Cura cu tinctura de marar

  •  
    • 14 mesaje
    5 Iul 2004, 09:29
    0 0
    Va multumesc mult fetelor pentru raspunsuri.Am sa tin in continuare cura si am va tin la curent cu eventualele modificari.
    Va pupic
  •  
    • 3 mesaje
    5 Iul 2004, 13:38
    0 0
    am trecut prin toate mesajele pe acest subiect, nu mai inteleg mare lucru, prea multe detalii si pareri, pliz help, sa vad daca am inteles bine: tinctura se ia intern, o lingurita in 100 ml apa, cu 15 min inainte de masa, o luna si apoi vreo doua luni pauza - am inteles bine?
    va rog, cine a facut cura asta si a mai si obtinut rezultatee, sa imi raspunda!
    multam si o zi buna
  •  
    • 6 mesaje
    6 Iul 2004, 14:59
    0 0
    Tinctura o iau inainte cu 15 min de masa, daca nu am timp sa mananc cum trebuie, mananc ceva (un pateu, un mar). Nu am reusit sa iau tinctura de 3 ori pe zi, sunt zile cand o iau doar de 2 ori.
  •  
    • 174 mesaje
    14 Iul 2004, 17:09
    0 0
    ei fetelor,ceva rezultate??eu de vreo 2 saptamani imi fac masaj cu ulei de marar si de germeni de grau si parca imi simt sanii mai grei.de vazut nu se vede nimic,dar parca asa simt eu.la voi cum e??
  •  
    • 1 mesaje
    18 Iul 2004, 15:12
    0 0
    Folosesc tinctura de marar de la Santo Raphael de la inceputul lunii si se vad rezultate. Sanii au crescut si am si luat in greutate lucru pe care il si vroiam pt ca peste tot gaseam doar retete de slabit nu si de ingrasat.Am luat de la inceput tinctura de cate 2 ori pe zi si cate 10 picaturi(min) deoarece ma gandeam la efecte negative. Eu una sunt foarte multumita. Am sa iau pana la sfarsitul lunii si am sa fac pauza de o luna nu mai mult.Cred ca in luna de pauza am sa incerc uleiul de marar.
  •  
    • 831 mesaje
    19 Iul 2004, 12:02
    0 0
    Buna dragi Eve! Eu am niste probleme cu tinctura de marar: la prima cura sanii intr-adevar au crescut putin, ii simteam mai grei, insa mi-a venit menstruatia cu aproape o saptamana mai devreme Am facut apoi o luna jumate' pauza,dupa care acu' pe 7 iulie am reinceput cura, iar de 2 zile mi-a venit menstruatia din nou, desi am avut-o acu' 2 saptamani in urma!!! Precizez ca iau anticonceptionale, si ma gandesc ca poate tinctura si pilulele nu se "pupa" reciproc Voi ce parere aveti? A patit la fel vreuna dintre voi? Multzam' pt. rapsunsuri
  •  
    • 318 mesaje
    19 Iul 2004, 15:11
    0 0
    eu folosesc super-bust(amestec de ulei volatil din marar,fenicul si ulei de masline)si pot spune ca e un tonic excelent!!!
  •  
    • 49 mesaje
    10 Aug 2004, 13:51
    0 1
    Alte pareri? sint si efecte negative ale acestei cure?
  •  
    • 91 mesaje
    10 Aug 2004, 20:02
    0 0
    Inca nu am inceput cura cu tinctura de marar, dar as vrea sa stiu daca imi poate deregla menstruatia in caz ca nu folosesc anticonceptionale. La indicatii zicea ceva si de inlaturarea durerilor menstruale, este adevarat?
  •  
    • 20 mesaje
    10 Aug 2004, 23:32
    0 0
    draga gabygr, spune-mi te rog dak iti mai amintesti cum se kema ce ai luat tu, de la ce firma...vreau si eu sa incerc cura..eu am nevoie de marire nu de tinifiere...
  •  
    • 20 mesaje
    10 Aug 2004, 23:32
    0 0
    draga gabygr, spune-mi te rog dak iti mai amintesti cum se kema ce ai luat tu, de la ce firma...vreau si eu sa incerc cura..eu am nevoie de marire nu de tonifiere...
