dezlegari de farmece

  •  
    • 15 mesaje
    14 Apr 2009, 15:27
    10 11
    Dar in Constanata sau prin imprejurimi la ce manastiri ar fi indicat?
  •  
    • 1 mesaje
    17 Iul 2009, 10:08
    9 9
    Buna. Daca sti poti sa-mi spui si mie daca poti sa mergi si in timpul saptamani? Sau poti vb cu preotul doar sambata?
  •  
    • 5 mesaje
    17 Iul 2009, 11:25
    4 2
    buna!
    Judetul Neamt,Manastirea Petru Voda,Preot Iustin Parvu
  •  
    • 6 mesaje
    18 Oct 2010, 00:58
    23 7
    MERGETI CU MARE INCREDERE LA PARINTELE DE LA REVIGA, DUMNEZEU IL LUMINEAZA SI SUNT MULTE MINUNI VAZUTE DE MINE SAVARSITE DE DUMNEZEU PRIN SFINTIA SA.
  •  
    • 6 mesaje
    18 Oct 2010, 01:02
    12 3
    PENTRU A AJUNGE LA REVIGA MAI INTAI AJUNGETI IN LOC. CAZANESTI , JUD. IALOMITA. LA INTRARE IN CAZANESTI DINSPRE URZICENI O LUATI LA STANGA CARE LOC. COCORA. CAN AJUNGETI IN APRPIERE DE COCORA 11KM SE BIFURCA DRUMUL LA STANGA-COCORA SI DREAPTA-REVIGA, SUPA 4 KM INTRATI IN REVIGA SI GASITI BISERICA PE DREAPATA
  •  
    • 157 mesaje
    18 Oct 2010, 09:08
    5 3
    As dori sa stiu si eu cum se procedeaza pentru a ajunge la parintele de la Reviga, daca trebuie sa dau telefon inainte sau pot sa ma duc direct.
  •  
    • 6 mesaje
    25 Oct 2010, 00:06
    11 4
    Pentru a sta de vorba cu Parintele de la Reviga , Pandelica Gheorghe trebuie sa va inscrieti pe lista mai intai , cel mai bine sa mergeti de joi cat mai de dimineata sa fiti printre primi pe lista. Trebuie sa stati joi pana pe la 5-7 seara cand vine Parintele si face strigarea listei, trebuie sa fiti acolo. Vineri dimineata Incepe slujba Sf Maslu de la 8.30 dimineata se incepe cu Psalmi , Acatistul Domnului Iisus si Acatistul Maicii Domnului in doua parti plus Dezlegarile Sf. Vasile Cel Mare. Dupa ora 15.30 Parintele incepe sa stea de vorba cu fiecare in ordinea inscrierii pe lista.
    La fel se procedeaza si Dumunica , dupa Sfinta si Dumnezeiasca Liturghie, Parintele sta de vorba , se fac inscrieri de Sambata pe lista. Nu am fost de mult sambata sa va spun cum se procedeaza, posibil la fel ca joi.
    Cel mai important lucru , sa nu dejnadajduiti daca nu stati de vorba din prima cu Parintele, ambele SLUJBE au mare PUTERE pentru fiecare , sunt de la DUMNEZEU.
    Binenteles ca si Parintele va ajuta mult , tot de la DUMNEZEU.
    Cu ajutorul bunului Dumnezeu am stat de vorba cu Parintele, trebuie sa aveti rabdare.
    La intrarea in Biserica este in partea dreapta Maica Domnului, uitativa atent la Icoana , si la Maica Domnului si la Pruncul Iisus.
    Toate Bisericile sunt sfinte si toto preotii au HAR de la DUMNEZEU, ramane ca fiecare sa vada unde are chemare.
    Domnul Iisus si Preacurata Lui Maica sa ajute tot neamul Romanesc . AMIN.
  •  
    • 157 mesaje
    25 Oct 2010, 17:43
    5 1
    Multumesc pentru raspuns.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Nov 2010, 15:35
    0 1
    ioanemil1 said:
    Pentru a sta de vorba cu Parintele de la Reviga , Pandelica Gheorghe trebuie sa va inscrieti pe lista mai intai , cel mai bine sa mergeti de joi cat mai de dimineata sa fiti printre primi pe lista. Trebuie sa stati joi pana pe la 5-7 seara cand vine Parintele si face strigarea listei, trebuie sa fiti acolo. Vineri dimineata Incepe slujba Sf Maslu de la 8.30 dimineata se incepe cu Psalmi , Acatistul Domnului Iisus si Acatistul Maicii Domnului in doua parti plus Dezlegarile Sf. Vasile Cel Mare. Dupa ora 15.30 Parintele incepe sa stea de vorba cu fiecare in ordinea inscrierii pe lista.
    La fel se procedeaza si Dumunica , dupa Sfinta si Dumnezeiasca Liturghie, Parintele sta de vorba , se fac inscrieri de Sambata pe lista. Nu am fost de mult sambata sa va spun cum se procedeaza, posibil la fel ca joi.
    Cel mai important lucru , sa nu dejnadajduiti daca nu stati de vorba din prima cu Parintele, ambele SLUJBE au mare PUTERE pentru fiecare , sunt de la DUMNEZEU.
    Binenteles ca si Parintele va ajuta mult , tot de la DUMNEZEU.
    Cu ajutorul bunului Dumnezeu am stat de vorba cu Parintele, trebuie sa aveti rabdare.
    La intrarea in Biserica este in partea dreapta Maica Domnului, uitativa atent la Icoana , si la Maica Domnului si la Pruncul Iisus.
    Toate Bisericile sunt sfinte si toto preotii au HAR de la DUMNEZEU, ramane ca fiecare sa vada unde are chemare.
    Domnul Iisus si Preacurata Lui Maica sa ajute tot neamul Romanesc . AMIN.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Nov 2010, 15:36
    1 2
    unde se poate ramane peste noapte la REVIGA ?
  •  
    • 6 mesaje
    15 Nov 2010, 22:05
    3 3
    adithzu said:
    unde se poate ramane peste noapte la REVIGA ?

