revelion

  •  
    • 1401 mesaje
    22 Nov 2006, 04:49
    0 0
    Eu inca nu stiu cum o sa ma imbrac de revelion, pentru ca nu stiu inca unde il voi face. Daca facem o petrecere acasa, sau mergem la alta petrecere, o sa ma imbrac elegant. Daca facem revelionul in vreun alt concurs de circumstante, o sa ma adaptez in functie de cum va decurge evenimentul. Anul trecut am fost de revelion la o petrecere, si m-am imbracat elegant. Fusta scurta neagra, model clasic; top auriu; cizme negre mulate, elegante; si o poseta de seara cu paiete aurii.
  •  
    • 494 mesaje
    23 Nov 2006, 08:44
    0 0
    neatza all
    am fost aseara prin oras: de la universitate la unirea pe jos sa ma uit la magazinele alea si apoi in unirea in magazin. NIMIC NIMIC NIMIC n-am gasit nimic care sa-mi placa, sa ma atraga putin
    si singurul magazin din unirea unde mereu gaseam ceva dragutz Eros era in renovari. ma gandeam sa ma apuc de acum sa-mi caut tinuta de revelion ca sa evit aglomeratia din a2a jum a lunii decembrie....
  •  
    • 297 mesaje
    23 Nov 2006, 10:38
    0 0
    eu revelionul in fac la munte, si deja stiu cu ce ma inbrac mi-am cumparat niste blugi cu broderie aurie o bluzita neagra mulata un plovaras scurt cu lame auriu prin el si balerini auri cu fundita intr-o parte, eu ma imbrac mai sport si nici pe tocuri nu pot merge daia am ales balerini si sa pot dansa . Distractie placuta evelor de revelion
  •  
    • 52 mesaje
    28 Nov 2006, 19:29
    0 0
    Eu fac revelionul intr-un club si chiar nu stiu in ce sa ma imbrac...ce imi recomandati?
  •  
    • 32 mesaje
    28 Nov 2006, 20:59
    0 0
    Pentru un club.. depinde care e stilul in care te imbraci de obicei. Daca te imbraci mai sport, atunci merge ceva asemanator cu ce spunea yoyomi mai sus, niste blugi mai deosebiti, balerini, dar in sus musai o bluzita mai subtire, ca altfel o sa mori de cald.
    Altfel, ar merge si o rochita mai funky, eu asa m-am imbracat anul trecut de revelion cand am fost intr-un club: am avut o rochita dintr-un fel de blug mai subtire, destul de inchis la culoare, cu tot felul aplicatii de dantela neagra, si niste cizme negre, cu un toc mic
  •  
    • 614 mesaje
    29 Nov 2006, 09:42
    0 0
    hai sa ma bag si eu in vorba nici eu nu prea stiu in ce sa ma imbrac de revelion,avand in vedere ca momentan am piciorul in ghips 2 saptamani si nu pot sa merg sa caut.DAR sunt optimista si eu fac revelionul tot la munte,vor mai fi acolo cateva fete,si eu,normal,vreau sa fiu cea mai cea initial ma gandeam si eu la colanti si pulover lung,dar vad ca atat de mult se poarta,incat ma tem sa nu fiu o copie de revelion.am gasit insa o alternativa la puloverele astea lungi.am mers sapt trecuta in pavilion H si am vazut o rochita crosetata,cu o gluga ce vine mai mult ca un guler,2 buzunarase ca niste pungute,foarte draguta,si pe aia o am in vedere.si cu o bluzita pe dedesunt,e tocmai bine.ma gandeam ca daca nu imi permite bugetul,sa o fac la croittoreasa,dar cand daca eu sunt oloaga? si mai vreau niste blugi pana(sau skinny ) pt ca am niste cizme negre foarte lungi si ar merge bine.
    mai veniti cu sugestii
  •  
    • 1401 mesaje
    29 Nov 2006, 13:58
    0 0
    Off-topic: nu stiu ce sugestii sa-ti dau, ca la mine e foarte dimineata si inca nu m-am trezit de-a binelea (acum imi beau cafeaua), vroiam doar sa-ti spun sa te faci sanatoasa cat mai curand ca sa te poti ocupa si de asta.
  •  
    • 14 mesaje
    30 Nov 2006, 18:03
    0 0
    Pt ZsaZsa: Si noi am fost la Paris de revelion acum cativa ani. Si am petrecut pe strada alaturi de alte cateva zeci de mii de oameni. A fost foarte frumos dar trebuie sa te imbraci foarte gros si fara tocuri.Problema e la plecare. Noi am stat in strada mai mult de 1 ora sa gasim taxi liber. SI cand am gasit unul ne-a cerut 50 euro pana la hotel , fara ceas,(in mod normal cursa facea 8-9 eur. Am platit pentru ca nu aveam ce face , eram inghetati.Si atunci metroul nu mergea decat in f putine statii , 80% erau inchise).
