Am procedat gresit ?

  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 00:04
    0 0
    ma scuzati.am revenit.draga miki nu am cerut cnp-ul nimanui si nici nu cred ca daca o sa-l stiu va schimba in bine viata mea si a copiilor mei.
    pacat ca nici o eva nu a vrut sa-mi vada copiii astazi in parc.
    incerc sa "incetez cu mesajele private!" asa cum ma sfatuieste ellado ,dupa ce raspunde macar partial la intrebarea mea:ai copii?.ma scuzati .
    bios , sper ca nu te-am suparat.de ce nu vrei sa-mi raspunzi? ma scuzati.acesta este un "mesaj privat"?.ma scuzati.dana
  •  
    • 13910 mesaje
    23 Nov 2008, 00:14
    0 0
    mai dana, du-te si miine in parc....la circ! sa nu dezamagesti copchii.

    vezi ca folosesti cam mult ghilimelele (stii ce-s alea?..a, nu?)

    ma scuzati, va zic noapte buna.
    nu mai revin, ma scuzati.......nu-s dana!
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 00:32
    0 0
    ma scuzati.draga miledy inteleg ca ma cunosti atata timp cat spui (fara ghilimele ca ma cearta ellad :atata esti , atata faci! da. recunosc am 1,78 m ,ochi verzi,si atata am putut face pana acum.copii.stiu ca sunt de condamnat pentru anumite fapte pe care le-am facut in viata dar nu am fost lasa si nici nu m-am ascuns .
    astept inca ca ellado sa raspunda daca are "copchii" si daca da sa-i aduca maine in cismigiu (chiar daca ploua sau ninge).noi acolo ne-am propus sa mergem.nu va spun ce au mancat copiii in aceasta seara pentru a nu mai da motiv de "indigestie" anumitor eve.ma scuzati.dana
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 01:15
    0 0
    ma suzati.in Biblie scrie : "crede si nu cerceta".iarta-ma Doamne!


    mace, e simbata, asa ca nici o oroa nu e prea tirzie.
    eu am ramas blocata pe cinemax2.....deh, tineretea mea! (mama.....ce baba sint!)
    mai am sangre de toro, daca e prea sec gasim si un pinot noir...sau gri -daca preferi alb.......

    acest text l-am gasit pe domeniul familie -"Inapoi,la gura sobei" scris de ...ellado.

