Vreau sa slabesc:((

  •  
    • 1 mesaje
    2 Ian 2011, 08:31
    2 0

    Buna! Sunt Bianca, si am 15 ani. Am 1.70 si in jur de 67 de kg. As vrea sa mai dau jos cam in jur de 10 - 11 kg. As avea nevoie de niste sfaturi. Va rooog!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Ian 2011, 20:40
    1 0
    Buna!si eu am 15 ani ...si stiu cum e sa te simti cu cateva kg in plus... eu de exemplu nu am incercat nimica doar am mncat mai sanatos si am slabit...poate ca , conteaza si ca fac dansuri de 2 ori pe saptamana ..dar depinde si de unde vrei sa dai jos...cele mai grele parti sunt soldurile si burtica.. acolo am avut si eu probleme...si inca mai am de ex eu am 1.56 si 50 de kg.. deci succes fa miscare si incearca sa mananci mai sanatos
  •  
    • 11 mesaje
    11 Ian 2011, 19:03
    0 0
    Cred ca foarte mult ajuta mesele sanatoase, bazate pe multe salate. Nu e bine sa-ti faci un meniu in timpul dietei pe care nu vei putea sa-l respecti in mod normal.
    Asadar, incearca sa mananci sanatos tot timpul. Renunta la dulciuri si la alimentele cu multe toxine sau conservanti, ca nu ajuta deloc si incearca multe salate, variate, mancare fara grasimi si fara prajeli.

    Sportul ajuta mult si ar fi bine sa iesi macar la plimbare in fiecare zi pentru 15-20 de minute, daca nu ai timp pentru altceva.
    Eu sunt destul de slaba (am 50 de kg si 1.60) si nu fac eforturi pentru a ma mentine. Nu mananc foarte mult seara si evit grasimi, dulciuri in exces sau prajeli.

    Succes!
  •  
    • 28 mesaje
    11 Ian 2011, 19:31
    0 0
    daca reusiti sa`mi ziki si mie eu am 52 kg si 1.65 cred, nu se vad kg in plus dar vreau sa ajung la 48 kg... sigur k sa reusim trb mult sport si o alimentatzie cat mai sanatoasa... va poop... bafta
  •  
    • 25 mesaje
    16 Ian 2011, 21:40
    0 0
    Buna , cred ca cel mai ok este o cura cu ceai si tinctura impotriva obezitatii ...desigur pe langa o dieta sanatoasa si mult sport ....eu de ex vreau sa-mi iau ceaiul si tinctura de slabit de la faunusplant ....au un site ...www.faunusplant.ro unde gasesti mai multe produse ....nu stiu cat de bune si eficiente sunt dar merita incercat ....succes !
  •  
    • 232 mesaje
    16 Ian 2011, 22:50
    0 0
    sunt de acord cu fetele, alimentatia si sportul sunt foarte importante. trebuie sa eviti sa manaci junk food si cel mai important sa bei apa, minim 2 litri pe zi
  •  
    • 10 mesaje
    1 Feb 2011, 21:39
    0 0
    si eu pot sa-ti spun ca o mancare sanatoasa si sport face bine DAR detoxifierea indiferent de cate kg tre sa dai jos trebuie facuta si la un organism sanatos.....contacteaza-ma si iti spun ce usor e sa dai jos cu cel putin un ceai din plante....ce plante contine iti spun daca te intereseaza..pup
  •  
    • 32 mesaje
    5 Feb 2011, 16:12
    0 0
    ceaiul zein de la herbal pe care la folosit si catalin botezatu si borcea ..etc este foarte bun se poate lua de la plafar costa in jur de 70, 80 de lei este foarte bun
  •  
    • 260 mesaje
    6 Feb 2011, 19:15
    0 0
    Buna, eu am avut rezultate foarte bune cu pastilele de slabit slim&fit. Acum iau o pauza si incerc sa ma mentin cu sport si alimentatie sanatoasa.
  •  
    • 232 mesaje
    14 Feb 2011, 19:38
    0 0
    am auzit ca ceaiul de soc ar fi bun pentru slabit. stiti ceva despre asta?
  •  
    • 8 mesaje
    22 Feb 2011, 16:42
    0 0
    Ceaiul de soc si ceaiul verde sunt foarte bune in regimurile de slabit.
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2011, 11:01
    1 0
    Daria, cum poti sa-i recomanzi unu-i copil de 15 ani pastile de slabit?! ParkSooHyo, pt varsta ta iti recomand sa reduci grasimile, painea, sucurile acidulate si sa mergi la aerobic de 3-4 ori/sap pana scapi de cele 10kg. apoi mergi la aerobic pt intretinere de 2ori/sap. mult succes!
  •  
    • 260 mesaje
    27 Feb 2011, 12:12
    0 0
    Ai dreptate, nu am fost atenta la varsta. Eu am spus ce a functionat la mine, dar in nici un caz nu incurajez consumul de pastile, mai ales la adolescenti. La varsta ei eu nici nu imi puneam problema de slabit.
  •  
    • 2 mesaje
    8 Mar 2011, 10:50
    1 0
    Buna Bianca as vrea sa iti impartasesc un pic din dieta mea .Tot timpul am avut obsesie cu slabitul si am incercat tot felul de diete ,bineinteles majoritatea bazate pe infometare(ceva gen rapid si eficient)dar care in final nu au ajutat.Iti pot spune ca ai un avantaj foarte mare si acela ca ai 15 ani,acum poti face minuni .Fa sport in fiecare zi,chiar si 15 minute sau cat timp ai tu,alearga,sari coarda,mergi cu bicicleta sau chiar mergi pe jos cel putin 1 km,si incearca sa ai mese regulate adica la ore fixe si sa mananci putin si des.Acum ai ocazia sa iti reglezi metabolismul si iti garantez ca vei slabi sanatos si garantat.Eu am 25 de ani si de trei luni fac ceea ce ti-am spus inclusiv sport in fiecare seara si am slabit 6 kg.Asta era si ideea sa slabesc treptat si fara sa ma imbolnavesc.Am uitat sa iti spun ca in urma acestor cure drasitce m-am ales cu un ulcer gastric.Fara sport si mancare sanatoasa nu vei reusi ba din contra te vei imbolnavii.Bafta multa,sper ca nu m-am lungit prea mult.
  •  
    • 7 mesaje
    15 Mar 2011, 21:05
    0 0

