dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 52 mesaje
    13 Iun 2006, 16:12
    0 0
    FETELOR, ASTA E DIETA! GANDITI-VA BINE SI DACA VA E PE PLAC, SPOR LA TREABA!!!!
  •  
    • 508 mesaje
    13 Iun 2006, 16:19
    0 0
    flori, cu tot capul asta mare al meu, nu m-am gandit sa o tai bucati si o pun asa... desteapta fata!

    fetele asta este tot!
  •  
    • 1135 mesaje
    13 Iun 2006, 16:29
    0 0
    Flori, chiar ca ai avut o idee buna!!! Eu azi am zi de lactate... si combinat cu polenul de dimineata e o revolutie intreaga in burta mea.

    Eu am stagnat. Vreau sa slabeeeeeesc!

    Elly, ma bucur ca esti bine si felicitari pentru examene! Pupici!
  •  
    • 3 mesaje
    13 Iun 2006, 16:31
    0 0
    buna,
    va multumesc, o sa incerc...
    sper sa slabesc

    elena
  •  
    • 52 mesaje
    13 Iun 2006, 16:51
    0 0
    Fetelor, macar atat am putut face pentru voi, si asa sunteti aglomerate!
    Cristina, m-am gandit de mult la treaba asta, dar imi era teama ca ai sa te superi daca postez dieta, in fond era ideea ta.
    Anatea, poti fii sigura ca vei depasii momentul.
    Va pup si bafta in continuarea!
    Flori

    PS: pentru cele care incep acum dieta este indicat sa cititi tot topicul de la inceput, sunt multe sfaturi care va vor fi de folos
  •  
    • 508 mesaje
    13 Iun 2006, 16:56
    0 0
    de ce sa ma supar?
    nu ma deranja nici sa trimit dieta fiecarei eve, doar ca eu nu prea puteam fi punctuala si ma considerau neserioasa... e mult mai bine asa...
    raspund la nelamuriri...
    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    14 Iun 2006, 11:08
    0 0
    pagina 2 fetel?
  •  
    • 52 mesaje
    14 Iun 2006, 11:31
    0 0
    Salut,
    Am verificat daca a mai spus cineva,ceva, dar nimic. Am stare de somnolenta si nu prea gasesc subiect de discutii. Va pup!
  •  
    • 52 mesaje
    14 Iun 2006, 11:34
    0 0
    a... ba da, Cristiana, cand pica data botezului voi fi in etapa a II-a, ziua 5.Cu o zi inainte am legume, a doua zi, tot asta....
  •  
    • 508 mesaje
    14 Iun 2006, 12:30
    0 0
    incepi etapa 2 dupa botez... prelungesti cu 2 zile etapa 1, nu e un capat de tara ptr. ca tu nu ai modificat alimentatia...
    eu asa as face..
    pupici
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Iun 2006, 13:19
    0 0
    Si eu la fel ma gandesc sa fac in week-end... miercuri si joi pap fructe si legume, iar vineri, sambata si duminica ar fi zile de carne. Ori sa nu mananc eu din ciresele mele (merg la ai mei si taman acum s-au copt bunatate de cirese)???? Asa ca ma gandeam sa mananc vineri carne, iar sambata si duminica fructe si legume. Cristiana, ce zici, merge?
  •  
    • 52 mesaje
    14 Iun 2006, 13:52
    0 0
    mersi pentru sfat
  •  
    • 508 mesaje
    14 Iun 2006, 14:05
    0 0
    ce urmeaza dupa cele 3 zile de carne? dar inainte de fructe?

    daca ai de ex. legume, lactate, fructe, 3 zile carne (in weekend), legume

    schimbi: legume,carne, fructe, (weekend), lactate... te joci putin ca sa pici bine... daca nu merge si o zi intre ele... da ai grija cate mananci sa nu te doara stomacul...

    si fetele sa nu se intample des.......
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Iun 2006, 14:39
    0 0
    Am inteles, saru-mana! Pai nu e des, e prima oara cand schimb ordinea. si n-o sa ma doara burta, nu de la ciresele alea pietroase din ciresul meu. PupU!
  •  
    • 508 mesaje
    14 Iun 2006, 15:49
    0 0
    sa aveti pofta!!!!!
  •  
    • 52 mesaje
    15 Iun 2006, 13:21
    0 0
    Buna fetele,

    Ce mai faceti? cum merge dieta?
    Vad ca nimeni nu spune nimic astazi. Vreti sa ajungem iar pe pag.2-3?
  •  
    • 74 mesaje
    15 Iun 2006, 13:51
    0 0
    Buna!
    Dieta merge, dar e multa treaba si de aceea intru mai rar. Azi sunt la zi de fructe si legume si stomacul meu cam face galagie, dar sunt din ce in ce mai slaba. Am inceput tratamentul acela impotriva celulitei. Va dau detalii dupa ce fac cateva sedinte si ma conving ca merge. De fapt, sper sa mearga, pentru ca ma costa o caruta de bani.
    Ati observat si voi ca e mai scump sa slabesti decat sa te ingrasi? Sau poate nu. Doar ca inainte nu ma durea sufletul sa dau 100 si ceva de mii pe o pizza, dar acum mi se pare ca cheltuiesc o avere pe fructe si legume. Sau poate e doar o impresie.

    La voi cum merge?

    Va pup pe toate,
    Korra
  •  
    • 74 mesaje
    15 Iun 2006, 13:52
    0 0
    Buna!
    Dieta merge, dar e multa treaba si de aceea intru mai rar. Azi sunt la zi de fructe si legume si stomacul meu cam face galagie, dar sunt din ce in ce mai slaba. Am inceput tratamentul acela impotriva celulitei. Va dau detalii dupa ce fac cateva sedinte si ma conving ca merge. De fapt, sper sa mearga, pentru ca ma costa o caruta de bani.
    Ati observat si voi ca e mai scump sa slabesti decat sa te ingrasi? Sau poate nu. Doar ca inainte nu ma durea sufletul sa dau 100 si ceva de mii pe o pizza, dar acum mi se pare ca cheltuiesc o avere pe fructe si legume. Sau poate e doar o impresie.

    La voi cum merge?

    Va pup pe toate,
    Korra
  •  
    • 1135 mesaje
    15 Iun 2006, 13:59
    0 0
    Korra draga, dar e unanim recunoscut ca e scump sa slabesti si sa mananci sanatos. Barbatul meu a venit o data in piata cu mine si s-a socat cat de mult pot sa cheltui pe fructe si legume... dar ce sa fac, daca asa trebuie sa mancam?! Si eu tot fructe si legume am azi... si cum ieri tot asa am mancat, mi-e stomacul lipit de spinare, desi abia am mancat. Sunt lihnita! Maine carnita... abia astept. Cred ca o sa tin regimul cum trebuie si ma potolesc cu ciresele, nu de alta, dar ma simt cam slabita dupa o zi jumate de verzituri si chiar simt nevoia de proteine. Proteinele din cirese nu prea le-am simtit cum trebuie.

    Pupici la toate!
  •  
    • 52 mesaje
    15 Iun 2006, 14:26
    0 0
    Ai putea sa culegi cateva cirese si sa le tii la frigider pana ai iar zi de fructe. Asa iti faci si pofta. Nici eu nu ma abat de la dieta pentru ca la sf lunii as vrea sa merg la mare si prind 2 zile de carne si una de legume - e perfect, iar pe 15 iulie trebuie sa plec in Delta si se nimereste la fix zi de carne, asa ca nu mai schimb nimic in dieta.