dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 52 mesaje
    6 Iun 2006, 14:28
    0 0
    Buna fetelor,
    am o intrebare: nu gasesc cremwusti din carne de pasare deloc in Tulcea. De porc am voie? Dar organe de porc am voie? Astept raspuns de la voi.


    Yoyo, nu cred ca ar avea cineva ceva impotriva sa-ti schimbi dieta. Important e sa te simti tu bine. Bafta in continuare!
  •  
    • 40 mesaje
    6 Iun 2006, 20:27
    0 0
    draga cristiana,am vazut ca detii o groaza de retete si te-as ruga daca imi poti trimite pe mama mea o retete in care sa se manince putin si des. ii este foarte greu sa tina o cura de slabire acum la 53 de ani,mai ales ca pina acum nu a avut probleme de genul asta.a renuntat la tigari acum 8 luni de zile si pe deasupra a intrat si la menopauza. iti multumesc anticipat.
    adresa mea este girgalucica@gmail.com
  •  
    • 508 mesaje
    7 Iun 2006, 09:23
    0 0
    flori, poti manca organe, dar alegele pe cat poti pe cele de pui, sunt bune si alea de vita. cu ficatul sa ai grija, ptr. ca acolo se metabolizeaza toate prostiile cu care sunt dopate pasarile astea si toate antibioticele cu care sunt tratate.

    yoyo, noi asteptam postarile tale in continuare, sa ne spui cat si cum ai slabit. nu ne suparam pe tine si scopul meu a fost atins... v-am convins pe unele sa continuati cu dieta, pe altele sa va apucati de ea, indiferent de care este acea dieta. important este sa slabim ptr. ca vine vara.

    andreea, ce mai faci?
    va pup, cristiana
  •  
    • 344 mesaje
    7 Iun 2006, 11:27
    0 0
    Sunteti niste dulci, ca de obicei!
    Va pup pe toate!
    Si sunt alaturi de voi in suferinta si bucurii(cand slabim)!
  •  
    • 508 mesaje
    7 Iun 2006, 14:36
    0 0
    fetelor, am deschis si eu un topic la familie: ma marit..... poate ma onorati si pe mine cu un sfat..
    s-a intors roata, acum astept eu sfat de la voi...
    help!!!!!
  •  
    • 52 mesaje
    8 Iun 2006, 12:12
    0 0
    Cristiana te felicit,
    nu am postat pe celalalt topic al tau pt ca nu prea am experienta. Nu am avansat niciodata o relatie pana la pregatirile de nunta. Oricum, tu esti o femeie puternica, activa si stii ce vrei si ce-ti trebuie. Sunt sigura ca ai sa te descurci.

    Fetelor, nu mai dati nici un semn de viata?

    Va pup pe toate,
    Flori
  •  
    • 508 mesaje
    8 Iun 2006, 13:35
    0 0
    flori multumesc... am ma simt mai mult ca un copil rasfatat decat ca un adult....
    ca sa inteleaga toata lumea, aseara l-am anuntat pe prietenul meu ca peste 3 luni se insoara...si el a spus da!!!
    ma marit, asta este....pe asta nu o facusem inca...
    va pup si sa vedeti acum motivatie ptr. slabit!
  •  
    • 508 mesaje
    8 Iun 2006, 16:30
    0 0
    ma fetelor, unde ati disparut?
  •  
    • 1135 mesaje
    8 Iun 2006, 16:49
    0 0
    io-s pe baricade. Iar am ajuns la 65... sper sa nu mi se mai incruciseze calea cu vreo ciocolata sau mai stiu eu ce minune!

    Viitoarea noastra miresica ce mai zice? Cum merge cu dieta, chiar?
  •  
    • 74 mesaje
    8 Iun 2006, 20:12
    0 0
    si eu tot aici.
    azi mi-am luat bluze XXL in loc de XXXL cum imi luam pana acum.merge mai incet ca pana acum, dar merge.
    Cristiana, mult succes cu nunta. e nebuneala mare, dar o sa reusesti!
    am o prietena care si-a pregatit nunta in 5 saptamani, deci se poate.

    va pup pe toate!
    korra
  •  
    • 1135 mesaje
    9 Iun 2006, 09:52
    0 0
    Korra, si la mine merge mai greu, dar presupun ca e normal! Felicitari pentru noul numar la haine!!!

