Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 4724 mesaje
    16 Mar 2014, 21:39
    0 0
    e_rica said:Aoleu, si eu sunt obsedata sa pun cat mai sus pe rafturi medicamentele din casa! Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi fost in sufletul mamei tale. Uite o situatie in care pregatirea medicala e un avantaj esential. De cand cu asta mica, si eu am citit o groaza despre primul-ajutor, dar tot mi-e groaza ca, in caz de Doamne fereste, imi lipseste dexteritatea unui cadru medical.

     

    Iti tremura mana , baba alcolista

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 21:43
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 16 Mar 2014, 21:44
  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 21:44
    0 0
    Milady_me said:Eu am gustat un pic de fosfat, pe la 3 ani, ce-i drept. Semăna cu zahărul pudră, care mie-mi plăcea.
    Având în vedere că n-am avut nici pe naiba, se poate trage concluzia că sunt varianta feminină a lui Rasputin

     tare de tot....
    eu pe la vreo 6 sau 7 ani eram chimista... na... eram cu o prietena si am zis sa facem ceva inedit. am gasit in dulapul de la bucatarie niste bicarbonat de sodiu si otet, le-am pus impreuna si cand am vazut ca se umfla..... gata, hai sa iesim ca explodeaza totul aici.... 

  •  
    • 4724 mesaje
    16 Mar 2014, 21:47
    0 0
    Milady_me said:Eu am gustat un pic de fosfat, pe la 3 ani, ce-i drept. Semăna cu zahărul pudră, care mie-mi plăcea.
    Având în vedere că n-am avut nici pe naiba, se poate trage concluzia că sunt varianta feminină a lui Rasputin

     

    Milady_me ! stai linistita , nu esti nea'm cu Rasputin *uistele asa incep ,de pofta

  •  
    • 4419 mesaje
    16 Mar 2014, 21:47
    0 0
    dancing_fawn said:Buna ideea de topic nou, unde sa mai schimbam impresii si experiente. 

     

    Dancing, buna idee ai avut, chiar ma gandeam sa intru mai des in cafenea sa te citesc. Acum aflu ca avem mai multe mamici proaspete pe eva.ro.  

     

  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 21:48
    0 0
    e_rica said:Milady Sau ca de atunci esti impecabil de curata pe dinauntru.

    Apropo de pastile, eu le-am incurcat doar pe pielea mea pana acum. Cand eram gravida, in loc sa iau vitaminele mele, le-am luat pe ale pisicii . Nu mi-au facut, insa, nici un rau vizibil

     ti-a crescut intre timp blanita? .... te intreb numa ca sa te mangai pe burtica!  

  •  
    • 4455 mesaje
    16 Mar 2014, 21:48
    3 0
    Io le-am administrat fig syrup (laxativ) in loc de sirop de tuse pe la 8 ani. Dupa vreo 3 nopti nedormite am vazut in reluare. Curios, tusea a incetat in ziua urmatoare.
  •  
    • 16187 mesaje
    16 Mar 2014, 21:50
    9 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    16 Mar 2014, 21:51
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 682 mesaje
    16 Mar 2014, 21:52
    0 0
    MOrtala faza Milady,am ras de m am prapadit!!!!
  •  
    • 3613 mesaje
    16 Mar 2014, 21:53
    3 0
    E-rica, fac si io ca ala: Ciuc, inca una si ma duc!

    Trebuie sa-i dau replica, atat timp cat ma ameninta sa n-o enervez.

    Hahaha, io sunt cea care are ceva cu ea!
    Inca o dovada ca am zis bine, ce am zis mai sus.

    Pai, fumeie, ana_ilil "draga", tu fusesi cea care te luasi de postarea mea, nicidecum io de a ta!
    Postarile mele care te vizau fusera doar replici la ceea ce sustineai cand ma citai, ca de altfel si cea de acum.
    Si stai linistita, nu ma sperii io cu una, cu doua!
    Si cu asta am incheiat citatul.

    E-rica, preia transmisia!
  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 21:54
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mar 2014, 21:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    16 Mar 2014, 21:58
    0 0
    Ohhh. E cu bebei?

