prieten drag

  •  
    • 1158 mesaje
    12 Apr 2011, 20:53
    0 0
    Lobela ,fetele cred ca sunt bine .......numai de Doica nu stim nimic???
    Ce ai mai facut ?
  •  
    • 1519 mesaje
    15 Apr 2011, 21:58
    0 0

    Mace eu sunt bine mai ales ca am vreme calda si mult soare.Stii cat iubesc primavara frumoasa cu flori si caldura si ma bucur ca le am.Curtea e plina de lacramioare narcise si  am deja liliac inflorit.Ma ocup de mini gradina de legume,am pus arpagic, usturoi si ridichi dar inca e rece noaptea asa ca altele trebuie sa mai astepte.Nici eu nu am vesti de la celelalte fete .Sper sa fie bine toate .Vad ca intram tot mai rar dar daca o fac cu placere e Ok;Pupici pt toate.

  •  
    • 1158 mesaje
    17 Apr 2011, 22:52
    0 0
    Pentru toate florile din lume,La multi Ani!
  •  
    • 1519 mesaje
    23 Apr 2011, 12:03
    0 0

    La multi ani sarbatoritelor de azi.Sfintele Pasti sa va aduca bucurie in suflet,sa va simtiti bine alaturi de familie si de cei dragi voua.Si pt ca lumea nu mai intra in casuta prieteniei noastre,si pt ca eu am deschis prima usa,cu parere de rau tot eu o inchid nu inainte de-a va spune ca mi-a facut placere sa va cunosc pe toate.Sa ramaneti la fel de frumoase cum v-am simtit eu ca sunteti.Un pupic pt fiecare in parte.

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    23 Apr 2011, 12:14
    0 0
    Paste Fericit dragelor, alaturi de familii si cei dragi. La Multi Ani sarbatoritelor si multa sanatate si implinire.
  •  
    • 1144 mesaje
    29 Apr 2011, 22:46
    0 0

    .


    Acest mesaj a fost editat de către mimika: 6 Mai 2011, 21:52
  •  
    • 13910 mesaje
    6 Mai 2011, 20:45
    0 0

    mace, lobela, va multumesc pt sustinere........

  •  
    • 1519 mesaje
    6 Mai 2011, 21:27
    0 0

    As fi vrut sa nu ajung sa te sustin in felul asta niciodata.Cuvintele sunt de prisos dar si fara ele nu se poate.Daca cei dragi iti spun sa pleci ,fa-o pt ca ajuta mult  sa-ti ocupi timpul cu orice dar sa nu stai singura cu gandurile triste de acum.Sunt multi ani de cand am trecut prin asta si m-am refugiat in munca fiind singurul parinte ramas si cu toate responsabilitatile pe cap.La tine e alta situatia ,oricum tot un gol este si doar timpul care trece te va ajuta sa-ti revii.Ai un gand bun si de imbarbatare de la mine.Te imbratisez.

  •  
    • 76 mesaje
    21 Mai 2011, 14:21
    0 0
    Buna !

    La multi ani de sf.Constantin si Elena!

    La multi ani!MACE :*
    La multi ani,pentru sotul tau!
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Iul 2011, 22:46
    0 0
    salutare! ce mai faceti? n-ati mai intrat...imi facea placere sa va citesc
  •  
    • 500 mesaje
    4 Iul 2011, 13:23
    0 0
    prieten este acela care et ajuta la greu . eu pot spune ca deocamdata am bucur de prietenia unor oameni care sunt alaturi de mien de mic copil. ne sustinem si ne ajutam reciproc
  •  
    • 1144 mesaje
    19 Iul 2011, 10:55
    0 0
    Unde oare sunt si ce fac prietenele mele dragi?!!!
    Chiar mi-e dor de voi, dragele mele prietene virtuale, dar... cred ca si voi, ca si mine nu aveti timp... ori? Noi suntem mari deja, imi umple timpul , da' ce zic eu umple, deja da pe afara, ca sa zic asa, nu vrea decat cu mine sa stea, sa manance numai de la mine, ei, e o scumpete care se chinuie sa paseasca, dar nu oricum ci singur.
    Dragele mele, Mace, Lobela, Ionika, Ellado, Doica si celelalte prietene care au fost prezenta ori numai in vizita, va sarut pe toate, va urez o vara mai putin fierbinte, si poate, cine stie mai dati din cand in cand pe aici, pe acasa....
  •  
    • 3 mesaje
    29 Iul 2011, 13:40
    0 0
    Prietenia cred ca e pe cale de disparitie. Si eu imi fac foarte greu prieteni adevarati. Am cunostinte , amice dar o prietena adevarata nu ,pentru ca nu-mi place sa te perie cineva si sa te sune doar cand are ea nevoie.
  •  
    • 8 mesaje
    4 Aug 2011, 18:00
    0 0
    Eu cred ca un prieten adevarat este cel care nu te barfeste dupa ce pleci de langa el, este langa tine cand suflatul iti plange, dar si cand un "Fat-Frumos" te face sa zambesti... un prieten adevarat este cel care atunci cand simti nevoia de o imbratisaree va fii langa tine si atunci cand simti ca ai nevoie de un sfat... sa ti'l dea... Sa nu te minta ... sa fie sincer cu tine... sa iti zambeasca cand ti'e greu... si sa iti spuna ca va trece... dupa toate astea... cati prieteni adevarati mai am?
  •  
    • 1519 mesaje
    4 Aug 2011, 19:30
    0 0

