O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 10065 mesaje
    17 Oct 2014, 00:11
    1 1
    Buna seara .

    Bate vintu-n cafenea ...

  •  
    • 10065 mesaje
    17 Oct 2014, 00:16
    1 0
    gabriela42 said:sigur ceva sa nu se strambe ... ascult Maria Tanase , sunt ani de zile de cand nu am mai auzit-o https://www.youtube.com/watch?v=4WPzGUcf7K4&list=PL63EEBBBBB139CE34

     

    Marie si Marioara ...

    Ia un par si ma doboara ...

     

    Sa nu dai tare, te rog.

     

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 01:25
    1 1
    MARIOARA e somnoroasa !
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 10:21
    1 0
    Buna dimineata oameni buni desi am dormit putin am terminat o carte de Nora Roberts la care citesc de vre-o trei nopti !Ei a meritat, mi-a placut mult , m-am trezit in ciripit de pasarele se agitau la geamul meu si gurese cum sunt discutau politica cred ...
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 10:23
    0 0
    Acum am facut 1 litru de cafea la filtru pentru oricine are placerea sa treaca pe aici , zi frumoasa tuturor , desi se cam ascunde soarele, pastrati stralucirea lui in privire!EsteO ZI SUPERBA SI NE VOM BUCURA DE EA !
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Oct 2014, 16:47
    0 0
    gabriela42 said:Acum am facut 1 litru de cafea la filtru pentru oricine are placerea sa treaca pe aici , zi frumoasa tuturor , desi se cam ascunde soarele, pastrati stralucirea lui in privire!EsteO ZI SUPERBA SI NE VOM BUCURA DE EA !

     Unde, cand, acum? Poate la tine acolo ca la mine ploua de ieri mocaneste. Ziua buna, pipal!

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 18:26
    1 0
    BUNA DIN NOU , DA AI AVUT DREPTATE white A vENIT POAIA SI LA buc , de ciuda fac chiftelute mici trase in susan , piure si un sos tomat picant !o nebunie ....
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 17 Oct 2014, 19:37
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Oct 2014, 18:31
    2 0
    Aha , deci si la voi e vremea nasoala. Va inteleg tacerea.

  •  
    • 7959 mesaje
    17 Oct 2014, 18:37
    1 0
    Eu am pilaf de orez, ce a mai ramas din pui, pieptul si aripioarele si acum am oprit focul la peste, completare la pui, daca o vrea careva, ca la noi pestele... Aveam 4 felii de somon prin congelator si le-am facut sa fie acolo. Mai execut si o salata de rosii, castraveti si ceapa verde si gata.
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Oct 2014, 18:44
    2 0
    Azi am fost la mall cu toata lumea, socrela din dotare, puradei si sot, de dimineata. Fii-miu al mare ma lua in balon, cica:" e misto la oras, nu?" Si asta in auzul lumii din preajma. Parca n-am mai vazut moluri, deh varsta si hormonii lui de copchil.
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Oct 2014, 19:00
    2 0
    White_Storm said:Azi am fost la mall cu toata lumea, socrela din dotare, puradei si sot, de dimineata. Fii-miu al mare ma lua in balon, cica:" e misto la oras, nu?" Si asta in auzul lumii din preajma. Parca n-am mai vazut moluri, deh varsta si hormonii lui de copchil.

     

    Asta cu orasul imi aminteste de o cocoana ce cu greu am lamurit-o a urca pe scara rulanta.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    17 Oct 2014, 19:06
    1 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:Azi am fost la mall cu toata lumea, socrela din dotare, puradei si sot, de dimineata. Fii-miu al mare ma lua in balon, cica:" e misto la oras, nu?" Si asta in auzul lumii din preajma. Parca n-am mai vazut moluri, deh varsta si hormonii lui de copchil.

     

    Asta cu orasul imi aminteste de o cocoana ce cu greu am lamurit-o a urca pe scara rulanta.

     

     Ce scara rulanta bre, aia e sus catre cinema, kfc etc, jos avem benzi rulante. Cum spunea al meu destept, " e frumos la oras". De afara pare mare, pe interior nu prea. El azi fu prima oara,.E plimbat gagiul, cu cantonamente, ce ne mai plimba ta-su e nimic fata de locurile vazute de el. Cum mergeau in orase noi, pe care nu le vizitasera, antrenorul ii ducea prin mall-uri si a vazut mai multe ca mine. D-aia e el asa... botos.

  •  
    • 24 mesaje
    17 Oct 2014, 19:27
    0 1
    cine e analfabetista care a scris la titu o cafeanea?
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 19:29
    1 0
    eu , mi-a alunecat destuletzul e vre-o problemutza musiu ??? nu poti intra ca e gresite literele din firma
    ??/
  •  
    • 24 mesaje
    17 Oct 2014, 19:31
    0 0
    pe tine te iert daca dai o praji buna
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 19:31
    0 0
    ZanardiSecund said:cine e analfabetista care a scris la titu o cafeanea?

     ei ... nu te supara acuma ....nu oi fi  tocmai tu ala perfectu' simplu sau compus ce titu meu ...??

  •  
    • 24 mesaje
    17 Oct 2014, 19:32
    1 0
    io sunt maimultcaperfect doamna!
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Oct 2014, 19:33
    2 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    White_Storm said:Azi am fost la mall cu toata lumea, socrela din dotare, puradei si sot, de dimineata. Fii-miu al mare ma lua in balon, cica:" e misto la oras, nu?" Si asta in auzul lumii din preajma. Parca n-am mai vazut moluri, deh varsta si hormonii lui de copchil.

     

    Asta cu orasul imi aminteste de o cocoana ce cu greu am lamurit-o a urca pe scara rulanta.

     

     Ce scara rulanta bre, aia e sus catre cinema, kfc etc, jos avem benzi rulante. Cum spunea al meu destept, " e frumos la oras". De afara pare mare, pe interior nu prea. El azi fu prima oara,.E plimbat gagiul, cu cantonamente, ce ne mai plimba ta-su e nimic fata de locurile vazute de el. Cum mergeau in orase noi, pe care nu le vizitasera, antrenorul ii ducea prin mall-uri si a vazut mai multe ca mine. D-aia e el asa... botos.

     

    Asa asa ... ca-s numite-n fel si chip. Important e ca stii despre ce este vorba.

     

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 19:33
    1 0
    ZanardiSecund said:pe tine te iert daca dai o praji buna

     daca nu ma ierti u voi pute dormi la noapte de supi ce am sa fiu ?? merge tiramisu cu cafea jacobs si cognac ...?

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Oct 2014, 19:35
    1 0
    salut Viktoras maica ! toate bune pe la tine prin tarile calde ???