operatie de chist pe ovar!!!!

  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 11:22
    0 1
    Habar nu am de ce a fost postat mesajul de 3 ori...
    Roxi daca esti pe forum poate vorbim...Pupici
  •  
    • 205 mesaje
    26 Iul 2006, 12:58
    0 0
    simina,scuze sunt pe forum din cind in cind,pt. ca ma cam doare burta si imi vine cu cheaguri si nici nu am dormit prea bine noaptea,asa ca sunt ~varza~ de oboseala.aseara ma apucat plinsul pt. ca am vazut un film si mi-am amintit ca daca nu pierdeam sarcina acum eram in 7 luni si de ziua mea as fi fost vesela.ma-m tot rugat sa imi revina pofta de viata,pt. ca eu nu eram asa inainte.azi mi-a mai trecut si ma bucur ca am cui sa spun ceva,pt. ca soyul meu desi este un scump si face orice sa ma inveseleasca,totusi nu intelege mai bine decit o femeie.ma bucur ca te am aproape chiar si pe forum!
  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 13:24
    0 0
    Roxana, imi pare rau.Nici eu nu ma simt deloc bine.De cand am intrerupt anticonceptionalele, ovarele si-au reluat functia si, din cauza chistului care este foarte mare, ma doare ovarul drept foarte rau.Plus ca ma astept la o menstruatie abundenta si dureroasa.Ma rog la Dumnezeu sa se rezolve celelalte probleme si sa ma pot opera inainte sa se complice situatia si sa incap pe mana cine stie carui medic din Valcea in regim de urgenta.
    Si cum iti spuneam, nu ti-ai facut niciodata testul Papanicolau si colposcopia?
  •  
    • 205 mesaje
    26 Iul 2006, 15:11
    0 0
    nu.pina anul acesta nu am avut probleme de sanatate,iar prima sarcina am pierdut-o in 2004 si sincer nu eram asa de informata atunci.sper ca mai esti pe forum
  •  
    • 205 mesaje
    26 Iul 2006, 15:13
    0 0
    cit ai stat in spital pt. analize ultima data?
  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 16:43
    0 0
    Marti m-am internat si joi am plecat acasa.In mod normal, rezultatul la urina ti-l da a doua zi dar, daca sunt probleme, lasa urina la reactivi 48 de ore ca sa poata individualiza infectia.
  •  
    • 115 mesaje
    26 Iul 2006, 20:03
    0 0
    pt TEONIS:
    crezi ca si mie la internare imi vor face toate analizele, desi e vb de rezectie?
    am facut deja papanicolau, colposcopie, secretie vaginala, secretie col.
    ms si sper sa te simti mai bine
  •  
    • 73 mesaje
    26 Iul 2006, 20:54
    1 0
    buna fetelor...eu sunt noua pe forum...am vazut discutia voastra si mi s-a parut interesanta pt xca oarecum am aceeasi problema..
    acu vreo 5 ani am avut un chist bilateral,unul de 2cm si unul de3,am urmat un tratament cu anticonceptionale si s-au resorbit dar la ecografie mi-au spus ca am doar urme..
    acu un an am avut un accident de masina din care am scapat prin minune dar oricum pt siguranta am fost la ceva doctori si...la o ecografie mi-au gasit un chist de vreo 2 cm...si un ovar marit...oricum nu l-am tratat pt ca trebuit sa merg in it..
    iar aici cam greu cu doctorii dac nu ai acte...m-au cam speriat discutiile voastre
  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 21:16
    0 0
    Da, Mirela, iti vor face in mod cert sangele, urocultura si culturile din col.Nu iti mai fac colposcopia, eco si testul Papanicolau. Cand te internezi?
  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 21:18
    0 0
    Pt.Alexya
    Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme prea mari cat timp chistul tau s-a resorbit cu anticonceptionale.Vezi totusi ce este cu ovarul marit.Sanatate!
  •  
    • 115 mesaje
    26 Iul 2006, 21:27
    0 0
    ma internez cam in 10-11 zile
  •  
    • 202 mesaje
    26 Iul 2006, 21:40
    0 1
    Iti urez bafta si multa sanatate! Nu cred ca ne vom intalni pt. ca eu ma internez in 14-16 zile.Te pup!
  •  
    • 205 mesaje
    27 Iul 2006, 11:49
    0 0
    ,eu asa m-am trezit azi si le recomand la toate evele sa fie zimbitoare azi!
  •  
    • 73 mesaje
    27 Iul 2006, 12:24
    0 0
    pt teonis..
    eu am un ovar marit cel stang dar pe dreptul am un chist cu lichid care acu mai mult de un an avea 1,6 cm ...ideea e ca acu am inceput sa am dureri de ovare din nou.la menstruatie am avut mereu dureri dar de cand cu chisturile aveam mai mereu dureri de ovare..merci mult
  •  
    • 202 mesaje
    27 Iul 2006, 12:41
    0 0
    Roxana, scuze de intrebare, este un zambet sau un ranjet? Nu prea imi dau seama.
    Pt.Alexya
    Nu cred ca un chist de 1,6 cm este o problema. (nici nu stiu daca la dimensiunile astea este chist sau este folicul mai ales ca ai spus ca are continut lichidian).Nu cumva ti-ai facut ecografia cand erai la ovulatie? Durerile de ovare se pot datora si unei anexite.Daca ai aceste dureri ar trebui totusi sa iti faci niste investigatii.Si anexitele netratate sunt destul de periculoase.
  •  
    • 202 mesaje
    27 Iul 2006, 12:42
    0 0
    M-as bucura mult daca esti zambitoare.Eu nu sunt asa de bine dispusa.Pupici
  •  
    • 205 mesaje
    27 Iul 2006, 12:43
    0 0
    DE CE NU TE DUCI LA UN CONTROL?fa-ti o echo. transvaginala,se vade daca ai ceva mai bine ca la alta echo.multa sanatate!!
  •  
    • 205 mesaje
    27 Iul 2006, 12:48
    0 0
    scuze simina,sunt !si n-am chef de munca,mi-as dori sa plec la mare!
  •  
    • 202 mesaje
    27 Iul 2006, 13:46
    0 0
    Roxana, unde lucrezi?
    Si eu as vrea sa plec la mare dar, din cauza durerilor nu cred ca m-as simti bine.Hai ca o sa se termine toata porcaria asta si o sa fim si noi fericite.De abia astept sa scap.Cred ca si tu la fel.
    In alta ordine de idei, nu cred ca te opereaza pe 1 pt. ca o sa iti faca niste analize.In plus se mai face si o pregatire operatorie care incepe de seara.Cu o seara inainte de operatie.
  •  
    • 205 mesaje
    27 Iul 2006, 14:06
    0 0
    la o firma import. de corpuri de iluminat canal de cablu,etc.Nu am chef de munca azi,norocul meu e ca am o sefa ok .