Caderea masiva a parului si euthyrox?

  •  
    • 224 mesaje
    13 Iul 2012, 04:32
    0 1
    Purple_Rain said:Multumesc, Cristina! Cumpar cat de curand si te tin la curent

      ok  fa asa cum spun si sa vezi
    cauta gaz din ala lampant  cred ca o sa gasesti mai greu dar trebuie sa gasesti ca nu iti trebuie mult cam sa zic 200ml  sa vezi tu ce par faci .............  

  •  
    • 1166 mesaje
    13 Iul 2012, 11:28
    1 0
    de la gaz poti sa faci o matreata ingrozitoare. 
  •  
    • 96 mesaje
    13 Iul 2012, 12:12
    1 0
    Eu am facut matreata de la lotiunea aia de la Gerovital impotriva caderii parului cu petrol si nici nu a avut vreun efect in sensul ca nu a stopat caderea parului.Nu stiu daca de la gazul pur poti face asa ceva depinde mult de scalp oricum nu recomand.
  •  
    • 1040 mesaje
    13 Iul 2012, 20:59
    0 0
    N-am incercat niciodata, nu stiu cum e. Nici nu stiu unde se cumpara. Probleme cu matreata am mereu cand schimb samponul, oare se inrautateste situatia cu gazul? Sau dimpotriva?
  •  
    • 224 mesaje
    14 Iul 2012, 05:47
    0 0
    heba said:de la gaz poti sa faci o matreata ingrozitoare. 


    nu vai se poate pune o lingura de gaz una de ulei de masline  si nu se face nicio matreata   

     

  •  
    • 10876 mesaje
    14 Iul 2012, 06:50
    0 0
    Mc purple, incerc sa vaz daca ma tine. Cum sa nu ma mai vopsesc?Pai am juma de cap alb, mai imi trag s-o basma si ma striga astia mamaie. Cu ulei de masline ma dadui si io si jaba. Fara gaz. Am motorina la masina,aia o merge?
  •  
    • 64 mesaje
    14 Iul 2012, 11:06
    0 0
    Si eu am probleme cu tiroida. Imi cadea groaznic parul (de 3 ani. am folosit o gramada de chestii fara a avea vreun rezultat pina am descoperit ca totul vine de la tiroida) si am inceput sa iau aceste pastile+Androcur si  Diane-35 cu 5 luni in urma si acum nu imi mai cade asa tare. Eu zic ca trebuie sa iei euthyrox in continuare si sa ai rabdare. 
  •  
    • 1040 mesaje
    16 Iul 2012, 20:22
    1 0
    Miki Eu incerc oricum si va tin la curent. De vopsit trebuie sa ma vopsesc pentru ca am multe fire albe, dar fac asta doar 1 data la 2 luni; nu e mult.

