Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 4419 mesaje
    16 Oct 2014, 21:34
    0 0
    marlenalili said:
    Am vorbit cu cativa parinti in situatii similare, toti m-au sfatuit sa incerc sa il iau de acolo, sa il mut la o scoala unde nu sunt tolerate abuzurile, asta e calea cea mai sigura. 


    Azi, vorbeam cu o prietena careia baiatul i-a fost batut la scoala, a fost chemata la director, iar profesoara i-a zis numele copilului si al parintilor, eu stiu ca nu este legal sa se faca treaba asta

     

    Marlen, daca acei parinti ti-au dat sfatul sa il transferi, sa inteleg ca la fel au procedat ei? Daca da, cum au reactionat copii lor? In acest fel, vei cunoaste o posibila reactie a lui Alex, desi fiecare copil este unic in felul lui, posibil pustiul tau sa se acomodeze f bine, mai ales daca va fi implicat in activitati.

    Citind cele scrise de tine mai jos, este clar ca cei din conducerea scolii gresesc enorm fata de copilul batut, fata de familia acestuia, pai daca s-a intamplat in timpul scolii, ei au obligatia sa rezolve. Practic, ei se exclud, lasand totul la voia intamplarii. Probabil ca ar trebui reclamati cei din conducere, chiar si profesorii, eventual implicata mass-media...

    Marlen, probabil ca te vei linisti, doar dupa ce vei transfera baiatul la alta scoala. Alex, din ce ai povestit este foarte sufletist, de aici si sensibilitatea lui in fata rautatilor copiilor fara bun simt.

  •  
    • 6557 mesaje
    16 Oct 2014, 21:38
    0 0
    merci hope, la fel si tie
    culmea coincidentei e ca pe amandoi i-a lovit amocul la 16 ani
    cred ca mostenire din familie ))
  •  
    • 4419 mesaje
    16 Oct 2014, 21:48
    0 0
    panselutas said:merci hope, la fel si tie
    culmea coincidentei e ca pe amandoi i-a lovit amocul la 16 ani
    cred ca mostenire din familie ))

     

    Panse, pai daca este mostenire de familie, pe al meu...undeva pe la 23 de ani   

  •  
    • 5035 mesaje
    16 Oct 2014, 21:48
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 154 mesaje
    16 Oct 2014, 21:54
    0 0
    I_have_a_dream said:bre, biosept e antibioticul, traitz-ar plozii
    e de la fares. exista si ca pastile. gasesti la plafar.
    fa gargara cu apa cu sare neiodata. 

     

     

    sa dea naiba...eram precisa ca e ceva cu B . asa ca am zis ....hait, asta e. tot de la fares e si biomicinul asta, dar hai ca dupa ce il termin imi iau din ala.

    acum ca tot intrebai, parca ati zis pe acilea ceva si de chestii pt imunitate, tot din astea naturiste?

    de mine iarna se prind racelile de zici ca sunt magnet asa ca nu ar prinde rau sa fac ceva si in sensul asta ca io vaccin anti gripal nu fac nici daca ma bati. o singura data facui asa ceva si in iarna aia am stat cu nasul in batista non stop, cu febre si tot tacamul asa ca urmatorul vaccin de genul asta nu va mai exista 

  •  
    • 5035 mesaje
    16 Oct 2014, 21:56
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 22:23
    1 0
    Regina_Neagra3 said:
    I_have_a_dream said:bre, biosept e antibioticul, traitz-ar plozii
    e de la fares. exista si ca pastile. gasesti la plafar.
    fa gargara cu apa cu sare neiodata. 

     

     

    sa dea naiba...eram precisa ca e ceva cu B . asa ca am zis ....hait, asta e. tot de la fares e si biomicinul asta, dar hai ca dupa ce il termin imi iau din ala.

    acum ca tot intrebai, parca ati zis pe acilea ceva si de chestii pt imunitate, tot din astea naturiste?

    de mine iarna se prind racelile de zici ca sunt magnet asa ca nu ar prinde rau sa fac ceva si in sensul asta ca io vaccin anti gripal nu fac nici daca ma bati. o singura data facui asa ceva si in iarna aia am stat cu nasul in batista non stop, cu febre si tot tacamul asa ca urmatorul vaccin de genul asta nu va mai exista 

    Imunorezistan  http://www.pcfarm.ro/produs/282/Imunorezistan-Forte
    sau echinaceea capsule , minim trei luni si  nu se mai lipeste nimic de tip viral http://www.hofigal.eu/produse.php?id_prod=441, sanatate !

