aoro

  •  
    • 5 mesaje
    29 Iul 2011, 06:01
    1 0

    e usor sa spui ca produsele nu sunt originale si sa ceri banii inapoi pe parfumuri consumate pe jumatate asa cum am mai vazut eu ca fac unii crezand ca au castigat ceva cu asta. eu sunt la a treia comanda pe aoro.ro si sunt multumita. din cate stiu eu produsele lor au holograme si serii care le atesta autetincitatea asa ca nu e asa usor sa vii sa pretinzi ca sunt fake-uri atata timp cat au acele elemente de siguranta puse de producator. verificati bine elementele de siguranta si abia apoi puteti sa va plangeti pe forumuri. oricum incercati sa va informati si din alte surse cum ar fi trsutpilot sau shopmania despre aoro.ro. forumurile nu sunt totusi cele mai sigure surse de informatii....

  •  
    • 9 mesaje
    29 Iul 2011, 19:42
    0 0
    Sincer, nici eu nu am avut probleme cu parfumurile pe care le-am comandat de pe aoro, si au fost in numar de 5 sau 6, pentru mine si alte rude.
    Dar niciodata nu am avut probleme cu ele, gen sa nu persiste mirosul, sau altele. Plus ca miros exact la fel ca si altele pe care le-am cumparat din strainatate din Douglas.
  •  
    • 216 mesaje
    31 Iul 2011, 06:46
    1 0
    Andrusk101........stiu ca adevarul e suparator.....dar eu am sunat fix la 30 minute de la primirea coletului, de la primul puf.....si nu, produsul meu nu avea nici o holograma si nici o legatura sau asemanare de miros cu produsul original. Iar rimelul nici n-a fost nevoie sa-l deschid.....se vedea dupa ambalaj ca e fake, nici sigilat nu era.....Si nu ma plang pe forumuri ci spun adevarul.......si nici nu-mi fac cont special pt asta cum fac "altii". Nui am nici un interes. Raman la parerea mea, cred ca au fake-uri amestecate cu produse originale.
  •  
    • 1 mesaje
    15 Aug 2011, 12:00
    3 5
    Cumpar de la Aoro de cativa ani si nu am avut niciodata surprize, sunt originale
  •  
    • 5 mesaje
    16 Aug 2011, 22:50
    1 1

    Adevarul nu poate fi suparator pentru mine pur si simplu pentru ca nu stiu care e acel adevar si in plus nu e ca si cum sunt angajat aoro sau ceva. Ca si consumator singura solutie atunci cand un furnizor nu te multumeste este pur si simplu sa nu mai cumperi de la el. Deocamdata sunt multumita de aoro, cand nu o sa mai fiu pur si simplu nu o sa mai cumpar. Oricum am vazut atatia useri pe forumuri injurand firme ca dupa aceea sa ii vezi pe aria de publicitate vanzand produse intamplator similare cu ale respectivei firme incat m-am lecuit. Pana la urma fiecare isi face o parere personala incercand un produs sau serviciu...

  •  
    • 1 mesaje
    3 Dec 2011, 16:44
    0 4

    Nu stiu cum puteti spune ca sunteti multumite de aoro,probabil a-ti folosit doar Avon si Oriflame pana acum,nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asa e,se vad de la o posta pana si cutia e prost facuta,eu ma ocup de parfumuri de ceva timp si pot sa aduc cam orice,si orice trusa care e la sephora la promotie pot sa o aduc si eu.Daca vrea cineva o proba sa vina cu un parfum de la aoro si aduc si eu unul,daca ala aoro e original eu il beau.Daca e cineva interesat mrs_tunning

  •  
    • 5 mesaje
    8 Dec 2011, 01:02
    1 2

    Cred ca vei fi nevoit sa bei parfumul ala. Pe bune, acum iei toate forumurile la rand ca sa iti promovezi tu parfumurile vandute cu sacosica? Aoro.ro e un magazin serios cu o reputatie buna. Incercati sa va informati din mai multe parti inainte sa va luati dupa toti "parfumierii" de pe forumuri.

  •  
    • 5 mesaje
    17 Dec 2011, 22:34
    0 0

    Eu am cumparat de curand de la Aoro un parfum Ricci Ricci de 50 ml, care e de o  calitate excelenta: persistent, evolueaza pe piele, ambalaj intact. Dar in aceeasi comanda am luat si un gel de dus de la Montblanc si un bodyspray Escada. Acestea doua sunt apa de ploaie: gelul de dus miroase vag a sampon de urzica, iar spray-ul miroase aproape imperceptibil, poti sa dai si o tona. Mult spirt si un strop de esenta.

