sunt lesinata dupa un negru

  •  
    • 70 mesaje
    26 Iul 2008, 23:52
    0 0
    Auzi mama draga, viata e scurta asa ca traieste-o din plin.
    A sta linga un mot pina la moarte e o chestiune de bun simt romanesc, ceea ce in tarile civilizate nu e condamnabil.
    Iti place, te simti bine stai cu el si fa in asa fel incit sa iti fie tie bine.
    Lasa telenovelele de pe eva si fa ce iti dicteaza constiinta.
    Numai bine
  •  
    • 13679 mesaje
    26 Iul 2008, 23:56
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 314 mesaje
    27 Iul 2008, 00:20
    0 0
    sandra-anca, te rog sa vorbim civilizat pe topicul meu.
    i-am spus extrem de repede celui de acasa ca l-am inselat si nu l-am dus cu zaharelul, ba din contra am vorbit mult cu el si inainte sa se intample totul si l-am avertizat. in alta ordine de idei, da, faptul ca americanul ma tinea in brate noaptea si ma strangea la piept conta foarte mult, spre deosebire de sotul meu care noaptea mereu imi intoarce fundul si eu sunt mereu cea care il tine in brate, sau trage toata plapuma la el si se inveleste ca o sarma si mie nu-mi lasa nimic. in relatia cu el au fost multe chestii adunate, picatura cu picatura, lucruri pe care le-am tinut in mine si m-am gandit ca se vor rezolva, am trecut peste toate cu vederea atunci cand el ma iubea mai mult decat orice pe lumea asta. dar cand a inceput sa se poarte rece, nu mai era niciun motiv sa-l iubesc, pentru ca nu e cel mai cel in nimic. e un om foarte bun la suflet, dar din pacate nu s-a maturizat.
  •  
    • 1997 mesaje
    27 Iul 2008, 00:24
    0 0
    csampetru, cu tot respectul, si tu mai ai mult pana sa te maturizezi...

    m-ai facut sa vad cu ochii mintii o scena in tribunal:
    "reclamanta xulescu, ce ii reprosezi paratului?"
    "onorata instanta, lua noaptea toata plapuma, se invelea ca o sarma in ea si mie nu imi lasa nimic"

    hai mai, fetelor, ca e de rasul curcilor..
  •  
    • 314 mesaje
    27 Iul 2008, 00:51
    0 0
    recunosc, suna stupid tare, dar daca asa am simtit!
  •  
    • 1761 mesaje
    27 Iul 2008, 01:16
    0 0
    nu am inteles care ti-e nedumerirea?

    e o relatie fara implicatii sentimentale? atunci de ce vorbim de rasism?

    aaa, da, problema e ca tu te implici deja si ca ai vrea mai mult, dar tot tu esti cea care se impiedica in prejudecati.
    si daca te tine in brate nu inseamna ca te iubeste si constientizezi asta.

    inteleg ca poti sa mori incet langa un om, si nu te judec pt ca te-ai despartit de fostul. nimic mai greu decat o relatie care se usuca si nu iti mai ofera nimic, motivele fiind cu nemiluita.

    daca tu crezi ca poti sa continui relatia cu "negrul", fa-o. insa daca stii ca el nu vrea mai mult, si tu vrei, sper ca esti constienta ca o data cu trecerea timpului ai sa te implici mai mult si o sa te doara mai tare.
    daca nu ai fi simtit nimic pt el, nu ai fi deschis discutia.
    deci.... analizeaza putin si vezi unde te afli.
  •  
    • 10 mesaje
    25 Nov 2017, 12:46
    0 0
    http://www.lumeadragostei.ro

    Cel mai nou site de socializare din România.
    Absolut gratuit.
    Va asteptam.
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Dec 2018, 19:35
    0 0
    Eliza16 said:Din câte am văzut ți-e îți pare că nu îl iubești și te amăgești singură când zici că i-ai stabilit limite că este doar o aventură,dacă îl iubești și el pe tine bineânțeles nu te juca de-a tradițiile,obiceiurile ș.a.Nu asculta gura lumii.

     

    Sunt sigur ca a asteptat sfatul tau 10 ani!

  •  
    • 970 mesaje
    4 Dec 2018, 09:45
    0 0
    Știe că n-a așteptat sfatul ei, știe, de asemenea, că te “căutam” eu , de asta a postat la o dilemă atât de veche.
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Dec 2018, 21:07
    0 1
    GirlOnline said: știe, de asemenea, că te “căutam” eu ,

     Sunt de-a dreptul tulburat de aceasta situatie. Sper sa ma gasesti