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 15:26
    2 2
    dania16 said:Si asta da e realitatea, pe zii ce trecii cat de bun ai fii mintal, cercul vicios te inconjoara si te face neom, zici k nici nu stii ce te.a lovit si pe ce lume esti, hello!!!! stiii ce am invatat in viata sa nu te luptii cu prostu deoarece el te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta s.a. intrun cuvant tre sa facem fata ochiilor rei.....            
     

      nu stiu cine e mai prost..eu ca ti dau un sfat bun dar pe care nu vrei sa l auzi..sau tu ca esti cu burta la gura si nici nu stii ce se intampla  cu viata ta!!!

  •  
    • 99 mesaje
    24 Apr 2014, 15:33
    2 1
    anda22-7 said:
    dania16 said:Si asta da e realitatea, pe zii ce trecii cat de bun ai fii mintal, cercul vicios te inconjoara si te face neom, zici k nici nu stii ce te.a lovit si pe ce lume esti, hello!!!! stiii ce am invatat in viata sa nu te luptii cu prostu deoarece el te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta s.a. intrun cuvant tre sa facem fata ochiilor rei.....            
     

      nu stiu cine e mai prost..eu ca ti dau un sfat bun dar pe care nu vrei sa l auzi..sau tu ca esti cu burta la gura si nici nu stii ce se intampla  cu viata ta!!!

     sa-ti fie rusine,cum vorbesti cu oameni,unde este credinta acum?unde este dumnezeu?te bucuri de raul altuia,nu ti-e frica ca nu sti cum o sa ajungi in viata,ea saraca cere un sfat, isi spune supararea si tu o jignesti,pacat mare pacat.

  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 15:36
    2 2
    vezi in postrea de sus cine pe cine a facut prost si dupa aia sa comentezi. In alta ordine de idei si tu si aialalta faceti va un control la ochi..sau la cap..daca voi sesizati din postarile mele cum ca as fi ras de ea si de situatia in care se afla!!!
  •  
    • 35 mesaje
    24 Apr 2014, 15:53
    1 0
    Anda anda anda anda anda! Stii ce , merci de sfat , u sa fii fericita si lasa-ma pe mn asa necajita, si stii cv , necazurile mele sa nu le aiba nimeni, ca habar nu au unele persoane , cum e sa stai cu inima in dinti la, fiecare minut din din viata asta,
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 16:32
    0 0
    dania16 said:Anda anda anda anda anda! Stii ce , merci de sfat , u sa fii fericita si lasa-ma pe mn asa necajita, si stii cv , necazurile mele sa nu le aiba nimeni, ca habar nu au unele persoane , cum e sa stai cu inima in dinti la, fiecare minut din din viata asta,:-)

     

    ai dreptate , unele persoane chiar nu stiu cum e senzatia asta, dar asta doar pt ca isi traiesc viata dupa reguli bine stabilite de sus! Deci cu parere de rau dar si tu puteai evita suferinta asta ..daca nu pt tine..macar pt copilul  tau!

  •  
    • 64 mesaje
    24 Apr 2014, 17:39
    1 0
    dania16 said:Hai sa zik ca eu renunt la numele meu insa nicu asa nu e bun,pt soacramea, eu sunt insarcinata si voi naste l fetita peste 4 luni, a sarit cu curu in sus cand a auzit cas gravida ca baietiii ii sunt prosti ca la e in fam nu exista asa ceva, si cand a mai auzit ca e si fata, doamne s-a facut femeia negra la fata, ca ce aici se fac baieti nu fete, pe ea nu o intereseaza nimik, eu nu fac parte din familia ei, copilu meu nu tre sa poarte numele lor ca il face de rusine, decand se stie la ei in fam se nasc baieti nu fete, de ce nu am facut avort, vai e rusine, fetele fac familia de ras, o sa rada satu de neamul lor.

       

     

       Soacra ta e dusa rau. Cum sa iti spuna sa faci avort pentru ca ai fata si nu baiat ?

  •  
    • 4346 mesaje
    24 Apr 2014, 17:42
    0 0
    oameni limitati!
  •  
    • 35 mesaje
    24 Apr 2014, 17:50
    0 0
    Stiu ca e un pic cu cappu, da ma limitez la nu o mai bg in seama
  •  
    • 5609 mesaje
    28 Apr 2014, 01:19
    0 0
    Eu in locul tau as intoarce situatia in favoarea mea, i-as spune femeii " bucurati-va ca am rupt traditia, am adus si fete in familie, sa va bucure inima si ochii!" 

  •  
    • 35 mesaje
    30 Apr 2014, 07:57
    0 0
    I-am ziso de mult si barbatu meu ma ghiontea ca sa tac,
  •  
    • 35 mesaje
    30 Apr 2014, 07:58
    0 0
    Caci asa o infurii si incepe scandalul
  •  
    • 5609 mesaje
    30 Apr 2014, 08:24
    0 0
    o ciufutenie de om fuse si socru-miu, dumnezeu sa-l odihneasca .... revenisem in orasul natal sa facem botezul baiatului, primul baiat nascut intr-o familie de greci...
    dar ce mi-a fost dat sa aud, se uita socrul la baiat si spune: "mie nu-mi plac baietii, doar fetele, hmmm...este frumusel copilul, dar era mai bine sa fi fost fata"...si pleaca afara, la poarta.

    Cateva minute mai tarziu ma duc in curte sa pun rufele pe franghie, si ce-mi aud urechile?
    Socru-meu striga la vecinul lui, un bunic cu 3 nepoate: "Mai, Gogule, mi-a venit nepotu'! Am un barbat in familie, nu 3 gauri ca tine!"
    Am crezut ca  pic pe spate, nu mi-a venit sa-mi crez urechilor, mai  ales ca 10 minute in urma imi spusese ca isi dorise fata....
    Seara, la cina, cand toata lumea era la masa, l-am confruntat: "si ia spune tata socrule, nu-ti place nepotul,  asa-i?  Era mai bine fata, nu? Dar cu lauda la Mos Gogu cum fuse?"
    A  schimbat vorba, dar si scoara si sotul au ras de el...si de a doua zi era nelipsit de langa patul lui fii-miu. Cand s-a terminat botezul si trebuia sa ne intaorcem la facultate in orasul vecin, am avut probleme cu socrul....ca este mai bine sa las baiatul la ei, ca-s pensionari si-l cresc ei, il educa ei, ca un adeavarat pui de grec....

    Vezi tu, multi nu recunosc de ciufuti ce sunt, dar sunt convinsa ca,  atunci cand va apare buburuza ta, va stoarce multe lacrimi de bucurie.
    Nu-ti fa probleme, spune-le ca fondul tau genetic a fost mai puternic decat al tatalui si de aceea s-a nascut fetita!