dezlegari.. .. biserica sf ciprian..

  •  
    • 2 mesaje
    12 Aug 2011, 21:20
    3 2
    dar va pot spune ca daca doriti sa cititi acatistul Sf. Ciprian, il cititi pt. cel sau cea care are farmece nu pt voi insiva, asta am fost invatata. Si eu vreau sa ajung la biserica Sf. Ciprian din Bucuresti, si voi ajunge chiar daca nu sunt din capitala, Dumnezeu imi v-a calauzii pasii
  •  
    • 1 mesaje
    18 Mar 2012, 19:45
    0 0
    raissa_j said:acatistul sf.ciprian se citeste fara rugaciunea de la sfarsit (aceasta rugaciune se citeste doar de preot)

     cineva scria mai sus ca se citeste rugaciunea si nu acatistul..si pe mine ma intereseaza..imi puteti spune??

  •  
    • 1 mesaje
    1 Apr 2012, 01:15
    2 0
    lucianasky said:
    raissa_j said:acatistul sf.ciprian se citeste fara rugaciunea de la sfarsit (aceasta rugaciune se citeste doar de preot)

     cineva scria mai sus ca se citeste rugaciunea si nu acatistul..si pe mine ma intereseaza..imi puteti spune??

     buna...deci si eu am aceeasi problema cu voi..pana acum nu a reusit nici preot nici baba sa ma ajute cu nimic....am citit o singura data direct de pe net acatistul Sf. Ciprian si in noaptea care a urmat am crezut ca am intrat direct in Iad...am visat extrem de urat si m-am trezit fff rau....deci...revenind la intrebarea ta: sfatul meu: Nu citi nimic de la Sf.Ciprian..ptr ca daca ai facut ceva farmece pe tine...nu iti va fi bine, vei rascoli eu stiu ce...cel mai bine mergi la  un preot care-ti este aproape de suflet si vb cu el....poate te va ajuta...dar fereste-te de a citi singura rugaciuni care duc la alungarea raului nu de alta da s-ar putea sa intarati ce nu ai vrea...
    eu una stiu ce am patit....
    in contiuare caut ajutor maine o sa ajung in bucuresti si ma voi duce in zilele care vor urma la bisrica la Zlatari si apoi la Sf. Mina si cred ca ajung si la Sf.Gheorghe....sa dau acatist de 40 de zile......fa si tu ceva de genul ...bafta...si nu te speria dar nici nu dispera... 

  •  
    • 87 mesaje
    23 Iul 2012, 00:02
    1 0
    sanda-maria said:
    lucianasky said:
    raissa_j said:acatistul sf.ciprian se citeste fara rugaciunea de la sfarsit (aceasta rugaciune se citeste doar de preot)

     cineva scria mai sus ca se citeste rugaciunea si nu acatistul..si pe mine ma intereseaza..imi puteti spune??

     buna...deci si eu am aceeasi problema cu voi..pana acum nu a reusit nici preot nici baba sa ma ajute cu nimic....am citit o singura data direct de pe net acatistul Sf. Ciprian si in noaptea care a urmat am crezut ca am intrat direct in Iad...am visat extrem de urat si m-am trezit fff rau....deci...revenind la intrebarea ta: sfatul meu: Nu citi nimic de la Sf.Ciprian..ptr ca daca ai facut ceva farmece pe tine...nu iti va fi bine, vei rascoli eu stiu ce...cel mai bine mergi la  un preot care-ti este aproape de suflet si vb cu el....poate te va ajuta...dar fereste-te de a citi singura rugaciuni care duc la alungarea raului nu de alta da s-ar putea sa intarati ce nu ai vrea...
    eu una stiu ce am patit....
    in contiuare caut ajutor maine o sa ajung in bucuresti si ma voi duce in zilele care vor urma la bisrica la Zlatari si apoi la Sf. Mina si cred ca ajung si la Sf.Gheorghe....sa dau acatist de 40 de zile......fa si tu ceva de genul ...bafta...si nu te speria dar nici nu dispera... 

     


    Acest mesaj a fost editat de către crysttal_2007: 23 Iul 2012, 00:16
  •  
    • 5 mesaje
    21 Aug 2012, 10:16
    1 5
    Am cunoscut pe parintele la Manastirea sf ciprian un preot care face dezlegari si se roaga pentru toata lumea.Face si moliftele Sfantului Vasile cel mare.0727558408
  •  
    1 Oct 2012, 22:17
    0 3
    Da, exista un asemenea preot in Moldova, il cheama Bartolomeu. Nu stiu exact daca mai traieste...au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.
    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.
    Nr parintelui 0727558408

     

  •  
    • 4 mesaje
    15 Oct 2012, 11:43
    8 4
    Multumrsc Parinte Bartolomeu dupa 3 ani de chin am reusit cu ajutotul lui Dumnezeu si a Sfintiei Voastre sa gasesc farmecele in casa si sa pot avea o viata normala Multumesc Parinte.
    Parintele Bartolomeu Nr de tel 0727558408
  •  
    • 4 mesaje
    11 Mar 2013, 19:50
    1 2
    tigrutza_geea said:Cunoasteti pe cineva (Bucuresti), care sa dea in carti (asa ar putea spune si daca ai ceva farmece facute) dar care sa stie si sa desfaca...
    Sa nu fie tiganca...
    Exista si astfel de persoane cu har , am cunoscut pe cineva, dar din pacate a murit...

