divort

  •  
    • 117 mesaje
    15 Apr 2015, 00:26
    0 0
    sunt de acord intru totul cu tine maricon...si asa este familia pe care ti-o construiesti trebuie sa fie pe primul loc..la mine chiar asa a fost dar amandoi am fost incapatanati...eu l-am iubit... am acceptat multe...si crede-ma ca a fost greu sa locuiesc cu ai lui...dar nu am jignit pe nimeni....si cu mama lui am vorbit mereu frumos...mereu am ajutat-o unde am putut..desi au fost multe intepaturi din partea ei.Am vrut doar sa locuim singuri...atata tot..oricum am fost mereu gresit inteleasa de ei..nu asta m-a interesat in schimb...m-a interesat el..iar faptul ca a venit sora mea..nu avea legatura cu noi doi..pt ca ea nici nu venea in vizita la mine...el a pus asta ca pretext..pt ca deja avea pe alta..
    oricum multumesc de incurajare...
  •  
    • 117 mesaje
    15 Apr 2015, 00:28
    0 0
    si da...daca stateam de la inceput singuri...era mai sudata relatia si nu apareau atatea probleme
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Apr 2015, 00:37
    6 0
    Acum este prea tarziu pentru tine, dar viata merge inainte si fara el!
    Data viitoare pune conditii de la inceput!
    Indiferent cat de greu ti-ar fii, singuri este ideal sa traiti, chiar daca traiti intr-o cocioaba, este casuta voastra si te asigur ca vei putea fii fericita alaturi de alesul inimii.
    Parintii si surorile sa vina in vizita si la sf arsit de zi sa plece la ele acasa.

    Sotul iti poate fii cea mai buna "prietena" daca stii cum sa pui problema de la inceput, crede-ma ca am 30 de ani minunati lanaga un om care imi este sot,  iubit si totodata cel mai bun prieten.  
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2015, 00:39
    1 0
    corina_ioana56 said:si da...daca stateam de la inceput singuri...era mai sudata relatia si nu apareau atatea probleme

     

    Nu neaparat.

     

    Cel mai ok e separat, intr-adevar, dar si acolo pot fi intrusi, cit timp unul din parti permite acest lucru.

  •  
    • 117 mesaje
    15 Apr 2015, 00:41
    0 0
    ViktorC said:
    corina_ioana56 said:si da...daca stateam de la inceput singuri...era mai sudata relatia si nu apareau atatea probleme

     

    Nu neaparat.

     

    Cel mai ok e separat, intr-adevar, dar si acolo pot fi intrusi, cit timp unul din parti permite acest lucru.

     

     

    exact...ai pus bine problema...cat timp una din parti permite acest lucru...asta e adevarat

  •  
    • 117 mesaje
    15 Apr 2015, 00:46
    1 0
    Maricon said:Acum este prea tarziu pentru tine, dar viata merge inainte si fara el!
    Data viitoare pune conditii de la inceput!
    Indiferent cat de greu ti-ar fii, singuri este ideal sa traiti, chiar daca traiti intr-o cocioaba, este casuta voastra si te asigur ca vei putea fii fericita alaturi de alesul inimii.
    Parintii si surorile sa vina in vizita si la sf arsit de zi sa plece la ele acasa.

    Sotul iti poate fii cea mai buna "prietena" daca stii cum sa pui problema de la inceput, crede-ma ca am 30 de ani minunati lanaga un om care imi este sot,  iubit si totodata cel mai bun prieten.  

     

     

    problema era ca nu vroia el sa plece de langa ai lui...mai ales de langa maicasa...si este si foarte zgarcit....dar noi ne descurcam si singuri...eu munceam el la fel...nu sunt cheltuitoare...gateam mereu...la noi au fost probleme din cauza familiilor de provenienta sa zic asa...oricum e tare aiurea....incet incet imi revin...daca pana mai ieri plangeam si la o poza...de pe facebook...cu el..acum incep sa fiu mai detasata

  •  
    • 5609 mesaje
    15 Apr 2015, 00:52
    5 0
    corina_ioana56 said:
    Maricon said:Acum este prea tarziu pentru tine, dar viata merge inainte si fara el!
    Data viitoare pune conditii de la inceput!
    Indiferent cat de greu ti-ar fii, singuri este ideal sa traiti, chiar daca traiti intr-o cocioaba, este casuta voastra si te asigur ca vei putea fii fericita alaturi de alesul inimii.
    Parintii si surorile sa vina in vizita si la sf arsit de zi sa plece la ele acasa.