  •  
    • 20 mesaje
    10 Aug 2004, 23:35
    0 0
    draga bebetone2002, spune-mi te rog in centimetrii cat ai "avansat"..si eu vreau o marire, nu neaparat tonifiere..si dak iti amintesti sa-mi spui cum se kemau ce ai luat tu si de la ce forma..pupici
  •  
    • 3 mesaje
    15 Aug 2004, 12:36
    0 0
    ilinka, sunt o fata de 14 ani. Vad ca esti destul de informata in legatura cu acea cura cu ulei si tinctura de marar. As avea o intrebare: la ce varsta se poate lua tinctura de marar? sau nu conteaza? iar la ulei, cat trebuie sa fac masaj si cat pauza? Multumiri anticipate! Te rog sa-mi raspunzi!
    Otilia
    daca stie si altcineva sa-mi raspunda, i-as multumi din suflet! pupici, evelor!
  •  
    • 318 mesaje
    15 Aug 2004, 19:41
    0 0
    Din cate am citit eu pe prospect,cura cu marar si alte derivate e recomandat sa nu se faca inainte de 18 ani.

    Eu am obtinut rezultate super multumitoare dupa cura cu uleiul,dupa 3 luni de zile au devenit mai tari si rotunzi.
  •  
    • 5 mesaje
    16 Aug 2004, 13:43
    0 0
    aaliah..am si eu o intrebare pt tine!!!!! cat ai dat pe super-bust? ce firma il face? s-au vazut rezultate? astept mai multe amanunte referitoare l achestia asta! multumesc anticipat! va pupik dulcik pe toate evele!!
  •  
    • 200 mesaje
    16 Aug 2004, 13:53
    0 0
    Superbust costa 140.000 lei,si este facut de Santo Raphael. Eu nu am folosit dar vreau sa imi iau.
  •  
    • 5 mesaje
    16 Aug 2004, 13:57
    0 0
    dragi eve...am auzit si eu de super cura cu marar dar n-am avut increadere sa o incerc mai ales pt ca mi-e frica sa nu ma ingrash...totushi as vrea sa o incerc pe cea externa.
    Imi poate spune shi mie cineva cine produce uleiurile alea 2 si care sunt cele mai eficiente.
    Thx si succes.
  •  
    • 5 mesaje
    16 Aug 2004, 14:04
    0 0
    azi mi-am luat si eu de la farmacie tinctura de marar si uleiul... si sper sa dea rezultate si la mine...ca si la celelalte eve care au incercat. am cautat si uleiul de gemeni de grau...dar nu l-am gasit Oricum...ma bucur ca nu am fost nevoita sa umblu prea mult dupa aceste produse...caci le-am gasit repede si deja am inceput.
    Mi-am facut masajul cu acel ulei si recunosc ca miroase nashpa dar la un moment dat te obisnuiesti... si daca stau bine si ma gandesc...merita sacrificiul...nu???
    sper sa va dau curand vesti bune...
    Mi-e teama sa nu-mi dea peste cap menstruatia...ca si asa in ultimele luni mi-a venit mai devreme....
    am sa va mai scriu...curand...promit!!
    pupici!
  •  
    • 5 mesaje
    16 Aug 2004, 14:22
    0 0
    sper sa nu am efecte negative daca folosesc in acelasi timp si tinctura si uleiul de marar....dar...vreau sa am sanii ceva mai mari..
    tinctura pe care am luat-o eu e fabricata de Dacia-Plant si am dat 25000 lei pe ea...iar uleiul e facut de Hofigal...ceva de genul asta... si a costat 55.000
  •  
    • 3 mesaje
    16 Aug 2004, 18:47
    0 0
    sal'tare! tot eu sunt evelor!eu sunt o eva mai mica asa ca am si eu nevoie de ajutor. Poate sa-mi spuna si mie cineva daca pot sa iau si tinctura si uleiul in ac timp? De azi am inceput cura cu tinctura cu 1/2 lingurita(jumatate din dozaj ca-s mica). Va tin la curent cu rezultatele. Am inteles ca tinctura trebuie luata 3 sapt, pauza de o luna si cat mai continu?
    La ulei, cat trebuie sa fac masaj si cat pauza? Multumesc anticipat! Astept un raspuns. Pupici evelor!