     

  •  
    • 6 mesaje
    15 Nov 2010, 22:08
    3 3

    Se poate ramane in Reviga la oamenii din sat , va intelegeti cu ei , sunt oameni seriosi  , de bun simt.

    Daca ajungeti joi dimineata cu siguranta puteti vorbii cu Parintele Vineri. Doamne Ajuta .

  •  
    • 1 mesaje
    25 Nov 2010, 09:28
    4 2
    am auzit si eu parintele acesta,dar mai sunt preoti ca dansul si fara pretentii financiare,decat ce si cat vrei tu .eu am fost acolo si m a ajutat ,dansul se ocupa foarte mul de biserica si tot ce strange ii pune la biserica si la lucrarile pe care le face acolo.este tot in ialomita,aproape de fierbinti in localiatea RASIMNICEA.chiar face minuni cu rugaciunile si slujbele din DUMINICI SI SARBATORI.A AJUTAT FOARTE MULTA LUME.ca sa ajungeti acolo intrati pe http//www.bisericarasimnicea.ro
  •  
    • 7 mesaje
    26 Nov 2010, 23:15
    15 2

    Un preot care face dezlegari pe langa Timisoara sau judetul Timis, stie cineva?

    Va multumesc

  •  
    • 4 mesaje
    21 Feb 2011, 11:38
    7 0
    Am si eu o mare problema cu care ma confrunt si anume farmecele, pana sa mi se intample nu credeam in asa ceva.Prietenul meu inainte sa ma cunoasca pe mine a avut o prietena care se ocupa cu lucruri necurate si asa a reusit sa-l tina langa ea mai mult de 3 ani de zile.De la mama lui am aflat ca el nu reusea sa scape de aceasta fata, si am inceput sa merg la biserici sa ma rog, sa trimit acatiste la manastiri sa se roage ptr el.Prietenul meu si-a revenit si a rupt orice legatura cu ea.Dar ea ne-a amenintat pe noi doi ca nu o sa fim impreuna niciodata si ca o sa aiba ea grija de amandoi si ca el se va intoarce la ea.De ceva timp prietenul are un comportament ciudat, este mai tot timpul abatut,obosit, a abandonat facultatea, are parte doar de necazuri.Am vrut sa merg cu prietenul meu la biserica dar nu a vrut sa intre, era foarte agitat si speriat si a refuzat categoric sa intre in biserica., am intrat eu si m-am rugat iar el m-a asteptat in fata biserici.Cred aceasta fata a fost si a reinnoit aceste farmece sau ce or fi ele. Nu stiu ce sa mai fac pentru ca sunt disperata, oare vreodata aceasta fata se va linisti si ne va lasa si pe noi in pace sa fim fericiti.
  •  
    • 4346 mesaje
    21 Feb 2011, 19:24
    3 5
    nimic nu ar avea putere asupra unei persoane daca ar exista credinta neclintita in Dzeu....
  •  
    • 4 mesaje
    1 Iun 2012, 05:57
    11 10
    Recomand pe parintele BARTOLOMEU 0727558408
    Pe mine ma ajutat am avut farmece cu unghi de la faina si ma trimis sa le iau din casa,erau in dulap in uzunarul camasi care nu o mai putam petruca imi ramasese mica.
  •  
    • 4 mesaje
    1 Iun 2012, 06:02
    4 4
    okydoky said:

    Un preot care face dezlegari pe langa Timisoara sau judetul Timis, stie cineva?

    Va multumesc

     parintele bartolomeu 0727558408

  •  
    • 4 mesaje
    2 Iun 2012, 13:24
    8 5
    Revin pe acest Forum sa multumesc Preacuviosului Parinte Bartolomeu  care mi-a schimbat viata radical de aproximativ 3 luni de zile.Nu am vrut sa aud de Dumnezeu nu am fost bisercile am crescut in alt regin in care biserica nu era asa agreata precum stit.De 2 ani mergeam prin spitale si nu imi gaseau nimic eram disperat si am sunat pe Parintele Bartolomeu si a zis parintele ca am argintul viu ,eu nu am crezut in prostile astea si ma invatat sa imi scot argintul viu din mine,in fiecare vine seara il sunam si ma punea sa iau un vas cu aba ne inpeputa si arucam din gura arhintul si cand cadea in apa se faceau bilute .2 ani de zile medici nu au vazut argitul in mine iar parintele care nu ma cunostea si nici acum nu l am cunoscut personal de la distanta ma vindecat un trimis a lui Dumnezeu
  •  
    • 6 mesaje
    26 Aug 2012, 14:30
    14 4

    Slava Domnului ca avem Preoti cu HAR de la DUMNEZEU , sa multumim pentru tot si pentru necazuri ( Parintele Arsenie Boca spunea , Dumnezeu pe cine iubeste bate, adica trimite si necazuri ). Domnul si Preacurata lui Maica sa miluiasca tot nemul Romanesc. Doamne ajuta !!!