    si iarta-ne Doamne pentru cele cu voie sau fara voie!
    ma scuzati.asa am invatat noi la tara duminica la biserica.ma scuzati.dana
  •  
    • 354 mesaje
    23 Nov 2008, 01:28
    0 0
    Buna seara, dana ! Da sunt ardeleanca ,prin adoptie, caci, la origini,sunt olteanca( am crezut ca si Mikizda este olteanca din cauza perfectului simplu pe care eu l-am uitat cand l-am luat in brate pe "no"!)Clujul este hat...departe de Buc.altfel ,as fi venit la intalnirea din parc ! Trebuie ,na ! ca cineva sa confirme ca nu esti troll !!! sau ca Felix si Otilia sunt cei mai dragalasi si zburdalnici copii( deh..! beneficiile spanacului !!)sa-ti traiasca !!! on topic: M-ai face fericita daca mi-ai spune ca ,acum ,Felix si Otilia au invoirea ta de a fi si cu tatal lor .Si , mai mult m-as bucura,daca in viitorul nu prea indepartat, veti fi impreuna cu totii ,iertandu-va !!
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 01:43
    0 0
    draga bios.nici nu sti ce simt acum dupa ce am citit mesajul tau.sunt ffff. bucuroasa si cred ca nu stiu cat am asteptat un semn de la tine.fostul meu sot este la orgine ardelean si am in cluj pe cumnata mea care este o femeie deosebita si cu care tin permanent legatura.multumesc de intrebare.Otilia si Felix sunt bine, incerc sa suplinesc si rolul tatalui.astazi am fost in parc cu toate ca vremea nu era tocmai prielnica , maine cu toate ca aici ploua trebuie sa-i duc in cismigiu pentru ca am promis.revin .sa nu patesc ca tine...
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 02:03
    0 0
    draga bios.am revenit.si ...ma scuzati...
    chiar daca am fost "somata" de ellado sa nu mai scriu "mesaje private! (la noi la tara privata era un loc sigur unde nu-si baga nimeni nasul)",vreau sa sti ca am incercat si incerc sa nu despart copiii de tatal lor cu toate ca inpulsul meu feminin ma face de multe ori rautacioasa .stiu ca gresesc dar nici nu pot sa accept pierderea unor avantaje atata timp cat eu am facut acesti copii.de asta am intrat pe forumul vostru in speranta ca cineva ma poate ajuta fara sa ma faca proasta, oligofrena, tampita,....poate-mi merit soarta dar nu ma asteptam ca niste eve sa ma jigneasca (si pe tine din cauza mea-scuza-ma) fara a ma sfatuii .sau sa ma ignore.da recunosc ca abuzez de ma scuzati dar asa cum ii spun tatei "sarumana" asa am fost educata sau mai putin educata dupa parerea unora.revin.ma scuzati.dana
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 02:27
    0 0
    ma scuzati.am revenit.copiilor mei le place spanacul dar asta nu inseamna ca nu le place si tarhonul.draga bios stiu ca ardelenii folosesc tarhon la mancare.si noi mancam ciorba de afumatura acrita cu zeama de varza si cu mult tarhon.Felix mai face putine nazuri dar Ofelia este inebunita cand gatesc ciorba.cred ca iar am spus ceva care o sa deranjeze.dar ce replica poate urma? tarhon?sa nu ne gandim pentru ca , creierele odihnite...
    luni seara se intoarce de la londra si cred ca o sa vina sa vada copiii.astazi a sunat de doua ori si a vorbit cu Ofelia.Felix a gasit ceva de facut ...si am simtit ca nu vrea sa vorbeasca cu el.nu l-am fortat si nici nu l-am intrebat nimic .cert este ca in viata noastra sa produs o schimbare.in bine? in rau?Dumnezeu stie.este tarziu si maine in cismigiu...ma scuzati.dana
    noapte buna bios!
  •  
    • 10876 mesaje
    23 Nov 2008, 11:29
    0 0
    draga dana, deaj , ma scuzi, nu mai ai scuze.
    hai, odata ca i-ai spus fetii ofelia in loc de otilia inteleg, dar a doau oara, mi-a greu sa cred ca iar incurcasi numele.
    bios, nu-s olteanca neam, da ma omor dupa limbaju asta rau de tot.
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 16:55
    0 0
    buna ziua si ma scuzati. astazi am petrecut cateva ore in cismigiu cu Otilia si Felix pe un soare dupa sufletul celor care au iesit la aer si cu un vant care-mi aminteste de rautati, neputinte, neinpliniri..am fost abordata de o doamna care era cu nepotelul si care m-a intrebat mai multe despre copiii mei care se jucau cu porumbeiii.am crezut ca este o eva dar mi-am dat seama ca o "adevarata" eva nu iese in parc ci sta la "tastatura' .draga miki as cum gresesti tu "deaj" poate deja ;"mi-a greu"...asa mai gresesc si eu .sunt doar contabila si putin parvenita.ma scuzati.s-au trezit copiii.revin.dana
  •  
    • 13679 mesaje
    23 Nov 2008, 17:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    23 Nov 2008, 17:23
    0 0
    da Mi, nu vazusi ca i-a mai zis odata fetii tot ofelia.
    ok, o cheama pe mama ei ofelia, da tu lui maica-ta ii spui pe nume?
    si io am fost in parc, nu conteaza care si sincer nu ma astept sa ma abordeze nici o eva.
    hai ca deja o dam in s.f-uri.
    ori cita clementa ti-as fi acordat pina acuma dano, deja nu mai am cum.
    ma scuzati.mikizda
  •  
    • 13910 mesaje
    23 Nov 2008, 18:45
    0 0
    dana, nu cred ca cineva te-a jignit, tu spui : """de asta am intrat pe forumul vostru in speranta ca cineva ma poate ajuta fara sa ma faca proasta, oligofrena, tampita,....poate-mi merit soarta dar nu ma asteptam ca niste eve sa ma jigneasca (si pe tine din cauza mea-scuza-ma) fara a ma sfatuii .sau sa ma ignore."""
    caracterizarea ti-ai facut-o singura.
    tu esti cea care, chipurile, voalat, ai vrut sa jignesti....nu ti-a iesit, adevaratele eve (astea de aici, care au o viata sociala adevarata, desi tu ai tras concluzia ca stau numai la tastatuea...e treaba ta ce crezi) au mai multa minte decit crezi tu.

    greseala sa tot amesteci numele asa zisilor copii?

