povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 1033 mesaje
    20 Mai 2004, 09:29
    0 0
    rozamunda, urat vis avusei: ma plimbam pe malul mari si era plin cu pesti mari si morti....in larg erau ceva oamnei si din apa ieseau broaste imense si ii mancau !!! a fost tare scarbos visul asta, m.am trezit pe la 02 azi.noapte si m.am apucat de citit pt. ca nu am mai putut inchide ochii toata noaptea, m.a marcat rau visul asta... de bine nu e sigur,nu???!!

    multumesc anticipat pt. raspuns
  •  
    • 509 mesaje
    21 Mai 2004, 13:49
    0 0
    gia..cand visezi ca-ti cad dintii sau ai dureri dentare inseamna stress, griji, necazuri
    in legatura cu barbatul din vis care nu se arata, asta inseamna dorinta ta de protectie, de tandrete care momentan ti-ar lipsi.esti in cautari,asta inseamna daca nu-i vezi fata, il cauti pe acela care ti-e sortit. daca esti casatorita ai probleme in mariaj, nu esti implinita sufleteste
  •  
    • 509 mesaje
    21 Mai 2004, 13:55
    0 0
    Linxy
    cand visezi gheata, zapada, frig in relatie cu cineva, indiferent cu cine, insemna ca acele relatii sunt inghetate, sentimentele sunt reci si distante, cu greu se poate ajunge la o apropiere.
    casa, batrana si diavolul din visul al doi-lea inseamna ca esti credincioasa si cineva de sus te pazeste de ispite, inseamna corectitudine in tot ce faci, nu te lasi prada ispitelor de nici un fel.
    visul cu copii s-ar putea sa fie dintr-o existenta anterioara, aceia erau copii tai.
  •  
    • 509 mesaje
    21 Mai 2004, 14:11
    0 0
    mayway

    e un vis tare frumos, despre dragoste. intinde mana aceluia care ar face orice pentru tine, si sa nu fi zgarcita cu sentimentele tale. prezenta preotului care se roaga e foarte benefica, inseamna protectie spirituala. partea cu angajatul ca femeie in casa inseamna probabil o existenta mai modesta, probabil ai un serviciu stabil cu un orar fix si esti subalterna cuiva, nu ai functie de decizie.
  •  
    • 1928 mesaje
    21 Mai 2004, 18:12
    0 0
    rozamunda,

    mulumesc frumos. sa stii ca ai dreptate, cel putin la chestia cu gheata. partea naspa e ca l-am visat cand mi-a dat bunica-mea sa-mi visez ursitul... si dupa ce l-am intalnit tot asa l-am visat, desi parca o data se topise zapada, asa ca primavara. mersi frumos inca o data!
  •  
    • 1928 mesaje
    21 Mai 2004, 18:15
    0 0
    rozamunda,

