micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    9 Mai 2010, 18:30
    2 0
    fetelor am si eu o intrebare, eu sunt la al 2-lea peeling chimic( ink ma refac a 4 zi), ideea e ca dupa primul nu m-am dat deloc cu fdt ca nu am avut nevoie , dar eu maine ma duc la munk si ink arata rau fata. as vrea sa stiu daca este indicat sa ma dau cu fdt daca ink nu mi s-au dus pielitele alea( am uitat sa o intreb pe doctora)
  •  
    • 131 mesaje
    12 Mai 2010, 15:18
    1 4
    Eu stiu ca ai voie sa te dai cu fond de ten dupa 2-3 zile(asta e in cazul peeling-ului cu profractional).Deci nu sunt sigura dk se aplica si in cazul peeling-ului chimic. Ar trebui.Cel mai bine este sa o suni pe doctora.
  •  
    • 6 mesaje
    16 Mai 2010, 15:33
    2 0
    Este cineva care si-a facut ActvieFX ? Sunt interesat sa fac acest tratament care am inteles ca are rezultate mai bune decat Profractional, fiind pe baza de CO2 spre deosebire de Profractional care este un laser Erbium, plus ca la ActiveFx este necesara o singura sedinta, nu 5-6 ca la Profractional. Intradevar recuperarea la Active FX este ceva mai indelungata, dar totusi decat sa trec prin 5-6 chinuri as prefera unul singur. Daca exista cineva sa ne de delatii despre tratament, recuperare, rezultate etc i-as fi recunoscator. Multumesc.
  •  
    • 6 mesaje
    3 Iun 2010, 23:22
    0 1
    Salut, astazi miam facut peeling cu laser, am o fata rosie si foarte urita. Vreau sa va zic ca e o procedura foarte dureroasa. Astept acuma sa treaca 4 zile sa vad rezultatul. Daca sio facut cineva peeling in Timisoara sami spuna daca o fost multumita de rezultat....... Adryana1987 spunemi te rog la cine ai facut peelingul in Timisoara?
  •  
    • 1 mesaje
    27 Oct 2010, 11:36
    1 0
    Ceau fetelor, am o problema... am o cicatrice pe obraz si pe zi ce trece imi este tot mai greu sa o ascund. Trebuie sa folosesc neaparat 2 fdn deoarece are si alta culoare.Nu este foarte adanca, adica se vede, dar cel mai mult ma deranjeaza diferenta de culoare. Nu mai stiu ce sa fac.... am zile in care nu imi vine sa ies din casa... Daca aveti vreun sfat sau puteti sa imi recomandati ceva, va rog nu ezitati. Sunt din Tm si ma gandesc sa ma duc la d-na Grosu, este o idee buna? Multumesc anticipat
  •  
    • 0 mesaje
    3 Nov 2010, 15:28
    1 0
    Buna fetelor! Am vrut sa fac si eu peeling chimic dar o doctorita mi-a spus ca pielea mea este sensibila, cu tendinte de cuperoza si risc sa mi se sparga vasele de sange. Am facut o microdermabraziune, m-am inrosit toata si niciun efect. Mai mult decat atat, cand credeam ca am scapat de acnee si incepusem sa ma concentrez pe cicatrici, mi-au reaparut si cosurile. Insa am o olta problema mult mai grava: porii mei se dilata atat de mult incat mi-au aparut adevarate cicatrici - gauri. A mai intalnit cineva asa ceva? Mentionez ca merg la cosmetica si porii nu sunt astupati. Nu stiu ce sa mai fac, am incercat sa explic si doctoritei si cosmeticienei ca acele gauri mi-au aparut pur si simplu fara sa am cosuri si nu ma cred. Semnele de la cosuri sunt diferite si nu sunt gauri. Ati mai intalnit asa ceva - sa apara gauri din senin pe piele?
  •  
    • 43 mesaje
    12 Nov 2010, 16:54
    1 0
    Eu am facut microdermabraziunea care e de fapt o alternativa la peelingul chimic. Am scapat de de petele de pe fata, pielea uscata si acele semne care raman de la cosuri. Pretul e ok 100lei. Am fost la salonul noblezza din dorobanti. Va recomand
  •  
    • 27 mesaje
    12 Nov 2010, 17:00
    0 3
    sau incercati un peeling multttttt mai simplu si mult mai eficient, ca sa nu mai zic de pret Leorex Booster HNWB
    www.neo-cosmetics.ro
  •  
    • 28 mesaje
    3 Ian 2011, 15:07
    0 0
    pentru cele vor sa scape de un ten term va recomand cu caldura un medic estetician foarte bun, se numeste Morad Iancu, unul din cabinete este in Bucuresti Dorobanti, acolo am fost eu, puteti citi mai multe pe site-urile lui http://clinica-luxury.ro/
  •  
    • 3 mesaje
    15 Ian 2011, 19:52
    1 2
    cum se explica oare diferenta atat de mare de pret pt.laserul pro-fractional folosit la timisoara de dr grosu(850 e), si acelasi tip de laser folosit la cluj, Q Clinique(200 e) ?Daca se face si procedura initiala(micro peeling parca)l tm se ajunge la 1000 e, in timp ce la cj la 400 !
  •  
    • 3 mesaje
    30 Ian 2011, 06:37
    1 0

    oare cum de-a""murit"" acest site, era asa de util...sau s-au mutat fetele undeva, la o alta adresa pe net?As fi avut informatii de impartasit,  vesti , intrebari...