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Oct 2014, 23:06
    5 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Oct 2014, 23:15
    1 0
    shit happens !
  •  
    • 4582 mesaje
    16 Oct 2014, 23:36
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 16 Oct 2014, 23:37
  •  
    • 3816 mesaje
    17 Oct 2014, 07:56
    0 0
    Pe zi ce trece si ce citesc de la Marlen, ma gandesc ca io n-am neam stofa de mama, ea are oscarul asigurat.
    Felicitari maxime Marlen, io, eram de mult in coma alcolica
  •  
    • 168 mesaje
    17 Oct 2014, 08:57
    0 0
    I_have_a_dream said:nuti, se vede ca ai stat cu cocosul degeaba si nici macar un plod n-ai fost in stare.
    ideea era sa se socializeze copiii. copiii fac ce vad. daca-si vad parintii ca socializeaza intre ei, socializarea lor intre ei se poate imbunatati.
    nu pentru mine am vrut sa ma socializez ci pentru copiii mei si colegii lor, vaco.
    zi bodaproste ca ti-am zis o idee misto.

    marle, mda, cam nasol...o reclamatie la ceva gen Ministerul Invatamantului nu merge?
    adica acolo un copil agresat tre sa rabde? 

     

    i-auzi cum vorbesti. pai e frumos?! 

  •  
    • 5035 mesaje
    17 Oct 2014, 09:13
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6557 mesaje
    17 Oct 2014, 13:25
    0 0
    Miki stai linistita ca la fel ma gandesc si EU
    Cum de au supravietuit ai me I
    De fapt si ei zic asta uneori ))
  •  
    • 4582 mesaje
    17 Oct 2014, 18:10
    4 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Oct 2014, 18:11
  •  
    • 9728 mesaje
    18 Oct 2014, 10:18
    0 0
    Danciiiiing!
    Buna dimineata, iti las aici o cana mare de cafea, sper ca esti ok si ti-ai mai terminat din treburi, hai ca ne e dor de tine  mai vino si tu pe aici,  ce mai face Justin? Te pup, si un weekend cat mai frumos sa aveti

     
  •  
    • 2297 mesaje
    18 Oct 2014, 13:14
    8 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    18 Oct 2014, 14:50
    1 0
    Sa-ti traiasca Erik, censky! S-a facut mare si frumos Sabrinei i-au facut la nastere setul complet de analize de sange, pe langa ecografiile de cord, transfontanelara si testul de auz. I-au scris de atunci in carnet ca are grupa 0 rh+, adica exact ca mine. Azi noapte s-a trezit la ora 3, super agitata, i-am luat temperatura ca mi s-a parut calda, avea 38,5, i-am dat panadol si i-am facut suc de mar sa bea, am dezbracat-o la maneca scurta, a adormit la 5. Dimineata si azi i-am luat temperatura din ora in ora, avea cand 37,4, cand 38,0, cand 37,7. Nu a urcat peste 38, asa ca am lasat-o doar in tricou si nu i-am mai dat nimic altceva. Starea ei e normala, rade, se joaca, nimic deosebit. Starea asta subfebrila o fi de la dinti oare? Inca nu i-a iesit niciunul, ma gandesc ca ar fi timpul la 7 luni si jumatate....
  •  
    • 4419 mesaje
    18 Oct 2014, 15:50
    2 0
    Exercitii fizice cu bebelusul in brate poate are  cineva nevoie de metoda ei

    https://www.facebook.com/video.php?v=801141806587229




    Censky, ce a crescut pustiul tau, si ce zambeste Nu ai mai venit sa ne povestesti despre el.

     Bertha, este posibil starea de agitatie care a avut-o sa fie de la dintisori, i-ai verificat gingia? 

    Nu vorbeste nimeni la telefon cu Dancing? 

    Numai bine bebelusilor vostri .
      
  •  
    • 6798 mesaje
    18 Oct 2014, 16:21
    0 0
    I-am verificat gingia, dar nu vad nimic.