     

    eu am pe cineva ,dar cu cafea, si nu este tiganca, dar spune   multe  si bine

  •  
    • 4 mesaje
    11 Mar 2013, 19:52
    4 5
    elenapapuc said:Am cunoscut pe parintele la Manastirea sf ciprian un preot care face dezlegari si se roaga pentru toata lumea.Face si moliftele Sfantului Vasile cel mare.0727558408

     

    este nr tau sau al preotului?

  •  
    • 4 mesaje
    11 Mar 2013, 20:13
    1 1
    Si eu am destul chinion, mi sa spus ca mi se fac farmece de 2 femei , acum am inceput din nou cu biserica. Am 2 copii ,ai cresc singura de 6 ani. de atunci credeti-ma ca nu sta nimeni cu mine mai mult de 3-6 luni, serviciul l-am schimbat din 3 in 3 luni sau poate nu am avut servici, asadar unde sa ma mai duc?
  •  
    • 4346 mesaje
    12 Mar 2013, 00:46
    1 0
    ai inceput din nou cu biserica??..dar pana acum cu ce te indeletniceai????
  •  
    • 4 mesaje
    12 Mar 2013, 07:32
    0 0
    anda22-7 said:ai inceput din nou cu biserica??..dar pana acum cu ce te indeletniceai????

     

    tot cu biserica,dar nu aveam timp  sa ma duc la biserica duminica ptr ca lucram, nu ma duceam la SF Anton. Sunt credincioasa, pana acum vreo 15-18 ani tineam fiecare  post, de cand am copii m-am delasat si nu am mai tinut post. Nu am avut alte cai, tot in Bunul Dumnezeu cred

  •  
    • 4346 mesaje
    12 Mar 2013, 10:58
    2 1
    a fi credincios nu insemna doar a tine post, ci a tine LEGILE lui Dumnezeu.
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Apr 2013, 18:46
    3 3
    anda22-7 said:a fi credincios nu insemna doar a tine post, ci a tine LEGILE lui Dumnezeu.

      unde vezi tu jignire si venin in postarea de mai sus???? ori ai paranoia ori nu sti sa citesti

  •  
    • 4346 mesaje
    23 Apr 2013, 19:07
    3 3
    si ce treaba are a ti iubi aproapele cu postarea mea?????.....zau femeie chill out!!!
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Apr 2013, 19:44
    1 6
    singura dusa cu pluta de pe aici esti tu
  •  
    • 2 mesaje
    31 Mai 2013, 15:01
    3 0
    adnana_07 said:Va cer ajutorul intr-o problema foarte importanta pentru mine. Ce parere aveti despre farmece, legari de cununii etc. Initial nu credeam ca se poate intampla asa ceva, ci ca totul e o nascocire a unor oameni. Apoi m-am documentat, am citit diverse intamplari si..mai ales pt ca ma confrunt cu o problema de genul asta.. va cer sfatul. Deci problema mea e ca, desi am o anumita varsta (2, nu reusesc sa am o relatie de durata cu nici un prieten. M-am gandit ca e vina mea, ca e vina lui, ca n-a fost sa fie..dar de la o vreme e din ce in ce mai greu. Am intors problema pe toate fetele, dar mi-am dat seama ca povestea asta nu s-a intamplat numai la mine. Verisoarele mele (din partea tatalui) au avut aceeasi problema (s-au casatorit foarte tarziu, iar cateva au fost nefericite ..sa va spun ca ele au fost la ghicitoare care le-au spus ca au cununiile legate. Nu vreau sa urmez calea verisoarelor mele ci a bisericii. Asa ca am auzit ca la Biserica Zlatari /sf Ciprian se fac slujbe pentru dezlegari de farmece. Imi este greu sa fac pasul asta, adica sa vorbesc cu cineva fata in fata despre banuielile mele. Va rog sa-mi spuneti daca ati avut probleme de genul asta si cum ati procedat? Am nevoie de sfaturile si incurajarile voastre. Va multumesc si sper ca nu va suparati ca am scris atat de mult (trebuia sa dau toate datele) si la rubrica astrologie.

