povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    26 Ian 2004, 16:14
    0 0
    pentru voi toate!
    dragele mele, va rog pe fiecare in parte sa ma contraziceti unde e cazul sau sa imi aprobati zisele. si pentru mine asta e o experienta, nu sunt mafalda si nici omida..))).
    am inceput joaca asta de cand dezlegam visele prietenelor mele si-mi spuneau mai apoi ca zic bine, si mi-am zis sa continui. ma veti ajuta mult daca imi veti raspunde. va multumesc si sa visati frumos!
  •  
    • 865 mesaje
    26 Ian 2004, 17:12
    0 0
    In privinta copilului, sa stii ca ai dreptate. Eu imi doresc tare mult un copil, dar sotul meu nu prea... Daca s-ar intampla lucrul ala rau, cum obisniueste el sa ii spuna, nu cred ca nu l-ar accepta pentru ca ii plac tare mult copiii mici.





    Sper din tot sufletul ca situatia sa se remedieze in curand!
  •  
    • 246 mesaje
    26 Ian 2004, 18:02
    0 0
    Draga Rozamunda, multumesc de raspuns. Intr-adevar, interpretarea ta corespunde in mare masura trairilor mele din perioada respectiva, de acum citiva ani buni.
    Acum eu zic ca am reusit s imi gasesc jumatatea, deci si implinirea sufleteasca.
  •  
    • 11 mesaje
    27 Ian 2004, 10:00
    0 0
    Iti multumesc pentru interpretare, suna foarte frumos ce mi-ai spus, dar din nefericire nu ma simt deloc o persoana norocoasa. Sunt si o persoana foarte pesimista. Chiar vroiam sa te intreb de unde ai acest dar al interpretarilo, pentru ca personal cred ca toate visele daca sti sa le descifrezi codul au foarte multe de spus, dar ai raspuns singura la asta. Scrie-mi te rog in ce zodie esti si in ce an te-ai nascut. Multa sanatate si numai bine.
  •  
    • 509 mesaje
    27 Ian 2004, 13:20
    0 0
    tali, nu ai de ce sa fi pesimista, uite ca pana si visele iti transmit asta. incearca sa fi mai curajoasa, incearca sa inveti sa risti pentru ca se pare ca ai puterea subconstienta de a cadea in picioare indiferent de ce ti se intampla.
    eu am 27 de ani si sunt o scorpioanca-dragoanca))) pasionata de psihologie. se spune ca orice vis iti transmite mesaje din subconstient, orice vis poate fi rezolvarea unei probleme.
  •  
    • 509 mesaje
    27 Ian 2004, 13:20
    0 0
    tali, nu ai de ce sa fi pesimista, uite ca pana si visele iti transmit asta. incearca sa fi mai curajoasa, incearca sa inveti sa risti pentru ca se pare ca ai puterea subconstienta de a cadea in picioare indiferent de ce ti se intampla.
    eu am 27 de ani si sunt o scorpioanca-dragoanca))) pasionata de psihologie. se spune ca orice vis iti transmite mesaje din subconstient, orice vis poate fi rezolvarea unei probleme.
  •  
    • 180 mesaje
    27 Ian 2004, 13:47
    0 0
    Buna, dragi eve!
    Rozamunda as vrea sa iti povestesc un vis pe care l-am avut de curand, si ca mai toate visele mele, e ciudat. Am visat ca am furat poseta unei femei, nu stiu daca mi-era cunoscuta sau straina, si am deschis-o sa vad ce gasesc in ea. M-am oprit la un portfard si eram incantata de cosmeticele de acolo. Apoi stiu ca am vrut sa vad si cati bani sunt dar nu gaseam portmoneul...Mi s-a parut tare ciudat visul pt.ca nu as lua nici un fir de ata de la cineva. Si apoi, mai obisnuiam, destul de des, sa visez si eu ca eva de mai inainte, ca zbor. Tineam bratele ca pe niste aripi si zburam pe deasupra caselor, blocurilor, campurilor etc. Uneori nu puteam sa ma inalt prea mult si trebuia sa zbor printre coroanele copacilor si printre firele de inalta tensiune
    De cateva luni nu am mai visat ca zbor.
    Sunt f.curioasa ce crezi tu ca poate insemna asta.
    PS si eu sunt scorpioanca, nascuta in anul dragonului si am 27 de ani. Sa fim, toate, sanatoase!
  •  
    • 361 mesaje
    27 Ian 2004, 19:21
    0 0
    Buna rozamunda....uite visul meu....il visez de ani pot sa spun.Ma visez la volan,( in viata reala eu nu stiu sa conduc).Visul asta il am frecvent,iar in vis eu stiu ca nu stiu sa conduc.Visul este atat de realist ca simt virajele, si tot.Partea haoiasa e ca si o prietena m-a visat la volan si cica ma descurcam destul de bine.Sper sa nu ti se para banal, si sper sa-mi raspunzi,

    mutumesc frumos, si pupici.

