Am procedat gresit ?

  •  
    • 10876 mesaje
    15 Nov 2008, 21:51
    0 0
    pai cred si io ca ala a divortat daca dupa fiecare sex sau tocanita gatita tu ii spuneai:revin, dana.
    da-o-n papucii mei, ce dreaq, s-au terminat femelele inteligente pe lumea asta?
    mai bine lasi copiii la el, poate invata sa vorbeste macar ei romaneste
  •  
    • 13910 mesaje
    15 Nov 2008, 23:14
    0 0
    SPANAC!
    deja e prea mult....nici amuzant nu mai e ..... fa in continuare pe tuta daca te amuza, dar sa stii ca nu te ia nimeni in serios, sa nu ai impresia ca faci misto aici, nici asta nu iti iese!

    hai pa!
  •  
    • 21507 mesaje
    15 Nov 2008, 23:28
    0 0
  •  
    • 13910 mesaje
    15 Nov 2008, 23:35
    0 0
    mika_mi, te bagi la o narghilea? ca n-am amatori in casa asta si tare as trage un fum!

    de ce te hlizesti?
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 00:53
    0 0
    Draga Dana, daca ai renunta la acel prea mult repetat "ma scuzati " si la stilul oarecum haios de redactare: "am adus spanac de la mama si Otilia vrea sa manance. ma scuzati " ai fi scutita de suspiciuni , ironii si recomandari gen mikizda, ea insasi agramata !! Postura de "colegi care coopereaza" mi se pare cea mai buna solutie pe care tu si fostul sot ar trebui sa o luati in calcul atunci cand este vorba de copii. Nu stiu de ce , dar am senzatia, ca decizia ta de a divorta nu cadreaza cu tipul tau de personalitate !!! A fost un divort "la primul impuls "? iar apoi, ai inceput sa realizezi ca nu acesta ar fi trebuit sa fie solutia ?
  •  
    • 10876 mesaje
    16 Nov 2008, 11:56
    0 0
    da ma ,sunt agramata, macar pe mine nu m-a lasat hasbandu ca sunt coclita.
    sau sunt anagramata?
  •  
    • 10876 mesaje
    16 Nov 2008, 11:59
    0 0
    si ma lasi, pe copii ii cheama felix si otilia, pe mama ofelia, pe tata l-o chema bator si pe soacra fefeleaga?
    si probabil dana e duios anastasia trecea pe linga moara cu noroc ce salasuia in padurea spinzuratilor
    haidi ma
  •  
    • 986 mesaje
    16 Nov 2008, 13:25
    0 0
    buna ziua.draga bios cred ca nu m-am inselat in privinta ta.am primit sfaturi foarte bune si sa sti ca le-am respectat.copiii au ajuns acasa din parc au mancat si acum se joaca .trebuie sa doarma putin dar nu prea vor.credeam ca ellado o sa ne povesteasca cum a fost la circ dar se gandeste tot la spanac.draga ellado daca vrei iti pot da reteta.draga mikizda sa sti ca pe tatal meu il chiama Darie cat despre fosta mea soacra pot sa-ti spun ca o chiama Vitoria.draga bios acum cum sa inchei "nu ma scuzati?".nu pot inca si de aceea ma scuzati si revin dupa ce culc copiii.dana
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 13:32
    0 0
    ok ! Dana,o dupa amiaza insorita cu micutii !!
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 15:24
    0 0
    : mikizda la data: 2008-11-16 14:12

    "ma, io nascui fata de sf anastasia si asa ii dadui numele." Ei,olteanco !!! daca fetita ta, Anastasia, ar fi ironizata (intr-o oarecare situatie ) cu : "e duios anastasia trecea pe langa moara cu noroc ce salasuia in padurea spanzuratilor" de cati stanjeni in sus ai sari ?? Daca Felix , Otilia , Ofelia, Vitoria, ar fi nume de sfinti, ai accepa aceste nume fara batjocura ??
  •  
    • 10876 mesaje
    16 Nov 2008, 15:39
    0 0
    bios mama
    nu-s oltenca neam, suntem din tata-n fiu bucuresteni.
    ideea e nu ca ii chema pe copii felix si otilia.
    cica isi bate joc de noi fata asta. tu chiar nu te prinzi?
    zi-mi tu mie ca-ti incurci numele copiilor asa, cu numele parintilor.
    vaz ca ai pus ochii pe mine jaba.
    fa-ti maica de treaba si lasa-ma pe mine.nu gasisi omu cu car sa te certi
    hai o zi buna
  •  
    • 10876 mesaje
    16 Nov 2008, 15:55
    0 0
    si, bai the uei, de unde iti dadusi tu seama ma bios mama ca io mi-s agramata?
    si strict la subect, dana mama io te-as sfatui sa nu refuzi copiilor dreptul de a vea un tata.
  •  
    • 13910 mesaje
    16 Nov 2008, 16:24
    0 0
    miki, agramato, , pai ce tre' sa dai raportul de unde esti? lasa sa se gidile bios cu s_dana.
    io ma amuzam, dar ar cam fi cazul sa o las in aburealea ei, deja e plictisitoare, e ca o placa stricata, nimereste acelasi sant....nu o duce capul la niscai variatiuni.

