Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 2039 mesaje
    1 Feb 2007, 11:51
    0 0
    Ce dracu, chiar nu exista un administrator pe site-ul asta care sa stearga postarile celor ca cea de mai sus???? Oameni buni, nu mai incurajati fata, voi o impingeti catre BOALA!!!!Faceti ce vreti cu viata voastra, dar nu mai trageti dupa voi si alte persoane!
    ASTA E DISTRUGERE CURATA!!!! INVATATI NAIBII ODATA PENTRU TOTDEAUNA SI DIN GRESELILE CELORLALTI!
  •  
    • 2039 mesaje
    1 Feb 2007, 11:54
    0 0
    FOAMEA TE PROSTESTE!
    Scuze, dar chiar m-au apucat dracii cand am vazut ce a putut scrie nimenialta, dupa ce aproape am reusit sa o convingem pe alizee ca ce vrea ea sa faca nu e normal!
  •  
    • 14 mesaje
    1 Feb 2007, 11:56
    0 0
    mititik , am recomandat site-ul acela nu ca sa fac reclama ca nu-mi iese nimic, ci pt ca e de foarte mare ajutor. Pe http://www.pro-ana-nation.com gasesti reality, reasons, my story, horrors of ana, horrors of mia, recovery (inclusiv self-acceptance si self-help) si multe altele, daca nu exista site-ul asta in mod sigur acum nu eram in recuperare ci in continuare cu dorintza sa slabesc. Este foarte, foarte grea recuperarea .... dar macar sunt constienta si am inceput pas cu pas sa ma intorc la o viatza sanatoasa.
  •  
    • 8901 mesaje
    1 Feb 2007, 11:57
    0 0
    Ok, voi cum va traiti viatza bai acestea???? Intr-o moleseala continua?
    Vi se pare ca de asta v-ati nascut???
    Jesus!!!!! Sunteti de groaza, cum recunoasteti ca sunteti niste ametzite, care n-au in cap decat sa nu cumva sa manace, si care traiesc intr-o ceatza permanenta?
    O sa plangeti dupa tineretzea voastra pierduta aiurea!!!
    Voi nu va respectati, nu va iubiti, nu aveti alt rost in viatza!!!!
    Sunteti lase pana la cer si inapoi!!!!
  •  
    • 2312 mesaje
    1 Feb 2007, 11:58
    0 0
    Nimenialta, stiu ca ti-e rusine de ceea ce ai ajuns!Daca nu ti-ar fi rusine ai posta cu nickul tau..
    Stiu ca e greu, ca nu ai cum sa explici prin ceea ce treci.Incurajand-o pe Alizee e ca si cum ti-ai confirma faptul ca e bine ceea ce faci.Nu e bine si tu stii asta, altfel n-ai avea nevoie de confirmari din partea nimanui!
  •  
    • 199 mesaje
    1 Feb 2007, 12:02
    0 0
    Am citit pe site-ul ala .... Am intrat la my reasons si mi se pare ATAT de trist ... se vede ca boala asta genereaza din tristetze, fete astea sunt profund nefericite si nu e vorba doar de aspectul fizic E atat de trist, ATAT de trist