  •  
    • 411 mesaje
    30 Nov 2006, 22:31
    0 0
    in magzinul ONLY din unirii sunt rochii superbe de ocazie...dar sar de 4mil din pacate
  •  
    • 54 mesaje
    5 Dec 2006, 16:57
    0 0
    am aflat in sfarsit unde fac revelionul, intr-un club.Nu e chiar pe gustul meu, dar.............
    Acum marea problema e cu ce ma imbrac?
    Tin sa specific ca e un club de fitze, iar eu nu fac parte din lumea lor.
  •  
    • 728 mesaje
    5 Dec 2006, 22:00
    0 0
    Ca in niciun alt an PIJAMALE. Dupa un an groaznic de muncit pe branci, fara concediu. Abia ma mai tarasc.O perche de pijamale dragute, comode mi se par cea mai trendy tinuta de Rev. Spor voua la cumparaturi si sa va faceti frumoase!
  •  
    • 370 mesaje
    6 Dec 2006, 11:58
    0 0
    eu ma gandeam sa imi iau niste ciorapi d-aia grosuti si mati, negrii cred, si cu o fusta scurta! Si normal cizme si o bluza potrivita!
    problema e ca... nu prea stiu ce culori, cum sa le combin... daca am cizme negre si ciorapi tot asa... trebuie sa imi gasesc fusta si bluza in aceeasi culoare... as vrea ceva cu argintiu... nu sunt sigura... si unde gasesc o fusta scurta sa imi placa, dintr-un material mai de iarna???
    ce-as vrea o parere, un sfat!!!
  •  
    • 614 mesaje
    6 Dec 2006, 13:49
    0 0
    parerea mea:cizmele sa fie negre,ciorapii de culoarea bluzei,si fusta neagra,sau o combinatie intre negru si celalalta culoare aleasa de tine.daca ai cizme negre si ciorapi tot negri,se pierd in relief.cu negru poti sa combini orice:rosu,verde,auriu,argintiu si ciorapi se gasesc de toate culorile eu,cel putin,asa vreau sa ma imbrac,in rosu si negru.stiu ca griul se poarta mult,dar parca mi-a ajuns
  •  
    • 254 mesaje
    6 Dec 2006, 15:40
    0 0
    Pentru Ciao: multumesc frumos pentru mesaj. Dupa ce am citit experienta ta, sunt hotarata sa ma pregatesc pentru noaptea dintre ani cu un echipament corespunzator si cat mai calduros...
  •  
    • 155 mesaje
    7 Dec 2006, 11:33
    0 0
    Eu cred ca imi pun un sarafan mini tricotat, visina putreda, cu un siret alb in talie si la buzunare, cu o bluza pe corp alba si cu cizme de culoarea sarafanului.
  •  
    • 614 mesaje
    7 Dec 2006, 14:19
    0 0
    de unde sarafan tricotat?as vrea si eu,mi se pare mai deosebit
  •  
    • 155 mesaje
    7 Dec 2006, 14:29
    0 0
    Da, si mie mi-a placut ideea, ca nu mai am asa ceva. L-am gasit intamplator intr-un magazin si l-am luat de pe manechin ca in mag nu aveau. Noroc ca a fost masura mea.
  •  
    • 494 mesaje
    7 Dec 2006, 17:30
    0 0
    si eu cred ca mi-am facut o idee despre tinuta: sexy, comoda si in trend cizmulitze maro abia comandate din piele de sarpe cu bot rotund nu ciocate, colanti maro, fusta bej deschis din raiat scurta, curea cu chestii metalice si in sus o bluza. la bluza mai am de lucrat, habar n-am ce sa iau: cu guler barca, cu clasicul decolteu in V sau cu spatele gol?
    voi ce ziceti?
  •  
    • 155 mesaje
    7 Dec 2006, 17:43
    0 0
    In primul rand sa fie o bluza simpla daca ai curaua deja cu aplicatii pe ea, sa nu fii prea incarcata.
    Mie imi place f mult decolteul barcuta...dar na, acum care crezi tu ca se potriveste mai bine la tinuta.
  •  
    • 5 mesaje
    7 Dec 2006, 23:58
    0 0
    Eu nu am mai petrecut un revelion in afara casei de cativa ani.Rusine!
    Dar celor curiosi de cum ar trebui sa se imbrace pt un rev. la munte ,le spun ce am auzit de la Zina Dumitrescu : pantalonii aceia pe picior(colanti)cizme lungi elegante(neaparat cu toc),si o bluza mai lunga ,pe corp,la mijloc cu curea lata.Bineinteles,accesorizate conform importantei evenimentului.
    Distractie placuta!