     

  •  
    • 2 mesaje
    31 Mai 2013, 15:09
    0 1
    adnana_07 said:Va cer ajutorul intr-o problema foarte importanta pentru mine. Ce parere aveti despre farmece, legari de cununii etc. Initial nu credeam ca se poate intampla asa ceva, ci ca totul e o nascocire a unor oameni. Apoi m-am documentat, am citit diverse intamplari si..mai ales pt ca ma confrunt cu o problema de genul asta.. va cer sfatul. Deci problema mea e ca, desi am o anumita varsta (2, nu reusesc sa am o relatie de durata cu nici un prieten. M-am gandit ca e vina mea, ca e vina lui, ca n-a fost sa fie..dar de la o vreme e din ce in ce mai greu. Am intors problema pe toate fetele, dar mi-am dat seama ca povestea asta nu s-a intamplat numai la mine. Verisoarele mele (din partea tatalui) au avut aceeasi problema (s-au casatorit foarte tarziu, iar cateva au fost nefericite ..sa va spun ca ele au fost la ghicitoare care le-au spus ca au cununiile legate. Nu vreau sa urmez calea verisoarelor mele ci a bisericii. Asa ca am auzit ca la Biserica Zlatari /sf Ciprian se fac slujbe pentru dezlegari de farmece. Imi este greu sa fac pasul asta, adica sa vorbesc cu cineva fata in fata despre banuielile mele. Va rog sa-mi spuneti daca ati avut probleme de genul asta si cum ati procedat? Am nevoie de sfaturile si incurajarile voastre. Va multumesc si sper ca nu va suparati ca am scris atat de mult (trebuia sa dau toate datele) si la rubrica astrologie.

     Draga mea,mie mi.a spus un preot sa citesc acatistul Sf.Ciprian 40 zile si de fiecare data sa ard cite o luminare si daca poti sa ti post e si mai bine...cind il citesti sa te gindesti la ceea ce vrei.Este foarte bine sa citesti si acatistul Sf. Mina...si ai incredere ca raul nu a invins niciodata,doar pe moment...si mergi in fiecare Duminica la Biserica si incearca sa faci in fiecare zi un lucru bun s.au sa ajuti pe cineva...Iti doresc mult succes in tot ce.ti doresti,
    Conyhess. <3
     

  •  
    25 Apr 2014, 02:22
    1 2
    Buna fetelor ! Personal nu credeam pana anul trecut in vraji , farmece si pseudovrajitoarele care nu vor decat sa te stoarca de bani dar o experienta m-a facut sa-mi pun niste semne de intrebare.Anul trecut am gasit intr-un buzunar ascuns al unui portofel vechi o ata innodata din loc in loc.De mentionat ca portofelul nu il mai folosisem de ceva timp si daca stau sa ma gandesc logic cine ar fi putut sa o puna acolo ?Ma gandesc ca ar trebui teoretic sa fie o persoana care are acces la lucrurile mele personale....bun.Asta sa zicem ca nu mai conteaza .Ce e de facut ?M-am spovedit in ziua de Paste si preotul m-a sfatuit sa citesc acatistul Sf Ciprian.Cand , de cate ori treb sa il citesc ?Sa tin si post ?Eu am mai fost atunci cand timpul mi-a permis si la Sf Anton si am dat cate un acatist si m-am rugat pt dezlegarea farmecelor si blestemelor.Voi ce parere aveti ?Ce ma sfatuiti ?Nu vreau sa ajung sa discut cu " babe" sau vrajitoare , vreau sa urmez calea Bisericii.Va multumesc pt orice raspuns !
    Acest mesaj a fost editat de către serbanicastefania: 25 Apr 2014, 02:24
  •  
    • 248 mesaje
    25 Apr 2014, 11:45
    2 0
    serbanicastefania said:Buna fetelor ! Personal nu credeam pana anul trecut in vraji , farmece si pseudovrajitoarele care nu vor decat sa te stoarca de bani dar o experienta m-a facut sa-mi pun niste semne de intrebare.Anul trecut am gasit intr-un buzunar ascuns al unui portofel vechi o ata innodata din loc in loc.De mentionat ca portofelul nu il mai folosisem de ceva timp si daca stau sa ma gandesc logic cine ar fi putut sa o puna acolo ?Ma gandesc ca ar trebui teoretic sa fie o persoana care are acces la lucrurile mele personale....bun.Asta sa zicem ca nu mai conteaza .Ce e de facut ?M-am spovedit in ziua de Paste si preotul m-a sfatuit sa citesc acatistul Sf Ciprian.Cand , de cate ori treb sa il citesc ?Sa tin si post ?Eu am mai fost atunci cand timpul mi-a permis si la Sf Anton si am dat cate un acatist si m-am rugat pt dezlegarea farmecelor si blestemelor.Voi ce parere aveti ?Ce ma sfatuiti ?Nu vreau sa ajung sa discut cu " babe" sau vrajitoare , vreau sa urmez calea Bisericii.Va multumesc pt orice raspuns !

      Din cate stiu eu Sf. Ciprian este cel care dezleaga vraji (fie vorba intre noi eu nu cred in asa ceva...). Mergi la biserica, la moastele Sfantului si te roaga, o gasesti pe Calea Victoriei