    Dyutza: ai FOARTE MARE GRIJA cu combinatia diane35+androcur. Si mie mi le-a dat doctorul acum cativa ani pentru ovare polichistice si nu vrei sa stii cum am explodat cand le-am lasat. Aproape 30 kg in cateva luni (si aveam 45 de kile, niciodata nu fusesem plinuta) cu care ma lupt de 2 ani si jumatate; apoi au descoperit ca si tiroida era baiul, dar a fost provocata de faptul ca am lasat pastilele alea nenorocite; mi-au spus 3 endocrinologi din 2 tari diferite, deci nu se cunosteau intre ei sa spui ca e caterinca. Pe deasupra m-am trezit cu par pe fata si sterila. Acum cu laserul platesc de ma usuc sa ma epilez sa arat a om si sa nu ma umplu de bube cu ceara pe fata si a disparut aproape tot, dupa 1 an si jumatate de laser medical - la clinica, nu la salon- si sute de euro imprumut. Noroc ca le-am luat putin timp pentru ca un nenea farmacist in varsta mi-a spus cand am fost sa le cumpar ca el ma sfatuieste sa nu iau asa ceva daca vreau sa mai incap pe usa intr-un an. Si deduc ca medicul ti le-a dat pentru pilozitate, probabil ai si tu ovare polichistice, dar eu dupa ani de tratamente sunt exact la fel de pletoasa peste tot, deci nu stiu cat functioneaza treaba asta; dar asta da, te bombardeaza cu hormoni. Sunt cele mai puternice de pe piata, daca le iei pe amandoua iti dezechilibreaza tot corpul si organele reproductive. Nah, tu faci cum vrei, dar eu sunt patita si nu mai iau nici un soi de hormoni in viata mea
  •  
    • 11 mesaje
    17 Iul 2012, 14:35
    2 0
    Gazul este f gresit sa il folosesti, iti arde pielea capului si faci matreata de nu mai stii ce sa faci pe urma. Eu zic sa mergi pe masca ulei de ricin, vit A si E si galbenus de ou. Aceasta masca pe mine m-a ajutat f mult si pe mama care ia Eutirox de 13 ani si tot din cauza problemelor de glanda a avut si pelagra . Ce este pelagra? In multe parti ale capului ramai fara pic de par, cam cat o moneda de 50 de bani. Aceasta masca a ajutat-o si i-a crescut la loc parul.
  •  
    • 1040 mesaje
    18 Iul 2012, 17:21
    0 0
    Multumesc, Carmen. Nu stiu ce sa fac... Cu uleiul de ricin si vitaminele si galbenusul de ou imi fac masti de peste 1 an de zile si nu functioneaza, cum ziceam in topic. Ma gandesc ca asta e, cum spunea Heba, din cauza tiroidei imi cade parul si nu prea sunt remedii. Nu am parul rar, dar e foarte fin si drept. Nu stiu ce sa mai spun... Multumesc tuturor pentru sfaturi!
  •  
    • 1 mesaje
    21 Sep 2012, 09:52
    1 0
    Eu pentru caderea parului am folosit un produs follixin. E  destul de bun si poate fi gasit pe sit-ul http:www.follixin.ro

     

  •  
    • 4 mesaje
    21 Mai 2013, 01:54
    0 0
    Te rog frumos, imi spui si mie cum se numea samponul pt animale pe care il foloseai tu?
  •  
    • 4 mesaje
    21 Mai 2013, 01:57
    0 0
    Cum se numeste samponul pt animale pe care il foloseai?
  •  
    • 4 mesaje
    21 Mai 2013, 01:57
    0 0
    Cum se numeste samponul pt animale pe care il foloseai?
  •  
    • 4 mesaje
    21 Mai 2013, 01:57
    0 0
    Cum se numeste samponul pt animale pe care il foloseai?
  •  
    • 5035 mesaje
    21 Mai 2013, 12:36
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    21 Mai 2013, 12:38
    0 0
    Mai aprinde lnga tine careva s-o bricheta, s-a rupt lantul de iubire
  •  
    • 5035 mesaje
    22 Mai 2013, 10:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    23 Mai 2013, 20:56
    2 0
    Off topic, eu am patit ceva de gen, acum ceva ani
    Am fost la biserica, in Saptamana Mare, si eram data pe par cu niste fixativ.
    Cineva a apropiat prea mult lumanarea de parul meu si hop, mi-a luat foc parul la spate.....mi-am luat pe loc cateva palme pe scarfarlie, cum nu mai luasem de vreo 20 de ani ...noroc ca paguba capilara nu a fost prea mare  
  •  
    • 5 mesaje
    11 Sep 2013, 19:18
    2 0
    Buna fetelor! Nu dau sfaturi, doar o sugestie! Eu folosesc pentru caderea parului un sampon de-a dreptul extraordinar (cel putin la mine a avut efect!)! E natural 100%, cu extract de ardei iute si alte plante! Naturalint! E super! Ieftin si bun! Adio caderea parului, si nu numai atat! Par viguros, sanatos! Curata si trateaza, parul nu mi se mai ingrasa ca inainte! Sunt foarte multumita! Am incercat atatea!