    ai aratat de ce esti in stare!
  •  
    • 986 mesaje
    23 Nov 2008, 23:17
    0 0
    buna seara si...ma scuzati.am culcat copiii si acum am citit "sfaturile"...lui miledy ,mikizda si ellado.la cat de contabila sunt eu cred ca aveam mai multa imaginatie sa ma scuz pentru greselile si neamplinirile lor.ma scuzati. eu am recunoscut ca sunt parvenita si intretiuta .am avut si am acest curaj.ma scuzati.dar voi ce curaj aveti?sa ma persiflati, sa ma acuzati,sa ma condamnati !VOI cu ce sunteti mai bune decat mine?v-am cerut un sfat si nu un ajutor pecuniar, v-am rugat sa ma acceptati in randurile voastre, v-am povestit trairile mele.Doamne, ce fel de eve sunteti?ma scuzati.dana
  •  
    • 354 mesaje
    23 Nov 2008, 23:27
    0 0
    Si daca va spun ca si mie mi se intampla uneori ca,adresandu-ma unuia dintre copii sa-l chem cu numele celuilalt !!!(am3 copii)Sau sunt ei multi (copiii) sau sinapsele interneuronale imi fac figura ! Mai daunezi ,adresandu-ma Danei am "botezat-o" Dora ! Si inca un argument ,ora din noapte la care a posteaza dana cand face confuzia de nume
    postat de: s_dana la data: 2008-11-23 02:27!!!! PUNCT si DE LA CAPAT !!- de ce credeti ,voi eve, ca topicul Danei (sau ea )este un troll? Eu am renuntat la supozitia ca topicul ei este o parodie.Divortul este un stres traumatizant pentru oricine( mai ales daca ai iubit sau daca ai gresit)si atunci ori strigi dupa ajutor ori cauti sa umpli pustiul.Acesta este ,cred eu ,spiritul topicului Danei .O seara placuta tuturor!!
  •  
    • 354 mesaje
    24 Nov 2008, 00:03
    0 0
    Dana, vad ca ai dat buzna " la gura sobei " incaltata in bocanci !! Nu-i frumos! Ai grije, la ele este "cald" pe topic, in schimb, la tine, "bate"crivatu !!
  •  
    • 986 mesaje
    24 Nov 2008, 00:36
    0 0
    buna seara si ma scuzati.
    draga bios nici nu sti(cred ca ma repet dar este adevarat) cat ma bucur ca-mi raspunzi.te rog sa ma ierti! recunosc , am intrat astazi incaltata (nu aveam bocanci) in gura sobei dar tu sti ca am intrat in gura unor semene poate nevinovata sau vinovata.am sperat sa fiu sfatuita si nu persiflata.tata a lucrat cu sistemul comunist si-mi amintes ca spunea :"pot dar nu o sa intru cu bocancii in sufletul oamenilor".cred ca ai dreptate si-mi cer scuze daca am suparat .am fost in parc astazi ,a sunat fostul si avorbit cu Otilia,...doamne cate vreau sa-ti spun.nu am cui si poate asa am ajuns sa scriu pe acest site.bios!cred ca tu esti adevarata!.revin.ma scuzati.dana
  •  
    • 986 mesaje
    24 Nov 2008, 00:53
    0 0
    ma scuzati.am intrrupt mesajul sa nu patesc ca tine...
    recunosc , am gresi si am intrat in alte subiecte sa vad cam cum discuta niste eve elevate in raport cu mine care sunt doar o contabila de la tara si parvenita.daca bunicul traia si citea ce-si pot spune unele eve in acest spatiu virtual(?) cred ca pleca inapoi in lagarul din tranistria unde a stat mai multi ani.acolo a invatat despre cultivarea spanacului care este luat in ras.draga bios am dorit si doresc o sora care sa ma inteleaga si care sa nu ma judece dupa chipul si sufletul anumitor eve.
    dar asa cum este cladita aceasta lume se pare ca dorinta mea este utopie.
    bios, maine..astazi trebuie sa merg la un audit asa ca-ti spun noapte buna si tuturor evelor care nu fac din acest site un monopol.ma scuzati.dana
  •  
    • 354 mesaje
    24 Nov 2008, 01:13
    0 0
    Citeste ,cand ai timp, topicul Help me! Cum sa scap?? din sectiunea Dragoste .Te vei convinge ca pe eva.ro nu sunt numai eve insensibile. Un audit usor (nu prea cred !)maine, si sa nu vii acasa ,la puii tai ,cu capsa pusa de la serviciu !!!!!
  •  
    • 10876 mesaje
    24 Nov 2008, 10:28
    0 0
    ca mai incurc numele fetelor mele intre ele, da, ok, m-i se intimpla.
    da sa-i zic lu fimea de doua ori numele mamei, crede-ma, nu m-i s-a intimplat never ever.
    frate, nu ti-a zis nimeni ca esti de la tara sau parvenita.
    raspunde maica la ce te-am intrebat.
    poti fara sa bati cimpii vioi?
    daca vrei sa nu fii luata in ras, fa frate un efort si exprima-te normal, nu mai o da intr-una cu scuzatu tau.
    e penibil deja.
    am avut toata bunavointa sa comunc cu tine, dar tu ai ochelari de cal.
    chiar nu ma mai stresez sa iti raspund, tot pe a ta o tii.
    de ce naiba ai mai deschis subiectu asta daca nu esti interesata de ce t-i se spune?
    hai sanatate si mai umbla ceva la atitudine.