s.o.s: cu ce ne imbracam de revelion??

  •  
    • 59 mesaje
    26 Dec 2006, 00:42
    0 0
    eu o sa petrec revelionul la un restaurant.ma gandeam sa ma imbrac cu o rochie din aceea gen printesa,este rosie si cu niste modele aurii.rochia este superba nimic de zis insa...ma gandeam..nu o sa fiu totusi prea eleganta?
  •  
    • 2538 mesaje
    26 Dec 2006, 09:39
    0 0
    blanita de la cizme am vrut sa zic
  •  
    • 3198 mesaje
    26 Dec 2006, 13:08
    0 0
    Am inteles, Irina_me, mersi, dar n-o s-o pot smulge de pe cizme... De-aia m-am si gandit s-o asortez cu o poseta de blana... Sper sa nu fie prea aiurea, pt ca sarafanul e tricotat ca un pulover, adica e grosut. Mergea la un restanurant la munte, stiuuuu...
  •  
    • 686 mesaje
    26 Dec 2006, 23:08
    0 0
    Beauty tinuta e super, sincer mi-ai dat niste idei cu sarafanu dupa cum spuneai e o tinuta nu foarte eleganta dar mie mi se pare cu mult gust. Bluzele largi la umar si mai stranse pe talie se poarta f mult eu chiar mi-am achizitionat 2 pt ca vin super, sunt sexy.
    Blanita de la cizme imi place, nu mi se pare in plus doar e iarna.
    Eu de revelion o sa ma imbrac cu o bluzita crem cu fir auriu, la gat vine in v, mai lunga, botine negre niste blugi inchisi skiny. E o tinuta casual pt ca il fac intre prieteni si familie
  •  
    • 259 mesaje
    27 Dec 2006, 10:10
    0 0
    Neatza' frumoaselor!
    Anul acesta am hotarat sa schimb cate ceva...asa ca m-am suvitzat(desi am parul fff fin),iar din combinatzia de blond cu castaniu inchis(nuantza mea naturala)a rezultat un saten deschis suuuuper fain.Unde mai pui ca pare si mai des, deh' iluzie optica.
    In materie de vestimentatzie, iarasi o sa schimb cate ceva.Sunt ani buni de cand nu am mai purtat o rochitza scurta, asa ca...mi s-a facut dor
    Rochitza are ceva fire argintii, pantoful are insertzii din piele ecologica tot argintii...si cam atat.
    Ce gablontzuri sa-mi pun?
    M-am gandit sa-mi ondulez parul, ceva gen bucle lejere si sa-mi pun niste cercei lungi dintr-un metal negru-gri.
    Idei va rog!!!
    O sa dea bine cerceii la parul meu blondin?
    Va pup, ca tare-mi suntetzi drage.
  •  
    • 259 mesaje
    27 Dec 2006, 10:13
    0 0
    Inca ceva: o sa port dresuri cu adeziv(indispensabili la o tzinuta sexi - NU VULGARA), cel mai probabil culoarea piciorului...sau merge si altceva? Poate un model anume?
  •  
    • 3198 mesaje
    27 Dec 2006, 11:38
    0 0
    Vali, depinde de culoarea rochitei. AI zis ca are fir argintiu, dar culoarea de baza care e? Ca daca e neagra, iar pantoful e negru si el, eu as prefera un dres negru, insa fin, transparent. Nu m-as da in laturi nici de la unii grosi - stil colant - argintii. Pt achizitoinarea gablonturilor, ia-ti si rochita cu tine prin magazine si iti va fi mai usor sa vezi ce se potriveste. As mai zice sa fii atenta la nuantele machiajului. Hainele sunt in culori reci, iar tentul tau si parul par a fi in nuante calde.
    Ciresika, multumesc!
  •  
    • 259 mesaje
    27 Dec 2006, 12:09
    0 0
    Beauty ms mult pt raspuns.
