PARINTELE STEFAN ARGATU DIN DIN FOCSANI

  •  
    • 2 mesaje
    20 Feb 2012, 18:16
    4 2
    Duotatu said:
    iana_21 said:
    Duotatu said:

    Am fost joi , de Boboteaza la parintele Argatu Stefan. Am ramas impresionata de ceea ce am simtit si vazut acolo.


    Buna Fetelor,

     

    Stie cineva din voi cum se poate ajunge la Slobozia - Ciorasti, daca nu am masina?

    Mi-ar placea sa ajung acolo, dar nu stiu cum si cu ce se ajunge din transportul public...tren sau autocar.

     

    Multumesc mult.
    De la autogara Obor din Focsani sunt curse relativ dese spre Slobozia Ciorasti, distanta fiind de 15 km.  din cate stiu eu dupa orele 20 nu mai sunt curse. pana in Focsani cu trenul sau cu microbuzul de la acomar, ce va lasa in aceeasi autogara. puteti verifica pe site-ul autogarii orarul curselor.

     

    http://www.autogari.ro/Transport/Focsani-Slobozia_Ciorasti/628-18099.aspx
    Acest mesaj a fost editat de către ramona1234: 20 Feb 2012, 18:18
  •  
    • 2 mesaje
    20 Feb 2012, 18:17
    3 2
    http://www.autogari.ro/Transport/Focsani-Slobozia_Ciorasti/628-18099.aspx
  •  
    • 12 mesaje
    24 Feb 2012, 21:12
    3 17

    Ma numesc Any si am putin peste 40 de ani. Acum o luna, am intanlit o doamna REBECA pe un site. Am crezut ca este una din escroacele care au umplut google cu . Sa ma ierte d-zeu, am apelat la dansa sceptica initial, crezand ca o sa-mi spuna chestii comune, cum fac toate de altfel, dar spre surprinderea mea m-a dat pe spate. Nu-mi vine sa cred nici acum cand scriu pe acest site PESTE CE DAR DIVIN AM DAT. Va spun cu toata inima ca mi-a zis si cum arata casa mea si ce boala am cu tot cu diagnostic si solutii, pana si chestii secrete pe care doar eu le stiam. M-a surprins faptul ca este o doamna foarte elevata...profeseaza ca avocat...si nu face aceste preziceri sa se imbogateasca, desi darul divin cu care a inzestrat-o d-zeu, ar fi putut sa-l foloseasca sa se imbogateasca, pentru ca, chiar le are. Am intrebat-o de ce nu il transforma intr-o afacere de mare succes, si stiti ce mi-a zis.. O ALTA CHESTIE CARE M-A IMPRESIONAT A FOST CA I-AM ZIS DOAR NUMELE SI VARSTA MEA, FARA SA MA TRAGA DE LIMBA, ABSOLUT NIMIC DE GENUL ASTA, SI IN CATEVA MINUTE MIA ZIS . Am ramas imarmurita, chiar din acest motiv o cautasem. Nu stiu ce dar are doammna asta, dar eu asa ceva nu am mai vazut, cred ca e vorba de PARANORMAL...SI CE E IMPORTANT CA NU M-A VAZUT IN VIATA EI, NE-AM AUZIT DOAR LA TELEFON... SI AUZINDU-MI DOAR VOCEA MI-A ZIS TOATE ACESTEA. NU VREAU SA-I FAC RECLAMA, DAR O SA SPUN LA TOTI SI TOATE, PENTRU CA SUNTEM ATATEA DRAGELE MELE CARE AVEM PROBLEME SI DAM PESTE ATATEA ESCROACE CARE AR FI IN STARE SA NE PUNA PIELE IN BAT. MOTIVUL PENTRU CARE AM SCRIS DESPRE ACEASTA DOAMNA PE ACEST SITE SI O SA MAI SCRIU SI PE ALTE SITEURI, ESTE DE A FACE O FAVOARE, NU DOAMNEI REBECCA, SI CELORLALTE FEMEI CARE AU PROBLEME CA SI MINE, VOR SA-SI GHICEASCA SI DAU BANII DEGEABA LA NISTE ESCROACE. DIN ACEST MOTIV SCRIU CA SA STITI LA CINE SA APELATI. DACA PE MINE M-A INDRUMMAT D-ZEU LA ACEASTA FEMEIE, DE CE SA TIN ACEST LUCRU UN SECRET PENTRU MINE SI SA NU SPUN SI LA ALTE DOAMNE SA FIE AJUTATE?! DACA DORITI SA VORBITI CU DANSA SUNATI-O LA NR 0727.594.994 SAU INTRATI PE SITEUL DANSEI WWW.TAROTTIGANESC.RO


    Acest mesaj a fost editat de către anisoara.any: 4 Dec 2017, 10:53
  •  
    • 27 mesaje
    7 Mai 2012, 23:26
    6 1
    Duotatu said:

    Am fost joi , de Boboteaza la parintele Argatu Stefan. Am ramas impresionata de ceea ce am simtit si vazut acolo.

    Duminica am participat la Sf.Liturghie si parintele s-a asezat in genunchi in fata altarului si a inceput sa citeasca toate acatistele .La inceputul slujbei  am dus ulei , vin si prescuri si l-am rugat pe parinte sa-mi scoata particele. La slujba , parintele a citit in 3 timpi absolut toate acatistele .

    Apoi am fost vineri de la 8.30  si s-au citit Moliftele a Sf.Vasile ,a Sf.Ioan Gura de Aur , Sf. Maslu. Noi am stat in genunchi , cu mainile caus ,  si parintele trecea pe la fiecare om si-l binecuvinta cu aghiazma iar noi ne dadeam pe fata cu aceasta .De trei ori a trecut pe la fiecare , binecuvintindu-ne pe toti  .Nicaieri nu am vazut o legatura atit de strinsa intre "om-duhovnic".La Sf.Maslu au participat 5 preoti.In timpul slujbei , unul din preoti  ne-a intrebat pe fiecare cum ne numim , apoi ne-a  mirui t pe frunte , la urechi , ceafa , maini. 

    De parintele Argatu am aflat de la Loredana ( o Eva) ,si ii multumesc frumos pe aceasta cale de tot sprijinul acordat ..Daca aveti necazuri , si credeti ca numai aveti o alta scapare, urcati in masina si duceti-va la parintele Argatu. Acesta are o legatura cu Dumnezeu ....fantastica . ...Parca vorbeste la telefon cu El si ii spune toate necazurile noastre .

     STIE CINEVA NR DE TEL?

  •  
    • 1 mesaje
    17 Oct 2013, 23:40
    2 5
    ramona1234 said:
    Duotatu said:
    iana_21 said:
    Duotatu said:

    Am fost joi , de Boboteaza la parintele Argatu Stefan. Am ramas impresionata de ceea ce am simtit si vazut acolo.


    Buna Fetelor,

     

    Stie cineva din voi cum se poate ajunge la Slobozia - Ciorasti, daca nu am masina?

    Mi-ar placea sa ajung acolo, dar nu stiu cum si cu ce se ajunge din transportul public...tren sau autocar.

     

    Multumesc mult.
    De la autogara Obor din Focsani sunt curse relativ dese spre Slobozia Ciorasti, distanta fiind de 15 km.  din cate stiu eu dupa orele 20 nu mai sunt curse. pana in Focsani cu trenul sau cu microbuzul de la acomar, ce va lasa in aceeasi autogara. puteti verifica pe site-ul autogarii orarul curselor.

     

    http://www.autogari.ro/Transport/Focsani-Slobozia_Ciorasti/628-18099.aspx