povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    17 Mai 2004, 13:58
    0 0
    wivi:
    probabil ca vei avea si tu un copil;, albia in contextul asta cu copii mici semnifica botezul.daca ai visat copii despre care stiai ca sunt ai surorilor tale, inseamna ca va veni si randul tau
  •  
    • 1033 mesaje
    17 Mai 2004, 16:46
    0 0
    rozamunda, multumesc, dar m.ai blocat!!! poate chiar ramane gravida chiar cu fostul sot, care in ultimul timp isi pierde vremea pe acolo!!!!!???cert este ca in vis, el ii pupa mainile ca ne daruia acel copil !!!!
  •  
    • 45 mesaje
    17 Mai 2004, 16:49
    0 0
    Multumesc, rozamunda.. uf, ce bine ca nu e ceva asa naspa keep in touch!
  •  
    • 509 mesaje
    17 Mai 2004, 17:25
    0 0
    moncky, bag de seama ca intre timp ti-ai mai amintit ceva important:
    ca el ii pupa mainile ca v-a daruit copilul. copilul mai poate insemna in acest caz si un cadou, deci ea v-a oferit in dar ceva ce voi puteti creste, si anume relatia voastra care se dezvolta ca un copil, inca din fase, intelegi? si sotul tau ii multumeste pentru asta, s-ar putea ca femeia aceea sa se fi impacat cu ideea ca barbatul ei e acum al tau, si sa-i ofere cadou libertatea.
    trebuia sa spui de la inceput detaliul cu sarutatul de maini.


    pentru toata lumea, nu mai scrieti aici franturi de vise, ci un vis cat se poate de clar, cu cat mai multe detalii, pentru ca nu aveti idee ce mult schimba semnificatia unui vis o scapare de genul celui mai de sus.
  •  
    • 509 mesaje
    17 Mai 2004, 17:27
    0 0
    monkey draga, scuza-ma ca ti-am pocit din grasala nick-ul.
  •  
    • 1033 mesaje
    17 Mai 2004, 17:49
    0 0
    multumesc mult rozamunda!!! si scuza.ma ca am scapat tocmai acel amanunt!!!sincer, mi.am mai revenit, nu de alta dar ma blocasem la primul tau mesaj, mai ales ca in weekend a fost la ea (la copii)!!!!!
  •  
    • 15 mesaje
    17 Mai 2004, 20:33
    0 0
    Am si eu un vis, nu al meu al sotului, dar care este foarte important pentru amandoi.
    Mai exact, sotul meu va sustine un interviu joi, la 13:45 intr-o alta localitate. Este vorba de 2 vise,ambele in aceeasi noapte.
    In primul vis, era la tatal lui acasa si se facea ca se trezea, nu stia ora exacta, dar de grabit ce era nici nu s-a mai uitat, dar presupunea ca este aproximativ 7 dimineata. Si-a rezit tatal, dar acesta nu a vrut sa mearga atunci cu masina, pentru ca voia sa vada stirile la TV.
    In al 2-lea vis, a realizat ca a pierdut trenul cu care putea ajunge la interviu si in acelasi timp a realizat ca in primul vis era de fapt ora 9 si oricum nu ar fi ajuns la interviu.
    Obs: drumul intre localitati dureaza 7:30 min.

    Multumim mult anticipat.
  •  
    • 509 mesaje
    18 Mai 2004, 08:54
    0 0
    alina-manuela,

    foarte posibil ca sotul tau sa aibe unele piedici la acel interviu; acum depinde, sunt mai multe categorii de vise, unele incarcate de simboluri, altele de avertismente..la unele persoane visele se intampla invers decat in realitate, iar altora li se intampla chiar ce viseaza in visele de soiul asta. asa ca depinde cum viseaza sotul tau, s-ar putea sa ajunga la timp si sa ia exemenul, sau il poate pica.
  •  
    • 509 mesaje
    18 Mai 2004, 09:01
    0 0
    Lissa...nu mi-ai spus ce culoare avea rochia si turbanul, e important.
    ce m-a frapat in visul asta e triunghiul care a sarit din nisip, si in contextul visului asta- cearta cu prietenul tau nu e un simbol foarte bun. daca din nisip ar fi sarit un cerc, ti-as fi spus ca uniunea voastra va fi desavarsita si ca nimeni nu ar putea interveni intre voi, dar triunghiul reprezinta semnul cu trei laturi, deci o a treia persoana care e intre voi- dar nu mai tine de vis, mi-ai zis ca va certati pentru o fata- ci e vorba si de realitate.
    eu nu stiu daca acea fata exista acum in prezent, sau va apare pe parcurs intre voi.
  •  
    • 15 mesaje
    18 Mai 2004, 09:56
    0 0
    Inca o data multumesc mult penru interpretaresi pentru promtitudine.