    mai dana, il "chiama"?...bine!

    hai pa!
  •  
    • 986 mesaje
    16 Nov 2008, 16:35
    0 0
    buna ziua . ma scuzati ca am adormit si eu cu copiii.am citit mesajul lui mikizda si-i multumesc pentru sfat.am copilarit la tara si intradevar pe purcica noastra o chema "cica".ma tot intreb de unde stie mikizda atatea lucruri despre mine.draga bios asa cum m-ai sfatuit am lasat copiii si astazi cu tatal lor si am observat ca au alt comportament-in bine- sunt mult mai "spiridusi" si mai putin incordati cand suna telefonul sau cineva la usa.tot sunt suparata ca nu am fost si eu invitata ieri la circ sau astzi in parc.astept inca se ne povesteasca ellado cum a fost la circ.nu am intrebat copiii pentru a nu crede ca-i cenzurez. bios nu te supara dar nu pot... ma scuzati.dana
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 18:54
    0 0
    Miki,pui,ma "luminasi "!! Multam !! (este o probabilitate sa fie asa! si daca nu?) Tu,(dupa ciripeala evelor cu troll-ul) mi-ai pus capacu cu " poate invata sa vorbeste macar ei romaneste "" vis a vis de sfatul dat "mai bine lasi copii la el" .Pace!... ca sa nu zic scuzati... caci m-a" omorat" dana cu el . Ellado,sunt din fire mai "gadiloasa" ( in extenso !)dar mai putin suspicioasa deoarece am convingerea ca oamenii, oricum ar fi, nu pot glumi cu lucruri serioase.Poate ma insel,sau poate ,nu !
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 19:00
    0 0
    Dana !! Ai cuvantul !!!
  •  
    • 1457 mesaje
    16 Nov 2008, 20:10
    0 0


    chiar asa miki, de unde stii atatea despre 'dana ma scuzati'?
    pana si pe purcica stiai cum o cheama

    bios, n-are cum sa fie pe bune... daca ar fi... chiar mi-ar parea rau ca prostia nu doare...

    ellado, esti criminala spune mey in spanac cum fu la circ
  •  
    • 10876 mesaje
    16 Nov 2008, 21:25
    0 0
    bios mama, zi-mi ca nu luasi ad literam aia cu stie sa vorbeste romaneste....
    nu te cred, sincer acuma, ca tu nu vazusi ca-i caterinca la greu acilisa.
    dana, stiu multe despre tine, sincer, intrai deunazi la astrologie si dadui peste drucilla acote.si ea imi zise si despre purcica, si despre spanac, doamne cite stia drucilla.
    bios, ca sa vezi cam ce agramari dezbat io pacilisa, da un sarci dupa numele meu pe evapunctro si-o sa te convingi ca vorbesti cu mama agramatelor.
  •  
    • 354 mesaje
    16 Nov 2008, 22:22
    0 0
  •  
    • 13910 mesaje
    16 Nov 2008, 23:14
    0 0
    no, vaz ca s_dana n-are liniste de cum fu la circ....

    dano, da-te jos de pe lustra ca acu' povestesc (asa, in 2 vorbe, ca nu tre' sa stii tu chiar tot, face rau la digestie dupa ce ai ingurgitat spanacul) : felix si otilia au fost preluati de pe alee de ofelia si dusi la spanac food, ex-ul s-a incolacit cu serpoaica si au disparut in boscheti, circul ... de fapt nici nu era, a fost doar un pretext....asa ca tu ai ramas cu destu'n gura asteptind inviatie....da nea'ex-ul era ocupat.
    acu' du-te inpoi....sau nu, cum vrei.

    circ? fato, circ ai vrea tu aici, dar nu tine. hai, mai schimba placa aia, e hodorogita si, cum am mai spus, deja plictisitoare, baga niste variatiuni, ceva coloratura...

    ma duc sa-i dau si eu o frunza de salata bubulinei!

    miki, agramato, te salut!