a facut cineva Novena Sf Anton?

  •  
    • 2 mesaje
    18 Mar 2014, 13:01
    0 2
    lollipopp said:
    gabriella82 said:
    Am facut de trei ori ritualul de 9 saptamani. Sfantul Anton mi-a dat exact ce am cerut, insa ce am cerut eu s-a dovedit a nu fi spre binele meu.Oricum, linistea sufleteasca si protectia pe care am simtit-o atunci sunt extraordinare, simteam ca nimic rau nu ma poate atinge.
    Gabriella te rog sa scrii aici rugaciunea pe care ai spus-o 9 marti la rand. Si ai zis ca ai facut asta de 3 ori. Ai facut pauza sau imediat ce s-au terminat cele 9 marti, ai inceput sa te rogi din nou?

     

  •  
    • 2 mesaje
    18 Mar 2014, 13:03
    0 0
    cum ti-ai dat seama k ceea ce ai cerut tu nu a fost spre binele tau?si imi spui te rog,cand trebuie facuta rugaciunea?in noaptea de luni spre marti sau marti noapte la miezul noptii?astept raspuns urgent.multumesc mult.e f important pt mine.
  •  
    • 4346 mesaje
    13 Apr 2014, 11:09
    0 1
    irina_29 said:cum ti-ai dat seama k ceea ce ai cerut tu nu a fost spre binele tau?si imi spui te rog,cand trebuie facuta rugaciunea?in noaptea de luni spre marti sau marti noapte la miezul noptii?astept raspuns urgent.multumesc mult.e f important pt mine.

     

     

    daca nu ti se indeplineste  cerinta, atunci poti fii sigura ca nu e spre binele tau!

    Daca te referi la Novena Sf Anton de Padova, rugaciunile se spun martea ( indiferent de ora...-ziua, la amiaza, seara, dar sa nu treaca de miezul noptii spre miercuri)

  •  
    • 1 mesaje
    27 Mai 2016, 04:11
    0 2
    Eu am facut aceasta novena,si nu mi s-a intimplat nici o rugacine.Am mai tinut si rugaciunile Fecioarei Maria aceia ca sa zici rugaciunea de cinci ori pe zi timp de 10 zile.si nu este adevarat.Sint cred niste inventii create de internet prin persoane care intimplator li s-au  implinit rugaciunile.dar eu cred ca li se implineau si fara sa se roage.asa a fost sa fie......in rest  succes
  •  
    • 4346 mesaje
    27 Mai 2016, 21:47
    2 0
    irascol53 said:Eu am facut aceasta novena,si nu mi s-a intimplat nici o rugacine.Am mai tinut si rugaciunile Fecioarei Maria aceia ca sa zici rugaciunea de cinci ori pe zi timp de 10 zile.si nu este adevarat.Sint cred niste inventii create de internet prin persoane care intimplator li s-au  implinit rugaciunile.dar eu cred ca li se implineau si fara sa se roage.asa a fost sa fie......in rest  succes

     

    da tu ce ai impresia? ca novenele sunt niste incantatii menite sa  faca ce poruncesti tu??!!!   se vede treaba ca n ai nici cea mai vaga idee de ce implica sa fii ascultata  de Dumnezeu ....!