vreau sa divortez

  •  
    • 409 mesaje
    20 Apr 2016, 15:56
    2 0
    White_Storm said:
    ericacori said:aveam o relatie.si am ramas insarcinata eu am vrut sa pastrez sarcina ca nu sunt criminaaaaaaala iar parinti au zis ca sa neasatorim dar eu nu il pot iubi  mai ales dupa cateface 

     Ei vezi, de aia bea omul. 
    Cica "fa-ti de cap cu cap pana la cap!" Sa zici mersi ca te-a luat omul, putea sa-si vada de viata fara tine, pentru un l de lapte s-a ales cu toata v--a.

     

    Cred ca esti prea severa cu fata, nu este prima care face greseala asta si cu siguranta nici ultima.

    Sa-si vada de viata fara partenerul de acum, oricum ii va fi greu si fara sa mai bagam noi batul prin gard.

  •  
    • 12625 mesaje
    21 Apr 2016, 08:25
    1 0
    Cu asa o gramatica nici eu nu as lua-o
  •  
    • 409 mesaje
    21 Apr 2016, 09:30
    1 0
    White_Storm said:
    Konstantyyn said:

     

    Cred ca esti prea severa cu fata, nu este prima care face greseala asta si cu siguranta nici ultima.

    Sa-si vada de viata fara partenerul de acum, oricum ii va fi greu si fara sa mai bagam noi batul prin gard.

     Ei, Constantine, Constantine, cum se cunoaste ca ai capastrul pus.
    Da' ce, n-o las eu sa divorteze? Doar se marita din "interes", acum nu-I mai trebuie omul ca se ascunse rusinea. E libera s-apara pe piata din nou. Tu nu vezi ca pe ea o arde grija ca n-o mai ia nimeni?

     

    Este normal sa-si faca grijile astea dupa experienta prin care a trecut.

    Probabil ca se gandeste si la copil, care probabil va ramane la ea, ca la o prblema. Nu ar trebui sa fie asa dar ea cred ca asa gandeste, are 20 de ani, normal sa-i fie frica.

    Eu o inteleg (cu capastru sau nu), nu vad relevanta situatiei mele.  

  •  
    • 409 mesaje
    21 Apr 2016, 09:31
    0 0
    carmen008 said:Cu asa o gramatica nici eu nu as lua-o

     

    Aici ai dreptate, poate ca nu este foarte instruita, sau poate doar se grabea. 

  •  
    • 11561 mesaje
    21 Apr 2016, 09:37
    1 0
    carmen008 said:Cu asa o gramatica nici eu nu as lua-o

     Eu  as  luao  odata , da  nu  stiu  daca merita!

  •  
    • 2085 mesaje
    21 Apr 2016, 11:44
    1 1
    White_Storm said:

     Ei vezi, de aia bea omul. 
    Cica "fa-ti de cap cu cap pana la cap!" Sa zici mersi ca te-a luat omul, putea sa-si vada de viata fara tine, pentru un l de lapte s-a ales cu toata v--a.

     

    WTF ???

  •  
    • 10065 mesaje
    21 Apr 2016, 13:12
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:
    carmen008 said:
    ViktorC said:Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

     
    oare asta sa fie necazul?  

     

    Tot ce e posibil. De nenea isi joaca cartea bine ... singurica si nesilita de nimeni o sa bage divort .

     

    Sa-ti spun o poveste de viata cit se poate de adevarata, de pe cind eram flacau .

    Sa fi avut eu ~ 20 de ani, iar printre noi , un un nene cu vreo 5-6 ami mai invirsta ca mine, il mincara rau de tot si se imbirligara cu o draguta sub 20 ani. Frageda, neinceputa ... deh, te pui cu dragostea ... O "pupa" pe domnisoara si-apoi ... ea gata, ma ei acasa, ma ei de fomeie altfel te spun lu tata . Si-apoi asta, vrind -nevrind o acceptat situatia ca altfel si-ar fi pus in circa cu dracu . Nu ii era lui deloc de insuratoare, dara na , mai zi ceva . Dupa un timp , nu prea ii mai ardea de-a da pe-acasa, nu prea il tragea inima asa ca, tot la sprit, tot la sprit ... fara de gilcevuri cu ea sau din astea , ca nu prea ii dadea mina dar una peste alta, cu spritu si alte magarii (ce mai mult o facea pe prostu) o devenit insuportabil pentru ea, asa ca ... merse singurica sa bage divort, si de retin bine, n-au prins doi ani impreuna .

    Si iote-asa, dupa un timp si-o revenit la starea originala. Nu era un baiat rau, dar dupa cum insuratoarea fu cam cu japca ... s-o ingrijit sa-i si puna capat, cu orice pret se pare.

     
    Citindu-ti randurile realizez de ce am divortat de primul  

     

    Cam astea-s urmarile cind se forteaza nota . Si nu doar la capitolul casatorii, ci si in multe alte situatii , parerea mea. 

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Apr 2016, 10:47
    1 0
    White_Storm said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     Dupa ce ca te lua omul de nevasta il mai si barfesti, io-ti dadeam un sut ...undeva si te trimiteam la maica-ta sa-ti mai spuna o data ca daca te joci cu puta trebuie sa stii si despre protectie, nu mai traim in evul mediu.