     

    Eu obisnuiam sa comand de pe Strawberry si Fragrancex, dar sunt si inconveniente, de aceea am incercat si Aoro. Mi-as mai comanda, dar sunt cam speriata sa nu dau banii aiurea.

  •  
    • 4034 mesaje
    18 Dec 2011, 00:24
    3 1

    eu am comnadat pe aoro un edp miss dior cherie.si va spun sincer.nu e original. am avut si original si nu se compara. fara nici o suparare.poate oricine sa plateasca un post de radio sau o televiziune pt reclama.e adevarat ca reclama este sufletul comertului,dar nici sa fie prostiti oamenii. sau poate cine stie... am avut eu ghinion...


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 20 Dec 2011, 11:53
  •  
    • 5 mesaje
    22 Dec 2011, 22:02
    1 0

    Am comandat parfumurile si au venit repede. Sunt apa de ploaie!

    Guerlain  parca perista un pic mai mult, desi miroase putin a baligar.

    Escada, apa de parum, miroase foarte vag. Pe piele ramane ca o parere dupa ce se evapora spirtul. Eu stiu cum miros aceste parfumuri, cumparate din magazin, si pot sa compar. Gata cu aoro, mi-au dat teapa, vand si falsuri. Nu falsuri grosolane, pentru ca ambalajul era impecabil, atomizoarele sunt bune, dar in sticla e apa cu alcool si un strop de esenta, zici ca e facut din zgarcenie.

    Am avut parfumuri mai ieftine, luate din supermarket, care erau mai calitative.

    Duty free scrie pe noi. Si fragrancex, ca sunt mult mai ok.

  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2011, 21:29
    1 0

    daca nu ati inteles pana acum. in POLONIA (aoro.ro--vecini pe acolo-- firma este din Cehia ) se fac cele mai bune FAKE uri de pe piata, deci nu sunt nici din Turcia nici din CHina. in alte tari de prin UE sunt firme care vand en gross sute de parfumuri zilnic si nu ajung niciodata la preturile astea mici. Am intrebat distribuitori din afara si mi au zis ca la parfumurile de top - chanel dior cartier - si parfumurile care sunt in top la vanzari nu se gasesc la reduceri pt ca nu au cum. ! in nici un caz preturile astea mici.

    mai nou se practica asa : pentru inceput se trimit parfumuri originale apoi numai stifturi. poate sunt dintre voi care au nimerit, poate care au nimerit unele proaste sau paote unii nu se pricep si le iau de bune.  oferta azi: CK Beaty apa de parfum 100ml 194 lei = 45 euro... un parfum destul de nou. daca se gaseste undeva in Europa la banii astia....... pentru cei care au cumparat si sunt multumiti- Bafta mare in continuare la cumparaturi- pt cei care nu au cumparat si vor...la fel va urez. cumparati cat mai mult de pe siturile mentionate prin post-urile astea. parfumuri de la Cartier la 200 ml la numai 2 mil.....

  •  
    • 1 mesaje
    3 Ian 2012, 21:04
    0 0
    Si eu am incercat norocul cu aoro.ro. Am vrut de mai mult timp sa cumpar un parfum lolita lempicka, Si lolita mai precis. tot am stat pe ganduri ca mi-au fost ciudate preturile prea mici dar cu o zi inainte de revelion au avut reduceri si am spus ca o sa risc 100 lei pt 80 ml. asa ca am comandat parfumul si am stat cu inima-n dinti pana a ajuns coletul. azi am primit-o si sincer eu cred ca-i original. nu sunt experta in chestiile astea dar mirosul e identic, presista, ambalajul e identic si nu-i de o calitate proasta... Am citit undeva ca cineve spune ca au si originale si fake-uri in depozit si daca ai noroc primesti cel original, daca nu... atunci nu. Nu stiu daca o sa am curaj sa mai comand ceva de pe site dar acum cred ca am avut noroc. Sau poate prima data iti trimit ceva original si a doua oara fake. eu spun ca daca au si reduceri merita sa incercati dar chiar nu stiu ce sas spun, care-i treaba cu ei.
  •  
    • 2 mesaje
    30 Ian 2012, 21:26
    1 0

    Eu am comandat de pe aoro si mi se pare ingrozitor, ma indoiesc ca aceste produse sunt originale. Parfumurile nu persista si mirosul este diferit fata de cel normal. La inceput miroase foarte puternic a alcool si apoi se duce de tot. Nu am sa mai comand niciodata de acolo! In schimb am cumparat cateva parfumuri de pe www.vreauparfum.com si mi s-au parut super ok, preturile sunt relativ mici si produsele sunt identice cu cele de la sephora, douglas etc. I-am luat si mamei parfum de acolo de Craciun si a fost foarte incantata. Chiar il recomand! 

