aoro

  •  
    • 43 mesaje
    10 Dec 2009, 20:41
    0 0
    a cumparat cineva de pe www.aoro.ro ,www.parfumuri.joo.ro, parfumexpress.ro. vreau sa stiu daca sunt originale.vad ca nautatile sunt mai ieftine decat in magazin.multumesc
  •  
    • 43 mesaje
    11 Dec 2009, 16:05
    1 0
    nimeni?
  •  
    • 1767 mesaje
    13 Dec 2009, 21:51
    1 0
    Dar de ce nu cauti pe parfumania.ro? Sunt multe persoane care au cumparat, se spune ca parfumelele sunt originale, sunt in colaborare cu multe alte firme si sigla parfumania este prezenta pe multe site-uri...
  •  
    • 43 mesaje
    13 Dec 2009, 22:47
    0 0
    pe aoro sunt mai ieftine.plus ca sunt mai multe produse noi sau disponibile.ma intereseaza daca a cumparat cineva si daca erau produsele ok.
  •  
    • 1767 mesaje
    14 Dec 2009, 09:49
    2 2
    Mda...sunt prea ieftine chiar. Sunt prea ieftine pentru un magazin serios din Romania, fie el si online.

    Si nu sunt mai multe noutati ca in alta parte, sunt aceleasi parfumele; iar noutatile nu sunt mai ieftine.

    Probabil se ocupa cineva de adus parfumuri... eu nu am incredere si nici nu as cumpara.
  •  
    • 1 mesaje
    15 Dec 2009, 01:05
    7 10
    La nivel de grup, in cele 9 tari in care activam, lunar avem aprox. 70.000 de comenzi. Asta ne asigura preturi foarte bune de la furnizori, ceea ce ne permite sa oferim clientilor preturi mici + livrare gratis indiferent de valoarea comenzii. Pentru Romania livrarea se face direct de la centrul logistic din Cehia.

    Firma mama se numeste Internet Shop SRO si in anul 2008 a fost declarata cea mai dinamica firma care activeaza in comertul online cu o crestere de 1137%. Compania care a facut studiul se numeste Deloitte & Touche. Mai multe detalii aici: http://www.deloitte.com/view/en_CZ/cz/press/press-release/15f914920cc74210VgnVCM100000ba42f00aRCRD.htm

    In ceea ce priveste seriozitatea noastra barometrul il reprezinta nivelul de satisfactie al celor peste 500.000 clienti fideli pe care ii avem la nivel de grup, nu faptul ca preturile sunt foarte mici incomparatie cu alte magazine.

    Sper ca datele de mai sus sa fie de ajutor pentru formarea unei opinii corecte despre Aoro.ro
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2010, 20:57
    7 18
    mi-am luat eu de pe aoro. ro si sunt f bune. exact ca cele din magazin
  •  
    • 43 mesaje
    1 Feb 2010, 02:48
    3 2
    am comandat de 2 ori de la ei.trebuie sa recunosc ca prima data nu stiam daca sa pun comanda sau nu.acum doar de la ei voi cumpara.un lucru pozitiv e ca nu platesti transportul.partea nasoala e ca firma de curierat e de toata jena.la ultima comanda m-au invitat sa-mi ridic pachetul de la firma daca nu il voi primi a doua zi.am asteptat si cand a venit, curierul a trantit pachetul.am avut noroc ca era bine impachetat.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Feb 2010, 12:16
    20 7
    NU SUNT PARFUMURI ORIGINALE.
    Sunt parfumuri contrafacute din Turcia unde se vand cu 15 $ bucata.
    In vara am fost in Turcia de unde mi-am cumparat cateva parfumuri. Am vazut reclama celor de la AORO si am zis sa imi comand si eu un parfum original. Am comandat un BVLGARI Jasmin Noir pe care am dat 174 lei si am constatat cu stupoare ca este la fel ca cel din Turcia.
    CONCLUZIA - NU SUNT ORIGINALE.
  •  
    • 2191 mesaje
    26 Feb 2010, 13:35
    8 14
    eu cunosc pe cineva care si-a luat 3 parfumuri de pe aoro...si toate sunt exact ca originalele... miros la fel, isi mentin mirosul timp indelungat...deci, parerile sunt impartite.

    P.S: mirela, parfumurile in turcia au preturi si de 3-4-5euro
  •  
    • 1 mesaje
    26 Feb 2010, 15:57
    1 8
    Parfumurile semanau cu cele din turcia deoarece industria parfumurilor falsificate s-a imbunatatit simtitor in ultimii ani eu am comandat un lacoste pour famme pt prietena mea de pe acest site, cu mici ezitari ce-i drept....insa am fost foarte multumit de profesionalismul lor, de viteza cu care s-a onorat comanda(am primit produsul prin curier in urmatoarea zi dupa comfirmarea inregistrarii comenzii). Sunt foarte multumit si de calitatea produsului comandat, de pretul cu care l-am achizitionat(aproape la jumatate fata de magazinele de profil de prin mall-uri) si am sa mai apelez la serviciile lor cu siguranta si in viitor (deja am pus ochii pe un parfum ce il vanez de ceva timp )
  •  
    • 1 mesaje
    2 Mar 2010, 03:44
    8 4
    Sunt făcături , falsuri de o calitate îndoielnică . Eram cât pe ce să mă las păcălita(ambalaj si sticlă oK) ,dar longevitatea şi proiecţia parfumului şi-au spus cuvântul . RETUR a scris pe el .Dacă încă sunteţi indecişi ,îndrăzniţi , aruncaţi-vă banii pe geam ! V-am avertizat