    Rochitza e neagra, oarecum pe gat(gen helanca),insa cu umerii dezgolitzi, de aceea nici nu cred ca o sa pot sa o accesorizez.E cambrata, iar lungimea este cam la 10 cm deasupra genunchiului.
    Sunt inalta(1.76 si 56 kg)iar picioarele sunt subtzirele, de aceea evit sa port dresuri negre, pt a nu parea ca 2 betze
    Nu cred ca o sa optez pt dres mai gros, sau colant(am 30 ani)cel putzin nu pt. seara de revelion.
    Chiar nu merge dresul de culoarea piciorului?
    btw, cum sa am grija la machiaj? eu ma gandeam sa pun in evidentza ochii iar pt.buze sa folosesc un gloss-am descoperit unul care-mi vine bine,o nuantza roz inchis iar blush:l'oreal roz sidefat.
    pupici
  •  
    • 3198 mesaje
    27 Dec 2006, 12:44
    0 0
    De ce zici ca nu poti accesoriza rochita? Poti sa mergi pe o varianta soft, fina: curea subtire argintie si o brosa de argint sau strasuri, sau pe o varianta mai cool: curea lata pe solduri si colier bogat, cu lanturi si margele mari.
    Cat despre rozul din machiaj... daca iti vine bine si iti place, de ce nu? Eu insa as incerca sa asortez machiajul la nunatele parului, adica bejuri-ruginii sidefate (pt obraz, pleoape si gloss) si as opta pt un tus sau creion argintiu pt conturul ochilor. Eu zic ca ar trebui sa mai ai ceva cu roz, nu doar machiajul, dar... cine sunt eu sa ma pronunt?
    Oricum, conteaza sa ne simtim bine!
  •  
    • 259 mesaje
    27 Dec 2006, 13:50
    0 0
    ms inca o data beauty!
    Ideea cu cureaua este geniala, cred ca o sa optez pt una mai lata.Cat despre farduri, am si ruginii sidefate-chiar o sa le folosesc.
    Esti tare dragutza!
  •  
    • 30 mesaje
    27 Dec 2006, 14:50
    0 0
    imi pare rau ca nu am mai vb de mult cu voi divelor dar am fost ocupata pana peste cap dar imi pare bine deoarece observ ca topicul a fost unul care ne-a ajutat pe noi, toate.

    vali,cred ca esti mai mult decat fericita ca esti slaba si inalta.Eu imi doresc asta de cand ma stiu cu toate ca am 162 si 47kg tot ma simt mica..
    in legatura cu machiajul..hmm...sa iti pui ochii in evidenta cu tus negru si buze sidefate..in nuante calde de bej

    ah..piasti..mi se pare ca e langa liceul mihai viteazu dar nu bag mana in foc ca inca mai este acolo.sau inceaarca la nexus( e un magazin pe calea victoriei sau pe magheru)
    va pup pe toate,divele mele:*
  •  
    • 30 mesaje
    27 Dec 2006, 14:53
    0 0
    am uitat sa va spun ceva..acum ma pregatesc sa plec pentru ca am un date si ma gandeam sa imi pun niste cizme cu toc gros,bot rotund (cam cum sunt botinele),jeans si o bluza mai lunga in dungi verzi si care vine pe umeri cu niste margele bej si o curea lata bej..voi ce ziceti?sper sa am succes la date...

    apropo,imi spuneti si mie de unde sa iau niste jeans skinny veritabili??
  •  
    • 254 mesaje
    27 Dec 2006, 21:19
    0 0
    Piasti era, din cate imi amintesc eu pe Pache Protopopescu, langa liceul (probabil) Mihai Viteazu.
    Mai exista un magazin cu produse identice pe Lipscani, langa Gregory's (aveau acelasi distribuitor).