    are cumva vreo importanta daca visam ca ne tineam de mana/in brate? si avem o casa frumoasa in care locuim, e doar zapada afara, asa ca iarna? si multi, multi brazi...
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    22 Mai 2004, 10:15
    0 0
    Rozamunda, multumesc din suflet. S-ar putea sa ai maaaaaare dreptate. Nu sunt casatorita multumesc lui Dumnezeu.
    Te-am pupat.
  •  
    • 48 mesaje
    22 Mai 2004, 23:31
    0 0
    rozamunda, iarta-ma ca te chinui si eu cu o intrebare. de aproape o luna il visez pe fostul meu prieten (am fost impreuna 8 ani). ne-am despartit acum 2 anbi, iar in febr el s-a casatorit.
    de fiecare data il visez ca imi spune ca ma iubeste tot pe mine, ca ii pare rau. tot timpul are pareri de rau. iar eu, il tot resping in vis.
    noi inca vorbim, adica sa zicem ca am fi ramas amici
  •  
    • 1028 mesaje
    23 Mai 2004, 17:59
    0 0
    Rozamunda, te dearnjez si eu...eu cred in vise..
    M-am desp. de un baiat pe care l-am iubit f mult, a fost singurul care a reusit sa ma faca sa-l iubesc. Nu ne certam niciodata, si inainte cu ceva zile sa ne desp. am visat ca el imi zicea sa luam o pauza, am ras atunci caci nimeni nu credea ca ne vom desp. nici macar el!Apoi inainte cu o zi sa vina sfarsitul am visat un caine care avea o punga pe cap si se sufoca, iar el a incercat sa-l salveze, i-a luat punga, totusi cainele a lesinat.
    A trecut o luna si ceva de la desp. acum il visez ca el spune unei prietene comune ca ii este dor de mine,ca ma iubeste si plange! Ce poate insemna? Te pupic!
  •  
    • 509 mesaje
    24 Mai 2004, 09:56
    0 0
    criana,
    de obicei cand iti visezi fostul iubit inseamna ca in subconstient inca mai simti ceva pentru el, e mai degraba dorinta ta secreta si pe care o respingi totusi de a mai fi cu el, dorul de de trecutul vostru se manifesta asa, s-ar putea sa ma contrazici, sa-mi spui ca nu te mai intereseaza, ca nu ti-e dor, s-ar putea sa ai si dreptate, dar cu subconstientul si semnalele pe care le trimite nu se pune nimeni, e o forta imensa..asta e, nu inseamna ca e real ce visezi.
  •  
    • 509 mesaje
    24 Mai 2004, 10:02
    0 0
    tears, aceeasi idee ca si la criana,
    dorinta ta secreta de a mai fi cu el sau ceea ce ti-ai dori sa simta el se materializeaza in vis
  •  
    • 211 mesaje
    24 Mai 2004, 10:32
    0 0
    Rozamunda scumpa rogu-te cu plecaciuni spune-mi si mie ce inseamna cand visezi ca-ti cad dintii......Acum 2 seri am avut cel mai urat vis,imi cazusera toti dintii de jos.....cei de sus se miscau si "plangeam" ca m-am trezit suspinand
    Am doar 30 de ani si n-am probleme cu dantura, deci chiar nu inteleg visul asta.
    Multumesc frumos.
  •  
    • 11438 mesaje
    24 Mai 2004, 11:00
    0 0
    rozaaaaaaaaaa...te rog raspunde-mi la mail daca poti...
    Multam fain,
    Carmelia
  •  
    • 1028 mesaje
    24 Mai 2004, 11:51
    0 0
    rozamunda mersi mult pt raspuns!
  •  
    • 509 mesaje
    24 Mai 2004, 13:37
    0 0
    andra_ax

    draga mea, am mai dat pe aici raspunsuri la soiul asta de vise..inseamna griji si necazuri, boala, vesti rele. daca ti-au cazut toti dintii de jos inseamna ca ai depasit niste necazuri, si daca dintii de sus se miscau inseamna ca trebuie sa te astepti la altele, pe care le vei trece. sanatate si putere iti doresc
  •  
    • 12 mesaje
    24 Mai 2004, 15:26
    0 0
    And here goes mine...

    M-a marcat pentru ca este foarte neobisnuit pentru mine sa visez ca ma arunc in gol... Inca nu-mi dau seama cum am putut sa cad ... E prima data . Ma aflam pe varful unui munte, aflat deasupra norilor si nu puteam sa vad pamantul, cam asa cum se vede din avion. Cu mine acolo se mai aflau niste fete, nu-mi amintesc cine, dar pe care le cunosteam, destul de apropiate. La un moment dat ele au sarit si ma indemnau si pe mine sa sar. Nu vroiam, imi era frica. Imi spuneau ca ma asteapta prietena mea (cea mai buna) acolo. Nu-mi dau seama daca am sarit sau am fost impinsa... Am senzatia ca am sarit totusi . In cadere a venit prietena mea langa mine si-mi spunea sa nu-mi fie frica pentru ca nu e nimic rau in asta, ea stie si sa am incredere in ea. Am cazut intr-o apa adanca de un albastru intunecat. Ei... cu toate ca nu stiu sa inot, acolo stiam. Si ma astepta o barca in care m-am suit. Cam atat.
    Thanks for your time
  •  
    • 1928 mesaje
    24 Mai 2004, 15:48
    0 0
    rozamunda,

