Din dragoste de pisici

  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 14:49
    1 0
    ) io cum i-as mai deosebi cand s-ar mari si cioroiul nr. 2? ) . musca-i-as urechile!
    inca nu ma vad avand grija de 2 mustaciosi.  cu siguranta o sa mai culeg pana la urma inca o blanosenie, dar acum nu prea e momentul potrivit.
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 18:36
    1 0
    leneveste si el pe parchet, cred ca-i e nitel cald. a inceput sa-si mute domiciliul in hol pe gresie
    ieri ne jucam cu undita. imi era lene, asa ca stateam intinsa pe canapea si fatzaiam mana de colo colo ca sa alerge jivinilul. m-am trezit cu el aterizat pe capul meu. azi am iesit pe strada cu o zgarietura sub ochi de zici ca am vrut sa-mi tund genele cu lama si am dat pe langa.
    nora-mea ce mai face?
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 18:38
    0 0
    si cum a reactionat?
    clar, nu e in toate mintile
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 18:45
    1 0
    stiu ca nu e de ras, dar eu as fi ras in hohote. cand sunt plictisita, ii mai dau lui luci niste leucoplast sau scotch si rad de el cand nu poate sa si-l mai dea jos de pe labute. n-ar trebui sa mi se permita sa am animale

    tre' s-o filmezi sa radem si noi  
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 1 Aug 2014, 18:46
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 18:47
    0 0
    am auzit si eu ca exista si pisici normale, dar inca mai cred ca e un mit
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 18:56
    1 0
    iti dai seama cum ar fi cu ambele pufosenii in aceeasi casa?!? unu' te musca de nas si de urechi in timp ce cealalta matza e intr-o lupta pe viata si pe moarte cu un cactus
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 19:02
    2 0
    intr-o zi cand am venit de la serviciu a iesit luci pe scara blocului, asa cum face mereu, iar in acelasi timp a deschis si vecinu' de langa mine usa. l-a vazut pe luci, l-a numit "satana" (fara sa-i stie numele ) si a venit cu ideea sa i-l prezinte pe motanul lui. isi aduce el motanul la usa, ala se duce la luci, il miroase, apoi il hasaie. luci nu scoate niciun sunet, ci ii trage scurt una peste ochi si incheie tranzactia
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 1 Aug 2014, 19:03
  •  
    • 5862 mesaje
    1 Aug 2014, 19:06
    0 0
    daaa, are o fetzisoara inselatoare rau de tot
    la fel face si cu oamenii. nu spune nimic, te miroase, zici ca e bland, iar cand vrei sa-l atingi iti arde scurt una de nici nu stii de unde i-a venit  
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Aug 2014, 21:26
    0 0
    Mancarica celuilalt intotdeauna este mai interesanta

     https://www.facebook.com/SissiTheCat/photos/a.276675545687703.67885.196274217061170/829430550412197/?type=1&theater

     
  •  
    • 5862 mesaje
    3 Aug 2014, 14:17
    0 0
    era sa am lac in casa din cauza lui luci. nu stiu cum, dar a reusit iar sa ajunga la furtunul de la masina de spalat si l-a gaurit. e a doua oara. intr-o zi o sa-si ia o batuta de la mine. 
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Aug 2014, 15:09
    0 0
    Gretchen said:
    era sa am lac in casa din cauza lui luci. nu stiu cum, dar a reusit iar sa ajunga la furtunul de la masina de spalat si l-a gaurit. e a doua oara. intr-o zi o sa-si ia o batuta de la mine. 

     
    Ca sa scapi de astfel de evenimente ( mi-e teama ca ti-o vei incasa rau de tot de la Luci), vezi ca se gaseste un fel de furtun din plastic ( oarecum asemanator cu furtunul de la duş), pe care il poti trage ca pe un fel de manşon peste furtunul masinii de spalat/alte cabluri pe care le mai poti avea prin casa.
    Faci mataluta rost de cativa metri, il tai cu un cutter pe lungime si il tragi peste furtunul ori cablurile respective.
    Sora mea a gasit-o prajita pe Amrita, fosta ei iepuroaica ce se apucase sa-i roada un cablu prelungitor...

  •  
    • 5862 mesaje
    4 Aug 2014, 15:26
    0 0
    mersi, warm, o sa caut si asa ceva.

    azi a reusit sa manance un plasture. pana m-am prins ca-l da pe gat, era deja dus. io cred ca nu-i e bine la cap.


    hmmm, poate pati ceva pentru ca a mancat un plasture?

