O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 908 mesaje
    25 Apr 2015, 14:55
    1 0

     
    Acest mesaj a fost editat de către zorro_: 25 Apr 2015, 14:57
  •  
    • 908 mesaje
    25 Apr 2015, 14:55
    1 0
    Domnisoarelor, doamnelor, va anunt ca din acest moment sunt disponibil si in format real

    va doresc un sfarsit de saptamana plin de iubire
    Acest mesaj a fost editat de către zorro_: 25 Apr 2015, 14:56
  •  
    • 12208 mesaje
    25 Apr 2015, 17:03
    0 0
    seara frumoasa , weekend placut va urez , am bataturi in talpi , am fost in jungla , am vazut tot felul de insecte si plante .....o cafea fara cofeina va ofer si eu
  •  
    • 12208 mesaje
    25 Apr 2015, 17:05
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:O povestioara ,care prezinta doua puncte de vedere privind subiectul "Saracie – bogaţie"


    "Un om bogat, un moşier, şi-a luat fiul într-o călătorie prin ţară pentru a-i arăta cum trăiesc oamenii săraci.
    Au stat o zi şi o noapte în casa unui fermier/agricultor. La sfârşitul călătoriei, pe drumul de întoarcere, tatăl l-a întrebat pe fiu:
    - Ce părere ai despre călătorie?
    - O părere foarte bună, tată!
    - Ai văzut cât de săraci erau fermierii la care am înnoptat?
    - Nu mi s-au părut săraci, tată!
    - Cum aşa, fiule!
    - Noi, acasă, avem un câine! Ei au patru!
    În grădină noi avem o fântână, ei au un pârâu fără sfârşit!
    Tot în grădină, noi avem nişte lămpi de import, ei au mii de stele!
    Grădina noastră este până la marginea proprietăţii, până lângă gard! Ei nu au gard, grădina lor este dincolo de orizont!"


    Dragilor,nu de putine ori,starea adusa de saracie poate aduce reala bogatie din viata oamenilor,dar care nu este vizibila oricui,ci numai acelor persoane,care stiu sa vada dincolo de aparente,care au ochi cu care sa priveasca partea stralucitoare a acelei "saracii" materiale,lumesti si a apreciaza corespunzator!!!!Bogatia reala nu este opulenta,snoaba,ostentativa,ci ea se ascunde in spatele unor lucruri discrete,dar pline de frumusete!!Ni se ofera,zilnic,reale bogatii,dar nu stim sa le apreciem,pentru ca ,de multe ori,purtam ochelari de cal,care ne impiedica sa sesizam,sa vedem corect lucrurile!!!Sa va fie amiaza prilej de meditatie asupra acelor aspecte de viata,in fata carora sunteti "orbi"!!

     Bre Gabita, e vineri seara mama, lasa si tu lectiile azi. Lumea iese la o pizza, la un club, o bere, cine mai invata in weekend?

     nu sunt lectii , am avut o discutie despre averi si bogatii si am ramas la ideea mea ca mai mare bogatie ca sufletul nu avem .....

  •  
    • 7959 mesaje
    25 Apr 2015, 18:05
    0 0
    Buna seara, dragilor si dragelor!
    @ Mai doamna Gabrielle, cum iti zicea Saturnica, lasa tu sufletul ascuns, ca pe aici e vendeta mare si nu e loc de intors. Nu trebuie sa arati slabiciune, fii rea!
    @ Softpedia mi-a placut si mie, muuulte subiecte si multa libertate de exprimare. Citesc cu drag, dar nu imi fac cont inca.
  •  
    • 7959 mesaje
    25 Apr 2015, 18:33
    0 0
    zorro_ said:Domnisoarelor, doamnelor, va anunt ca din acest moment sunt disponibil si in format real

    va doresc un sfarsit de saptamana plin de iubire

     La fel Zorro, un weekend cu ce-ti doresti!

  •  
    • 138 mesaje
    26 Apr 2015, 01:27
    0 0
    Neata copii..Piti,fa-mi un macchiato rogu-te..
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Apr 2015, 08:57
    1 0
    gud moning.
    sa aveti o zi minunata
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Apr 2015, 09:05
    1 0
    Buna Dimineata , sa aveti o Duminica minunata!!
    Cafea fierbinte si aromata , va asteapta cu drag!
    https://www.youtube.com/watch?v=MT2Iuc7mjMg
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Apr 2015, 09:07
    0 0
    McLeons said:Neata copii..Piti,fa-mi un macchiato rogu-te..

             Buna  Dimineata!! Da  stiu  ca  ai  tupeu , de  Dimineata!!

      Asteapta  pana  vine!!!

  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2015, 09:34
    1 0
    Neata! pentru toti, ia d-acilea leule, azi sunt generoasa! La mine e soare si cald si azi. O duminica placuta sa aveti!
  •  
    • 508 mesaje
    26 Apr 2015, 13:34
    0 0
    Scuzati ma fetele , unde pot depune o sesizare ? Ma simt amenintat de catre unu
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Apr 2015, 13:50
    0 0
    Cucuvea said:Scuzati ma fetele , unde pot depune o sesizare ? Ma simt amenintat de catre unu

     

     

    de unu' sau una?

  •  
    • 508 mesaje
    26 Apr 2015, 13:53
    0 0
    De unu ! Se pare ca e italian
  •  
    • 508 mesaje
    26 Apr 2015, 14:00
    0 0
    Zicea cineva ca trebuie sa merg la ambasada itliei pentru ca nu e cetatean roman
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Apr 2015, 16:31
    1 0
    buna ziua oameni buni si prieteni!cald . prea cald zau .....34 la umbra , dupa ce ploua e si mai cald .....imi bubuie capul de la aerul conditionat ....sper ca acasa e mai bine ... nici de cafea nu imi mai arde decat cu lapte rece si cu inghetata in ea ....si asa o tin in frigider ....va zic noapte buna si va pup! ciao
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Apr 2015, 16:35
    1 0
    Buna, Gabi! Si acasa e foarte cald, la mine sunt 30 de grade, a venit vara deja.
  •  
    • 508 mesaje
    26 Apr 2015, 16:37
    0 0
    Nu mi spune nimeni cum sa iau masuri inpotriva acestui individ , da ?? !!!

    Ok !!! sa aud eu frunu(fruna) care merge sa cumpere toortitzi , si va priveste italianu de la pitzzeti !!!

  •  
    • 12208 mesaje
    26 Apr 2015, 16:54
    0 0
    Cucuvea said:Nu mi spune nimeni cum sa iau masuri inpotriva acestui individ , da ?? !!!

    Ok !!! sa aud eu frunu(fruna) care merge sa cumpere toortitzi , si va priveste italianu de la pitzzeti !!!

     oo mai Cucu ce problema ...de reclama era vorba ????...
    eu imi faceam griji sa nu fie de fapt tipa cu incidentu' ...urinar ...deghizata in barbat italian ....of ce confuzie ....!LA AMBASADA CU TINE !FUGI !

  •  
    • 12208 mesaje
    26 Apr 2015, 16:56
    0 0
    igivansenior said:gud moning.
    sa aveti o zi minunata

     gud evening si tie PRIETENAS , petrece frumos ca se duce repede ....