    Sotul iti poate fii cea mai buna "prietena" daca stii cum sa pui problema de la inceput, crede-ma ca am 30 de ani minunati lanaga un om care imi este sot,  iubit si totodata cel mai bun prieten.  

     

     

    problema era ca nu vroia el sa plece de langa ai lui...mai ales de langa maicasa...si este si foarte zgarcit....dar noi ne descurcam si singuri...eu munceam el la fel...nu sunt cheltuitoare...gateam mereu...la noi au fost probleme din cauza familiilor de provenienta sa zic asa...oricum e tare aiurea....incet incet imi revin...daca pana mai ieri plangeam si la o poza...de pe facebook...cu el..acum incep sa fiu mai detasata

     
    ideal este sa pui in pod tot ce apartine de trecut!
    Adica, strange absolut tot ce-ti aduce aminte de el si incuie-le sau arunca-le!
    da pozele de pe FB jos, ma refer la cele cu el!
    Elimina tot ce iti face rau, daca vrei sa nu mai faci o obsesie din divortul asta si sa-ti plangi de mila pentru urmatorii ani!
    Fii barbata! S-a incheiat un episod urat din viata ta, el ramane o amintire doar, dar depinde de tine ce alegi, sa bocesti si sa traiesti in trecut , sau sa incerci sa fii fericita si sa-ti mai dai o sansa cu altul.




    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 15 Apr 2015, 01:00
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Apr 2015, 00:56
    1 0
    Si regula "de aur", niciodata pas inapoi .

    Trecutul e bun trecut, viata merge inainte .

  •  
    • 117 mesaje
    15 Apr 2015, 13:53
    1 0
    multumesc de incurajare....ma bucur ca incep sa imi revin...adica sunt mai vesela...astazi m-a sunat la 7 dimineata...pt niste bani...acum doar pt asta ma mai contacteaza ) ..in fine...ideea este ca incepe sa imi fie mai indiferent
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2015, 00:11
    1 0
    corina_ioana56 said:multumesc de incurajare....ma bucur ca incep sa imi revin...adica sunt mai vesela...astazi m-a sunat la 7 dimineata...pt niste bani...acum doar pt asta ma mai contacteaza ) ..in fine...ideea este ca incepe sa imi fie mai indiferent

     

    Hai recunoaste ca inca il mai iubesti ...

     

    Hai zi, te rog ... doar stii ca nu te pirasc ...

     

  •  
    • 117 mesaje
    18 Apr 2015, 11:51
    0 0
    da...da...nu are rost sa mai scriu ce este evident nu?
  •  
    • 151 mesaje
    24 Apr 2015, 18:57
    5 0
    Draga corina-ioana56,

    Da-mi voie sa ma amestec si eu in discutie.

    Eu vreau sa te felicit ca ai un loc de munca si un ban al tau.

    Deci ai un mare avantaj. Inteleg ca te-ai mutat , ca nu mai stai cu ticalosul. Ai al doilea avantaj !

    Eu vad asa lucrurile: tu de fapt nu il iubesti pe el ca persoana, cum e el, mârlan, necioplit si legat de fusta lu' ma-sa. Tu iubesti ideea de a avea un sot, un partener afectuos, muncitor, respectuos si tu ii atribui lui aceste calitati pe care el nu le-a avut NEVER !

    Cand o sa te convingi ca el, ca individ, nu are nimic in comun cu cel pe care il visezi tu , ei, bine, cand o sa te convingi de asta, o sa-ti treaca toata amaraciunea.

    Eu atat mai am sa-ti spun: nu te izola, iesi cu sora ta, pe la magazine, prin oras; inscrie-te la o sala de sport, citeste carti, reviste, urmareste un serial, da telefon la parinti si stai cu ei la povesti, cere acolo o reteta de prajitura, pune-o in aplicare...
    O sa vezi, peste vreo2 luni, te vei trezi ca nu-ti ajunge timpul pt cate vrei sa faci si o sa te miri ca ti-ai batut capul pt un mocofan ...