    Doriti sa deschideti o sala de fitness, sa aflati tot ceea ce este nou in materie de fitness, dieta, activitati, antrenament, vizitati profitness.ro , un site pentru toti iubitorii de miscare!

  •  
    • 65 mesaje
    20 Mar 2011, 23:13
    0 0
    Deutza are dreptate.La varsta ta banuiesc ca iti place sa te distrezi cu prietenii,sa dansezi Ai putea sa inlocuiesti sportul cu dansul E mai practic si super fun Iar cand iesi in club poti purta dresuri ca acestea http://bit.ly/hvfsOS Astfel imbini utilul cu placutul
  •  
    • 168 mesaje
    4 Iun 2011, 00:34
    0 1
    Pe la 17 ani am avut si eu parte de o schimbare in greutate. Cred ca am pus in jur de 7 kilograme intr-o luna. Am scapat de ele anul ce a urmat, insa acum cred ca a fost vorba de niste dereglari hormonale care au cauzat aceasta ingrasare brusca. Nu va mai strofocati la varsta voastra, pentru ca veti scapa foarte usor de kilogramele in plus. De la 23 de ani incolo incep necazurile si problemele cum sa dai jos kilogramele.
  •  
    • 8 mesaje
    7 Iun 2011, 09:15
    0 0
    ParkSooHyo said:

    Buna! Sunt Bianca, si am 15 ani. Am 1.70 si in jur de 67 de kg. As vrea sa mai dau jos cam in jur de 10 - 11 kg. As avea nevoie de niste sfaturi. Va rooog!

     

    Incearca o dieta rapida - MAXIM 2 saptamani. Nu ai nevoie de mai mult. Incearca ceva rapid si de efect (eu am folosit Dieta Fulger de la www.DietaFulger.com).

     

    Desi nu mai am 15 ani, la mine a functionat.

     

    Bafta.

  •  
    • 8 mesaje
    7 Iun 2011, 09:18
    0 0
    PurreLove said:
    daca reusiti sa`mi ziki si mie eu am 52 kg si 1.65 cred, nu se vad kg in plus dar vreau sa ajung la 48 kg... sigur k sa reusim trb mult sport si o alimentatzie cat mai sanatoasa... va poop... bafta

     

    Pentru tine ar trebuie sa fie foarte usor.

     

    Daca urmezi 2 reguli esentiale, o sa ajungi rapid la 48 de kilograme.

     

    1. Bea cat mai multa apa (lasa cola sau apa carbogazoasa pentru altele)

    2. Consuma cat mai multe fructe si legume cu frunza VERDE.

     

    Daca urmezi sfaturile astea, ai sanse mari sa-ti indeplinesti dorinta.

  •  
    • 151 mesaje
    12 Iun 2011, 22:56
    0 0
    4 kilograme nu le slabesti doar prin apa si fructe si legume, mai ales ca se apropie vara si vrem sa scapam de kilogramele in plus mai repede. Incearca sa faci si putin tae bo. Mi se pare cel mai potrivit, incat iti tonifica si pielea.