prieten drag

  •  
    • 1259 mesaje
    17 Nov 2008, 20:00
    0 0
    Am auzit de manastirea asta dar nu am ajuns pe acolo. Eu am fost la manastirea Lainici , la Tizmana am fost anul trecut . Prietena mea a fost la Manastirea Rimeti . Astept parea ta dupa ce vei reveni de acolo ,mai ales ca o stii de cind erai mica.
  •  
    • 1259 mesaje
    17 Nov 2008, 20:37
    0 0
    Georgeta , azi ai foat ocupata cu fiul sau . Sa ai o seara placuta si sa te bucuri de el ,cit si de sotul tau . La multi ani! atit tie cit si celui sarbatorit.
  •  
    • 523 mesaje
    17 Nov 2008, 21:05
    0 0
    Doica iti multumesc pt urarile adresate baiatului meu. M-a incercat emotia de mama, si am vrut sa o impartasesc cu voi. Baiatul meu este plecat afara si l-am crescut fara tata de la 4 ani. Am simtit nevoia sa-mi impart si eu bucuria cu cineva
  •  
    • 523 mesaje
    17 Nov 2008, 21:10
    0 0
    Acum are 32 de ani, nu este casatorit, dar este un baiat fff bun si-i multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu pt el si pt sora lui.Mi-a fost tare greu cu ei dar acum cind ma uit in urma , a meritat tot efortul
  •  
    • 523 mesaje
    17 Nov 2008, 21:15
    0 0
    Lobela, eu am fost la Ramet,este o manastire f frumoasa si cu multe , multe flori. Sa-ti ajute Dumnezeu, sa ajungi cu bine si sa-ti fie de folos.DOAMNE AJUTA!
  •  
    • 523 mesaje
    17 Nov 2008, 21:21
    0 0
    O salut si pe Macedonia si pe Enriqua si sa aveti o seara cit se poate de calduroasa si linistita.Va pup cu drag
  •  
    • 523 mesaje
    17 Nov 2008, 21:42
    0 0
    Noapte buna , somn pufos si vise fierbinti. Va pup
  •  
    • 1259 mesaje
    17 Nov 2008, 22:08
    0 0
    Noapte buna tuturor .
  •  
    • 4132 mesaje
    17 Nov 2008, 23:42
    0 0
    Buna noapte dragele mele,acum am ajuns pe acasa si eu ,imi pare rau ca nu am ajuns mai repede sa particip si eu la discutiile voastre.Am citit ce ati scris,ceea ce mi-a facut o relala placere .Va pup si miine seara sper sa putem vorbi.
    Sanatate maxima .....
  •  
    • 1519 mesaje
    18 Nov 2008, 09:53
    0 0
    Buna dimineata,vad ca nu a postat nimeni cred ca santeti la munca sau la cumparaturi.Eu m-am trezit azi mai devreme si am facut rondul la bucatarie dar pt ca mai am mancare in frigider ma gandesc cum sa le combin si sa scap de cratita azi.Am zile in care nu am chef sa gatesc si atunci vorba Enriquei sint atatea semipreparate bune cu care faci o mancare gustoasa rapid.
  •  
    • 523 mesaje
    18 Nov 2008, 10:15
    0 0
    Buna dimineata, Lobela, buna dimineata tuturor.Ai dreptate, ce spui. O femeie trebuie sa stea cit mai putin in bucatarie, si mai ales daca are chef. Daca nu sa fie atit de intreprinzatoare , sa nici nu se vada ca nu a fost, in buc......Va pup pe toate si Dumnezeu sa ne aiba in paza!
  •  
    • 1519 mesaje
    18 Nov 2008, 18:24
    0 0
    Georgeta,eu sant singura si de aceea imi fac ce vreau sa manc si nu trebuie sa stau prea mult in bucatarie.Nu am avut intotdeauna situatia asta si stii ce a fost mai greu?Sa invat sa fac mancare putina in oale mai mici si sa nu umplu la refuz frigiderul asa cum eram noi invatati in alte vremuri.Atunci cumparam tot ce gaseam ca nu stiam cand o sa mai avem ocazia.Cele de varsta mea stim bine cum a fost.Ma bucur cand vad tinerele din ziua de azi ca sant practice si stiu sa aleaga pt ele si familie ce e mai bine.
  •  
    • 523 mesaje
    18 Nov 2008, 18:33
    0 0
    Ai perfecta dreptate.Si eu sant singura si stiu perfect cum e cu oalele mici
  •  
    • 523 mesaje
    18 Nov 2008, 18:37
    0 0
    Nici o problema, ne descurcam noi!Vrem sa fim practice, avem de la cine invata. Si eu ii admir pe cei tineri cit sant de practici
  •  
    • 4132 mesaje
    18 Nov 2008, 18:41
    0 0
    mda...tinerele in ziua de azi,unele dint-re ele sunt istete,se orienteaza si stiu sa traiasca,altele sunt inca in secolul 19,saracele de ele,si ma uit la ele, cu cita mindrie isi etaleaza prostia,de m-i se face rau(greata).
    Voi stit mai bine la cine ma refer.....doamne cita prostieeee......
  •  
    • 4132 mesaje
    18 Nov 2008, 18:45
    0 0
    Doamnele mele dragi ,va salut si va urez o seara placuta,poftiti la floriceleeeeeeee...........
  •  
    • 1259 mesaje
    18 Nov 2008, 19:23
    0 0
    Buna seara fetelor dragutelor,gospodinelor. Acum am reusit sa intru ca am avut destule probleme azi . In primul rind am gatit toata dimineata si apoi am fost plecata . Nu am putut sa va salut de loc . Am vazut ca ati desbatut problema prostiei la unele . Asta e situatia nu doare si face ravagii printe noi . Iti dau dreptate Macedonia dar poate se inteleptesc odata cu virsta ,asta la unele la altele invers.
  •  
    • 4132 mesaje
    18 Nov 2008, 20:55
    0 0
    Buna Doica,de unde atita intelepciune cu trecerea timpului,de unde nu-i nici d-zeu nu cere,asa ca .....asa sunt asa mor .....
  •  
    • 1519 mesaje
    18 Nov 2008, 21:30
    0 0
    Buna, fetelor.Tocmai am urat noapte buna fetelor.Nepotica mea e mai bine azi a fost si la gradinita,nu mai tuseste dar i-a transmis boala lui taica-su si sper sa nu o ia din nou.Mi-a spus ce bine a fost ca baietelul cu care se intelege ea mai bine i-a dat masinuta lui sa se joace toata ziua???????Creste ea mai mare si atunci sa vezi.Sint adorabili cu inocenta lor copii astia
  •  
    • 1519 mesaje
    18 Nov 2008, 21:48
    0 0
    Macedonia fetele astea se pedepsesc singure si nici macar nu-si dau seama.In loc sa adopte tot ce e practic si le face viata mai usoara ,se limiteaza la conditia de"bune gospodine" .Stai linistita sint atatea tinere cu o cariera frumoasa,cu copii bine educati care in loc de a pune cratita la loc de cinste au alte prioritati.Am vazut multi copii obezi ghiftuiti de"bunatatile" mamicii grijulii.Lumea evolueaza ele raman la statutul pe care singure si l-au ales.