imi doresc un bebe dar nu pot ramane insarcinata,am chisturi ova

  •  
    • 1 mesaje
    28 Sep 2013, 16:02
    0 0
    imi doresc un bebe dar nu pot ramane insarcinata,am chisturi ovariene e din cauza asta?
  •  
    • 5609 mesaje
    28 Sep 2013, 16:50
    1 0
    Da, daca chisturile sunt omogene sau endometriale nu poti ramane insarcinata. Daca sunt f mici mai ai sanse la o sarcina. Dar cu un calculator de fertilitate poti sa-ti planifici sa ai sex in fiecare zi a perioadei fertile, in asa fel ca sa nu ratezi ziua cu ovulatia si sansele cele mai mari sa ramai insarcinata, uite aici: http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/
  •  
    • 0 mesaje
    28 Sep 2013, 17:14
    0 0
    De ce nu mergi tu la un medic sa te consulte, sa-ti spuna daca acele chisturi sunt cauza pt care nu poti ramane insarcinata? Si sa si tratezi chisturile. Doar nu ai de gand sa stai asa!
  •  
    • 6 mesaje
    28 Sep 2013, 18:14
    0 0
    inainte de a planifica un bebe este necesar sa-ti faci toate analizele , sa vezi daca e totul in regula. Atunci vei afla si motivul pt care sarcina intarzie sa se instaleze. Oricum , vazand postarile tale cred ca esti cam disperata sa se inatmple cat mai repede si asta nu ajuta. Stresul (impacienta, nerabdarea) poate fi un factor negativ. O sarcina apare cand te astepti mai putin , cand esti relaxata, nu cand te gandesti numai si numai la asta.