tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 49 mesaje
    9 Mai 2008, 17:51
    0 2
    Am testat MACA si e fff buna.
  •  
    • 48 mesaje
    9 Mai 2008, 20:50
    0 1
    draga agua80,eu am cautat pe net prospectul si luam de 3 ori pe zi inainte de mese.Eu am analizele bune si totusi nu putem face copii,iar pt ca sotul nu vrea sa faca si el analize (orgoliul lui de barbat)am hotarat sa facem tratament 3luni(atata e recomandat)dupa care daca tot nu se intampla nimic va merge si el la analize.Dar eu totusi am auzit numai de bine despre "branca ursului" si sper sa avem rezultate curand.pupicii.
  •  
    • 3354 mesaje
    10 Mai 2008, 09:21
    3 3
    la mine e ac situatie... ghelore...
    iti doresc succes... ca si mie... de altfel...

    iar viki75, abtine-te sa mai faci reclama...

    se vede cat de colo ca esti distribuitor la un mlm...

    vezi de altii... daca ai testat maca spune-ne daca ai ramas si insarcinata sau daca te-ai vindecat tu personal de cancer...

    altfel... nu mai scrie aiurea... te rog eu...
  •  
    png
    • 147 mesaje
    12 Mai 2008, 08:50
    1 0
    mi-a venit intr-un final asteptata menstruatie. cred ca niciodata nu m-am bucurat atat de mult ca acum. stiu ca am mai spus asta, si o repet: ne dorim un copil, dar am descoperit ca avem chlamidia. mai intai sa scapam de ea, si apoi bebe. intre timp, branca ursului, daca cumva din ne-a daunat chlamidia.
  •  
    • 5 mesaje
    12 Mai 2008, 13:34
    2 0
    Eu am luat Tinctura de Branca Ursului (den. latina Heracleum Sphondylium) si am obtinut rezultate pozitive in mai multe directii, inclusiv aparatul genital.
    Aceasta planta actioneaza ca vasodilatator - e un relaxant muscular - si ca activator - e ca si cum ai face si un usor tratament bioenergetic.
    Este incredibil de buna.
    Dilata-relaxeaza usor vasele, astfel incat favorizeaza circulatia sangelui si a altor fluide. Totodata ajuta sa iasa toxinele, dac sunt acolo si obtureaza.
    Este sub forma de tinctura sau de capsule.
    Mult succes,
    anca
  •  
    • 5 mesaje
    12 Mai 2008, 13:44
    2 1
    Branca Ursului (Heracleum Sphondylium) este o planta mai mult decat minunata - pt. ca vindeca diverse si variate probleme, inclusiv pe cele din sfera ginecologica.
    Nu contine fitohormoni, deci se poate lua continuu timp de o luna, cu o pauza de 7 zile. Se reia, chiar si pt. 6 luni.
    Si el si ea.
    Principiul de actiune este vasodilatatia datorita relaxarii musculare, dar totodata este si un activator, adica un usor bioenergetic.
    Poti sa-mi scrii la bee_stary@yahoo.com.
    Succes mult,
    anca
  •  
    • 3354 mesaje
    12 Mai 2008, 14:58
    1 0
    eu de cand iau branca ursului, fac p.i.pi cam des... oare se elimina toxinele?

    si nu mai sunt constipata... si nu mai am probleme nici cu bila...

    am sa iau 3 luni... apoi... pauza si iar 3 luni...