    http://www.pro-ana-nation.com/v1/index.php?option=content&task=view&id=9
  •  
    • 2039 mesaje
    1 Feb 2007, 12:03
    1 0
    Nimenialta, imi cer scuze, am crezut ca iar i s-a recomandat un site care o invata cum sa se ascunda de parinti si cum sa moara lent dar sigur!
  •  
    • 2039 mesaje
    1 Feb 2007, 12:07
    0 0
    Bineinteles ca nu e vorba numai de aspectul fizic! E vorba de toata societatea astea nenorocita in care traim, de mentalitatea oamenilor care judeca si arunca cu vorbe fara sa gandeasca cat rau pot provoca, de mass media care promoveaza imaginea "femeii perfecte" si nu in ultimul rand, de parintii care sunt atat de ocupati incat nu mai observa depresia in care li s-au adancit copiii!
  •  
    • 55 mesaje
    1 Feb 2007, 12:23
    0 0
    Mai fetelor eu zic ca noi suntem aici sa ne ajutam una pe alta.Asta e cel mai important.Nu sa ne judecam reciproc. Alizeea sau oricine are o problema vom fi alturi de ele cu un sfat si o vorba buna.Uneori o sa ne impingep de la spate sa nu cedam sau o sa ne mustrulim dar cand calcam stramb ....asa ca prietenele adevarate, ceea ce rar gasesti pe la noi.
  •  
    • 2312 mesaje
    1 Feb 2007, 12:29
    0 0
    nimenialta nu mi se pare prea grozav siteul ala..ce prezinta el..
    In primul rand are forum iar in al doilea rand cine intra pe site si are o anumita varsta nu cred ca va face diferenta intre ce e bine si ce e rau.Va lua numai ce e rau si nu va tine cont si de sfaturi si altele..
    Nu m-am logat, nici n-o s-o fac..
  •  
    • 322 mesaje
    1 Feb 2007, 12:49
    0 0
    Draga alizee, nu-ti distuge viata. Stiu ca a fi gras nu tocmai placut. Dupa nastere, am ramas cu muuuuulte kg in plus. Si stiu ca sotului meu ii place sa fiu mai slaba. De aceea fac eforturi sa slabesc. Pentru el si pt sanatatea mea. Dar el nu ma jigneste, ci dimpotriva ma incurajeaza si mai ales imi spune ca ma iubeste oricum. Cred ca mama ta ar trebui sa te sustina, sa te incurajeze.
    Asa cum spunea o eva(auggust daca nu ma insel), aici pe forum vei gasi prietene adevarate dispuse sa te ajute. Multe eve(printre care si eu) au ales dieta Monti. Eu sunt la inceput cu dieta, citesc cartea pe care am primit-o de la una dintre eve, vorbim pe forum despre retete, ne incurajam, si stiu ca voi reusi. Am citit ca alte eve au slabit cu aceasta dieta, asa ca eu te-as sfatui s-o incerci. Noi suntem aici sa te ajutam. Daca vrei cartea, ti-o pot trimite prin e-mail. Este o dieta prin care poti sa slabesti sanatos, ceea ce e foarte important. Si mai ales trebuie sa ai rabdare, nu e bine sa slabesti mult dintr-odata. Indicat este maximum 2 kg/luna.
    Mult succes iti doresc, si nu uita, evele te vor incuraja.
  •  
    • 199 mesaje
    1 Feb 2007, 13:08
    0 0
    Uitatzi ce am gasit pe net, printre multe altele ... o fata care traieste cu ana iar acum are 88 lbs (39 kg) si 5.4 ft (1.64 m)

    "I had always been a thin child, never eating much, always picking at food but my friend Ana showed up right around the time of my parent's divorce. After my mom took off, left me and my sister and Dad alone with each other and a mortgage he couldn't afford on his own, things began to fall apart. Slowly I cut down on my food because it was what little control I had. I eventually got over my anorexia around 14. I weighed 54 lbs and was 5'1 by that point. .I couldn't stand how I looked anymore or the comments people made about how I looked so I gained the weight back.

    When I was 15 I briefly embraced anorexia again and began self-mutilation, cutting because I couldn't stand how ugly I looked. Then the summer of 2000 I met a guy named Kyle. Kyle seemed perfect for me in every way. Well needless to say he wasn't which in turn after I was raped for the fourth time and beaten up until blood gushed off of me and bruises wreathed my body I got an idea in my mind. "What if he was doing this because I'm not good enough looking or thin enough?" Right around then I began throwing up at least once a day whatever I ate.