    P.S am 25 de ani si sunt zodia leu....nu stiu daca asta conteaza.
  •  
    • 509 mesaje
    29 Ian 2004, 10:08
    0 0
    elenai, mi-ai facut o surprizaca esti scorpioanca- dragoanca la fel ca mine)

    visul cu furtul e manifestarea frustrarilor tale din planul real. fie iti doresti acum foarte mult ceva costisitor ce nu-ti poti permite, fie traversezi o perioada haioasa financiar. e un vis normal, nu te avertizeaza cu nimic. cat despre visul cu zborul, spui ca nu s-a ma repetat de mult timp- probabil erai intr-o perioada de ascensiune intr-un anumit plan.
  •  
    • 509 mesaje
    29 Ian 2004, 10:13
    0 0
    camelia, la visul asta nu pot sa raspund pentru ca de multe ori l-am avut si eu si nu-mi explic cum in realitate nu stiu sa conduc iar in vis o fac ca la raliu. am mai visat ca merg pe bicicleta cu o viteza nebuna iar eu habar n-am etc..
    eu sunt convinsa ca astea sunt amintiri dintr-o existenta anterioara caci altfel nu se explica.
  •  
    • 1101 mesaje
    29 Ian 2004, 10:46
    0 0
    Rozamunda, daca esti draguta si ai timp poate imi spui si mie ce insemna visul care l-am avut acum 3 saptamani:

    Eram eu cu frate-miu, nu stiu unde, si apare bunica mea, cea care m-a crescut si care e moarta de 5 ani si ceva (si pe care nu am visat-o niciodata). Era in dublu exemplar, o ea tanara, asa cum era cand eram eu mica, si o ea asa cum era ultima data cand am vazut-o in viata...
    Dar culmea ca la una era vocea ei, dar la cealalta era vocea matusii mamei mele, care a fost f bolnava anul trecut

    Bun! Si eu ma uit la ele si zic: "mama?" si ele imi spun: "da, moare la jumatatea lui ianuarie (parca a zis ianuarie urmator dar nu bag mana in foc)" Iar eu eram super calma si ma gandeam ca mai e putin timp pana atunci si ar trebui sa ii spun ca o iubesc...Apoi m-am uitat spre frate-miu dar ele au dat din cap ca nu...
    Si atunci le-am intrebat dc mai e ceva si mi-au spus ca si eu mor cu mama, ca de fapt din cauza mea moare si ea, ca o sa fie accident de masina...si cumva, vedeam o intersectie, era zapada, eram langa un peron de tranvai si ma vedeam pe mine cu o haina neagra cu gluga si mai vedeam o dacie (cred), alb laptos si stiam ca aia e masina care ne va lovi...
    A fost super naspa si m-am trezit fff speriata...

    NU gasesc nici o explicatie la visul asta...
    nu m-am gandit la bunica-mea de loc...nu stiu
  •  
    • 8 mesaje
    29 Ian 2004, 14:23
    0 0
    am avut si eu un vis.mama mea era pe un cimp plin de flori in fata unei casute mici ca de pitici si avea un par lung pe care il pieptana.era o zi frumoasa.Mama mea a murit de 6ani.astept cu nerabdare un raspuns .
  •  
    • 509 mesaje
    29 Ian 2004, 14:35
    0 0
    laura...nu este un vis bun. nu vreau sa ma hazardez, dar mi-e teama ca va avea loc un deces, bine ar fi ca doar sa auzi, sa nu fie cineva apropiat.
    casuta mica ''ca de pitici'' este imaginea cavoului, iar campul cu flori in contextul asta este trecerea spre lumea cealalta.
  •  
    • 509 mesaje
    29 Ian 2004, 14:40
    0 0
    mdc2212( ce nick complicat..)
    ce sa zic, intotdeauna cand ii visam pe cei morti e clar ca ne transmit un mesaj. in primul rand sa-i dai de pomana bunicii tale. sa ai grija de tine, si mai intra cand ai timp intr-o biserica.
    visul te atentioneaza sa nu uiti de cei morti. stai linistita.
  •  
    • 1101 mesaje
    29 Ian 2004, 15:18
    0 0
    Multumesc de raspuns...
    Pe mine inca ma marcheaza visul asta...
    Nu am visat-o niciodata pe bunica, si si pe talal meu (care a murit acum doi ani si ceva luni)l-am visat doar de cateva ori, dar ultimul vis a fost asa de neplacut ca nu imi vine sa imi amintesc de el...am fost ingrozitor de speriata o saptamana dupa!!!

