s.o.s: cu ce ne imbracam de revelion??

  •  
    • 4 mesaje
    29 Dec 2006, 18:12
    0 0
    Beauty ai avut dreptate ,se vede foarte bine cu ciorapei negrii si mati!Sunt foarte incantata!Multumesc pentru sfat si te pup!
  •  
    • 3198 mesaje
    29 Dec 2006, 19:00
    0 0
    Super! Te pup si eu si sa fii the best!
    Daca ai un par lucios si lung, o sa fie frumos intins. Stii ce as face eu? Vreo 3 sufite din crestet (laterale si spate) le-as ondula de la ceafa in jos spiralat, sa cada libere peste parul intins... Ca sa arate bine, trebuie sa fie netede si suficient de late. Le-as pune pe moatxe de burete. Sper sa-ti poti imagina cum vine.
  •  
    • 30 mesaje
    29 Dec 2006, 20:54
    0 0
    sunt de aceiasi parere cu beauty lover mai ales daca ai parul cret si oamenii nu prea au ocazia sa te vada cu el intins..sunt sigura ca ti-ar sta foarte bine.cat despre machiaj, sa iti pui in evidenta ochii sau sa te machiezi punand accent pe buze..un ruj rosu intens sau ceva de genu acela.
    va pupic
  •  
    • 2081 mesaje
    29 Dec 2006, 22:32
    0 0
    Eu sunt foarte mandra de tinuta mea de Revelion..in urma cu apoape o luna, am dat intamplator la Stefanel peste o rochita super!!! Este rosie, cu bretelute subtiri ( ca la sutien), mulata pe corp, pana la genunchi!! Era la reducere, am dat pe ea doar 600 de mii de lei...mai trebuie sa ii fac mici modificari, pentru ca imi e un pic larguta. Dar ma felicit, chiar am facut o super afacere!! O sa o port cu pantofi cu toc negri, dresuri culoarea piciorului...marea dilema este ce sa imi pun pe deasupra!! Asa nu mai am nici un chef sa alerg prin magazine!! Nu imi vine sa cred...am ajuns sa ma plictisesc de "shoping"!!!!

    Deci...ce sa imi pun eu pe deasupra la o asemenea rochie...iar parul? ce sa ii fac la par? Beauty, ajuta-ma!
  •  
    • 3198 mesaje
    29 Dec 2006, 23:37
    0 0
    Aoleu, pai nu stiu ce-ti zace tie prin dulapuri... Pardon, prin saci... cred...
    Daca nu vrei la shopping (e o aglomeratie de mori si preturi umflate zilele astea) de unde speram sa vii acasa cu un bolero negru din asta tricotat lejer, larg, cu volane, atunci as vrea sa sper ca ai acasa un sal lung megru (sau negru cu rosu) pe care sa-l imobilizezi pe dupa bretelute (rasucindu-l pe dupa ele din interior spre exterior si lasandu-l apoi sa atarne). Daca nu, o camasuta neagra de voal, matase, saten, un material sarbatoresc, legata cu nod in talie.
    In fine, daca ai si o poseta neagra, atunci piesa de peste rochie poate fi de la rosu la burgund (trecand prin bordeaux), nu musai negru.
    Parul... hmmm... ma gandesc.
  •  
    • 2081 mesaje
    30 Dec 2006, 00:01
    0 0
    daaa...bune idei! pup, beauty!
  •  
    • 30 mesaje
    30 Dec 2006, 18:07
    0 0
    deci sunt asa bucuroasa ca am gasit in sfarsit cu ce ma imbrac( v-am zis k eu asa patesc..pe ultima suta de metri)
    am gasit o bluza neagra (mai lunga) la zara cu un imprimeu mai mult decat suuper..si o sa imi pun niste colanti cu dungulite subtiri aurii,cu o curea bej sau auriu si niste cirzme cu bot rotund bej..voi ce ziceti, e bine??ah..si niste kestii atarnate la gat

    voi ce ziceti e bine??
  •  
    • 2081 mesaje
    30 Dec 2006, 18:36
    0 0
    Eu zic ca da! Esti in trend! Sa te distrezi si sa te simti bine!
  •  
    • 3198 mesaje
    30 Dec 2006, 22:16
    0 0
    Dungulite si imprimeu? Hm... Adica bluza asta neagra are imprimeu cu alte culori? Sau e neagra toata si are un model din tesatura (ori shtantzat)?
  •  
    • 3198 mesaje
    30 Dec 2006, 22:45
    0 0
    Danuca, daca mai citesti pe aici ar fi bine... M-am gandit la parul tau si la ce stiu sigura ca ti-ar reusi...
    Daca-l pui pe moatze, cu exceptia a doua suvite subtiri din fatza, maine poti sa-l prinzi intr-o coada de cal facuta foarte sus, aproape in crestet. Trebuie doar s-o faci sa stea bufant si rasfirat ca o coada de paun. Peste elastic rasucesti rejer o suvita mai groasa si o prinzi pe dedesubt sa nu se vada. Suvitele neodulate le lasi libere in jurul fetzei. Varfurile parului trebuie rasucite atent, intinse bine.
  •  
    • 4 mesaje
    30 Dec 2006, 23:44
    0 0
    Beauty tare ocupata ai fost zilele astea!! Te admir pentru rabdare.. sunt de acord cu ceea ce mi-ai propus dar maine o sa mai dau o tura prin magazine pt ca nu ma simt foarte bine in pantaloni scurti,mi-e putin teama de reactii!Te pup ,,de fapt va pup si SUCCES PENTRU CA MAINE E ZIUA CEA MARE!
  •  
    • 2081 mesaje
    1 Ian 2007, 16:05
    0 0
    Multumesc,Beauty!! Din pacate, nu am citit acest mesaj atunci cand trebuia...dar e bine de tinut minte pentru viitor...pupici!! Sa ai un an bun, cu sanatate pentru tine si pentru cei dragi!
  •  
    • 1401 mesaje
    1 Ian 2007, 20:10
    0 0
    In primul rand la multi ani fetelor, si va doresc tuturor un an nou cat mai bun!
    Pana acum intrebarea era cu ce ne imbracam de revelion, si acum vreau sa va intreb cum v-ati imbracat pana la urma pentru marea petrecere? La fel cum v-ati propus dinainte sau v-ati schimbat planurile pe ultima suta de metri? Eu m-am hotarat cu o zi inainte, diferit fata de cum imi propusesem inainte. Am purtat o fusta dreapta, pana la genunchi, neagra cu dungi verticale albe (f. subtiri); top negru de la Mango; sacou cambrat negru cu dungi fine mov inchis, tot verticale, de la Dacon Emerald; ciorapi couloarea piciorului; pantofi negri de seara decupati in spate; poseta neagra de seara. Si bineinteles, lenjerie rosie Voi? Sunt curioasa ce tinute ati ales pana la urma pentru noaptea de revelion.