    Dancing, stiu ca tre sa bei ceai de chimen sau/si fenicul pt colici. Si ajuta






  •  
    • 4724 mesaje
    16 Mar 2014, 21:58
    0 1
    e_rica said:Ignore-ul ramane valabil, dar nu ma pot abtine de la o intrebare retorica: totusi, cat de dobitoaca, cat de neagra in suflet sa fii sa strici un asemenea topic? Cat? Pentru restul lumii, doar o rugaminte: Hai, pe bune, sa n-o mai bagam in seama deloc, ca e pacat de topic...

     

    Cum sa intrebi mai nesimtito " cat de dobitoaca, cat de neagra in suflet sa fii sa strici un asemenea topic?"cand tu spui ca ai ingurgitat pastilele pisicilor  ...Io stau si ma gandesc ce-au patit copii tai , stand cu pastilele de pisici langa cap ..

    Da-ti seama la bautura breeee ... exemplaro

  •  
    • 4455 mesaje
    16 Mar 2014, 22:01
    5 0
    Ponta, tu nu te linistesti pana cand te pune capra vreo gagica si ti-o trage. Metaforic vorbind.
  •  
    • 4724 mesaje
    16 Mar 2014, 22:02
    0 2
    Adriadi said:E-rica, fac si io ca ala: Ciuc, inca una si ma duc!

    Trebuie sa-i dau replica, atat timp cat ma ameninta sa n-o enervez.

    Hahaha, io sunt cea care are ceva cu ea!
    Inca o dovada ca am zis bine, ce am zis mai sus.

    Pai, fumeie, ana_ilil "draga", tu fusesi cea care te luasi de postarea mea, nicidecum io de a ta!
    Postarile mele care te vizau fusera doar replici la ceea ce sustineai cand ma citai, ca de altfel si cea de acum.
    Si stai linistita, nu ma sperii io cu una, cu doua!
    Si cu asta am incheiat citatul.

    E-rica, preia transmisia!

     
    E-rica, preia transmisia!( mocofana )

  •  
    • 1615 mesaje
    16 Mar 2014, 22:05
    0 0
    Adriadi said:E-rica, fac si io ca ala: Ciuc, inca una si ma duc!

    Trebuie sa-i dau replica, atat timp cat ma ameninta sa n-o enervez.

    Hahaha, io sunt cea care are ceva cu ea!
    Inca o dovada ca am zis bine, ce am zis mai sus.

    Pai, fumeie, ana_ilil "draga", tu fusesi cea care te luasi de postarea mea, nicidecum io de a ta!
    Postarile mele care te vizau fusera doar replici la ceea ce sustineai cand ma citai, ca de altfel si cea de acum.
    Si stai linistita, nu ma sperii io cu una, cu doua!
    Si cu asta am incheiat citatul.

    E-rica, preia transmisia!

     te mananca rau adri! 

  •  
    • 682 mesaje
    16 Mar 2014, 22:05
    2 0
    ponta said:
    e_rica said:Ignore-ul ramane valabil, dar nu ma pot abtine de la o intrebare retorica: totusi, cat de dobitoaca, cat de neagra in suflet sa fii sa strici un asemenea topic? Cat? Pentru restul lumii, doar o rugaminte: Hai, pe bune, sa n-o mai bagam in seama deloc, ca e pacat de topic...

     

    Cum sa intrebi mai nesimtito " cat de dobitoaca, cat de neagra in suflet sa fii sa strici un asemenea topic?"cand tu spui ca ai ingurgitat pastilele pisicilor  ...Io stau si ma gandesc ce-au patit copii tai , stand cu pastilele de pisici langa cap ..

    Da-ti seama la bautura breeee ... exemplaro

     

    Mai ponta,mamico, ai nascut si tu de curand si noi nu stim? Nu te simti in plus pe topicul asta?

  •  
    • 4724 mesaje
    16 Mar 2014, 22:06
    0 1
    opium said:Ponta, tu nu te linistesti pana cand te pune capra vreo gagica si ti-o trage. Metaforic vorbind.

     

    Ce ai bre cu mine !! e motiv de veselie pe eva.ro s'au nascut niste copilasi !!!

    Capra de lemne ? cine breee , oile cu cabina  ?