  •  
    • 4 mesaje
    31 Ian 2011, 14:39
    0 1
    ce faceti evelor? ma bucur sa ma alatur voua! eu v-am citit mesajele scrise de voi, dar vin cu o intrebare ptr. ca am strans ceva banuti adica 500 de euro si vreau sa fac ceva ptr. cicatrice lasate de acnee, astept sfaturile voastre. va multumesc!
  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2011, 23:26
    1 0
    mami78, am fost la cluj la Q Clinique, iti recomand cu toata caldura pe dr adrian avram pentru microlaser combinat cu profractional.In total, ambele proceduri te costa 400 de euro.Dar sa fii constienta ca aceste proceduri trebuie repetate de cateva ori pentru a se vedea un rezultat multumitor(dupa cum poate ai citit si in celelalte postari).Eu sambata am fost pt I-a oara, dar in mod cert voi mai merge!PS Nu stiu sa-mi citesc mes care apar imediat sub numele meu...!!!
  •  
    • 1510 mesaje
    9 Mar 2011, 07:36
    0 5

    daniola si adryana, cum mai merge dermaroller-ul? e deja un an de cand il folositi

  •  
    • 3 mesaje
    16 Mar 2011, 15:50
    0 0
    buna fetelor.....am o intrebare ptr fetele care au facut un peling mediu spre profund ....am doua sapt..de la peling si acolo unde aveam cicatrici am niste denivelari ...d'na doctor mi'a is ca stratul de colagen inca nu e refacut ..si trebuie sa mai astept ..inca vreo 2 sapt...pana la rezulte ..imi este frica ca mi'am ruinat fata ..vad cicatricile mai mari ....se refac?....am vrut sa ma sinucid sunt disperata
  •  
    • 12 mesaje
    16 Mar 2011, 17:34
    1 1
    Eu nu am avut vuraj sa apelez la peeling chimic deoarece am primit un feedback negativ din partea unor prietena. Astfel ca m-am reorientat spre microdermoabraziune. Mi-a fost recomandat un salon de pe langa Muncii si trebuie sa recunosc ca am fost super multumita. Este o metoda mult mai eficienta, cu un disconfort redus, iar perioada de recuperare iarasi este mult mai mica. Trebuie sa specific ca eu aveam niste pete si niste semne foarte urate pe spate, marea lor majoritate ramase in urma unor cosuri.
  •  
    • 14 mesaje
    21 Mar 2011, 13:02
    4 1
    Eu mi-am facut peeling cu laserul la Clinica Brol. la dr Olariu Liviu. Nu m-a durut deloc, deoarece mi-a facut anestezie generala. Cand m-am trezit. totul a fost ok. In prima faza, am avut fata rosie, apoi s-a facut maronie ( dupa vreo 3 zile), iar dupa o saptamana mi-a picat pielea de deasupra. Acum am fata ca de bebelus. A trebuit, in toata perioada de dupa peeling, sa ma dau cu crema multa, sa nu mi se usuce fata. Pretul a fost de 300 euro si 50 euro anestezia.
  •  
    • 2 mesaje
    28 Mar 2011, 21:44
    0 0
    salut fetelor!
    am si eu acele cicatrici aparute in urma acneei am facut aproape un an dermoabrazie nu zic sa vazut un efect dar oricum mai erau cicatricile,dupa aceasta mi-a umpult acele gaurele cu un gel anumit dar oricum efectul e numai pt jum de an si nu e asa de efectiv.uite acum dupa aproape un an de cind incetasem cu toate tratamentele dermatologul mi-a propus un peeling intermediar,nu stiu ce efect o sa aiba asupra gaurelelor mii si frica de unele daune ce le poate cauza tenului meu
  •  
    • 2 mesaje
    28 Mar 2011, 21:46
    0 0
    fetelor unde a-ti disparut,ce sa intimplat cu dermroller-ul????
    mai spune-ti ce noutati au aparut pt rezolvarea problemelor noastre
  •  
    • 2 mesaje
    10 Mai 2011, 12:16
    0 1

    eu stiu de un aparat Peelife de microdermabraziune care pe langa asta mai poate face si eliminarea sebumului in exces... are 2 capete diferite. Recent l-am gasit si la o firma din Ro... costa in jur de 700 ron parca...