    poate raman si eu insarcinata... va pup...
  •  
    • 1431 mesaje
    12 Mai 2008, 17:43
    0 2
    si eu am probleme cu fierea si cu ovarele
    cred ca voi lua si eu Branca ursului
    oare este eficient tratamentul daca iau numai eu ?
  •  
    png
    • 147 mesaje
    13 Mai 2008, 08:05
    1 1
    da, normal ca poti face numai tu tratamentul. eu i-am dat sotului sa ia fiindca nu stim unde este problema (daca o fii, caci inca nu am incercat sa avem bebe; cum spuneam si cu alte ocazii, trebuie sa scapam de chlamidia mai intai).si eu am remarcat ca branca ursului este diuretica. nu consum cine stie ce lichide, in schimb ma duc des la toaleta. si da, si mie parca mi s-au mai ameliorat problemele legate cu constipatia (probleme pe care le am de cand ma stiu si la acre nu am gasit o solutie de durata). de bila nu stiu ce sa spun. ma supara mai tot timpul. dar adevarul este ca am avut o perioada in care am facut si excese alimentare.
  •  
    • 49 mesaje
    13 Mai 2008, 09:29
    1 0
    stimata cory_..,nu-ti mai da cu parerea unei probleme care nu te priveste,....nu sunt aici sa-ti dau tie explicatii pentru ca nu stii sa respecti persoanele pe care nu le cunosti dar te bagi in seama,...am 40 ani si problemele pe care le am nu le doresc la nimeni,te rog sa te abtii pentru ca pot sa fiu si eu floricica daca vreau,...intr-un cuvint nu sunt distribuitor,....si daca nu ma cunosti.....rezervati comentariile pustoaicelor de varsta ta cu care poti sa te joci.
  •  
    • 1784 mesaje
    13 Mai 2008, 09:46
    2 0
    Am inceput de ieri sa iau si eu tablete de branca ursului, cate 2 inainte de fiecare masa...poate mi s-o regla ciclul cu ocazia asta, care imi vine la aproape 40 de zile. Am sa iau o luna asa apoi o sa cumpar si napraznic, este foarte bun si asta. Pentru soti eu stiu ca functioneaza foarte bine si laptisorul de matca, vitamina e forte, calciu, magneziu, zinc, seleniu (mai ales pentru fumatori) - un complex din cele 4 si deasemenea napraznicul.
    Din cate am mai citit pe forumuri am inteles ca si aceasta Maca este buna si da rezultate dar nu stiu de unde si cum se cumpara, cat costa sau ce contine. Deocamdata incerc cu cele enumerate mai sus.
  •  
    • 5 mesaje
    13 Mai 2008, 11:35
    1 0
    Doamna viki_ , spunet-mi va rog de unde pot procura Maca.
    Ca o paranteza, sunt de acord cu dumneavoastra, pe site-ul asta nu se poate spune un nume de produs ca imediat sare cineva ca faci reclama, ca esti distribuitor... Si chiar daca ar fi asa, daca este vorba de un produs bun, de ce sa nu stie toata lumea de el?Vreti sa va tratati numai cu ceaiuri de musetel si paracetamol?
    Va doresc multa sanatate
  •  
    • 1431 mesaje
    13 Mai 2008, 12:17
    0 0
    pana ala urma cum se administeaza Branca ursului ? eu stiam ca se ia inainte de masa , doua pe zi
    Astazi imi cumpar si eu
    eu am folosit si tinctura dar nu am putut sa continui cu ea deoarece imi venea sa vomit din cauza ei , insa am inteles ca este mai eficienta decat pastilele
  •  
    png
    • 147 mesaje
    13 Mai 2008, 14:32
    1 0
    si eu am inteles ca tinctura de branca ursului este mai eficienta, insa am optat pentru capsule, fiindca am vrut sa fiu sigura ca o sa ma tin de tratament. da, se iau inainte de masa, intre 3 si 6 capsule, in functie de necesitati. spuneam si cu alte ocazii ca eu iau minim 2 si maxim 5-6. in functie de cum imi aduc aminte.
  •  
    • 49 mesaje
    13 Mai 2008, 16:48
    0 1
    Draga tatiana,mama mea are cancer si de aia am ajuns sa fiu aici,vreau sa ajut,...pt ca boala asta nu asteapta sa testeze lumea toate medicamentele naturiste,eu am avut norocul sa o am pe prietena mea din cluj la firma care se distribuie si maca,eu am luat atat MACA cat si GANODERMA un medicament miraculos.nu fac reclama ci ajut.Daca-mi lasi o adresa de mess iti spun cum sa poti procura medicamentul.Multumesc.
  •  
    • 1784 mesaje
    13 Mai 2008, 18:01
    2 2
    eu iau cate 2 capsule de branca ursului de 3 ori pe zi inainte de masa. cu tinctura imi este imposibil sa ma tin de tratament in termeni de saptamani, luni....vedem ce o fi.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    16 Mai 2008, 11:48
    1 1
    am aflat rezultatul analizei de chlamidia: negativ. nu va inchipuiti ce bucurie am simtit cu gandul ca acum nimic nu ne mai impiedica sa incercam sa avem un bebe. ma rog din suflet sa nu fie un rezultat inselator. oare poate branca ursului sa influenteze rezultatul analizei? voi ce credeti? si in legatura cu menstruatia care nu vroia sa apara, intr-un final.............da, s-a intamplat.
  •  
    • 1431 mesaje
    16 Mai 2008, 13:06
    1 1
    Felicitari ! si multa sanatate
    Eu cred ca pastilele nu au influentat cu nimik
  •  
    • 3354 mesaje
    16 Mai 2008, 15:58
    1 0
    nu cred ca au influentat pastilele...
    ma bucur mult pentru voi...
  •  
    • 108 mesaje
    16 Mai 2008, 23:47
    1 1
    ma bucur mult, png, bafta cu bebe!
    tineti-mi pumnii , saptamana viitoare aflu si eu daca am scapat sau nu de chlamydia