    P.S Returul nu e chiar aşa gratis cum spun ei (12 EUR ,iar cele 14 zile de retur sunt din momentul în care ai depus comandă şi nu din momentul în care ai primit produsul (ciudat nu ?) . Produsul returnat trebuie să fie nedesfăcut (ciudat nu ?)
  •  
    1 Apr 2010, 09:57
    13 4
    eu am cuparat de curand parfum de la Aoro, si va spun sincer ca sunt totalmente contrafacute,CHINEZESTI
    Scrie de altfel si pe cutie, dar prea tarziu,Nu pastreaza mirosul mai mult de 30 minute. Daca doriti mai multe amanunte va voi scrie.Parfumurile sunt niste TEPE.Am luat si eu una cu un Dior Hypnotic Poison elixir la 317 ron 50 ml apa de parfum
  •  
    • 172 mesaje
    1 Apr 2010, 11:47
    0 0
    bineinteles ca vrem detalii, povesteste-ne.
    ce scrie pe cutie? si asa mai departe...
  •  
    • 172 mesaje
    6 Apr 2010, 10:44
    0 3
    ...ok, daca tot te-ai apucat sa scrii despre experienta ta neplacuta cu aoro si te-ai oferit sa ne dai amanunte, de ce nu o faci?

    fyi, aoro are destul de multe review-uri favorabile, inclusiv unele scrise de persoane pe care nu le prea poti banui ca au luat bani de reclama:

    http://mirandaspune.wordpress.com/2010/02/19/magazine-online-care-imi-plac/
  •  
    • 1 mesaje
    5 Mai 2010, 07:59
    1 1
    am cumparat de la aoro emanuel ungaro-apparition,sunt foarte multumita de calitatea parfumului,sincer nu ma asteptam sa fie asa,cu serviciul de curierat a fost un pic mai dificil,ca nu a venit atunci cand a anuntat ca o sa vina ci o zi mai tarziu,in fine nu asta e important,oricum va sfatuiesc pe toate sa cumparati cu incredere,parfumurile chiar isi merita banii
  •  
    • 172 mesaje
    5 Mai 2010, 09:45
    0 0
    ...insa intre timp, parerea aia favorabila care conta pentru mine s-a cam schimbat

    http://mirandaspune.wordpress.com/2010/04/11/nu-cred-in-coincidente/
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2010, 04:53
    7 3
    Acordati-mi 3 minute, va rog

    1. Am facut cont acum ca sa pot adauga comentariu

    2. Am primit ieri comanda de la aoro si va spun sincer ca mai bine imi luam o haina de banii astia. Printre colegele mele de birou unele au primit parfumuri bune, altele spun ca au primit fakeuri de la Aoro. Acum, eu am ajuns sa cred ca ceea ce vinde Aoro sunt amestecaturi de fakeuri cu originale; la originale nu castiga nimic, iar la fakeuri scot parleala.

    In rest, D-zeu cu mila, dupa cum ti-e norocul. Iar eu pentru asa ceva nu voi mai plati

    Stiti, fraier nu e cine greseste, ci ala care repeta greseala. Eu am gresit stiind ca zona Ungaria Polonia Cehia e o piata extrem de dezvoltata pentru fakeuri, si totusi am comandat

    Recomand sa va informati pe Google, cautati articole din Evenimentul Zilei si Gandul, Adevarul, Jurnalul National, sa vedeti cate zeci si sute de tone de fakeuri au fost oprite in vama Arad, venind din Turcia si incercand sa intre in Ungaria

    Odata intrate in Ungaria UNDE se vand? In magazine, sau pe online? Pe online, desigur

    3. Situl acesta Eva este foarte greu de utilizat, reclamele astea se deschid singure in continuu si acopera tot ecranul
  •  
    • 5 mesaje
    24 Aug 2010, 13:02
    5 2
    Inca sunt contrariata de ce scrie lumea pe Internet. Am cumparat de la Aoro un Omnia Crystalline de 25ml pentru ca era ieftin si am zis sa nu fiu pacalita. A ajuns intact, asa cum speram. Ulterior am cumparat un alt parfum pe care il folosesc de cativa ani buni si pe care nu l-am luat niciodata din Romania, doar din strainatate: J'adore de la Dior. Am fost din nou multumita. Parerea mea pana acum este ca oamenii astia sunt normali. Daca normalitatea nu este ceva surprinzator, ma intreb oare ce este cu atatea comentarii negative despre Aoro? Toti cei care nu au cumparat spun ca sunt falsuri pentru ca sunt ieftine... eu am cumparat de doua ori si sunt multumita. Ceva este aiurea...
  •  
    • 1 mesaje
    25 Oct 2010, 21:25
    4 8
    o mare teapa, asta e AORO.RO. Nu stium de sunt atatea coment uri pozitive. Eu mi ma luat teapa de 2 ori. Am comandat si a doua oara sa fiu sigura si DA pot sa zic sigur ca e o mare teapa.

    Internetul miroase a o mare tepa, asta miroase. O prietena de a mea a comandat un parfum si a fost bun, dar a doua comanda si a luat teapa si ma bucur pt ca eu cand i am zis, ea zicea ca sunt nebuna.