    Nu mai este mult pana joi,o sa vedem mai multe atunci.
  •  
    • 25 mesaje
    19 Mai 2004, 11:39
    0 0
    Te rog mult spune-mi si mie ce poate semnifica visul meu pentru ca ma obsedeaza

    Am visat ca Dumnezeu ma chemase la control. Voia sa vada daca am chiloti pe mine
    El era intr-o apa (probabil un ocean) extrem de curata si rece si arata ca un urias cu parul roscat. Nu avea barba.
    Malul era plin de vredeata. De fapt peisajul era feeric.Am intrat in apa aia extrem de curata si de rece si mi s-a udat fusta care era din pinza topita alba.Se vedea clar ca nu am chiloti pe mine si nu mai puteam de rusine. Nu stiam cum am ajuns asa mai ales ca nu obisnuiesc sa umblu fara chiloti.Pina sa ajung la El m-am trezit sau poate atit imi aduc aminte

    Multumesc anticipat
  •  
    • 509 mesaje
    19 Mai 2004, 12:04
    0 0
    alexa, ce vis tare...aproape ca un poem de-a dreptul hedonist..imi aminteste de stefan bastovioi- un poet super,a scris o poezie ''elefantul promis'' care seamana un pic cu visul tau, cauta-l pe google, o sa-ti placa


    si acum sa-ti spun conotatia: vei avea o perioada de implinire in dragoste aproape totala, apa cristalina si curata semnifica sentimente profunde, pajiste si peisajul mirific nu fac decat sa intareasca asta. doar firea ta un pic rece (apa rece), te face sa nu traiesti totul la maxim Dumnezeu te vegheaza..
  •  
    • 25 mesaje
    19 Mai 2004, 12:38
    0 0
    multumesc tare mult
    imi doresc din tot sufletul sa fie asa
    ca sufar de nu mai pot dupa un XXX
    imi doresc din tot sufletul ca implinirea sufleteasca sa fie alaturi de el
    am niste carti de tarot si in ele tot asa ceva imi iese dar simt ca nu mai am rabdare
    in sfirsit....
    inca o data iti multumesc din suflet pentru gestul tau frumos
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    19 Mai 2004, 13:13
    0 0
    Rozamunda visez destul de des ca imi cade un dinte sau uneori mai multi. ce inseamna?
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    19 Mai 2004, 16:56
    0 0
    Aaaa...si mai visez ca iubesc un barbat . Dar nu-i vad niciodata fata. Nu stiu cine este. Simt ca e acolo undeva, dar nu il cunosc. Dar e atat de frumos in vis. Imi vine sa mor de ciuda ca nu adevarat.
  •  
    • 100 mesaje
    19 Mai 2004, 17:04
    0 0
    Rozamunda, am avut de curand doua vise si ma cam.....rod asa.
    In primul vis se facea ca eram cu o colega in masina ei si ea era la volan. La un moment dat a trebuit sa ne dam jos din masina, nu mai stiu de ce, dar stiu ca atunci cand am coborat am vazut niste vaci care erau foarte foarte slabe. Si parca pe una dintre ele, care era prabusita la pamant, statea un baietel care avea un topor in mana si parca vroia sa macelareasca vacuta aia. A, si pe langa el mai era si o copilita, dar ea era pasnica saracuta. Dupa asta cred ca m-am urcat inapoi in masina dar nu sunt foarte foarte sigura ca nu imi mai aduc bine aminte.
    Si al doilea care ma roade numai ce l-am avut azi noapte. Parca eram cu prietenul meu, care intre timp imi devenise sot, si el vroia sa divorteze. Si eu nu mai stiam ce sa fac ca sa nu se intample asta si parca si eu eram mirata ca eram casatoriti (poate pentru ca in realitate nu avem nici un gand de genul asta....deocamdata). Nu mai stiu daca ne-am despartit sau nu in vis ca m-am trezit.
    Cam asta e. Multumesc anticipat. Te pup
  •  
    • 1928 mesaje
    19 Mai 2004, 17:32
    0 0
    Rozamunda, am si eu niste vise destul de frecvente pe care mi-ar placea sa ma ajuti sa le descifrez:

    1. ce simbolizeaza zapada, gheata. Am niste vise in care visez pe cineva, si mereu suntem inconjurati de gheata, zapada, etc.