    (lasa-l cu ma-sa, pedeapsa mai mare nu cred ca-i poti da...)
  •  
    • 117 mesaje
    26 Apr 2015, 00:18
    0 0
    buna coana mare....eu zic ca l-am iubit...dar am fost dezamagita...de el....atat de mult...si da...este un mitocan...si da i-am atribuit unele calitati care nu exista la el...iubesc ideea de a avea sot...si o familie...asa am fost invatata...asa am vazut in familie...am un job super....ma ajuta lumea...si am avut o convorbire telefonica cu el zilele astea si atat de mult m-a injurat, insultat etc in 2 min cat sa imi ajunga toata viata.....demonstreaza ca nu are caracter...si ma bucur ca am scapat de el...
  •  
    • 10065 mesaje
    26 Apr 2015, 22:13
    0 0
    Fi barbata, Corinuca ...

    Iote bre la el , se da tare ca capatul firului ... Halal !

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Apr 2015, 22:29
    0 0
    corina_ioana56 said:buna coana mare....eu zic ca l-am iubit...dar am fost dezamagita...de el....atat de mult...si da...este un mitocan...si da i-am atribuit unele calitati care nu exista la el...iubesc ideea de a avea sot...si o familie...asa am fost invatata...asa am vazut in familie...am un job super....ma ajuta lumea...si am avut o convorbire telefonica cu el zilele astea si atat de mult m-a injurat, insultat etc in 2 min cat sa imi ajunga toata viata.....demonstreaza ca nu are caracter...si ma bucur ca am scapat de el...

     

     

    Lasa  l  pe  marlan , sa  "copilareasca"!!!Cu  siguranta  vei  gasi  ce  meriti!

  •  
    • 7959 mesaje
    27 Apr 2015, 10:58
    0 0
    corina_ioana56 said:buna coana mare....eu zic ca l-am iubit...dar am fost dezamagita...de el....atat de mult...si da...este un mitocan...si da i-am atribuit unele calitati care nu exista la el...iubesc ideea de a avea sot...si o familie...asa am fost invatata...asa am vazut in familie...am un job super....ma ajuta lumea...si am avut o convorbire telefonica cu el zilele astea si atat de mult m-a injurat, insultat etc in 2 min cat sa imi ajunga toata viata.....demonstreaza ca nu are caracter...si ma bucur ca am scapat de el...

    Pfoai!  Nu mai sta de vorba cu el, nu-i mai da ocazia sa te jigneasca! Daca s-a terminat nu il mai cauta!

  •  
    • 117 mesaje
    27 Apr 2015, 15:17
    0 0
    aveam ceva acte de rezolvat....altfel nu il cautam niciodata...
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Apr 2015, 15:47
    0 0
    corina_ioana56 said:aveam ceva acte de rezolvat....altfel nu il cautam niciodata...

     

    Promite ca nu-l mai cauti.

     

    Te rog io frumos ...

     

  •  
    • 908 mesaje
    27 Apr 2015, 16:37
    0 0
    corina_ioana56 said:buna coana mare....eu zic ca l-am iubit...dar am fost dezamagita...de el....atat de mult...si da...este un mitocan...si da i-am atribuit unele calitati care nu exista la el...iubesc ideea de a avea sot...si o familie...asa am fost invatata...asa am vazut in familie...am un job super....ma ajuta lumea...si am avut o convorbire telefonica cu el zilele astea si atat de mult m-a injurat, insultat etc in 2 min cat sa imi ajunga toata viata.....demonstreaza ca nu are caracter...si ma bucur ca am scapat de el...

     

    in loc sa-l apreciezi ca te-a ajutat sa scapi de el, tu il blamezi

     

    Corina, Corina............

     

  •  
    • 11561 mesaje
    27 Apr 2015, 16:44
    0 0
    zorro_ said:
    corina_ioana56 said:buna coana mare....eu zic ca l-am iubit...dar am fost dezamagita...de el....atat de mult...si da...este un mitocan...si da i-am atribuit unele calitati care nu exista la el...iubesc ideea de a avea sot...si o familie...asa am fost invatata...asa am vazut in familie...am un job super....ma ajuta lumea...si am avut o convorbire telefonica cu el zilele astea si atat de mult m-a injurat, insultat etc in 2 min cat sa imi ajunga toata viata.....demonstreaza ca nu are caracter...si ma bucur ca am scapat de el...

     

    in loc sa-l apreciezi ca te-a ajutat sa scapi de el, tu il blamezi

     

    Corina, Corina............

     

     Mai  mereu , ii  blamam  pe  cei  care  ne  "deschid"  drumul  spre  o  viata  mai  buna!