       Haidi  breeee ,  ca  doar  daca  te  joci  cu  ea , nu  ramai  gravida!!

  •  
    26 Mai 2016, 13:35
    0 0
    ericacori said:aveam o relatie.si am ramas insarcinata eu am vrut sa pastrez sarcina ca nu sunt criminaaaaaaala iar parinti au zis ca sa neasatorim dar eu nu il pot iubi  mai ales dupa cateface 
    Chiar asa de scump este un prezervativ? 

     

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Mai 2016, 14:40
    0 0
    ericacori said:aveam o relatie.si am ramas insarcinata eu am vrut sa pastrez sarcina ca nu sunt criminaaaaaaala iar parinti au zis ca sa neasatorim dar eu nu il pot iubi  mai ales dupa cateface 

     Hai  mai , chiar  asa, pentru  un  carnat  sa  iei  tot porcu??

  •  
    • 54 mesaje
    27 Mai 2016, 04:07
    0 0
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Nu stii ce zice lumea daca divortati?Dar acum ce crezi ca zice?Observ ca altele sunt grijile tale.. App, ai un 10 la gramatica
    Acest mesaj a fost editat de către Alexandrinae: 27 Mai 2016, 04:07
  •  
    • 12625 mesaje
    27 Mai 2016, 15:36
    0 0
    Alexandrinae said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Nu stii ce zice lumea daca divortati?Dar acum ce crezi ca zice?Observ ca altele sunt grijile tale.. App, ai un 10 la gramatica

     
    De ce? de ce? de ce..incurajezi cacafonia? gogomania? gramatik..de ce? omori la mine , no bine pa. 

  •  
    • 54 mesaje
    27 Mai 2016, 16:00
    0 0
    carmen008 said:
    Alexandrinae said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Nu stii ce zice lumea daca divortati?Dar acum ce crezi ca zice?Observ ca altele sunt grijile tale.. App, ai un 10 la gramatica

     
    De ce? de ce? de ce..incurajezi cacafonia? gogomania? gramatik..de ce? omori la mine , no bine pa. 

     

    Eram ironică.Domnița scrie fatal
  •  
    • 12208 mesaje
    27 Mai 2016, 17:48
    0 0
    O casnicie se desface usorastazi Dar gandeste- te orice alt barbat ai iubi acesta nu poate fi tatal copilului tau.Caci de construit o relatie este insa mult mai greu .Eu zic sa incercati sa discutati si sa fii si tu putin mai atenta la niste greseli pe care le faci.O femeie care a nascut si crede ca unica ei menire este doar cea de mamasi uita de momenele intime si de a fi femeie dar si prietena , iubita pentru partener .Aceasta situatie in care femeia da atentie doar copilului ei se poate sa il faca pe om sa se simta neimportant si inutil .FACETI LUCRURILE IMPREUNA DAR FARA REPROSURI SI CERTURI CONTINUE , DACA GRESTESTE INCURAJAZA-L SI MULTUMESTE-I PENTRU FIECARE INCERCARE , Daca el dupa o zi de munca este intampinat numai cu reprosuri si pretentiii sigur ca se apuca de baut ....
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Mai 2016, 11:25
    0 0
    Alexandrinae , are , mere ( frumoase ).
  •  
    • 175 mesaje
    7 Iun 2016, 22:51
    1 0
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     Divorteaza, daca relatia e toxica pentru tine. Nu iti ridica nimeni statuie daca stai si suferi langa un animal.

  •  
    • 5 mesaje
    3 Iul 2016, 15:39
    0 0
    Buna ziua. Sint casatorita de 5 ani  avem o fetita de 3 ani, sotul meu cu un an in urma a avut operatie la coloana vertebrala si dupa a inceput cosmarul el mai des a inceput sa consume alcool si sa absenteze de acasa cu noptile, stau si ma gindesc ca si innainte de operatie era la fel se plictiseste repede de ceva, de lucru , de ocupatii care se apuca  si am inpresia si de mine acum  ma lupt cu starea sa divortez dar stau la ginduri din cauza fetitei vreau sa creasca intr-o familie completa, dar nici nu vreau sa ma auda certurile noastre. VA ROG dati-mi vre-un sfat cum sa procedez  poate am si eu vina ca el se comporta asa HELP please.
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Iul 2016, 15:43
    0 0
    Liusha said:Buna ziua. Sint casatorita de 5 ani  avem o fetita de 3 ani, sotul meu cu un an in urma a avut operatie la coloana vertebrala si dupa a inceput cosmarul el mai des a inceput sa consume alcool si sa absenteze de acasa cu noptile,

     

     

    si ziua unde e?

  •  
    • 5 mesaje
    3 Iul 2016, 15:55
    0 0
    el  nu in fiecare zi bea alcool  dar acum se intimpla mai des   in restul timpului el mai face lucru pe acasa si pleaca la serviciu (24 ore apoi 3 zile acasa) 
    Acest mesaj a fost editat de către Liusha: 3 Iul 2016, 16:04
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Iul 2016, 15:59
    0 0
    Liusha said:vine spre dimineata si ziua doarme eu is la serviciu si el are timp mai mult liber sa faca ce vrea

     

     

    doarme toata ziua? nu munceste?