  •  
    • 122 mesaje
    28 Dec 2006, 09:33
    0 0
    Eu tocmai va spusesem ca ma imbrac in pantaloni saten, maieut si sacou saten. Ce nu va spusesem e ca eu pantalonii ii faceam la croitoreasa ... si au iesit horror, deci trebuie sa gesesc ceva in casa ca nu mai am chef de colindat prin magazine. Noi facem revelionul la vila unor prieteni(deci in casa) si fetele care le stiu eu mi-au zis ca se imbraca in rochii(cam pana la genunchi) si ma gandeam si eu sa ma imbrac intr-o rochie ca am destul de multe. Acum nu ma pot hotari: e prea mult daca e rochie lunga, bleu din saten si asa mai vaporoasa? Sau sa imi iau una trei sferturi verde, foarte feminina? Mai am o problema: singurii pantofi frumosi sunt o culoare turbata: visniu-mov si nu merg cu nici una dintre rochii. Daca ma incalt in sandale? Bineinteles ca nu o sa imi pun dres(sunt destul de bronzata si arata ok) si atunci eu o sa fiu in mijlocul iernii in rochie de vara si fara dres??? Voi ce ziceti? Ca nu vreau sa ma fac de ras... Dar tare bine m-as simti ca eu ador vara si asta o sa imi aduca aminte de ea. Emoticondeznadajduit.
  •  
    • 30 mesaje
    28 Dec 2006, 19:59
    0 0
    eu zic sa te imbraci in orice iti sta tie bine...cum te simti tu bine..si daca esti bronzata,arata asta cu multa mandrete :* eu una asa as face
  •  
    • 122 mesaje
    28 Dec 2006, 21:50
    0 0
    Multumesccc muulttt.
  •  
    • 4 mesaje
    29 Dec 2006, 05:47
    0 0
    Ok! Sarbatori fericite si va doresc o petrecere minunata in noaptea dintre ani, astfel incat sa fie la inaltimea framantarilor Am 18 ani si DA!S.o.S!! M-am gandit la niste pantalonasi albi foarte sexi,dar scurti,o bluzita alba lunguta cu un umar lasat care permite accesul unei bretelute negre.. si deasemenea in completare niste ciorapei cu banda adeziva albi.. Mentionez ca am o curea neagra foarte intereseanta care imi incadreaza foarte elegant talia si niste cizme negre.. trendy,a little bit clubbing!!As vrea totusi sa aud parerile voastre..Sunt exagerati pantalonasii scurti?Dar ciorapeii?Am tenul cald.. Sunt creata..?Cum ma machiez?Sa indrept parul?... Va pup !!!
  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2006, 07:34
    0 0
    Sarbatori fericite si un an nou cat mai bun!distractie placuta ..va pup fetelor
  •  
    • 3198 mesaje
    29 Dec 2006, 09:52
    0 0
    Pusy, e doar parerea mea, dar nu reusesc sa imi imaginez cum s-ar vedea dresul alb iesind din cizma neagra... E un contrast care s-ar putea sa-ti "taie" vizual picioarele, trebuie sa faci o proba. Poate un dres negru, pt continuitate, pt impresia de picioare mai lungi, mai fluide, ce zici?
    Nu-ti recomand ciorapii cu adeziv daca pantalonul e pe picior (mulat) fiindca o sa se vada ingrosati acolo unde se termina dresul. Daca pantalonii sunt mai larguti, m-as teme sa nu se vada pe sub ei aceeasi terminatie... O fi sexi, dar si asta si breteaua de sutien... parca e prea mult si mesajul se denatureaza. Parerea mea.
  •  
    • 4 mesaje
    29 Dec 2006, 16:53
    0 0
    Si totusi Beauty,ce fel de ciorapei sa- mi iau?Am probat cu ciorapei negrii si nu se prea potrivea.Si bluzita si pantalonasii sunt foarte finute,nu denota vulgaritate.. dar se poate sa ai dreptate pentru ca inca nu am probat niste astfel de ciorapei!Ms frumos si sper sa mai o sugustie!Ce zici sa -mi indrept parul?Te pup