    It's been getting worse everyday but not one of my friends or my family notices. A few weeks ago my weight was down to 92 lbs. I am 5'4 and it was very noticeable yet no one commented. I am now 88 lbs. and staying around there with no major changes lately. I'm still very engrossed in my anorexia and bulimia but my advice to anyone reading this is get help while you can. I've had 3 friends die from this and if I don't get help soon I'll be next. I can't walk right anymore, I'm cold all the time and if I bump into anything I start to cry because it's right on the bone. Blankets hurt even to have right on my bones. Please, please get help. You'll thank yourself for it years later when you gaze at your baby's little face or when you get married or when you graduate college or when you make any sort of accomplishment. We can do this if we fight. Ana can't win, she can't."
  •  
    • 14 mesaje
    1 Feb 2007, 13:24
    0 0
    Ce nu intzelegetzi e ca exista deja multe fete care traiesc cu ana sau mia sau care sunt pe cale s-o faca. Eu avand boala asta de ceva timp va spun ca nu le putetzi opri, nici pe mine nu m-au putut opri nici filmuletzele sau site-urile, absolut nimic. Poate pt voi pare ingrozitor ca exista site-uri care invatza fetele cum sa vomite, insa ideea e ca ele oricum vor vomita si se vor infometa daca asta vor, asa ca macar sa o faca intr-un mod cat mai putzin daunator pr corp si sa stie cand e cazul sa se opreasca. Stiatzi de exemplu ca daca mananci cips-uri fara sa bei apa si apoi vomitzi te tai pe gat ? Sau daca incerci sa-tzi provoci voma si nu stii tehnica corecta te potzi ineca si mori!
  •  
    • 322 mesaje
    1 Feb 2007, 13:26
    0 0
    Trist, dar o lectie de viata pentru adolescentele care viseaza sa fie mai slabe ca un top model.
  •  
    • 3248 mesaje
    1 Feb 2007, 13:26
    0 0
    La o cautare pe google,am gasit pe un site o piramida venerata de anorexice,care la baza avea apa,apoi soda,juice etc,apoi cafea,tigari,stupefiante,apoi mancare de beblusi si in varf,intr-un spatiu foarte,foarte mic "food".Culmea e ca fetele alea o sfatuaiu pe alta care,probabil,era la inceput de drum"da,bea mult,multa apa!apoi,daca tot iti este foame,bea suc acidulat,soda,cafea,tigari.Cafeaua taie mult din pofta de mancare.In cel mai rau caz, mancare de bebe lichida sau sub forma de piure.Totusi,daca vointa,forta si respectul de sine este nul,poti sa consumi si ..mancare(bleah!)"-
  •  
    • 14 mesaje
    1 Feb 2007, 13:30
    0 0
    Foarte ciudat ca o sfatuiau sa bea suc si chestii acidulate. astea sunt de evitat, ca si tzigarile. Cafea e intr-adevar ok sa bei ca stimuleaza arderile dar si mai bine e ceai verde ... eu peste tot pe unde am citit asta se bea : apa si ceai verde, nici macar apa minerala. Mancarea de bebelusi este cea mai buna daca obisnuiesti sa vomitzi, daca mananci mancare grea (carne de porc, pizza) si vomitzi intr-un an-2 te trezesti cu o minunata gastrita sau chiar cu ulcer.
  •  
    • 156 mesaje
    1 Feb 2007, 13:33
    0 0
    "Mancarea de bebelusi este cea mai buna daca obisnuiesti sa vomitzi, daca mananci mancare grea (carne de porc, pizza) si vomitzi intr-un an-2 te trezesti cu o minunata gastrita sau chiar cu ulcer."

    Mda, am aflat si eu asta pe propria piele Nimenialta spuneai ca tu eti in recuperare ... la fel ca mine. Cum progresezi cu parul si unghiile? Si cum faci sa scapi de senzatzia aia oribila imediat dupa ce mananci ca eu inca n-am aflat secretul
  •  
    • 14 mesaje
    1 Feb 2007, 13:41
    0 0
    Elenush, la capitolul unghii e dezastru ... majoritatea sunt crapate de la jumate iar unghiile mari de la picioare si de la maini mi-au cazut si acum au inceput sa creasca dar cresc foarte incet Parul vad ca a inceput sa mi se regenereze cat de cat si nu mai imi cade asa mult cand fac baie. Cred ca stiu la ce te referi, si mie imi e foarte greu sa mananc si sa tzin mancarea inauntru ... am o senzatzie de "plina" parca am pietre in stomac si de multe ori cedez si dau afara Dar am inceput din ce in ce mai rar. Ajuta daca mananc putzin si des, de exemplu eu stau la o portzie normala de mancare cam 45 de minute ...mai inghit, mai stau putzin, iar mai inghit un dumicat. E foarte greu si imi e foarte greatza in timp ce mananc am mereu reflex de voma uneori imi dau lacrimile ca sa ma abtzin sa nu vars
  •  
    • 3729 mesaje
    1 Feb 2007, 13:42
    0 0
    mie mi-e rau!
    DE CE ????????????
    intrebarea e DE CE???
    ca motivul "sunt grasa" e deja unul prea slab!!!
    sunteti duse...
  •  
    • 2312 mesaje
    1 Feb 2007, 13:45
    1 0
    Eu tocmai am terminat de mancat un delicios piept de pui cu spanac, ma simt extraordinar si slabesc in continuare, fara sa pun la loc vreun gram.nu vomit ferit-ar sfantul..ar fi si pacat de asa o mancare superbuna.Cateodata ..foarte rar deoarece doresc sa slabesc, nu sa ma mentin, mananc si cate o prajitura.Prefer eclerurile.MMMM!