    spune-mi te rog si mie ce inseamna cand visezi extraterestrii, ca eu ii cam visez cam des si sunt tot timpul aceeiasi. multumesc frumos de raspuns.
  •  
    • 211 mesaje
    24 Mai 2004, 17:42
    0 0
    Rozamunda iti multumesc din suflet !
  •  
    • 13 mesaje
    25 Mai 2004, 00:50
    0 0
    rozamunda, mi se intmpla foarte des sa visez si in anumite momente sa nu mai pot percepe... parca genele mi se lipesc si nu ma lasa sa deschid okii... vreau sa vad ce se intampla in jurul meu si nu pot... ma chinui sa percep ceva printre gene dar vad doar partea de jos... sunt lucruri care ma intereseaza si ma deranjeaza ca nu mai pot vedea... ce parere ai?
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mai 2004, 15:57
    0 0
    Draga rozamunda, am intrat si eu acum pe acest site la recomandarea unei prietene si mi-a placut faptul ca exista cineva care poate interpreta visele. Daca ai timp, as vrea, daca se poate, sa imi interpretezi si mie un vis care m-a speriat foarte tare anul trecut, si pe care nu l-am putut uita deloc. Se facea ca eram la facultate, eu sunt la psihologie acum in ultimul an. Si cica eram la un examen. Si am iesit la un moment dat cu colega pana afara. Apoi ne-am intors inapoi in sala, sa termin de dat examen. Proful vroia sa incheie examenul, eu eram ultima ramasa in sala si mai aveam de scris. Asa ca l-am rugat pe profesor sa ma lase sa termin, ca mai am de scris doua cuvinte si gata. Am terminat examenul, a iesit proful din sala, dar eu, cand am dat sa ies, se facea ca a intrat in camera un sarpe piton regal urias. Chiar era mare, ca nu puteam sa trec peste el. Si se facea ca sarpele ala venea dupa mine, oriunde ma miscam. Pana la urma am reusit sa trec peste el si am iesit fuga din camera. Eram terifiata. Cand am deschis usa de la sala de examen si am iesit, m-am trezit acasa. La mine acasa in sufragerie. Si acolo era un sarpe, un boa putin mai mic decat pitonul de la facultate. Am fugit si de acolo si am dat sa intru la mine in camera. Acolo a fost faza cea mai naspa. La mine pe pat erau o multime de serpi, veninosi si de tot soiul, care veneau toti dupa mine. Toti vroiau ceva de la mine. Atunci am trantit usa de la mine din camera si am fugit in baie. Cand am deschis usa de la baie si am intrat inauntru, m-am trezit la bunica mea, la Targu Mures, unde m-am dus si m-am asezat pe pat, speriata de ceea ce vazusem. Atunci am vazut un sarpe mic, aproape transparent, dar mic de tot, care incerca sa ma muste de degetul mare de la picior. Atunci eu l-am prins si l-am strans intre degete, omorandu-l. In momentul ala am auzit o voce, nu stiu de unde, ca eram singura in casa bunicii mele, care spunea: "Nu poti fugi, degeaba fugi, ca pana la urma tot cu noi va trebui sa vii. Tu ne-ai fost data noua de un barbat in varsta pus de o femeie in varsta". Eu atunci m-am speriat si am iesit din casa de la bunica, afara, ca sa le caut pe mama si pe sora mea, care se facea ca erau tot acolo. Afara ploua cu galeata, dar turna, ca eram uda din cap pana in picoare. Si am vrut sa ma duc sa le caut la vecina bunicii, dar ceva ma oprea sa ma duc, pentru ca mi se parea ca baiatul cel mare al femeii asteia, care in realitate este un barbat insurat, la casa lui, se facea ca el era si el un sarpe care vroia sa ma ia si sa ma duca. Atunci m-am speriat si m-am trzit din somn. Daca poti sa imi spui ce inseamna, m-as bucura tare mult, pentru ca ma marcheaza inca si acum cand ma gandesc la visul asta. Iti multumesc anticipat.