    Nickul vine de la initialele numelui meu!
    Ma numesc Monica!

    Merci!
  •  
    • 213 mesaje
    29 Ian 2004, 20:28
    0 1
    Draga Rozamunda, poate-mi descifrezi si mie citeva vise care le-am avut acu vreo 3 saptamini, dar a caror amintire inca ma urmareste. Am visat foarte multe flori, intr-un vis udam cu apa o gradina cu flori(erau panselute) si in loc sa creasca o floare,cresteau 3 in acelasi loc. In alt vis eram intr-un copac plin cu flori albe, nu avea deloc frunze, dar era plin plin cu flori. In alt vis puteam sa zbor si mi-am dormit sa ajung la stele(asta vroiam in vis, nah), si am ajuns foarte, foarte sus, cred ca la limita dintre atmosfera noastra si spatiu, de unde chiar vedeam stelele...si am vazut si o aurora boreala,doar de culoarea verde, dar un verde crud si stralucitor..era foarte frumos. La sf visului am aterizat intr-o gradina plina cu niste flori foarte frumoase, albe cu pete roz si albastre, care era intr-un cartier foarte linistit si pasnic si plin de verdeata. Gradina in care eram facea parte dintr-o curte de fapt, un gard imprejmuind si gradina si casa. Multumesc anticipat
  •  
    • 509 mesaje
    30 Ian 2004, 14:34
    0 0
    andra, nu stiu daca esti casatorita. daca da, mariajul tau este exemplar, iar daca nu te-ai casatorit inca pot sa-ti garantez ca vei intalni un barbat care te va face pe deplin fericita.va vi singurul, cel cu care vei ramane pentru totdeauna. asta reiese din aspectul cu casa imprejmuita- deci protectie, stabilitate, grija. florile acelea minunate nu pot insemna altceva decat mare implinire in dragoste.
  •  
    • 213 mesaje
    30 Ian 2004, 15:50
    0 0
    multumesc, sa te auda Domnul.
  •  
    • 509 mesaje
    2 Feb 2004, 08:38
    0 0
    Lissa, Visul tau iti indica faptul ca iti doresti multa protectie din partea unui barbat. probabil acum esti intr-o perioada in care esti singura, sau daca esti intr-o relatie cu cineva nu esti pe deplin multumita, parca ar bate un vant rece in planul asta. imi pare rau ca nu ai specificat daca esti sau singura. in cazul in care nu ai pe cineva vei intalni un barbat simplu dar foarte cinstit, va fi mai mult ca o resemnare. nu va fi cineva care sa-ti ofere o viata de lux,calatorii, dar vei fi multumita pentru corectitudinea sa, cel putin nu te va minti niciodata.ba chiar vei fi un pic tentata sa abuzezi de asta. copilul il vei concepe destul de tarziu.
  •  
    • 25 mesaje
    2 Feb 2004, 09:43
    0 0
    Draga mea rosmunda, am nevoie de ajutorul tau.In ultima vreme am visat serpi de doua ori.Stiu ca sarpele inseamna dusman,poate reusesti sa-mi dai mai multe detalii.In primul vis se facea ca eram intr-un apartament, intr-o camera plina de serpi mici.Persoana care era langa mine ii intorcea pe rand cu burta in sus sa vada daca au mancat.Unii aveau cate o galma in corp, semn ca mancasera, altii nu.La un moment dat s-a deschis usa catre o alta camera, si eu le-am atras atentia ca ar pute intra si acolo.Persoana careia parca ii apartineau serpii(aceiasi care verifica daca au mancat)mi-a spus ca nu-i nici o problema, dar eu am intrebat cati trebuia sa fie.Mi-a raspuns ca 345.Atunci am intrebat cati mai sunt in camera cu noi, si ea a raspund ca 218.Acesta a fost momentul cand m-am speriat(in restul timpului m-am simtit mai mult scarbita decat speriata) si am plecat in camera alturata sa-i caut pe cei ce scapasera.
    Din pacate nu imi mai amintesc cel de-al doilea vis, dar ma pune pe ganduri faptul ca sunt prezenti in visele mele destul de des.
    Cu ceva vreme in urma m-am visat intr-un turn foarte, foarte vechi(faceam parca un traseu turistic), turn ce avea in mijloc luminator.Din acest luminator s-a ridicat un sarpe imens.Parea ca ajunce pana la cer si ca acopera soarele.De fapt lumina soarelui.
    Multumesc tare mult(anticipat)