  •  
    • 3 mesaje
    3 Feb 2012, 17:37
    0 2
    AndreeaBB said:

    Eu am comandat de pe aoro si mi se pare ingrozitor, ma indoiesc ca aceste produse sunt originale. Parfumurile nu persista si mirosul este diferit fata de cel normal. La inceput miroase foarte puternic a alcool si apoi se duce de tot. Nu am sa mai comand niciodata de acolo! In schimb am cumparat cateva parfumuri de pe www.vreauparfum.com si mi s-au parut super ok, preturile sunt relativ mici si produsele sunt identice cu cele de la sephora, douglas etc. I-am luat si mamei parfum de acolo de Craciun si a fost foarte incantata. Chiar il recomand! 

     
    si eu am comandat pana acum patru parfumuri dintre care doua le-am facut cadou. nu am nimic sa le reprosez. produsele sunt originale, exact ca cele pe care le cumparam din duty-free inainte. dupa ce am vazut topul asta, pozitia trei, m-am convins si mai mult ca aoro e o companie serioasa: http://www.deloitte.com/fast50ce 

  •  
    • 2 mesaje
    18 Feb 2012, 21:39
    0 0
    am incercat si eu toate site'urile cu parfumuri si n'am fost multumita , de ceva timp imi cumpar cosmetice si parfumuri de la cineva care mi le trimite din Franta si sunt originale pe comanda pe gramaj , n'am avut probleme si multe din prietenele mele comanda , daca este cineva interesat pot da mai multe detalii pe mesaj privat .
  •  
    • 1 mesaje
    7 Mar 2012, 13:43
    1 1
    Sincer stau si ma intreb daca cei care tot spun ca sunt "fake-uri" chiar au avut initial parfumul original, luat din alta tara/din magazinele de specialitate si apoi au luat de pe Aoro sau daca doar si-au dat cu parerea dupa ce au mirosit o mostra intr-un magazin de specialitate.
    Eu una folosesc Hypnose de la Lancome. Primul l-am luat din duty free din Anglia, al doilea din State (daca nici astea nu-s originale...), iar al treilea de pe Aoro. Toate miroseau la fel si au tinut (pe piele) de dimineata pana seara, aprox 8-9 ore.
    Asa ca am mai comandat de pe Aoro 2 parfumuri (Obsession si Versace Man), care surpriza, tot 8-9 ore tin si care miros la fel ca cele din magazin.
    Sincer nu cred ca un fake ar putea tine atat, oricat de super-fake ar fi...
  •  
    • 5 mesaje
    7 Mar 2012, 21:35
    0 1
    Daca ai urmari discutiile de pe forumuri ai vedea ca majoritatea celor care tipa "fake" si "tzeapa ordinara", fix cuvintele astea, ii gasesti mai apoi pe ariile de publicitate vanzand, exact...parfumuri. Oricum eu pe cei de la aoro.ro i-am verificat mai demult inainte sa cumpar de la ei. I-am verificat si pe site-ul Ministerului de Finante si CUI-ul este valid insa prezinta adresa sediului social din Cehia. Asta inseamna ca sunt doar rezidenti fiscali in Romania, adica vand din Cehia in alte tari si legea ii obliga sa se declare in Romania ca sa plateasca taxele aici. Din punctul meu de vedere sunt de incredere, eu am cumparat doua parfumuri de la ei si nu am de ce sa ma plang. 
  •  
    • 3 mesaje
    3 Mai 2012, 16:29
    0 0
    atia said:a cumparat cineva de pe www.aoro.ro ,www.parfumuri.joo.ro, parfumexpress.ro. vreau sa stiu daca sunt originale.vad ca nautatile sunt mai ieftine decat in magazin.multumesc

     



    eu iti recomand www.esun.ro  , am comandat deja  2 parfumuri pana acum de pe siteul asta si am fost foarte multumita 

  •  
    • 1166 mesaje
    4 Mai 2012, 11:50
    0 0
    oare si produsele de ingrijire a parului pot fi fake-uri?
  •  
    • 3 mesaje
    13 Iun 2012, 15:41
    0 0
    atia said:nimeni?

     

     

    eu imi comand de pe   www.esun.ro   Parfumuri , iar cosmetice de pe alte site-uri , iar cu aoro si eu am avut o experienta neplacuta