    2. Visez, destul de des, o casa mare in care vreau sa intru, ma indeamna o batrana sa intru in ea, dar in pragul careia sta dracul si nu ma lasa.

    3. desi e ciudat, intr-una din seri mi-am visat copii, o fetita si un baiat, chesti e ca eu nu am copii. Se tineau de mana si alergau in fata mea, si eu am alergat dupa ei, si i-am prins si am vorbit cu ei.
  •  
    • 174 mesaje
    19 Mai 2004, 19:55
    0 0
    indraznesc sa te intreb si eu cate ceva.eu visez f mult,sau mai bine zis imi amintesc f des ceea ce am visat(pt ca am citit ca totzi visam la fel de mult,dar nu ne amintim visele).visele mele sunt e obicei pline de adrenalina ca sa zic asa,se petrec tot felul de lucruri interesante,palpitante.dar acum despre un alt vis vreau sa te intreb.
    nu stiu daca ai auzit de obiceiul din noaptea e sf.andrei cand cica il viseszi pe cel cu care te vei casatori.trebuie urmat un ritual(post,apoi sa mananci jumatate dintr-o coca facuta din apa ,faina si sare,iar cealalta jumate sa o pui sub perna).am auzit de la multe femei de la tzara ca ceea ce au visat li s-a indeplinit(unele chiar au visat baietzi pe care inca nu ii cunosteau).ei bine,si eu am visat ,dar am visat un actor care joaca intr-un serial american.urmaream mai demult serialul,dar tipul nici macar nu era favoritul meu.nu stiu de ce l-am visat tocmai pe ala,buniuca-mea cand i-am spus s-a speriat ,ea deja m,a si vede dusa in america.nu prea cred in chestiile astea,dar oare se pot indeplini visele astea?ce inseamna ce am visat eu??
  •  
    • 37 mesaje
    19 Mai 2004, 22:41
    0 0
    Te deranjez si eu...
    Eu de obicei nu imi amintesc ceea ce visez, dar azi noapte am avut un vis tare ciudat.
    Eram plecata din localitate la o prietena, o persoana pe care de fapt nu o cunosc, aceasta a inceput sa imi povesteasca ca e bantuita, cineva tot o vizita si nu ii dadea pace. Imi tot povestea ca era peste tot dupa ea. Parca eram la cumparaturi si imi spunea vezi si aici e. Ma incarcase in asa fel incat desi eu nu simteam nimic incepuse sa mi se faca frica. In ultima zi, cand sa plec, am mers la baie, in timp ce ma spalam a aparut un barbat in spatele meu, am tresarit dar culmea nu imi era frica si il simteam ca pe un magnet. Sunt convinsa ca am sa il recunosc daca il vad, asa clara era imaginea lui. Totusi, desi atrasa, eram stresata ca pierdeam trenul, aici s-a rupt filmul. Nu stiu daca am luat trenul sau nu.
    Sunt curioasa ce inseamna.
    Nu stiu daca are importanta sau nu dar de ieri am inceput sa tin din nou Postul Sf. Anton, cele 9 zile de marti. M-am si gandit foarte mult la Sf. Anton, ca tocmai au fost moastele lui aici si am aflat prea tarziu. Am regretat ca nu am ajuns la biserica.
    Multumesc anticipat.
  •  
    • 765 mesaje
    19 Mai 2004, 23:58
    0 0
    Daca merita si poti sa-mi spui:

    Dormeam cu fata spre rasarit.
    Era un preot pe care il cunoasteam si se ruga intr-un loc cunsocut de mine.
    Eu, dintr-odata eram fericita si eram cu 2 femei. Una din ele ma angajase la ea sa fac mancare. Serviciul incepea la ora 6.30 (dimineata).
    Am vrut sa-i arat ca pot sa fac ca o carte, pusa de mine intr-un loc, sa apara in altul, dar cartea s-a indoit, n-a disparut iar in spatele meu a aparut un barbat cu bratele intinse pe langa mine si mi-a spus la ureche:
    "da-mi putina dulceata, ca-ti dau munti intregi si ce vrei tu!"

    asta-i tot

    iti multumesc