cum se curata pielea intoarsa?

  •  
    • 1 mesaje
    2 Dec 2008, 22:38
    1 0
    fetelor...eu am o solutie si merge.curat papucii cu radiera si merge.se duce praful si unde este murdar daca dau cu radiera
  •  
    • 1 mesaje
    3 Feb 2009, 04:32
    7 2
    am o geaca de piele intoarsa , care a fost plouata rau , s-a intarit pielea pe ea , ce curatatorie buna imi recomandati , va rog ???
  •  
    • 2386 mesaje
    4 Feb 2009, 12:40
    1 0
    Ca pantofii sa nu capete miros, ia-ti un spray Scholl pt pantofi. Se pulverizeaza in interior inainte si dupa folosirea pantofllor.
  •  
    • 2 mesaje
    8 Mar 2009, 14:53
    0 0
    Spray-ul pt piele intoarsa se gaseste in supermarket Auchan sau in carefoure dar nu prea da rezultate depinde ce vrei sa cureti pt incaltaminte e indicata pt intretinere
  •  
    • 2 mesaje
    8 Mar 2009, 14:56
    0 0
    otetul de vin da rezultate la pielea intoarsa , cu o carpa umeda se sterge suprafata murdara dupa care se perie, sai si mai simplu cu o guma de sters
  •  
    • 23 mesaje
    3 Apr 2009, 09:55
    0 0
    bunica folosea mălai
  •  
    • 216 mesaje
    3 Apr 2009, 18:54
    0 0
    malaiul se foloseste la blana ....otetul fetelor eu si pantofii baiatului si ai mei am pus otet in sticla cu pulverizator
  •  
    • 5609 mesaje
    8 Iun 2009, 13:25
    1 0
    Gentile din piele intoarsa se curata cu detergent lichid pentru matasuri sau lana. Se clatesc bine cu apa cu otet, se sterg cu un prosop absorbant, apoi se pun la uscat, umplute bine cu hartie de ziar. La urma, se perie cu o periuta de sarma pentru obiecte din antilopa.
  •  
    • 33 mesaje
    9 Iun 2009, 13:41
    6 2
    Eu am doar ghetute roz din piele intoarsa si le-am spalat cu sapun si apa si le-am clatit sub jet puternic de apa. Arata ca noi! Succes!

    Sunt in concurs, cu aceasta poza oribila, doar pentru ca m-au suparat cei de la Benvenuti.

    http://www.concurs.benvenuti.ro/fullpage_view.php?id=390

    Va rog din suflet, un vot!
  •  
    • 1 mesaje
    13 Feb 2014, 09:37
    0 0
    Cu  siguranta , veti reusi sa curatati ,cu o guma de sters  creion !!!Usor  si la indemana oricui !!!
  •  
    • 2 mesaje
    22 Feb 2014, 12:34
    0 0
    Foloseste un material textil fin pentru curatare. Unul dintre motivele pentru care se evita achizitionarea de incaltaminte din piele intoarsa este abilitatea acesteia de a retine orice fir de praf ce intra in contact cu ea. De aceea, aceasta ar trebui stearsa dupa fiecare purtare cu o bucata de material textil moale, nu doar pentru curatare, ci si pentru ca perisorii ei sa se electrizeze si sa stea in pozitia initiala.

    Pe vreme umeda, foloseste ziar, pentru uscare. Daca ai avut nenorocul sa fii prins/a de ploaie pe drum, incaltat/a in incaltaminte din piele intoarsa, atunci cand ajungi acasa, pune-o la uscat dupa ce ai introdus in interiorul ei sanuri pentru incaltaminte, sau in cazul in care nu le ai poti folosi chiar hartie de ziar, care in plus pot sa absoarba umezeala si sa redea forma initiala.

    Periutele pentru incaltaminte din piele intoarsa fac minuni. In magazinele de incaltaminte online se gasesc astfel de accesorii, care te vor ajuta sa intretii aspectul deosebit al pantofilor tai si sa le prelungesti viata. Pretul lor este unul modic, in comparatie cu beneficiile pe care le aduc, iar efortul de intretinere a perechii de incaltaminte din piele intoarsa este substantial redus. De asemenea poti folosi solutii sau spray-urile pentru impermeabilizare speciale pentru pielea intoarsa pentru a evita contactul cu apa.
    Poti gasi mai multe solutii speciale pentru intretinerea incaltamintei din piele intoarsa pe http://www.leatherbrandsnow.ro/catalog/produse-intretinere-277565