    Fetele cu constipatia, la Sanatate, pe pag. 1, e un topic cu tranzitul intestinal si Donna a mentionat o cura de polen care ar fi foarte buna. Eu de azi m-am apucat de ea, sa vedem cum merge. Pun si un citat din ce-a zis ea:

    "Iti recomand calduros cura cu polen. Polenul este foarte yang, are energie calda si-ti armonizeaza Pitta Dosha, care are legatura cu metabolismul si digestia.

    Cumperi de la Plafar granule de polen, cea mai simpla varianta (adica nu drajeuri de polen).

    In fiecare dimineata, cu minimum 1/2 ora inainte de micul dejun, iei o lingura de polen. Tii granulele in gura pana se lichefiaza (inghiti treptat, pe masura ce polenul se dizolva in saliva).

    Cura trebuie sa dureze 2-3 saptamani. Efectele reglatoare se mentin o perioada indelungata. Daca se intampla sa revina constipatia, poti relua cura aceasta fara probleme.

    E putin probabil in cazul tau, dar, daca apare diareea (mai mult de 2-3 scaune pe zi, moi sau apoase), reduci doza zilnica de polen.

    In afara de asta, fa-ti obiceiul de a defeca in fiecare dimineata, eventual si seara. (Uneori, constipatia poate aparea si prin inhibarea/amanarea voita a defecarii)."
  •  
    • 1135 mesaje
    12 Iun 2006, 12:55
    0 0
    Aloooo, lenesele, pai se poate sa ajungem pe pagina 3? Ce faceti, ati dezertat? Ati uitat ca azi e zi de raport?

    Eu stagnez cu spor, tot 66 de kile, dar azi pap fructe si legume, asa ca sper sa se miste ceva si la cantarul meu. In jos, desigur!

    Pupici si mobilizarea!
  •  
    • 508 mesaje
    12 Iun 2006, 14:15
    0 0
    io sunt inca aici!
  •  
    • 4 mesaje
    12 Iun 2006, 14:48
    0 0
    draga cristiana,sunt noua in club si vreau mai multe detalii despre aceasta dieta catalin crisan,daca ai putea sa mi-o trimiti ,ti-as multumi mult.Am 78 kg,1,64m,si mi-as dori sa mai scad 5-10 kg daca s-ar putea.
  •  
    • 74 mesaje
    12 Iun 2006, 14:53
    0 0
    Si eu sunt prezenta!
    Cantarul a aratat 79 azi de dimineata. Asta inseamna -12.
    Azi ma duc sa ma interez de niste tratamente anticelulita, ca sa ajut putin regimul.
    Si eu sunt tot la zi de legume si fructe. Sper ca saptamana asta sa mearga mai bine slabitul.
    Cristiana, am si eu o intrebare. Orez putem sa mancam? Ca nu apare scris pe nicaieri.
    Mult succes fetelor!
    Korra
  •  
    • 52 mesaje
    12 Iun 2006, 15:02
    0 0
    Buna fetelor,
    Am tot verificat topicul dar nu dadea nimeni nici un semn de viata. Acum pot sa va dau si eu vesti. Am fost la circa si m-am cantarit: 99.5Kg, asta inseamna cu 3,5Kg mai putin dupa prima saptamana!!! Sunt foarte fericita. Nu se cunoaste, nu e vizibil nici la haine dar este foarte promitator. Oricum, ma ingras si slabesc uniform, deci mai am mult de dat jos ca sa se cunoasca. Va pup si bafta TUTUROR!!!!!
  •  
    • 186 mesaje
    12 Iun 2006, 18:39
    0 0
    Buna fetelor,
    Nu am mai intrat de mult sa va spun ce am mai facut...Am fost f ocupata saptamana asta, am fost numai pe la spitale:o zi ptr mine (o anexita veche), o zi ptr baiat (o migrena si analize ) si 2 zile cu sora mea prin urgenta (suspecta de pancreatita dar in final parca gastrita duodenala sau inceput de ulcer..cu nu stiu ce helio-bacter etc ...cred ca gresesc).
    Apoi de bine ce am terminat examenele (cu FB), acum ma ocup de licenta la greu...Si mai trebuie sa ma ocup si de festivitatea de sfarsit de facultate, atat din punct de vedere cultural cat si distractiv....Ma mai invarte unii cu un post (v-am mai spus eu...)
    De dieta m-am tinut cum am putut de bine, dar nu suport zilele alea numai cu legume sau numai cu lactate...Sunt moarta...Nu am mai slabit decat 1 Kg amarat...Am 64 kg si in unele zile mai si oscileaza spre 65 !
    Dar stiu de ce!!!...Nu pot in acele zile sa beau apa, si mai ales ca nu prea am stat acasa...a fost seceta la mine. Sunt in perioada haioasa cu lichidele, ceaiuri nu le mai pot inghiti si apa mai mult de o gura fortata...zero! Cum sa slabesc?
    Dar de ieri stau cu sticla iar dupa mine, iar am inceput sa ma plimb prin casa cu sticla...si cred ca o sa incepu iar sa slabesc.
    Mi-am cumparat Joi un costum de blugi cu pantalon 3/4 si bluza pana in talie marimea...ghiciti?...Marimea L...Asa ca ...eu tot zic ca e bine.
    Cristiana, ce crezi, imi poate afecta mersul dietei si tratamentul medicamentos pe care il tin acum? respectiv antibioticele?
    Eu ma simt bine numai la zilele cu carne, sau mai bine zis la cele alternative 1 zi carne, 1 zi legume si 1 zi lactate.
    Acum...GATA cu mine !

