Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:14
    0 1
    e_rica said:Ana_lil, ai inteles fix in dunga. Ma bazez pe inteligenta lui Dancing si Berthei ca vor intelege despre ce era de fapt vorba in propozitie. Cat despre tine, mai bine ramai la discutiile cu Ponta, ca pari mai compatibila cu el.

     multumesc pentrul sfatul bun... 
    stai sa vina oana, o sa iasa iures! 

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 20:16
    7 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 16 Mar 2014, 20:17
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:18
    0 1
    Oana_Domino said:oameni buni, ana_ilil e dusa cu parapanta

    mai bine ignorati parerea ei intr-o astfel de problema delicata

    daca ei nu ii s-a intamplat inseamna ca nu exista. simplu

     abia asteptam sa vii iubito!

    apropos.... imi plac sporturile extreme..... 

  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 20:20
    0 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:22
    1 0
    e_rica said:Lasand la o parte parazitii de pe topic, am observat si eu ca multe mame evita sa vorbeasca despre depresie sau, in general, despre orice le-ar stirbi imaginea de mame perfecte, care ar putea sa scrie manuale de bebelusologie Eu cred ca nu exista asa ceva. Si ma autodenunt ca am mai comis-o si eu cu fii-mea. De exemplu, cand sa-i bagam primul supozitor dupa vaccin, am fost atat de concentrati la procesul tehnic de introducere, incat am observat abia a doua zi ca in loc de paracetamol ii bagaseram copilului un laxativ

     te lauzi.... bine ca nu s-a deshidratat copilul!

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 20:27
    2 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:29
    1 0
    cafe_au_lait said:
    ana_ilil said:
    eu nu inteleg altceva, ce aveti cu dancing? de ce trebuie ca ea sa aiba neaparat o depresie? toata lumea este impotriva ei? ...

    toate mamele au luat-o razna? nu inteleg

     
    Doamne fereste, nimic de acest fel, Bertha a pus doar o intrebare despre aceasta depresie post partum - depresie de dupa nastere.
    Insa aceasta depresie este foarte reala, se datoreaza in foarte mare parte tuturor schimbarilor care au avut loc in organism, la care se adauga si diverse schimbari din imediata apropiere. 
    Mai demult nici nu se vorbea despre asemenea depresie, din foarte multe motive, era considerat rusinos sa ai o ditamai depresia cand de fapt lumea considera ca trebuie sa fii cea mai fericita.  
    Din pacate foarte  multe proaspat mamici au suferit si sufera de astfel de depresii, si este gresit sa crezi ca nu exista, sau cineva sa incerce sa le reduca la tacere. 

     corect cafe.... 
    eu nu inteleg de ce trebuie sa fie cineva sa fie mereu "gica contra", oameni care nu stiu ce inseamna, ma refer la femeile care au dat nastere la  cel putin unui copil

     

  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 20:29
    0 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2297 mesaje
    16 Mar 2014, 20:32
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 20:32
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 20:34
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 16 Mar 2014, 20:35
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:38
    1 0
    e_rica said:Ana_lil, chiar ca esti dusa cu parapanta, deci din partea mea, incepand de acum ai ignore forever. La pachet cu tovarasul tau Ponta.

    Pentru restul lumii: in lumina imperfectiunilor mele de mama, mi-am promis ca n-o sa ii cer nici ei sa fie copilul perfect.

     ce pot sa-ti spun? esti o dulceata iubito... eu il prefer pe alcides, multumesc...

    referitor la copil, incearca sa te mai gandesti.... prefer ignore.... 

  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 20:40
    0 1
    Oana_Domino said:oameni buni, ana_ilil e dusa cu parapanta

    mai bine ignorati parerea ei intr-o astfel de problema delicata

    daca ei nu ii s-a intamplat inseamna ca nu exista. simplu

     sincer, prefer sa sar cu parasania....

  •  
    • 3613 mesaje
    16 Mar 2014, 20:58
    11 0
    e_rica said: De exemplu, cand sa-i bagam primul supozitor dupa vaccin, am fost atat de concentrati la procesul tehnic de introducere, incat am observat abia a doua zi ca in loc de paracetamol ii bagaseram copilului un laxativ

    E_rica, ce amintiri imi rascolesti!
    Prietena mea, plangand disperata, m-a sunat sa-mi spuna ca incercand sa-i ia temperatura micutei, iar aceasta ferindu-si funduletul, i-a alunecat termometrul spre pasarica.
    Ma ruga sa ma duc sa ma uit, sa-mi dau cu parerea daca mai este virgina fiica-sa, sau nu.
    Si m-am dus,ce era sa fac, mi-am asumat rolul de ginecolog vrand-nevrand! Trebuia s-o linistesc intr-un fel.
    Multa minte credeti ca aveam amandoua, mamici tinere, la 20 de ani si un pic!




     

  •  
    • 4455 mesaje
    16 Mar 2014, 21:03
    1 1
    Felicitari bertha, dancing si joplin. Distractia abia incepe  
     
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 21:03
    0 0
    Adriadi said:
    e_rica said: De exemplu, cand sa-i bagam primul supozitor dupa vaccin, am fost atat de concentrati la procesul tehnic de introducere, incat am observat abia a doua zi ca in loc de paracetamol ii bagaseram copilului un laxativ

    E_rica, ce amintiri imi rascolesti!
    Prietena mea, plangand disperata, m-a sunat sa-mi spuna ca incercand sa-i ia temperatura micutei, iar aceasta ferindu-si funduletul, i-a alunecat termometrul spre pasarica.
    Ma ruga sa ma duc sa ma uit, sa-mi dau cu parerea daca mai este virgina fiica-sa, sau nu.
    Si m-am dus,ce era sa fac, mi-am asumat rolul de ginecolog vrand-nevrand! Trebuia s-o linistesc intr-un fel.
    Multa minte credeti ca aveam amandoua, mamici tinere, la 20 de ani si un pic!




     

     si este de ras? nu va inteleg...

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 21:04
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3613 mesaje
    16 Mar 2014, 21:05
    1 0
    ana_ilil said:

     si este de ras? nu va inteleg...

     
    Lasa, draga, nici nu trebuie sa intelegi tu! 

  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 21:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 21:08
    0 0
    Adriadi said:
    ana_ilil said:

     si este de ras? nu va inteleg...

     
    Lasa, draga, nici nu trebuie sa intelegi tu! 

     daca e cu supozitoarele,  o sa inteleaga ei mai tarziu.... o sa prinda gustul, si voi sa radeti ca acum...