     
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 4 Aug 2014, 15:52
  •  
    • 1615 mesaje
    5 Aug 2014, 23:46
    0 0
    sunt foarte mandra de cea mica! a dat dovada ca il poate apara pe mosneag, prima oara cand scuipa si se da la cineva.... am avut vizita unor prietene, insotite de un bishon. nu va puteti ce a fost aici, ce latraturi cate scuipaturi din partea fetii, basca ca s-a asezat strategic pe masa ca sa-l poata ataca pe norocel, de numai 9 luni.... mosu meu era sub pat in dormitor, insa aceasta faptura gingasa a reusit sa-mi recastige increderea!!! am pupat fata pe crestet si normal, era plina de ea....
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Aug 2014, 19:02
    0 0
    Un soi de Lucifer varianta alb-angelic

     https://www.facebook.com/photo.php?v=929608770398207&set=vb.100000472771682&type=2&theater

     
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Aug 2014, 19:09
    0 0
    ...o cireada intreaga pusa la alergat  

     https://www.facebook.com/photo.php?v=763264717031925




    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 6 Aug 2014, 19:12
  •  
    • 5862 mesaje
    6 Aug 2014, 20:30
    0 0
    cafe_au_lait said:Un soi de Lucifer varianta alb-angelic

     https://www.facebook.com/photo.php?v=929608770398207&set=vb.100000472771682&type=2&theater

     

     e clar ca luci si-a facut o reputatie ) da, tre' sa recunosc ca are momente d-astea
    totusi, nu vad de ce-l da spre adoptie. motanul a cam fost ghinionist ca a nimerit la mimoza aia. sper ca e o gluma.  

  •  
    • 8715 mesaje
    6 Aug 2014, 20:39
    0 0
    Gretchen said:
    mersi, warm, o sa caut si asa ceva.

    azi a reusit sa manance un plasture. pana m-am prins ca-l da pe gat, era deja dus. io cred ca nu-i e bine la cap.


    hmmm, poate pati ceva pentru ca a mancat un plasture?

     

     Este vorba de un fel de tub flexibil din PVC ( de obicei alb sau gri la culoare) ce se foloseste la traseele firelor electrice din casa, ingropat in perete sau aplicat pe suprafata peretelui.
    Eu ti-as putea trimite frio cativa metri, da' mi-e teama ca ar costa mult prea mult transportul...

    Ceva asemanator am vazut prin unele birouri, folosit pentru a tine impreuna toata cablaraia  dintre monitor/tastatura/mouse până la unitatea centrala, insa astea sunt sub forma de spirala si probabil sunt ceva mai scumpe ( + ca nu am habar de unde s-ar putea cumpara).

    In ce priveste treaba cu plasturii, poate omu' vrea sa-si schimbe norma alimentara.
    Vezi si tu, numa' sa nu iesi mai scump decat pe Schesir...



     


    Acest mesaj a fost editat de către warmfreezer: 6 Aug 2014, 20:42
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Aug 2014, 20:39
    0 0
    Mie imi pare clar o gluma, un anunt pus la misto ...si tipa nu mi se pare "mimoza" doar isi joaca rolul, da pisoi iubitor si nemaipomenit spre adoptie, cand ala e un dracos si jumatate

    Da, Luci si-a cam facut o reputatie
    Mie sincer imi place Luci, ma amuza teribil, dar....acolo la tine  mie nu cred ca mi-ar placea un pisoi care sa ma muste tam-nisam



     
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Aug 2014, 20:45
    1 0
    Nu va spun ce am patit acum cativa ani cu Suri a mea, nu mai era micuta, avea vreo 1-2 ani.
    Intr-o zi, toamna tarziu, dupa ce primise maica-mea niste flori, erau in glastra. Si vad peste cateva zile ceva rosiatic ca atarna pe langa picioarele pisicii, iar ea miorlaia ....cand ce sa vad, o panglica din aia de plastic de la flori, ii atarna din fundulet ....am luat-o pe pisica, am pus-o cu capul in jos si i-am scos toata panglica aia din fund, avea peste jumatate de metru

    La fel, peste un alt timp, am observat ca molfaia ceva.....cand ii deschid gurita, un ditamai elasticul, avea vreo 25 de cm, si-are asa o gurita mica, ma mir ca i-a intrat.... (maica-mea avea o punga cu elastice, a cusut ceva, iar pisica....a fost pe faza)

    Asa ca acum suntem in garda cu gusturile "minunate" ale pisicii, ascundem elasticele, de orice fel, si panglicile de la flori, la gunoi cu ele.


    PS. De-asta zic, ca de la un plasture nu pateste nimic, il elimina. Gandeste-te la a mea cu ditamai panglica aia....
    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 6 Aug 2014, 20:46
  •  
    • 5862 mesaje
    6 Aug 2014, 20:49
    2 0
    cafe_au_lait said:Mie imi pare clar o gluma, un anunt pus la misto ...si tipa nu mi se pare "mimoza" doar isi joaca rolul, da pisoi iubitor si nemaipomenit spre adoptie, cand ala e un dracos si jumatate

    Da, Luci si-a cam facut o reputatie
    Mie sincer imi place Luci, ma amuza teribil, dar....acolo la tine  mie nu cred ca mi-ar placea un pisoi care sa ma muste tam-nisam



     

     sper si eu sa fie o gluma. 
    acu' si io sunt vinovata ca povestesc p-aici numa' prostiile pe care le face.
    tot luci e si cel care nu suporta sa stea in alta camera decat mine, plange cand plec la munca, toarce de zici ca decoleaza atunci cand ma intorc, se pune cu burtica in sus la mangaiat, miauna numa' sa-l bag in seama, vine si se culca la mine-n brate, isi freaca capsorul de mainile mele, ma linge, doarme langa mine pe canapea, ma asteapta la usa dormitorului in fiecare dimineata si ma conduce sa-mi beau cafeluta
    asadar, e un dracusor adorabil