    Cristiana...FELICITARI, PUPICI SI IMBRATISARI!!!! Desigur ptr pasul care il faci acum in viata...A fost o idee excelenta...ceva spontan, ceva frumos, ceva deosebit...ptr niste oameni deosebiti!!!! dar si ptr masterul care l-ai terminat...
    Anatea si Korra va pup si pe voi si ma bucur sa aud ca mai slabiti si voi (chiar daca incet...)
    Yoyo, mi-a parut rau cand am auzit ca ai renuntat la dieta noastra..dar ma bucur ca nu ai renuntat de tot...si ai ramas totusi alaturi de noi...Poop!
    Flori...ce mai faci? ce bine ca ai revenit! ai vazut deja rezultatele!....
    Apropo! Ce face micuta Teo ?

    Daca am uitat pe cineva, va rog sa nu va suparati pe mine, dar sunt cam zapacita acum...am cam multe pe cap, dar nu vreau sa supar pe nimeni...si vreau sa ies cu toate la "liman" (adica tot ce am inceput sa si termin).
    Nu stiu cand mai intru pe forum, dar tineti-mi pumnii ca am pe 29 iunie Colocviu Final la Licenta si pe 30 iunie Gala Absolventilor 2006....

    Pupici..si mi-a fost tare dor de voi..
    Elly
  •  
    • 52 mesaje
    13 Iun 2006, 13:52
    0 0
    Buna fetelor,

    iar e liniste pe topicul nostru!!!

    Elly, ma bucur ca ai postat din nou. Felicitari si ai toata admiratia mea pentru energia de care dispui, parca ti-am mai spus. Eu sunt entuziasmata, imi consult din ora in ora agenda, ca sa vad ce mai am de facut, de parca nu as stii, si mi-as dorii sa fie ziua de maxim 5 ore (cam mult, nu?) ca sa trec mai repede peste toate etapele sa slabesc si sa va ajung din urma. Teodora este bine, alintata, am stat cu ea mai bine de 2 saptamani acasa, am probleme cu mama - e internata in spital - si n-am cu cine sa o las sa merg si pe la servici. Acum i-a iesit si cel de-al V-lea dintisor si o inteleg ca se alinta. Bafta la colocviu si distractie placuta la gala!

    Cristiana, am o intrebare: pe 24 iunie am un botez de la care nu pot lipsii. Voi fi in ziua de lactate. Oricum petrecerea va fi seara tarziu, iar eu am programate mesele pana-n ora 18.00. Am voie sa sar din schema? Cum sa procedez? Mi-e teama ca se vor supara pe mine daca nu ma ating de nimic. La tine cum mai merg treburile? (si tu esti un izvor de energie).

    Korra, in cata vreme ai slabit 12 Kg? felicitarile mele!!! Daca ai unde si te tine buzunarul este foarte bine ca te interesezi si de niste tratamente anticeluluita. Daca vrei, vad ca mai e un topic cu impachetari cu argila, fetele de acolo fac impachetari acasa si vad ca sunt foarte multumite.

    Anatea, am luat aminte la sfaturile tale, multumim frumos!

    Sper ca nu am uitat pe nimeni...
    Spor la slabit in continuare tuturor!!!

    Flori
  •  
    • 3 mesaje
    13 Iun 2006, 14:06
    0 0
    buna cristiana,
    sunt noua si vreau si eu dieta care face minuni, te rog muuuult
  •  
    • 52 mesaje
    13 Iun 2006, 14:11
    0 0
    Elena, da-mi adresa ta de mail si ti-o trimit eu, poate Cristiana este ocupata.