    Si mie-mi este dor de voi si mai intru din cand in cand sa vad ce mai faceti.Mimika nici nu mi te inchipui altfel de cum  imi spui ca esti,adica o bunica fericita traind fiecare zi cu minunea mica langa tine.Eu ca de obicei la vremea asta sunt in vacanta pe alte meleaguri Ne ducem cand vremea ne permite la un strand care este destul de aproape si este foarte frumos amenajat.In tara mi-am facut baile sarate si am adus si aici putin soare.Domnisoara mea e mare ,la toamna vom fi scolarite si o sa mai stau sa vad cum se descurca.Deocamdata ne rasfatam in vacanta cu de toate doar vremea ne mai da peste cap planurile.Voi ce mai faceti?M-as bucura sa am vesti de la fiecare.Va pup pe toate


    Acest mesaj a fost editat de către lobela: 4 Aug 2011, 19:32
  •  
    • 1158 mesaje
    7 Aug 2011, 10:42
    0 0

    M-am gandit in vara asta de citeva ori la tine,ma bucur ca esti bine.

    Din pacate nu stiu nimic de Doica.


    Acest mesaj a fost editat de către Mace.: 7 Aug 2011, 10:43
  •  
    • 1144 mesaje
    7 Aug 2011, 21:46
    0 0
    Buna seara dragelor, ce mult ma bucura mesajele voastre, macar stiu ca sunteti bine si mai dati pe acasa.Lobela, Mace, imi pare bine sa va reintalnesc, chiar mi-e dor de Doica... de Ionika... tare mult as vrea sa o regasesc pe Ellado, mi-e dor de mesajele ei. Deseori ma gandesc la fiecare dintre voi, intru... nu va gasesc... si plec. Mi-ar place sa comunicam, asa ca intre prietene adevarate, cum am fost pana acum, de ani buni.
    Va sarut si va astept.
  •  
    • 1259 mesaje
    8 Aug 2011, 02:25
    0 0
    Buna dragele mele. Sunt aceiasi pe care o stiti ,adica sunt bine. Sincera sa fiu si eu m-am gindit la voi ,dar obligatiile zilnice si chiar pot sa zic motonomia si stereotipul zilnice m-au determinat sa nu mai impartasesc nimic cu voi. Stiu ca va intristez dar chiar nu am stiut ce sa va spun . Bine si chiar ma bucur ca in ultimul timp a-ti mai intrat voi . Daca anul trecut am fost la mare si m-am simtit destul de bine ,anul acesta nu am mai fost . Este o ora tirzie si promit sa mai intru sa va citesc si chiar sa va comunic din cind in cind ce fac. VA multumesc pentru grija ce mi-o purtati . Va sarut cu prietenie reciproca .
  •  
    • 1144 mesaje
    8 Aug 2011, 12:01
    0 0
    Ohooo, ce ma bucur, parca prinde viatra din nou vechea noastra casuta . Putin prafuita, insa prezenta noastra o va insufleti, o va face sa straluceasca. Doica, ce bine-mi pare ca ai intrat, stim ca esti bine si asta conteaza. Lobela? Mace? Ionika? Va astept cu bratele deschise, am pus si floricele galbene in vaza, pe masuta din grdina, asa cum ii plac lui Mace. Nu mai zic, ibricul este in permanenta cu cafeluta ...
    Draga mea Ellado, te rog, un semn cat de mic...
  •  
    • 1519 mesaje
    9 Aug 2011, 19:49
    0 0

    Nici nu stii voi ce bucurie mi-ati facut mai ales acum cand iar am nevoie de voi si am cu cine sa mai schimb o vorba.Peste zi ai mei sunt la munca.Eu ca de obicei cu casa si gradina in plus cu micul "ajutor" tot timpul langa mine.E o nazdravana plina de energie si face tot felul de nazbatii.Aici e o moda  a bapuganilor(ceva jocuri fantastice mai mult pentru baieti sunt niste extraterestrii din cat am inteles eu)Si cum blonduta mea aparent finuta si delicata dar cu apucaturi de baietoi e fascinata de astfel de jocuri,bineinteles ca l-a prostit pe tat-su sa-i cumpere jucariile.La magazin omul cere un ambalaj si vanzatoarea se scuza ca nu are numai ambalaje roz pt fetite.Va inchipuiti ce ochi a facut cand ginere-miu-i spune ca el chiar pt o fetita a cumparat bapuganii minune.Nu va mai spun ca daca as lasa-o la tv ,o zi intreaga numai la astfel de desene animate ar sta.Mi tare draga cu firea ei rebela si ma bucur de fiecare zi cat stau cu ea.Doica Robert ce mai face?Dar fetele tale Ionik?Mace ai fost anul asta in concediu?Mimika ma bucur ca esti langa puiu mic si-l ai tot timpul langa tine nu ca mine numai in vacante.E bine si asa dar cand nu sunt aici mi tare dor de ea.Va pup pe toate